اینستاگرام هم مانند تمامی اپلیکیشن‌ها قوانین خود را دارد و خط قرمز هایی را بر ای فعالیت کاربران تعریف کرده است. که این خط قرمز ها گاهی کمک کننده و مفید برای کاربران است و گاهی هم کار کاربران را سخت می‌کند. برای اینکه بتوانید در پیج اینستاگرامی خود به راحتی کار کنید و دچار مشکل نشوید، باید از محدودیت های اینستاگرام مطلع باشید. ما در این پست به ارائه جدیدترین محدودیت های اینستاگرام پرداخته ایم که در صورت عدم رعایت آن ها اکشن بلاک رخ می دهد.

مقاله پیشنهادی فالووان: سابسکرایب در اینستا چیست

اینستاگرام بیش از 400 میلیون نفر کاربر دارد ، پس طبیعی است که برای کنترل این حجم از کاربر قوانین بذاره و در صورت نقض این قوانین شما را جریمه یا بلاک کند. بعضی اشتباه ها هستند که می تواند ضربه بزرگی به پیج شما وارد کند. در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم که چه اشتباهاتی هستند که انجامشان ندهید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

فالووان

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

محدودیت پست

سقف پست گذاشتن در اینستاگرام کاملا نامحدود است اما در صورتی که شما دائم اقدام به انتشار پست های تبلیغاتی کنید یا محتوای پست شما زننده باشد به احتمال زیاد اکانت شما بلاک خواهد شد.

اکشن بلاک

از محدودیت های اینستاگرام در مورد تعداد دفعات لایک، کامنت فالو، دایرکت و … است. این ها در اینستاگرام تعداد مشخص دارد و اگر رعایت نشود اینستاگرام اکانت شما را حداقل دو روز محدود می کند. عوامل اکشن بلاک سوئیچ بیش از حد بین اکانت ها، لایک و کامنت بیش از حد، فیلترشکن نامناسب و تغییر آی پی زیاد است.

هشتگ تکراری

مراقب این مسئله باشید، تکرار زیادی هشتگ باعث می شود تعداد ورودی هشتگ شما به شدت کاهش پیدا کند. سعی کنید حداقل بعد از گذشتن 5 پست، هشتگ تکراری استفاده کنید.

ادیت پست

سعی کنید زمانی که می خواهید پستی را در اینستاگرام آپلود کنید تمام نکات را رعایت کنید که نیاز به ادیت نداشته باشد. شما پستی را ارسال می کنید و زمانی که می خواهید آن را ادیت کنید، اینستاگرام می خواهد بداند به چه دلیل آن پست را ادیت کردید و متن های ممنوعه نذاشته باشید و همین متمرکز شدن اینستاگرام روی پست شما می تواند برایتان دردسرساز شود.

شدوبن

محدودیت خاموش اینستاگرام است که هیچ اعلان و پیغامی نمی دهد و باعث می شود که کم کم بازدید صفحه کم شود. عوامل شادبن می تواند عواملی باشد از جمله: استفاده از هشتگ ممنوعه، تغییر آی پی شدید و غیر معقول، استفاده از ربات و اپلیکیشن های جانبی، ریپورت شدن پیج توسط دیگران .

محدودیت های اینستاگرام

فالو و آنفالو

شما زمانی که دیگران را فالو می کنید به این عنوان که آن ها نیز شما را دنبال کنند و بعد از مدتی آن ها را آنفالو می کنید، این حرکت دوتا نکته منفی دارد: اول اینکه اینستاگرام این حرکت شما را ربات گونه تشخصی می دهد و دومی زمانی که شما آنفالو می کنید به طبع بعضی از آن ها شما را فالو می کنند و تعداد زیاد آنفالو شدن برای پیج تان می تواند نکته منفی باشد.

حداکثر میزان مجاز برای فالو و آنفالو کردن 200 اکانته و روزانه بیش از این مقدار موجب مسدود شدن حساب به صورت موقت می شود. میزان فالو و آنفالو کردن در هر 60 دقیقه حداکثر 10 اکانته و بیشتر از این ممکن است پیجتون شادوبن شود.

اگر قصد افزایش فالوور دارید میتونید از طریق این لینک به بخش خرید فالوور ارزان سایت معتبر فالووان وارد شوید.

ارسال پست به دایرکت

از دیگر محدودیت های اینستاگرام ارسال پست به دایرکت است. خیلی از افراد برای اینکه پستشون بازدید بیشتری بخورد ، پست را برای دیگران از طریق دایرکت ارسال می کنند، حتی افرادی که هیچ علاقه ای به این حوزه ندارند و در نهایت اگر زیاد این کار را انجام دهند ممکن است طرف مقابل بلاکشون کند.

تبلیغات اشتباه

همه ما میدانیم که چقدر تبلیغات برای رشد پیج مفید است ولی با رعایت نکردن دوتا نکته ممکن است ضربه بزرگی به شما وارد شود. یک: پیج حتما باید آماده برای تبلیغ باشد. دو: به چه پیجی تبلیغ  بدهیم؟ باید مراقب باشید که پیجی که قرار است برایتان تبلیغ انجام دهد، برایتان فالوور فیک نزد.

لایک کردن بیش از حد

تعداد لایک هایی که هر پیج می تواند در طول روز انجام دهد حداکثر 1000 لایک است. تعداد لایک هایی که هر کاربر می تواند در 60 دقیقه انجام دهد حداکثر 120 لایک می باشد . ولی شما حداکثر روزی 700 تا لایک در روز پسنده کنید.

محدودیت در تعداد فالوور های شما

از دلایلی که اینستاگرام میتواند شمارا محدود کنید تعدادفالوور های شما است زمانی که شما به تازگی پیج خود رادر اینستاگرام راه اندازی کردید اما فعالیت خاصی مانند فالو و آنفالو کردن ندارید و دنبال کنند های شما افزایش پیدا نمیکند اینستاگرام حساس میشود نسبت به اکانت شما اکانت شمارا به یه اکانت تازه ساخته شده میشناسد و و حساسیت هاتازمانی که اکانت شما به روال عادی برسد وفعالیت های خود را شروع کند هست

محدودیت کامنت

کامنت در اینستاگرام محدودیتی از نظر طول نوشته ندارد اما بنظر شما زیباست که چهار پست چهار صفحه تایپ کنید،زیرا اینستاگرام برای زیبایی و همچنین تداخل بادیگر کامنت هایی که افراد گذاشتن ایجاد نشود کامنت های بلند را به صورت کامل نمایش نمیدهد،240کارکتر رادر زیر پست به دیگر افراد نمایش داده میشود وبرای خواندن ادامه کامنت به انتهای کامنت یه سه نقطه قرار میدهد که افراد میتوانند باانتخاب این سه نقطه ادامه کامنت بلند رابخوانند،در طول 24 ساعت فعالیت شمادر اینستاگرام میتوانید200کامنت قرار بدهید اما اگر بیش از این عدد باشد اینستاگرام نسبت به پیج شما حساس میشود باید به این نکته هم توجه کنید که به صورت پشت سر نباشد و نکته دیگر هم این است که شما نمیتوانید کامنت تکراری ارسال کنید ارسال کامنت تکراری یا بیش از 200تا باعث میشو که ایسنتاگرام نسب به پیج شما حساس شود و فعالیت شمارا بیشتر زیر نظر قرار بدهد و ممکن است شمارا بلاک کند

محدودیت لاگین دردستگاه های مختلف

اینستاگرام از شبکه های مجازی است که امنیت کاربرانش برایش اهمیت فراوانی دارد بخاطر همین اگر اکانت ایسنستاگرام شما در دستگاه های مختلف با آی پی های مختلف لاگین شود اینستاگرام حساس میشود در این صورت اکانت شمارا بن میکند یا کد تایید برای شما ارسال میکند،طبیعتا لاگین شدن یک اکانت در دو یاسه گوشی  مشکلی برای پیج شما به وجود نمی اورد اما ممکن است اینستاگرام اکانت شمارا بن کند و بلاک موقت کند

کپشن

تعداد کاراکترهای مجاز و قابل استفاده در هر کپشن 2200 کاراکتر است . هر چقدر کپشن جذاب تر و طولانی تر باشد به نفع شماست.

 

افزایش فالوورمحدودیت در باره هشتگ گذاری

همچنین که اینستاگرام ویژگی های فراوانی در اختیار کاربران خود قرارداده است برای استفاده از این ویژّگی ها یک سری قوانین را قرار داده است این قوانین برای هشتگ ها هم است استفاده از هشتگ ها در زیر پست ها باعث دیده شدن بیشتر پست های شما میشود اما استفاده بیش از حد از این هشتگ ها باع میشود که شما توسط اینستاگرام بن شوید در هر پست شما میتوانید 30 هشتگ استفاده کنید اما پیشنهاد میکنم کمتر ازاین عدد استفاده کنید زیرا باعث میشود اصلا هشتگ های که قار داده اید تایید نشود و پست شما در آن هشتگ ها ارسال نشود و نکته قابل توجه دیگر این است که از هشتگ های مر تبط استفاده کنید

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

خرید فروش محصولات غیر قانونی در اینستاگرام

در اینستاگرام خرید و فروش برخی محصولات قانونی نیست اگر شما اقدادم به خرید و فروش این محصولات کنید اینستاگرام نسبت به دیگر محدودیت ها سریع تر عمل میکند و ممکن است اکانت شما کاملا از دسترس خارج شود

کپی رایت

نوعی مالکیت فکری است و فرقی ندارد که فیزیکی باشد یا عکس یا هر هنری، حقوق انحصاری هر فردی است. برای استفاده از آن نیاز به اجازه فرد داریم تا فرد با اطمینان خاطرطرح خودش را منتشر کند. اگر پست یا استوری که کپی باشد را بگذاریم، اینستاگرام خودکار آن را بلاک می کند. اگر بیش از سه بار این کار را تکرار کند اینستاگرام طرف را حدود یک ماه غیرفعال و از دسترس خارج می کند.

محدودیت استوری

استوری گذاشتن یک ویژگی است که کاربران ایسنتاگرام خیلی از آن استقبال کردند اما همان طور مثل دیگر ویژگی های جذاب ایسنستاگرام استوری نیز محدودیت هایی دارد شمادر طول24 ساعت تنها میتواند100 استوری را در ایسنتاگرام آپلود کنید،نکته دیگر این است محدودیتی در هایلات های استوری شما نیس شما میتوانید تمام استوری های خود را هایلایت کنید

 

محدودیت منش در اینستاگرام

منش کردن امروز در اینستاگرام زیاد شده است بسیاری از بلاگر ها برای دیده شدن بیشتر پست های خود هدیه ای در نظر میگیرد و شرط آن منش کردن اکانت های اینستاگرام زیر پست های منتشرشده است باشد توجه کرد منش کردن 10 کاربردر اینستاگرام زیر هر پست اماکان دارد اگر شما افرادی را زیر پست منش کنید که تمایلی به این کار نداشته باشند و کامنت شمارا ریپورت کنند شما هم دچار محدودیت های اینستاگرام میشوید

محدویت به نوع محتوای ارسالی در اینستاگرام

از قوانین و محدویت هایی که اینستاگرام تاکید فرائانی بر روی این مساله دارد انتشار محتوا است شما نمیتوانید محتوا هایی در اکانت خود انتشار دهید که قانونی نیست مانند محتوا هایی غیر اخلاقی،رواج پیدا کردن خشونت،آزار و اذیت حیوانات در صورت ارسال چنین محتوا هایی در اینستاگرام،اینستاگرام در سریع ترین شما اکانت شمارا فول بلاک میکند،در نتیجه به ارسال محتوایی که در اینستاگرام به اشتراک قرار میدهید باید دقت کنید

سخن پایانی:

همانطور که مطالعه کردید دراین مطلب در رابطه با محدودیت های اینستاگرام صحبت کردیم. اگر می خواهید اکانت اینستاگرامتان همیشه در امن و امان باشد باید قوانین و محدودیت های اینستاگرام را بدانید تا از بلاک شدن در اینستاگرام دور باشید.

مقالات مرتبط:

چگونه با کپشن نویسی فالوور جذب کنیم؟ 

چه ساعتی پست اینستاگرام بازدید بهتری دارد؟

چه تعداد پست در هفته منتشر کنیم؟ – فالو وان