ترفند و آموختن نکات خفن سالهاست که برای انجام هر کاری باب شده است. و افرادی که برای اولین بار چیزی را کشف کرده‌اند که جواب مثبت بهتری می‌دهد را با دیگر افراد به اشتراک گذاشته‌اند. ترفندهای درست همیشه سرعت انجام کار را بیشتر کرده‌اند و باعث بهتر شدن انجام کار شده اند. همانطور که می دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب و پرطرفدار است که قابلیت های بی نظیری و بیشماری را دارد. اگر شما می خواهید بیشترین استفاده از اینستاگرام را ببرید باید ترفندهای اینستاگرام را به خوبی بلد باشید.

در این مطلب می خواهیم از نکات و ترفندهای اینستاگرام که باعث مدیریت و افزایش فالوور اینستاگرام شما می شود را برایتان توضیح دهیم.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

دایرکت فالوور اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام را بشناسید:

خواندن دایرکت بدون سین

یکی از ترفندهای اینستاگرام خواندن دایرکت بدون سین کردن است. در بعضی مواقع پیش می آید که می خواهید دایرکت کسی را بخوانید اما نمی خواهید که سین شود. برای این کار کافی است در پیج مورد نظرتان بروید و روی علامت سه نقطه و بعد گزینه restrict و در پنجره باز شده دکمه account  restrict رو بزنید. حال اگر در بخش دایرکت ها بروید، پیام مخاطب موردنظرتان به صورت request نشان داده می شود و میتوانید پیام را به راحتی بخوانید بدون اینکه مخاطبتان بفهمد . وقتی پیام را خواندید unrestrict را بزنید.

فایلی برای شما تهیه کرده ایم که به طور کامل توضیح داده ایم که چگونه این ترفند را اجرا کنید کافیست روی آن بزنید.

خواندن پیام دایرکت اینستاگرام بدون دیده شدن بصورت مخفی با حالت روح

اگر قصد دارید که تعامل خود را با دیگران افزایش دهید یکی از این راه ها ارسال دایرکت انبوه اینستاگرام است.

نیم تگ (name tag) چیست؟

وارد منو شده و گزینه QR Code را بزنید. اینستاگرام بارکد مربوط به حساب اینستاگرامتان را نشان می دهد. فقط شما کافی است این بارکد را روی کارت ویزیت یا روی بسته بندی محصولاتتان چاپ کنید. در این صورت دیگر مشتری هایتان نیازی نیست در اینستاگرام دنبال شما بگردند. فقط باید در همین بخش وارد شده و دکمه Scan QR code را بزنند و این بارکد را اسکن کنند.

برگرداندن استوری یا پست حذف شده

اگر اشتباهی پست یا استوری های خود را پاک کردید می توانید از این طریق آن را برگردانید:

در قسمت setting بعد account و سپس گزینه Recently Deleted را بزنید. پست و استوری هایی که پاک کردید و می خواهید که آن ها را بازگردانید را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

مخفی کردن زمان آنلاین

برای این کار در بخش تنظیمات رفته یا همان setting بعد قسمت privacy و بعد قسمت Activity Status. در این بخش گزینه ای به نام Show Activity Status است که به صورت پیش فرض روشن است، شما باید این گزینه را غیرفعال کنید.

متحرک کردن متن استوری

اگر می خواهید متن روی استوری متحرک شود، ابتدا متن مورد نظرتان را تایپ کنید و بعد A که دوتا خط در کنارش قرار گرفته شده است را بزنید و متن خود را متحرک کنید.

ذخیره نشدن پست در گالری

اگر میخواهید پست هایتان در گالری ذخیره نشوند  بخاطر اینکه حجم زیاد نبرند:

در قسمت Setting و بعد account و از گزینه Original posts تیک سه تا گزینه رو بردارید.

ترفندهای اینستاگرام

حذف پست های غیر اخلاقی از اکسپلور

وارد بخش اکسپلور شوید و روی پستی که علاقه ای به آن ندارید بزنید. سپس سه نقطه گوشه پست را زده و بعد روی گزینه not interested بزنید. به این نکته توجه کنید پست هایی که در اکسپلورتان ظاهر می شود براساس پست هایی است که لایک کرده اید.

پیدا کردن هشتگ های مرتبط با محتوای ارسالی

یکی از ویژگی های کاربردی که مورد پسند خیلی ار افراد است هشتگ ها است شما بااستفاده از هشتگ میتوانید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید و پست های جدید که مرتبط با محتوای شما است را پیدا کنیدو نکته جالب این است استفاده از هشتگ های مرتبط باعث دیده شدن پست های شما میشود و محبوبیت پست های شما افزایش پیدا میکند وب سایت را به شما معرفی میکنیم که این وب سایت کلمه کلیدی را میگیرد و هشتگ های پر طرفدار را به شما نمایش میدهدHashtagifyشما بااستفاده این سایت میتوانید در بهترشدن پست های خود کمک بسزایی کنید

اخرین لایکی که انجام دادین

اگر شما هم کنجکاو هستید که عکس هاو پست هایی که لایک کردین که در گذشته لایک کردین نیاز نیس در بین پست ها و اکسپلوور دنبال پست ها باشید و برای پیدا کردن آن ها ساعت ها اینترنت خود را مصرف کنید ماراه حل این مساله را به شما نشان میدهیم تنها کاری که شما باید انجام دهید به پروفایل خود مراجعه کرده و به روی سه نقطه در قسمت راست کلیک کنید به تنظیمات اکانت خود میروید ودر قسمت Accountو در مرحله آخر Posts You’ve Likedاین گزینه راانتخاب کنید در نتیجه 300 پست اخری که شما پسند کرده اید را مشاهده میکنیدو اگر بخواهید پستی را در بین ان ها پیدا کنید خیلی راحت است برای شما تا گشت بین هزاران پست

بایگانی کردن پست

یکی از ترفندهای اینستاگرام بایگانی کردن پست ها می باشد. یعنی پمی توانید پست های خود را به جای حذف کردن بایگانی کنید . بهتر است بدانید که حذف کردن پست نمره منفی دارد پس این کار را ادامه ندهید.  برای این کار پست را انتخاب کنید و سپس سه خط بالای پست رو زده و گزینه Archive یا بایگانی رو بزنید . با این کار پست شما در قسمت بایگانی باقی می ماند و هر وقت که خواستید می توانید آن را برگردانید.

غیر فعال کردن کامنت پست

در بعضی موارد شاید شما دوست نداشته باشید که کاربران زیر پست شما کامنتی ثبت کنند. برای این کار شما می توانید سه نقطه هر پست که همان تنظیمات است را لمس کنید. اگر نسخه جدید را دانلود کرده باشید گزینه Turn off commenting بدان اضافه شده است.

مخفی کردن همیشگی استوری اکانتی خاص

برای شما هم پیش آمده است که اکانتی فالو کرده اید که بسیار تبلیغ میگذارد یا استوری هایی میگذارد که با سلیقه شما هم خوانی ندارد برای این که این استوری های این اکانت برای همیشه برای شما ارسال نشود برای این مورد شما میتوانیدبه به سلیقه خود پست یا استوری هایی که مورد پستند شما نیست را mute نمایید.  برای این کار به قسمت استوری خود بروید و روی آن اکانت کلیک کنید کلیک کرده و انگشت خود را نگه دارید. پس از این منویی برای شماباز می شود، Mute > Mute Story  را انتخاب نمایید

پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

یکی از جدیدترین ترفندهای اینستاگرام پاسخ خودکار به کاربرانی است که به شما دایرکت می دهند. ممکن است تعداد افرادی که برای شما پیام می فرستند، بسیار زیاد باشد. به همین منظور اینستاگرام، برای شما قابلیتی را ایجاد کرده است که شما بتوانید به سادگی این مشکل را تا حدودی حل کنید. البته که ما پیشنهاد می دهیم برای تعامل بیشتر با کاربران، به پیام های آن ها پاسخی دهید که بیشترین ارتباط را با سوال آن ها، داشته باشد.

برای ایجاد یک پاسخ خودکار برای دایرکت پیج اینستاگرامی خود مراحل زیر باید طی کنید:

رفتن به بخش تنظیمات پیج اینستاگرام

کلیک روی گزینه Creator

انتخاب گزینه Saved Replies

سپس روی گزینه آبی رنگ New Saved Reply کلیک کنید

در قسمت Message می بایست پیام مورد نظر که قصد دارید برای کاربرانی که به شما پیام می دهند، ارسال شود، را بنویسید.

دیدن استوری دیگران بدون سین خوردن

احتمالا برای شماهم حس کنجکاوی پیش آمده که بخواهید استوری شخسی را مشاهده کنید اما متوجه این موضوع نشود برای این کار شما میتوانید از سایت هایی که استوری را دانلود میکنند استفاده کنیstorydownloaderاین سایت میتواند به شما کمک کند کافی است آیدی مورد نظر در قمست مشخص شده وارد کنید و استوری برای شما دانلود میشود و متوانید تماش کنید،اما این برای پیج هایی اماکن دارد که بسته نباشد

بدون نگه داشتن دست فیلم برداری کنید

در نسخه‌های قبلی اینستاگرام برای فیلمبرداری در بخش استوری باید دست خود را بر روی دکمه ضبط فیلم نگه میداشتید. در نسخه‌های جدید اینستاگرام قابلیت فیلمبرداری دست آزاد یا Hands Free به این برنامه اضافه شد. برای این کار در صفحه stores به پایین سوایپ کنید تا بتوانید گزینه Hands-Free را ببینید.

پاک کردن تاریخچه سرچ خود در اینستاگرام

اینستاگرام بیشترین نوع محتوای ارسالی را در بین شبکه های مجازی دارد و شما میتوانید آن هارا جستجو کنید اما مایل نیستید که فالوور های شما از این موضوع باخبر شوند برای پاک کردن تاریخچه جستجو خود در اینستاگرام کافی است به قسمت تنظیمات پروفایل خود مراجعه کرده و Securityرا انتخاب کنید برای شما صفحه ای باز میشود که در قسمت پایین آن Clear Search History وجود داردشما باانتخاب این گزینه میتوانید تاریخچه ی اینستاگرام خود راپاک کنید،نکته قابل توجه این است که با پاک کردن تاریخچه ی اینستاگرام خود باعث میشود که پست های پر تکرار نیز برای شما پاک شود پس قبل از انجام این کار از انجام ان اطمینان پیدا کنید

اینترنت کمتری مصرف کنید

مصرف اینترنت اینستاگرام یکی از مشکلات رایج همه ی کاربران است. حالا با ترفندهای اینستاگرام می توانیم راحت آن را کنترل کنیم. وقتی صفحه ی اینستاگرام را باز می کنید، سریعا تمامی تصاویر و فیلم ها برای شما لود می شوند. شما می توانید سرعت لود آن ها را کمتر کرده و در نتیجه اینترنت کمتری را مصرف کنید.

در آپدیت جدید اینستاگرام برای کاهش مصرف اینترنت، گزینه account حساب رو انتخاب کنید.

در زیر مجموعه آن گزینه ی Cellular Data Use را انتخاب کنید.

در ادامه گزینه Use Less Data را انتخاب کرده  همچنین و می تونید انتخاب کنید که در چه حالتی مصرف اینترنت شما کم شود.

استفاده از این ترفندها به شما کمک می کند تا پیجی قوی و معتبر داشته باشید.

مقاله‌های پیشنهادی

ترفندهای اینستاگرام که باید بدانید – فالو وان

چند ترفند کاربردی برای افزایش سیو در اینستاگرام 

ترفندهای آپدیت 2021 اینستاگرام