همانگونه که می دانید تلگرام یکی از محبوب ترین پلتفرم های دنیاست که شما نه تنها می توانید برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت از آن استفاده کنید، بلکه توانید با گسترش کسب و کارتان در این پلتفرم، به کسب درآمد برسید. از آنجایی که روز به روز به کاربران تلگرام افزوده میشود تلگرام نیز، تلاش خود را می کند که در هر سری اپدیت خود، قابلیت های جدید و پر کاربردی را از خود ارائه دهد.

یکی از جذاب ترین قابلیت تلگرام، مخفی کردن کانال و گروه هایی می باشد که شما تمایل ندارید شخصی از وجود آنها با خبر باشد، اینجاست که قابلیت Work Mode به کمک شما می آید و می توانید کانال و گروه های موردنظر خود را مخفی کنید.تا انتهای این مقاله با فالووان همراه باشید نکات امنیتی پیوی تلگرام را  به شما  آموزش خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

تلگرام

تا انتهای این مقاله با فالووان همراه باشید تا صفر تا صد مخفی کردن کانال های تلگرامی را به شما آموزش دهیم، مطمئنا شما هم برای یاد گیری این موضوع جذاب منتظر هستید، پس بزن بریم سر اصل مطلب!

اهمیت استفاده از حالت Work Mode در تلگرام

بدون شک برای شما هم پیش آمده است که در کانال یا گروه هایی عضو بوده اید و تمایلی نداشتید که کسی از وجود آنها خبر دار شود، اما به دلیل موقعیت کاری که دارید مجبور هستید که صفحه تلگرام شما در صفحه دسکتاپ باز باشد.

یا فرض کنید که صفحه تلگرام شما روی دسکتاپ باز مانده است و شما این موضوع را فراموش کرده اید، و در نبود شما امکان دارد تا افرادی به هر دلیلی یا برای سود استفاده یا کنجکاوی در حریم شخصی  شما سرک بکشند. مطمئنا این موضوع برای شما هم خوشایند نیست که شخصی بداند در تلگرام شما چه میگذرد!!

و در این حالت اهمیت استفاده از قابلیت های حفظ حریم شخصی بیش از پیش حس میشود و با خود میگویید: کاش تلگرام با این همه امکانات، قابلیتی داشت که می توانستیم کانال و گروه های مهم خود را مخفی کنیم L

باید به شما این خبر خوش را بدهیم که تلگرام همچین قابلیتی دارد، و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید و از حریم شخصی خود محافظت کنید، نام این قابلیت Work Mode است که در ادامه بیشتر در خصوص آن توضیح خواهیم داد.

آموزش مخفی کردن کانال تلگرام

در ابتدای کار بهتر است به شما بگوییم که این قابلیت تنها برای تلگرام دسکتاپ، یعنی تلگرامی که روی کامپیوتر نصب است، فعال می باشد و هنوز این قابلیت برای نسخه تلگرام گوشی فعال نیست. اما نگران نباشید چرا که ما برای آن هم راهکاری داریم، کافیست تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

1.در ابتدا نسخه تلگرام کامپیوتر خود را به روز رسانی کنید و و روی آیکون سه خط که در بالای صفحه وجود دارد بزنید.

2.سپس کانال با گروهی را که میخواهید مخفی کنید به حالت بیصدا(muted)در بیارید.

3.سپس در صفحه ی باز شده گزینه ی تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

تلگرام

4.در قسمت تنظیمات بدون اینکه صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید یا در جای دیگر کلیک کنید، به وسیله کیبورد کامپیوتر خود عبارت Work Mode را بنویسید.

تلگرام

5.این کار مانند وارد کردن یک رمز امنیتی است و در صورتی که آن را درست تایپ کرده باشید به سرعت صفحه ای برای شما باز می شود که در آن عبارت  Enable work mode نوشته شده است، و شما با فشردن دکمه ok، این قابلیت را فعال می کنید.

تلگرام

6.بعد از اینکه دکمه بله رو فشردید، تلگرام شما به صورت خودکار بسته می شود و دوباره باز می شود که خواهید دید به تلگرام شما یک قسمت جدیدی به نام Hide Muted Chats اضافه شده است.

تلگرام

7.هنگامی که روی آن بزنید خواهید دید که تمامی کانال و گروه هایی که از قبل، آنها را بیصدا کرده اید از صفحه اصلی تلگرام پنهان می شوند و در کنار صفحه تلگرام فقط یک عدد به شما نشان داده می شود که تعداد تمام کانال و گروه هایی می باشد که آنها را بیصدا کرده اید.

اگر قصد داشتید که تمامی کانال و گروه های خود را به حالت معمولیشان برگردانید کافیست گزینه ی Show all chats را بزنید تا همه چیز به روال سابق برگردد.

تلگرام

حال برای پنهان کردن کانال و چت های مورد نظر خود، کافیست روی کانالی که قصد مخی کردن آن را دارید کلیک راست کنید و گزینه ی Disable Notification را انتخاب کنید تا کانال شما به بخش Muted Chats منتقل شود و مخفی شود.

تلگرام

برای بازگشت به حالت قبل کافیست روی چت مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه Enable Notification را بزنید.

تلگرام

آموزش خارج شدن از حالت مخفی تلگرام

برای اینکه بخواهید کلا از حالت مخفی در تلگرام خارج شوید باید مانند مراحل اولیه آن عمل کنید به این صورت که، وارد صفحه ی تنظیمات خود شوید و کلمه ی Work Mode را تایپ کنید تا تلگرام شما ریست شود و به تنظیم اولیه خود برگردد.

مراحل گفته شده، فقط توسط نسخه دسکتاپ تلگرام امکان پذیر است و هنوز تلگرام چنین قابلیتی را برای گوشی های تلفن همراه ایجاد نکرده است اما شما با استفاده از نسخه های متفاوت تلگرام از چنین قابلیتی می توانید استفاده کنید.

از میان نسخه های متفاوت تلگرام، پلتفرم “موبوگرام” بیشترین استفاده را میان کاربران دارد چرا که به راحتی میتوان از قابلیت مخفی کردن چت ها و کانال ها در گوشی همراه استفاده کرد.

آموزش مخفی کردن چت‌ها و گروه‌های تلگرام در گوشی

برای مخفی کردن چت های تلگرام در گوشی ابتدا باید برنامه موبوگرام را نصب کنید(قابل ذکر است که فالووان هیچگونه مسئولیتی در معرفی چنین اپلیکیشن هایی ندارد و مسئولیت آن بر عهده خود شماست، چرا که ما از امنیت و حفظ حریم خصوصی اینگونه برنامه ها بی اطلاع هستیم)

فعال سازی قابلیت مخفی کردن گفتگوها در موبوگرام

بعد از نصب برنامه موبوگرام، روی آیکون سه خط که در قسمت بالا و سمت چپ صفحه وجود دارد ضربه بزنید.

در منوی باز شده گزینه ی “تنظیمات موبو” را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه ی تنظیمات موبو، خواهید دید لیستی برای شما نشان داده می شود که در آن گزینه ی “مخفی کردن گفتگوها” به چشم می خورد.

تلگرام

گزینه ی مخفی کردن گفتگوها را انتخاب کنید و در نهایت از شما خواسته میشود که برای چت های مخفی خود یک رمز امنیتی بگذارید.

در مرحله انتخاب رمز بسیار دقت کنید چرا که شما با این رمز قرار است به صفحه مخفی چت ها راه پیدا کنید و در صورتی که رمز را فراموش کنید، خودتان هم دیگر دسترسی به چت های مخفی شده ندارید.

آموزش مخفی کردن چت و کانال های تلگرام در موبوگرام

بعد از نصب برنامه موبوگرام، به صفحه تمام گفتگوهای خود بروید، و چت یا کانال هایی که قرار است مخفی کنید را انتخاب کنید.

سپس دستتان را برای چند ثانبه روی چت مورد نظر خود قرار دهید تا یک صفحه جدیدی برای شما باز شود.

در این مرحله صفحه پاپ آپی برای شما نمایش داده میشود که در آن گزینه “مخفی شود” دیده می شود. و شما با فشردن این دکمه خواهید دید که چت مدنظر، پنهان می شود.

ما مقاله ای برای شما در نظر گرفته ایم که در آن در خصوص برنامه موبوگرام به صورت جامع توضیح دادیم و تفاوت آن را با تلگرام برای شما بازگو کردیم. پیشنهاد می کنیم با کلیک روی لینک زیر حتما این مقاله را مطالعه کنید.(پی دی اف)

حال سوالی که در این قسمت پیش می اید این است که:

چگونه لیست چت های مخفی شده در تلگرام را ببینیم؟

برای لیست چت هایی که مخفی کرده اید کافیست در آیکون سه نقطه ای که در قسمت بالا و سمت راست برنامه وجود دارد ضربه بزنید و برای لحظه ای انگشتتان را روی قسمت search(جستجو) نگه دارید. و رمزی که برای مخفی سازی چت ها گذاشته بودید وارد کنید، تا در نهایت صفحه چت های مخفی برای شما نشان داده شود.

در پایان برای خروج چت و کانال های خود از حالت مخفی موبوگرام، کافیست دست خود را روی چت مورد نظر قرار دهید و گزینه ی “از حالت مخفی خارج شود” را انتخاب کنید.

و بدین صورت می توانید کانال و چت هایی که تمایل ندارید در صفحه ی اصلی گفتگوی شما باشند را به راحتی پنهان کنید.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و در صورتی که برای شما مفید بوده است، خواندن آن را به دیگر دوستان خود پیشنهاد دهید.

تیم فالووان، همواره تلاش خود را کرده است که بهترین ها را برای مشتریان خود عرضه کند چرا که شما لایق بهترین ها هستید. فالووان با ارئه خدمات با کیفیت و بدون واسطه خود نظیر خرید ربات اینستاگرام، خرید لایک ارزان اینستاگرام و… همواره در کنار مشتریان خود ایستاده است و شما را برای رسیدن به موفقیت و ارتقا کسب و کارتان در فضای مجازی کمک خواهد کرد.

از این که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید از شما سپاس گزاریم.