نکات و ترفندهای خفن و کاربردی اینستاگرام - فالو وان

همانطور که می دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب و پرطرفدار است که قابلیت های بی نظیری و بیشماری را دارد. اگر شما می خواهید بیشترین استفاده از اینستاگرام را ببرید باید ترفندهای اینستاگرام را به خوبی بلد باشید.

در این مطلب می خواهیم از نکات و ترفندهای اینستاگرام که باعث مدیریت و افزایش فالوور اینستاگرام شما می شود را برایتان توضیح دهیم.

ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام را بشناسید:

خواندن دایرکت بدون سین

یکی از ترفندهای اینستاگرام خواندن دایرکت بدون سین کردن است. در بعضی مواقع پیش می آید که می خواهید دایرکت کسی را بخوانید اما نمی خواهید که سین شود. برای این کار کافی است در پیج مورد نظرتان بروید و روی علامت سه نقطه و بعد گزینه restrict و در پنجره باز شده دکمه account  restrict رو بزنید. حال اگر در بخش دایرکت ها بروید، پیام مخاطب موردنظرتان به صورت request نشان داده می شود و میتوانید پیام را به راحتی بخوانید بدون اینکه مخاطبتان بفهمد . وقتی پیام را خواندید unrestrict را بزنید.

اگر قصد دارید که تعامل خود را با دیگران افزایش دهید یکی از این راه ها ارسال دایرکت انبوه اینستاگرام است.

نیم تگ (name tag) چیست؟

وارد منو شده و گزینه QR Code را بزنید. اینستاگرام بارکد مربوط به حساب اینستاگرامتان را نشان می دهد. فقط شما کافی است این بارکد را روی کارت ویزیت یا روی بسته بندی محصولاتتان چاپ کنید. در این صورت دیگر مشتری هایتان نیازی نیست در اینستاگرام دنبال شما بگردند. فقط باید در همین بخش وارد شده و دکمه Scan QR code را بزنند و این بارکد را اسکن کنند.

برگرداندن استوری یا پست حذف شده

اگر اشتباهی پست یا استوری های خود را پاک کردید می توانید از این طریق آن را برگردانید:

در قسمت setting بعد account و سپس گزینه Recently Deleted را بزنید. پست و استوری هایی که پاک کردید و می خواهید که آن ها را بازگردانید را انتخاب کنید.

ترفندهای اینستاگرام

مخفی کردن زمان آنلاین

برای این کار در بخش تنظیمات رفته یا همان setting بعد قسمت privacy و بعد قسمت Activity Status. در این بخش گزینه ای به نام Show Activity Status است که به صورت پیش فرض روشن است، شما باید این گزینه را غیرفعال کنید.

متحرک کردن متن استوری

اگر می خواهید متن روی استوری متحرک شود، ابتدا متن مورد نظرتان را تایپ کنید و بعد A که دوتا خط در کنارش قرار گرفته شده است را بزنید و متن خود را متحرک کنید.

ذخیره نشدن پست در گالری

اگر میخواهید پست هایتان در گالری ذخیره نشوند  بخاطر اینکه حجم زیاد نبرند:

در قسمت Setting و بعد account و از گزینه Original posts تیک سه تا گزینه رو بردارید.

ترفندهای اینستاگرام

حذف پست های غیر اخلاقی از اکسپلور

وارد بخش اکسپلور شوید و روی پستی که علاقه ای به آن ندارید بزنید. سپس سه نقطه گوشه پست را زده و بعد روی گزینه not interested بزنید. به این نکته توجه کنید پست هایی که در اکسپلورتان ظاهر می شود براساس پست هایی است که لایک کرده اید.

بایگانی کردن پست

یکی از ترفندهای اینستاگرام بایگانی کردن پست ها می باشد. یعنی پمی توانید پست های خود را به جای حذف کردن بایگانی کنید . بهتر است بدانید که حذف کردن پست نمره منفی دارد پس این کار را ادامه ندهید.  برای این کار پست را انتخاب کنید و سپس سه خط بالای پست رو زده و گزینه Archive یا بایگانی رو بزنید . با این کار پست شما در قسمت بایگانی باقی می ماند و هر وقت که خواستید می توانید آن را برگردانید.

غیر فعال کردن کامنت پست

در بعضی موارد شاید شما دوست نداشته باشید که کاربران زیر پست شما کامنتی ثبت کنند. برای این کار شما می توانید سه نقطه هر پست که همان تنظیمات است را لمس کنید. اگر نسخه جدید را دانلود کرده باشید گزینه Turn off commenting بدان اضافه شده است.

پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

یکی از جدیدترین ترفندهای اینستاگرام پاسخ خودکار به کاربرانی است که به شما دایرکت می دهند. ممکن است تعداد افرادی که برای شما پیام می فرستند، بسیار زیاد باشد. به همین منظور اینستاگرام، برای شما قابلیتی را ایجاد کرده است که شما بتوانید به سادگی این مشکل را تا حدودی حل کنید. البته که ما پیشنهاد می دهیم برای تعامل بیشتر با کاربران، به پیام های آن ها پاسخی دهید که بیشترین ارتباط را با سوال آن ها، داشته باشد.

برای ایجاد یک پاسخ خودکار برای دایرکت پیج اینستاگرامی خود مراحل زیر باید طی کنید:

رفتن به بخش تنظیمات پیج اینستاگرام

کلیک روی گزینه Creator

انتخاب گزینه Saved Replies

سپس روی گزینه آبی رنگ New Saved Reply کلیک کنید

در قسمت Message می بایست پیام مورد نظر که قصد دارید برای کاربرانی که به شما پیام می دهند، ارسال شود، را بنویسید.

بدون نگه داشتن دست فیلم برداری کنید

در نسخه‌های قبلی اینستاگرام برای فیلمبرداری در بخش استوری باید دست خود را بر روی دکمه ضبط فیلم نگه میداشتید. در نسخه‌های جدید اینستاگرام قابلیت فیلمبرداری دست آزاد یا Hands Free به این برنامه اضافه شد. برای این کار در صفحه stores به پایین سوایپ کنید تا بتوانید گزینه Hands-Free را ببینید.

اینترنت کمتری مصرف کنید

مصرف اینترنت اینستاگرام یکی از مشکلات رایج همه ی کاربران است. حالا با ترفندهای اینستاگرام می توانیم راحت آن را کنترل کنیم. وقتی صفحه ی اینستاگرام را باز می کنید، سریعا تمامی تصاویر و فیلم ها برای شما لود می شوند. شما می توانید سرعت لود آن ها را کمتر کرده و در نتیجه اینترنت کمتری را مصرف کنید.

در آپدیت جدید اینستاگرام برای کاهش مصرف اینترنت، گزینه account حساب رو انتخاب کنید.

در زیر مجموعه آن گزینه ی Cellular Data Use را انتخاب کنید.

در ادامه گزینه Use Less Data را انتخاب کرده  همچنین و می تونید انتخاب کنید که در چه حالتی مصرف اینترنت شما کم شود.

استفاده از این ترفندها به شما کمک می کند تا پیجی قوی و معتبر داشته باشید.


برچسب ها: