در حالی که اینستاگرام به عنوان یک برنامه اشتراک گذاری عکس ساده شروع به کار کرد، اما به یک پلتفرم بسیار انعطاف پذیر با چندین ویژگی قدرتمند، و سرگرم کننده تبدیل شده است. یکی از این ویژگی‌ها، ویژگی پیام‌های مستقیم (DMs) است که در اواخر سال 2013 اضافه شد. از آن زمان، DM به استانداردی برای ارتباط کاربران سنگین رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

اگر تا به حال عذاب انتظار برای پاسخ را تجربه کرده اید، حداقل می توانید با تأیید اینکه آنها پیام را دیده اند، برخی از دردهای انتظار را از بین ببرید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

در این مقاله، نحوه تشخیص اینکه پیام دایرکت اینستاگرام شما دیده شده است را خواهید دید. در حالی که این به شما کمک نمی کند که زودتر پاسخ دریافت کنید، حداقل می دانید که طرف مقابل از پیام شما آگاه است.

نحوه استفاده از پیام رسانی مستقیم اینستاگرام:

اگر هرگز از دی‌ام‌های اینستاگرام استفاده نکرده‌اید، بیایید ابتدا نحوه عملکرد آنها را بررسی کنیم. اگر از قبل می دانید، به بخش بعدی بروید.

DM ها بسیار مفید و ساده هستند (برخلاف برخی از ویژگی های اینستاگرام که نیاز به آموزش دارند). پیام‌های پیامکی اینستاگرام چیزی را ارائه نمی‌دهند که سایر برنامه‌های چت ندارند، اما این سرویس مستقیماً در برنامه تعبیه شده است و به شما و دوستانتان اجازه می‌دهد بدون جابه‌جایی بین برنامه‌ها، با تمرکز بر روی پست‌های تصویر گفتگو کنید.دی‌ام =همان دایرکت  مسیج هست که در ادامه راهنمایی برای ارسال دایرکت انبوه اینستاگرام را خدمت شما همراهان  همیشگی فالووان  ارائه میدهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

دایرکت اینستاگرام

نحوه ارسال پیام مستقیم به دوستان و پروفایل های فالو شده با استفاده از موبایل در اینستاگرام:

اینستاگرام را باز کنید و وارد شوید

نماد «پیام‌رسان» (هواپیما کاغذی) را در سمت راست بالای برنامه انتخاب کنید. این دایرکت اینستاگرام را باز می کند. اگر DM در انتظار شماست، یک عدد در نوک نماد پیام رسان وجود دارد.

روی «نمایه» که می‌خواهید پیامی به آن ارسال کنید ضربه بزنید، یا روی نماد «ویرایش» (مداد و کاغذ) در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا نام کاربری فردی که در فهرست «دوستان» شما نیست بنویسید.

برای افزودن یک تصویر از گالری دستگاهتان، قبل از تایپ پیام، روی نماد «تصویر» (مربع با کوه‌ها و خورشید) در سمت راست ضربه بزنید، یا این گزینه ناپدید می‌شود.

برای افزودن یک عکس فوری، قبل از تایپ پیام، روی نماد «دوربین» در سمت چپ ضربه بزنید، یا این گزینه ناپدید می‌شود.

برای افزودن یک استیکر متحرک یا GIF، قبل از تایپ پیام خود، روی نماد «استیکر» (مربع پوست کنده با صورت خندان) در سمت راست ضربه بزنید یا پس از تایپ پیام خود، روی همان نماد در سمت چپ ضربه بزنید.

پیام خود را در کادر متنی بنویسید، سپس «ارسال» را فشار دهید.

DM های اینستاگرام کم و بیش مانند پیام رسانی در هر برنامه چت معمولی دیگری عمل می کنند. پیام به صورت داخلی در پلتفرم برنامه ارسال می شود (به صورت خارجی مانند پیامک ارسال نمی شود). گیرنده معمولاً DM را فوراً می بیند.

نحوه ارسال پیام دایرکت به هر پروفایلی در اینستاگرام:

یکی دیگر از روش های دسترسی به سیستم DM از طریق مشاهده نمایه شخصی است. این اقدام زمانی سودمند است که با یک فرد/سازمان/کسب و کار با محتوایی که دوست دارید یا می شناسید و می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید برخورد کنید.

روی نماد نمایه کاربر ضربه بزنید تا صفحه نمایه او باز شود

“پیام” را از دکمه های وسط صفحه انتخاب کنید.

برخلاف برخی پلتفرم‌ها، که پیام‌های افرادی که متصل نیستند تا حدودی مشکوک تلقی می‌شوند، پیام‌های DM اینستاگرام همیشه مستقیماً به صندوق پستی گیرنده ارسال می‌شوند. اینستاگرام این کار را برای افزایش سطح تعامل بین کاربران خود انجام می دهد

دایرکت اینستاگرام

چگونه بفهمیم کسی پیام دایرکت شما را خوانده است

اینستاگرام بازخورد فوری ارائه می دهد تا به شما بگوید که یک پیام توسط گیرنده آن خوانده شده (یا حداقل دیده شده است). اگر پیام خصوصی باشد (یک به یک)، با استفاده از مراحل زیر وضعیت را دریافت خواهید کرد.

در صفحه اصلی اینستاگرام، روی نماد پیام‌ها (هواپیما کاغذی) در قسمت بالا سمت راست ضربه بزنید.

به چت خصوصی نگاه کنید اگر در پایین پیام فرستاده شده کلمه seen را مشاهده کردید به این معناست که طرف مقابل پیام شما را خوانده است. و اینگونه متوجه می شوید که پیامتان خوانده شده است و الان باید منتظر جواب و عکس العمل شخص مورد نظر باشید.

حال ممکن است شما نیز سوالات متداولی در خصوص پیام های فرستاده شده در اینستاگرام داشته باشید که فالووان در ادامه به تمامی آن ها پاسخ خواهد داد.

سوالات متداول اعلان های مشاهده شده پیام اینستاگرام:

آیا می توانم رسید خواندن در اینستاگرام را خاموش کنم؟

متاسفانه نه. تنها گزینه ای که برای خواندن پیام ها بدون هشدار به فرستنده دارید این است که گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید، آن را بخوانید، اینستاگرام را ببندید و دوباره حالت هواپیما را خاموش کنید.

آیا کسی می تواند ببیند که آیا من پیام او را چندین بار خوانده ام؟

خیر، فقط یک رسید خواندن وجود دارد که با اولین خواندن پیام ظاهر می شود.

چرا هنگام ارسال پیام، هواپیمای کاغذی چشمک می زند؟

نماد هواپیمای کاغذی که در کنار پیام شما ظاهر می شود، صرفاً به این معنی است که پیام شما در حال ارسال است.

آیا کسی می تواند ببیند که آیا من یک پیام را حذف کرده ام؟

اگر پیامی را که در اینستاگرام ارسال کرده اید نگه دارید، گزینه لغو ارسال آن را خواهید داشت. اگرچه ممکن است گیرنده قبلاً محتوا را دیده و خوانده باشد، دیگر نمی‌تواند آن را ببیند.

آیا می توانم بدون مسدود کردن حساب شخصی دیگران را از ارسال پیام به من مسدود کنم؟

دایرکت اینستاگرام

در حالی که نمی‌توانید بدون مسدود کردن کامل نمایه شخصی، از ارسال DM برای شما جلوگیری کنید، می‌توانید مکالمه او را بی‌صدا کنید. این اقدام زمانی مفید است که شخصی برای شما اسپم ارسال می کند یا زمانی که شما نمی خواهید پیام های او را بخوانید. DM شخص را باز کنید و روی نام کاربری فرد در گوشه سمت چپ بالای اینستاگرام ضربه بزنید. از اینجا گزینه Mute Messages را تغییر دهید. کاربر دیگر همچنان می‌تواند برای شما پیام ارسال کند، اما شما اعلانی از او دریافت نخواهید کرد

فالووان، امیدوار است که از این مقاله نیز استفاده کرده باشید و لذت برده باشید. تیم فالو وان، در تلاش است که متداول ترین سوالات شما را در خصوص اینستاگرام پاسخ دهد. چنانچه سوال دیگری درباره اینستاگرام دارید با ما در تماس باشید. همچنین ما با ارائه خدماتی مانند خرید ویو اینستاگرام و ارسال پی وی تلگرام و… به رشد شما کمک می کنیم.

دیگر مقاله های فالووان:

بررسی چهار روش اصولی تولید محتوا در اینستاگرام

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام به چه صورت است؟

افزایش فالوور اینستاگرام با پروفایل مناسب