کاهش کیفیت ویدئو در اینستاگرام-فالووانکیفیت یک موضوع مهم برای جلب توجه مخاطبین است. کاربران فضای مجازی معمولا جذب محتوای باکیفیت و عکس و فیلم با ظاهری متناسب می‍‌شوند. به طوری که جلوه‌ی بصری آن چشم نواز باشد. شاید برای شماهم پیش آماده باشد زمانی تصاویر و ویدئوها را در اینستاگرام آپلود می کنید متوجه می شوید که کیفیت آن کاهش پیدا کرده است. این موضوع می تواند برای برخی از افراد خیلی مهم باشد مثلا کسانی که در حوزه تولید محتوا در اینستاگرام فعالیت دارند.

مقاله پیشنهادی فالووان به شما: سابسکرایب اینستاگرام

این اتفاق هم به خاطر وجود الگوریتم های فشرده سازی اینستاگرام رخ می دهد که با کاهش حجم و فشرده سازی ویدئوها و تصاویر باعث کاهش کیفیت آنها هم می شود. در این مطلب می خواهیم راه های حفظ کیفیت ویدئو و تصاویر را بررسی کنیم، اگر این موضوع برای شما هم مهم است پس تا انتها همراه فالووان باشید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

چه عواملی در کیفیت ویدئو و تصاویر  در اینستاگرام تاثیر گذاری است؟

قبل از اینکه بخواهید دنبال راهکاری برای انتشار تصاویر و ویدئو با کیفیت باشید، می توانید عواملی که باعث کاهش کیفیت آنها می شود بررسی کنید که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

 

تنظیمات دوربین و موبایل

اولین عاملی که ممکن است در کاهش کیفیت ویدئو در اینستاگرام شود تنظیمات دوربین است. کاربرانی که آشنایی کاملی با تنظیمات دوربین ندارند خروجی با کیفیتی نمی توانند داشته باشند به همین دلیل قبل از هرکاری تنظیمات فوکوس،روشنایی، کیفیت فیلم برداری و عکاسی را حتما چک کنید.

 

تبدیل درست فرمت ویدئوها

بعضی از فرمت های ویدئویی را اینستاگرام پشتیبانی نمی کند به همین دلیل باعث کاهش کیفیت ویدئو در اینستاگرام می شود پس حتما دقت داشته باشید که تبدیل فرمت را به درستی انجام دهید تا بتوانید ویدئوهای با کیفیتی در اینستاگرام آپلود کنید.

اگر می خواهید ویدئوی شما با کیفیت بالایی منتشر شود باید از فرمت MP4  استفاده کنید و اگر ویدئو دارای صدا باشد باید از فرمت صدا AAC هم استفاده کنید.

فریم ریت ویدئو

فریم ریت تعداد فریم هایی می باشد که در یک واحد زمانی می توانید در یک ویدئو ببینید،برای درک این موضوع مثالی را برای شما شرح می دهیم فکر کنید ویدئویی که مشاهده می کنید از تعدا عکس تشکیل شده که پشت سرهم  به نمایش درمی آید. اگر تعداد نمایش تصاویر در هر ثانیه 30 عدد باشد هم سرعت و هم کیفیت ویدئو پایین می باشد. تعداد فریم های در هر ثانیه بیشتر باشد کیفیت ویدئو بیشتر است. فریم ریت 30 برای اینستاگرام مناسب است.

علت کاهش کیفیت عکس و ویدئو در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام هم مثل هر سرویس تحت وب دیگری ترجیح میدهد که فایل هایی که داخل سرور خود بارگذاری میکند حجم کمتری داشته باشند تا هم فضای کمتری اشغال کنند و اینکه پهنای باند کمتری مصرف شود. پس در نتیجه این انتظار به دور است که اینستاگرام ویدیو ها و عکس های چند گیگابایتی را به همان صورت آپلود و منتشر کند. اما گاهی با آپلود کردن فایل های کم حجم نیز این مشکل برای ما پیش می‌آید. دلیل آن چیست؟

اینستاگرام ترجیح میدهد که مدت زمان بارگذاری فایل را تا حد امکان کم کند تا سرور بار کمتری داشته باشد برای این موضوع اینستاگرام بین سرعت بارگذاری شما و مدت زمان آپلود فایل نسبت میگیرد که اگر این زمان طولانی به نظر برسد، فایل را داخل دیوایس شما بهینه میکند، یعنی در واقع حجم ویدیو شما را کم میکند تا سرعت آپلود شما بالا برود و سریع تر محتوای شما منتشر شود.

دو راهکار وجود دارد:

راهکار شماره 1: حجم فایل ویدیو خود را قبل از آپلود کاهش دهید و به استاندارد های اینستاگرام برای یک فایل ویدیویی توجه کنید:

H.264 codec

AAC Audio

5003 kbps bitrate for video

Frame rate of 30 fps (frames per second)

Maximum file size of 15 mb

Video must be a maximum of 60 seconds

Maximum video width is 1080 px (pixels) wide     

در مورد راهکار شماره ا شما می توانید با هر یک از نرم افزارهای تدوین و ویرایش ویدیو در دسکتاپ (افتر افکت، پریمیر و… ) فایل ویدیویی خود را به استانداردهای ذکر شده برسانید.

راهکار شماره 2 :  در صورتی که حجم فایل مورد نظر بالاست و مایل نیستید که آن را بهینه کنید میتوانید آن را ازطریق یک اینترنت مناسب و پایدار آپلود کنید تا مدت زمان آپلود شما کمتر شود و در صورتی که دسترسی به سرعت بالای اینترنت ندارید میتوانید برای این کار از وی پی اس یا سرور مجازی استفاده کنید. در صورتی که مایل به انجام این کار هستید عبارت خرید سرور مجازی را گوگل کنید.

شما اگر قصد بارگذاری عکس یا ویدیو را در پست اینستاگرام دارید برای بهبود کیفیت آن، میتوانید ازبرنامه های زیر استفاده کنید و عکس و فیلمای خودتان را ادیت کنید:

  1. InShot
  2. Line camera
  3. Viva video
  4. Video show ….   

کاهش کیفیت ویدئو در اینستاگرام-فالووان

 

برای جلوگیری از کاهش کیفیت ویدئوها در اینستاگرام چه تنظیماتی باید انجام دهیم؟

 

اگر شماهم تولید محتوا را از با استفاده از دوربین گوشی یا دوربین حرفه ای انجام می دهید باید تنظیمات مربوط به آن را هم بلد باشید که شما را به چند مورد آشنا می کنیم.

 

  • نوع محتوا و زمان ویدئو متناسب باشد

زمانی که بخواهید تولید محتوا انجام دهید اولین کاری که انجام می دهید باید مشخص کنید ویدئو در کدام قسمت اینستاگرام قرار است منتشر شود، زمان ویدئو در هر قسمت متفاوت است  به طور مثال در استوری بیشتر از 15 ثانیه نمی توانید ویدئو قرار دهید.

هرچقدر زمان ویدئو شما بالا باشد به نسبت حجم بیشتری هم دارد و اینستاگرام کیفیت آن را کاهش می دهد تا کاربران راحت بتوانند آن را دانلود کنند.

 

  • فرمت ویدئو

ویدئوها فرمت های زیادی دارند و هرکدام از آنها دارای ویژگی هایی هستند.بعضی از فرمت ها دارای کیفیت و حجم بالایی دارند و برخی دیگرهم از کیفیت و حجم پایین تری برخوردار هستند.

کاربران ممکن است برای اینکه ویدئوهایشان حجم کمتری داشته باشند از فرمت هایی استفاده می کنند که کیفیت ویدئو آنها را کم می کند. همانطور که گفتیم بهترین فرمت برای ویدئو های اینستاگرام MP4 است که با استفاده از آن می توانید ویدئو های با کیفیتی در اینستاگرام منتشر کنید.

 

  •  بیت ریت

یکی دیگر از عوامل موثر در کیفیت ویدئوها در اینستاگرام بیت ریت است. بیت ریت یعنی حجم دیتایی که در مدت زمان مشخص انتقال پیدا می کند و واحد آن bps و Kbit/s و Mbps که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

 

  • فرمت صدا

یک بخش از حجم ویدئوها را صدا تشکیل داده است و دارای فرمت های مختلفی می باشد که بعضی از آن ها دارای حجم  و کیفیت بالایی هستند که استفاده از این نوع فرمت ها باعث افزایش حجم ویدئو ها می شود به شما پیشنهاد می شود برای ویدئوهای معمولی نیاز به کیفیت های عالی نیست و می توانید از کیفیت های خوب استفاده کنید.

اگر می خواهید ویدئوهای با کیفیت و با حجم پایین داشته باشید همانطور که گفتیم برای صدا از فرمت ACC می توانید استفاده کنید. این فرمت دارای حجم پایین و همچنین کیفیت بالایی دارد.

 

  • فریم ریت

فریم ریت یکی دیگر از مواردی است که برای داشتن ویدئوهای با کیفیت در اینستاگرام به آن توجه کنید. فریم ریت تعداد فریم هایی می باشد که در واحد زمان ویدئو وجود دارد، به همین دلیل هرمقدار که فریم ریت های یک ویدئو بیشتر باشد کیفیت آن هم بالا تر است که این عامل باعث بالا بردن کیفیت ویدئو در اینستاگرام می باشد. بهترین حالت برای فریم ریت،30 فریم برثانیه است این فریم ریت حجم کمی دارد و تا حد زیادی کیفیت ویدئوها را افزایش می دهد.

 

  • سایز ویدئو

یک عامل دیگر که روی کیفیت ویدئوها در اینستاگرام تاثیرگذار است سایز آنها می باشد. اگر ویدئویی که می خواهید منتشر کنید سایزش کوچک باشد و آن را در سایز بزرگتری قرار دهید کیفیت آن کم می شود و همینطور این کار را برعکس انجام دهید ویدئو با سایز بزرگ را کوچک کنید کیفیت آن کم می شود.

اینستاگرام برای انواع محتوا استاندارهای خودش را دارد. برای قرار دادن استوری می توانید از سایز 1080 در 1920  استفاده کنید و برای پست ها از سایز 1080 در 1080 استفاده می شود.

کیفیت ویدئو در اینستاگرام-فالووان

 

چه عواملی در کیفیت فیلم و عکس موثر است؟

نتیجه گیری:

ما در این مقاله در مورد علت کاهش کیفیت تصاویر و ویدئو در اینستاگرام صحبت کردیم، علت های آن را بررسی کردیم و متوجه شدیم چه دلایلی باعث افت کیفیت آنها می شود.

برای این تصاویر و ویدوهای با کیفیتی در اینستاگرام منتشر کنید می توانید از روش های گفته شده استفاده کنید، همانطور که می دانید محتوا یک عامل موثر برای افزایش فالوور می باشد پس حتما قبل از منتشر کردن محتواها برا جلوگیری از کاهش کیفیت آنها موارد گفته شده را رعایت کنید با این کار می توانید در کارتان موفق تر شوید و همینطور کاربران بیشتری جذب برند خود کنید امیدواریم که از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

اگر تازه پیج اینستاگرام خود را راه اندازی کرده اید و برای دیده شدن به فالوورهای بیشتری نیاز دارید، با خرید فالوور ارزان یک قدم به هدفتان نزدیک تر می شوید.