حالت ناپدید شدن جدید اینستاگرام تماماً در مورد خصوصی نگه داشتن پیام های شما است. با این قابلیت می توانید به راحتی با افراد پیامک ارسال کنید و مطمئن شوید که آن متن ها دیگر هرگز توسط چشمان کنجکاو دیده نمی شوند. بنابراین، امروز راهنمای استفاده از حالت ناپدید شدن در اینستاگرام و چرایی این کار را داریم.با فالو وان همراه باشید تا با آپدیت های جدید اینستاگرام آشنا شوید همچنین، فالو وان با ارائه خدمات ویژه ای نظیر، خرید فالوور واقعی فعال ایرانی بدون ریزش و خرید ربات اینستاگرام به ارتقا پیج شما کمک شایانی می کند.

حالت ناپدید شدن در اینستاگرام به شما امکان می دهد با یک فرد چت کنید و پس از اتمام مکالمه، آن چت را ناپدید کنید. برخلاف ویژگی چت اسنپ چت که پیام های شما بدون اطلاع قبلی ناپدید می شوند، حالت ناپدید شدن تنها زمانی کار می کند که آن را روشن کنید. و می توانید این کار را با چند مرحله آسان در جعبه چت خود با کشیدن انگشت به بالا انجام دهید.flw1 2 فالووان حالت ناپدید شدن در اینستاگرام

پیشنهادی:    3 روش برای مخفی کردن فالوورهای خود در اینستاگرام 

حالت Vanish  یا حالت ناپدید شدن در اینستاگرام چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، حالت ناپدید شدن در اینستاگرام یک پورتال پیام رسانی است که می توانید با روشن کردن این ویژگی در جعبه چت خود به آن دسترسی داشته باشید. وقتی این ویژگی هنگام ارسال پیامک به شخصی روشن است، پیام‌هایی که ارسال و دریافت می‌کنید به‌طور خودکار با خاموش شدن ویژگی ناپدید می‌شوند. حالت ناپدید شدن به شما امکان می دهد هر مکالمه محرمانه یا خصوصی را به راحتی برقرار کنید.

با این حال، هنگام مکالمه در یک چت گروهی نمی توانید به ویژگی حالت ناپدید شدن دسترسی پیدا کنید. این ویژگی تنها در هنگام پیام رسانی بین دو نفر در اینستاگرام در دسترس است.

ما بیشتر در مورد نحوه عملکرد این ویژگی و چرایی استفاده از آن توضیح خواهیم داد. اگر این ویژگی و امکانات آن را دوست دارید، پس ما نیز مقاله ای داریم که بر جزئیات چگونگی روشن و خاموش کردن ویژگی حالت ناپدید شدن در اینستاگرام تمرکز دارد.

این روش که کمتر کسی از آن باخبر است یکی از بهترین روش های چت برای افرادی است که تمایل دارند گفت و گوی خصوصی داشته باشند، و کسی از آن مطلع نشود. این روش یک حس امنیت و آسودگی خاطر برای افرادی که چت های خصوصی داشته اند فراهم کرده است اما به شرطی که از این روش سواستفاده نکنید:))

حالت Vanish یا حالت ناپدید شدن چه می کند؟

ایده اصلی این است که وقتی حالت ناپدید شدن را روشن می کنید، پیام های روی آن با خاموش شدن ویژگی ناپدید می شوند. بنابراین، در چت باکس وقتی حالت ناپدید شدن فعال می شود، نمی توانید هیچ یک از پیام های ناپدید شده را کپی، ذخیره یا فوروارد کنید. بنابراین، این باعث می شود که کل فرآیند برای مکالمه بین دو نفر ایمن و خصوصی باشد.

آیا استفاده از حالت ناپدید شدن واقعاً ارزشش را دارد؟

وقتی خودم این ویژگی را امتحان کردم، به نظر می رسد این ویژگی ارزشش را دارد. با این حال، روند روشن و خاموش کردن آن می تواند دردسرساز باشد، اما اگر می خواهید فضایی خصوصی برای مکالمه ایجاد کنید، این بهترین گزینه است. علاوه بر این، حالت ناپدید شدن به شما امکان می دهد مطمئن شوید که طرف مقابل نیز از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در پیام در آن زمان سوء استفاده نمی کند.

پیشنهادی:    چرا ربات اینستاگرام فالووان بهترین راه برای افزایش فالوور شماست؟

نحوه استفاده از حالت ناپدید شدن در اینستاگرام و چیزهایی که باید بدانید:

اعلان حالت ناپدید شدن

اگر کاربری در حالت ناپدید شدن پیامی برای شما ارسال کند، از آن مطلع خواهید شد. پس از فعال شدن حالت، هر پیامی که در آن حالت ارسال می کنید، در حالت ناپدید شدن قرار می گیرد. همچنین هنگامی که کاربر پیامی خارج از حالت ناپدید شدن برای شما ارسال می کند، از اینستاگرام اعلان دریافت خواهید کرد. با این حال، شما همچنین می توانید پیامی خارج از حالت ناپدید شدن نیز برای کاربر ارسال کنید.

اگر نگران این هستید که هر کاربری در حالت ناپدید شدن پیامی برای شما ارسال کند، به یاد داشته باشید که حساب هایی که قبلاً هرگز با آنها ارتباط نداشته اید نمی توانند درخواست حالت ناپدید شدن را برای شما ارسال کنند. بنابراین، تنها فردی که با او در یک مکالمه پیام مستقیم هستید می‌تواند پیامی را در حالت ناپدید ارسال کند.

جزئیات پیام در حالت ناپدید شدن:

هنگامی که در حال ارسال پیام در حالت ناپدید شدن هستید، نمی توانید پیام ناپدید شده را کپی، ذخیره یا فوروارد کنید. این برای اطمینان از ایمنی و حریم خصوصی کاربران در مکالمه خصوصی در ویژگی حالت ناپدید شدن است.

کاربرانی که می توانید در حالت ناپدید شدن با آنها چت کنید:

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که نمی توانید از حالت ناپدید شدن با کسی در اینستاگرام استفاده کنید. از این قابلیت فقط می توانید با سایر اکانت های اینستاگرام استفاده کنید. ویژگی حالت ناپدید شدن برای استفاده در چت گروهی اینستاگرام یا با یک کاربر در مسنجر یا حساب فیس بوک در دسترس نیست.

حالت ناپدید شدن فالووان

پیشنهادی:    6 راه برای دیدن مخفیانه استوری اینستاگرام شخصی 

چگونه حالت Vanish Mode را در اینستاگرام روشن و خاموش کنیم

مرحله 1: اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید

ابتدا با ضربه زدن بر روی اپلیکیشن اینستاگرام در دستگاه خود، روی آن ضربه بزنید. سپس می توانید با اطلاعات کاربری خود وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید.

مرحله 2: به پیام های مستقیم بروید

از آنجایی که ویژگی حالت ناپدید شدن برای چت باکس شما است، باید با ضربه زدن بر روی نماد صفحه کاغذی در گوشه سمت راست بالای صفحه، به تب پیام های مستقیم خود بروید.

مرحله 3: روی پیام چت ضربه بزنید

سپس، می‌توانید روی پیام چت با کاربری که می‌خواهید یک مکالمه خصوصی با او شروع کنید ضربه بزنید تا مکالمه باز شود

مرحله 4: برای باز کردن حالت Vanish Mode، انگشت خود را به سمت بالا بکشید

هنگامی که مکالمه با کاربر را باز کردید، سپس می توانید از پایین جعبه چت به بالا بکشید تا حالت ناپدید شدن فعال شود. سپس به شما اطلاع داده می شود که در حالت ناپدید شدن هستید و کاربر دیگر نیز همین اعلان را خواهد دید.

مرحله 5: حالت Vanish Mode را خاموش کنید

پس از اتمام مکالمه در حالت ناپدید شدن، می‌توانید با کشیدن مجدد انگشت به بالا از پایین جعبه گفتگو، آن را خاموش کنید. پس از انجام این کار، پیام ها برای همیشه ناپدید می شوند.

روشی جایگزین برای روشن کردن حالت ناپدید شدن در اینستاگرام:

یکی دیگر از راه‌های جایگزین برای روشن کردن حالت ناپدید شدن در اینستاگرام، رفتن به جعبه چت و تغییر تنظیمات چت است. برای انجام این کار، مراحل زیر را در دستگاه iOS یا Android خود دنبال کنید.

مرحله 1: اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید

ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را با ضربه زدن روی آن باز کنید. همچنین می توانید با استفاده از اطلاعات کاربری خود وارد حساب اینستاگرام خود شوید

مرحله 2: به پیام های مستقیم بروید

در صفحه اصلی اینستاگرام خود، روی نماد پیام های مستقیم در گوشه سمت راست بالای صفحه به شکل یک صفحه کاغذی ضربه بزنید.

مرحله 3: برای باز کردن روی Chat ضربه بزنید

سپس، روی چتی که می‌خواهید باز شود ضربه بزنید تا به حالت ناپدید شدن تبدیل شود

مرحله 4: به تنظیمات چت بروید

از چت، روی نام کاربری کاربر در بالای صفحه ضربه بزنید. با این کار تنظیمات چت باز می شود

مرحله 5: حالت Vanish Mode را روشن کنید

در گزینه ها حالت ناپدید شدن را خواهید دید. می توانید حالت ناپدید شدن را روشن کنید تا آن را روشن کنید و سپس نماد را خاموش کنید تا دوباره خاموش شود و به طور معمول پیام دهید.

حالت ناپدید شدن فالووان

پیشنهادی:    تکنیک های مهم و آسان برای رشد بازاریابان اینستاگرام در سال 2022 

آیا می توانید پیام هایی را که در حالت ناپدید می نویسید بازیابی کنید

خیر، شما نمی توانید پیام هایی را که در حالت ناپدید شدن در اینستاگرام ارسال می کنید، بازیابی کنید. تمام هدف حالت ناپدید شدن این است که اطمینان حاصل شود که پیام‌های موجود در آن جعبه چت خاص با ویژگی روشن برای دیگران قابل دسترسی نیستند. بنابراین، نگران نباشید و مطمئن باشید که پیام های ارسال شده در حین استفاده از این ویژگی توسط همه دیده نمی شود.

اقدامات ایمنی هنگام استفاده از حالت ناپدید شدن در اینستاگرام

قبل از اینکه وارد این گفتگوهای خصوصی شویم، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. باید مطمئن شوید که از این ویژگی فقط برای افرادی استفاده می کنید که می توانید به آنها اعتماد کنید. زیرا باید مراقب احتمالات دیگر نیز باشید.

افراد ممکن است از پیام‌هایی که در حالت ناپدید شدن ارسال می‌کنید، اسکرین شات یا ضبط صفحه بگیرند. با این حال، اینستاگرام مطمئن شده است که در صورت وقوع این اتفاق به شما اطلاع داده می شود.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که دیگران می توانند از چت عکس بگیرند.

سوالات متداول:

در اینجا چند سوال متداول در مورد نحوه استفاده از حالت ناپدید شدن در اینستاگرام وجود دارد.

حالت ناپدید شدن اینستاگرام کار نمی کند!

ممکن است یکی از دو دلیل وجود داشته باشد که حالت ناپدید شدن در دستگاه شما کار نمی کند. ممکن است برنامه قدیمی باشد و ممکن است نیاز باشد به آخرین نسخه به روز شود. راه دیگر این است که بررسی کنید آیا ویژگی حالت ناپدید شدن در منطقه شما موجود است یا خیر.

اسکرین شات اینستاگرام حالت ناپدید شدن

در حالت ناپدید شدن، در صورتی که شخصی که با او چت می‌کنند از پیام‌ها در حالت Vanish عکس بگیرد، بلافاصله به کاربران اطلاع داده می‌شود.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

پیشنهادی:     کدام قالب‌های استوری اینستاگرام بینندگان را بیشتر درگیر می‌کند؟