اگر در فضای مجازی فعالیت می کنید بدون شک، تا کنون کلمه ی بلاک به گوش شما خورده است و میدانید که چه کاربردی دارد و در چه مواقعی استفاده می شود. ولی ما در این مقاله فالووان می خواهیم از صفر تا صد بلاک کردن و بلاک شدن در شبکه های اجتماعی را به شما آموزش دهیم، علی الخصوص برای افرادی که به تازگی وارد این شبکه ها شده اند و با چنین اصطلاحاتی آشنایی ندارند. پس از شما میخواهیم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

اگر در پلتفرم های معروف و محبوب جهانی فعالیت می کنید به وفور نام بلاک را شنیده اید اگر بخواهیم یکی از ملموس ترین اتفاق را برای شما بازگو کنیم این است که: اگر شخصی برای شما در چنین برنامه هایی ایجاد مزاحمت کند، شما از اون می خواهید که دیگر مزاحمتان نشود در غیر این صورت او را بلاک خواهید کرد! یا اگر صفحه ی شخصی را ببینید که در فضای مجازی فحاشی کرده و پست های نامناسب منتشر کرده است، او را بلاک می کنید.

فکر می کنیم که تا اینجای کار دست و پا شکسته با معنی بلاک آشنا شده اید. پس بریم سر اصل مطلب:

بلاك كردن يعني چه؟ (Block)

بلاک در زبان انگلیسی به معنی” بستن یا مسدود کردن” است. پس وقتی میگوییم شخصی را بلاک کردیم منظورمان این است که، او را مسدود کرده ایم و این مسدود شدن سبب می شود تا دیگر شخص بلاک شده، هیچگونه راه ارتباطی با شما نداشته باشد و دیگر قادر نیست برای شما پیام بفرستد و در صفحه شما همراه باشد.

بلاك كردن

پس نتیجه می گیریم که هدف از بلاک کردن؛ به منظور جلوگیری از ایجاد مزاحمت و یا مسدود کردن صفحه اشخاصی است که در فضای مجازی ایجاد مزاحمت، فحاشی و هتک حرمت می کنند. یا در کل ممکن است شما بنا به هر دلیلی، از شخصی خوشتان نیاید و دوست نداشته باشید که او در صفحه شما باشد، اینجاست که قابلیت بلاک به کمک شما می آیدJ

به طور کلی، وقتی شخصی را در شبکه ی اجتماعی بلاک می کنید اتفاقاتی می افتد که بهتر است از آن آگاه باشید:

با بلاک کردن یک فرد در پلتفرم های اجتماعی، دیگر آن شخص نمی تواند پروفایل و پست های شما را ببیند.

هنگامی که آن شخص در نوار جستجو نام شما را سرچ کند، دیگر قادر نخواهد نبود اکانت شما را ببینید و

به قول معروف، اکانت شما برای آن بالا نمی آید.

یکی دیگر از مواردی که پیش می آید این است که، شخصی که بلاک می شود دیگر نمی تواند هیچگونه پیامی به شما بدهد و به طور کلی هرچه تعامل و راه ارتباطی وجود دارد، از بین میرود.

ما در این مقاله میخواهیم روش بلاک کردن اشخاص را در تمامی شبکه های اجتماعی به شما آموزش دهیم تا دیگر سوال و ابهامی در این خصوص نداشته باشید.

مقاله پیشنهادی: چگونه از افزودن افراد ناشناس به گروه های اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

برو بریم!

آموزش بلاک کردن افراد در اینستاگرام

ممکن است که برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شخصی در اینستاگرام در دایرکت به شما پیام داده باشد و با ایجاد مزاحمتی که برای شما کرده، سبب تلخ کردن اوقاتتان شده باشد، و یا ممکن است در حال چرخیدن در صفحات دیگران باشید و با کامنت هایی رو به رو شده باشید که ادبیات آنها حال شما را دگرگون کند!

اینجاست که به راحتی می توانید دستتان را روی دکمه بلاک فشار دهید تا آن صفحه مسدود شود و دیگر برای شما نشان داده نشود. توجه داشته باشید که اگر یک صفحه اینستاگرام، توسط افراد بسیاری بلاک شود، ایسنتاگرام به سرعت صفحه شما را پاک خواهد کرد.

برای بلاک کردن شخصی در اینستاگرام، ابتدا وارد صفحه ی شخص مدنظر شوید و سپس روی سه نقطه ای که در بالای صفحه قرارا دارد بزنید.

بلاك كردن

در این مرحله صفحه ای برای شما باز می شود که در آن گزینه ی Block نیز به چشم می خورد، و شما با فشردن کلمه ی بلاک به راحتی می توانید از شر آن شخص خلاص شوید.

بلاك كردن

به تازگی اینستاگرام قابلیتی ارائه داده است که شما با استفاده ار آن قابلیت می توانید برای همیشه شخص مورد نظر خود را در حالت بلاک قرار دهید و اگر فرد مذکور، اقدام به ساخت اکانت های جدید و متفاوت کند، باز هم نمی تواند به پیج شما دسترسی داشته باشد. شما می توانید با فشردن گزینه ی block username and new accounts they may create در قسمت بلاک که برای شما نشان داده می شود به راحتی از این قابلیت جذاب استفاده کنید.

یکی از قابلیت هایی که اینستاگرام یا هر پلتفرم اجتماعی دیگری که دارد این است که، می توانید افرادی را که بلاک کرده اید از حالت بلاک خارج کنید یا به اصطلاح، آنها را آنبلاک کنید. ما در فایلی که برای شما آماده کردیم نحوه انبلاک کردن افراد در پلتفرم های مختلف را به شما اموزش داده ایم. پس برای اطلاعات بیشتر روی لینکی درج شده ضربه بزنید(پی دی اف)

آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام

افرادی که در تلگرام ایجاد مزاحمت می کنند دو دسته هستند:

دسته ی اول افرای هستند، که شما آنها را نمی شناسید و شماره آنها را نیز ندارید، و آنها از طریق گروه های تلگرامی شما را پیدا می کنند و با ورود به پی وی شما، حریم خصوصی شما را نقض می کنند.

بلاك كردن

دسته ی دوم، افرادی هستند که شما آنها را می شناسید و شماره ی آنها را هم دارید اما بنا به هر دلیلی میخواهید این افراد را بلاک کنید.

برای بلاک کردن دسته اول؛ یعنی کسانی که شماره ی آنها را ندارید، فقط کافیست وارد صفحه ی چتی که با شما برقرار کرده است شوید. در قسمت بالای چت، دو گزینه برای شما نشان داده می شود که یکی از گزینه های نمایش داده شده بلاک است(BLOCK USER) و دیگری ADD CONTACT.

اگر قصد دارید که آن فرد را به مخاطبین تلگرام خود اضافه کنید باید گزینه ی ADD CONTACT را بزنید، اما اگر میخواهید از شر فرد مزاحم خلاص شوید کافیست گزینه ی بلاک را بزنید و تمام!

اما اگر قصد دارید فردی را بلاک کنید که شماره ی آن را دارید و جز مخاطبین شماست، ابتدا باید وارد صفحه ی چت خود با شخص مدنظر شوید.

بلاك كردن

سپس روی نام او بزنید تا وارد صفحه اطلاعات او شوید.

بلاك كردن

بعد از نمایش صفحه اطلاعات، روی سه نقطه ای که در بالای صفحه قرار دارد بزنید و در نهایت برای شما لیستی نشان داده می شود که شما با انتخاب گزینه BLOCK USER می توانید مخاطب خود را بلاک کنید.

بلاك كردن

بهتر است بخوانید: 8 روش برای جستجو شخصی در اینستاگرام

آموزش بلاک کردن افراد در فیسبوک

می توان گفت که روند کاری عملیات بلاک در اکثر پلتفرم ها به یک صورت خواهد بود و شما با کارهای عجیب و غریبی رو به رو نیستید. فیس بوک هم از این پلنفرم ها مستثنی نیست و شما به راحتی می توانید فردی را بلاک کنید.

اگر قصد دارید که از طریق دسکتاپ شخصی را در فیس بوک بلاک کنید، ابتدا وارد پروفایل شخص مدنظرتان شوید.

سپس روی ایکون سه نقطه که در پایین صفحه و سمت راست قرار دارد بزنید و در صفحه باز شده گزینه ی BLOCK را انتخاب کنید.

بلاك كردن

بعد از انجام بلاک برای شما صفحه ای باز خواهد شد که در آن برای شما توضیح داده که پس از انجام بلاک صفحه شخص مذکور چه اتفاقاتی می افتاد، و شما برای عبور از این مرحله گزینه ی  Confirm را بزنید.

بلاك كردن

یکی دیگر از راه های بلاک در فیسبوک این است که شما می توانید روی آیکون قفلی که در بالای صفحه و سمت راست قرار دارد بزنید و با انتخاب گزینه ی How Do I Stop Someone Bothering Me?، نام شخص یا ایمیل آن را وارد کنید تا مخاطب شما بلاک شود.

بلاك كردن

اگر قصد دارید که از طریق اپلیکیشن فیس بوک اقدام به بلاک کنید کافیست مانند مراحل بالا عمل کنید با این تفاوت که، باید گزینه ی more که به شکل سه نفطه می باشد را بزنید و سپس ادامه ی ماجرا!

آموزش بلاک کردن افراد در توییتر

بلاک کردن در توییتر نیز پروسه ی آسانی دارد و شما به راحتی می توانید صفحه ی شخصی را که میخواهید بلاک کنید.

اگر قصد دارید که این کار را با نسخه دسکتاپ انجام دهید باید:

ابتدا وارد صفحه ی مورد نظر خود شوید و روی علامتی که درکنار صفحه به صورت فلش رو به پایین است بزنید. در این مرحله لیستی برای شما نشان داده می شود که کافیست گزینه ی BLOCK USERNAME را انتخاب کنید تا بدون دردسر آن صفحه را مسدود کنید.

بلاك كردن

یا می توانید وارد صفحه ی کاربر آن شخص شوید و با لمس نماد چرخ دنده که نشانگر تنظیمات است، گزینه Block @usernameرا انتخاب کنید.

بلاك كردن

لازم به ذکر است که در نسخه اپلیکیشن نیز باید به همین صورت عمل کنید و تفاوتی ندارد که گوشی شما اندروید است یا  ios و در عرض چند ثانیه می توانید این کار را انجام دهید.

مقاله پیشنهادی: نحوه رفع خطای ورود به اینستاگرام

آموزش بلاک کردن کانال های یوتیوب

یوتیوب؛ یکی از قدرتمند ترین شبکه های ویدیویی در جهان است، که شما می توانید در هر زمینه ای که علاقه دارید کلیپ های جذابی در آن خصوص ببینید. اما در این میان ممکن است با فیلم هایی رو به رو شوید که مورد علاقه شما نباشند و یا بخواهید به صورت کلی، یک کانال را در یوتیوب مسدود کنید. مراحل بلاک کانال یوتیوب به روش زیر امکان پذیر است.

اگر می خواهید کانال یوتیوب را از طریق وب سایت مسدود کنید:

ابتدا یوتیوب را توسط مرورگر دسکتاپ باز کنید، سپس آن ویدیویی را که میخواهید مسدود کنید پیدا کنید. در پایین ویدیو روی علامت سه نقطه بزنید.

بلاك كردن

سپس گزینه ی  Don’t Recommend Channel را انتخاب کنید.

بلاك كردن

اگر قصد دارید از طریق اپلیکیشن یوتیوب، کانال یوتیوبی را مسدود کنید کافیست مانند مراحل بالا عمل کنید، ابتدا وارد یوتیوب شوید و وقتی که قصد دارید آن را بلاک کنید پیدا کنید.

در پایین ویدیو آیکون سه نقطه را بزنید و سپس گزینه ی  Don’t Recommend Channelرا انتخاب کنید و تمام!

ما در این مقاله فالووان، تمام تلاش خود را کردیم که به کامل ترین شکل ممکن، نحوه بلاک کردن اشخاص در شبکه های معروف و پرطرفدار اجتماعی را به شما آموزش دهیم. امیدواریم که از خواندن این وبلاگ لذت برده باشید.

سایت فالووان، در 8 سال فعالیت خود تمام سعی خویش را کرده است که تمامی خدمات را به بهترین شکل ممکن در اختیار مشتریانش قرار دهد خدماتی نظیر، خرید فالوور واقعی و بدون ریزش، خرید لایک ایرانی ارزان و…

با استفاده از پکیج های ما می توانید در فضای مجازی تبلیغات پربازده انجام دهید و کسب و کار خود را گسترش دهید و به کسب درآمد دلخواهتان برسید. اگر سوالی در خصوص پکیج های مهرفی شده در سایت داشتید، می توانید سوالات خود را از تیم متخصص و حرفه ای فالووان بپرسید.