اینستاگرام وب یکی از قابلیت های این شبکه اجتماعی محبوب است که بسیار کاربردی بوده و کاربران زیادی از آن استقبال کرده اند. از این رو اگر شما هم می خواهید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید؛ با آموزش اینستاگرام وب ما همراه باشید؛ تا به  سادگی  و راحتی بتوانید از این قابلیت اینستاگرام استفاده کنید و از طریق دسکتاپ به حساب کاربری خود در اینستاگرام دسترسی داشته باشید و همچنین از قابلیت پست گذاری نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده کنید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

یک پیشنهاد ویژه برای فالووانی های عزیز برای اینکه در اینستاگرام افزایش فالوور داشته باشید و در کسب و کار خود پیشرفت کنید می توانید از گزینه خرید فالوور ارزان در وب سایت استفاده کنید.

اینستاگرام وب چیست و چه کاربردی دارد؟

اینستاگرام در درجه اول به عنوان سرویسی طراحی شده است که در دستگاه های تلفن همراه قابل استفاده باشد. اما موارد  مختلفی وجود دارد که شما می خواهید به جای تلفن از طریق رایانه رومیزی یا لپ تاپ عکس ارسال کنید. البته می توانید  را از رایانه خود به تلفن خود ارسال کرده و از آنجا بارگذاری کنید، اما این خیلی کار سریعی نخواهد بود و بسیار دست و پا گیر می شود و کار شما را دو چندان می کند.

مقاله پیشنهادی: سابسکرایب اینستاگرام چیست

استفاده از نسخه اینستا وب با یک مرورگر دسکتاپ:

شما می توانید با یک مرورگر وب معمولی روی دسکتاپ یا لپ تاپ به وب سایت اینستاگرام دسترسی پیدا کنید و پست گذاری کنید.

وقتی از طریق وب سایت اینستاگرام  در یک مرورگر دسکتاپ وارد حساب خود می شوید، می توانید پست هایی مانند عکس را مشاهده کنید و حتی در مورد عکسها نظر دهید، اما یک چیز که نمی توانید انجام دهید ارسال عکس های جدید است. هیچ راهی برای بارگذاری آنها وجود ندارد، نماد معمول دوربین یا افزودن  پست جدید در آنجا وجود ندارد،اما راهی برای تغییر رفتار مرورگر شما وجود دارد که باعث می شود اینستاگرام تصور کند شما از طریق یک دستگاه تلفن همراه به آن دسترسی دارید.

این از دو چیز پیروی میکند. اولین مورد این است که اینستاگرام اکنون یک نسخه ویژه دارد که به دستگاه های تلفن همراه نشان می دهد که شامل عملکرد بارگذاری است. دوم این که می توانید سایت اینستاگرام را متقاعد کنید که از طریق دستگاه تلفن همراه به آن دسترسی پیدا کرده اید حتی اگر از مرورگر وب دسکتاپ استفاده می کنید.

محدودیت های اینستاگرام وب:

قبل از اینکه به نحوه عملکرد مرورگرهای خاص برسیم، برخی از محدودیت های این روش قابل ذکر است که به آنها اشاره کرده ایم.

این روش یک دستگاه تلفن همراه را که به وب سایت اینستاگرام دسترسی دارد شبیه سازی می کند. این همان استفاده از چیزی مانند Bluestacks برای الگوبرداری از اجرای برنامه Instagram نیست. این نکته مهمی است زیرا همه ویژگی های برنامه Instagram از طریق وب سایت تلفن همراه Instagram در دسترس نیست. می توانید عکسی را بارگذاری کرده و عنوان را اضافه کنید، اما برخی از ویژگی های اساسی اینستاگرام وجود دارد که از طریق رابط اینستا وب در دسترس نیستند.

فیلترها: شما گزینه اعمال فیلترها را ندارید.

پست های چند عکسی: اینستاگرام اخیراً گزینه افزودن چندین تصویر یا فیلم را در یک پست واحد اضافه کرده است. این از طریق وب سایت در دسترس نیست. برای ایجاد یک پست با اینستاگرام وب  تنها می توانید همزمان یک تصویر بارگذاری کنید.

ویرایش کپشن پس از انتشار: برای ویرایش عنوان یک پست پس از انتشار، همچنان باید از برنامه تلفن همراه استفاده کنید. این مورد با اینستاگرام تحت وب امکان پذیر نخواهد بود.

مرورگرهای مدرن روشی برای آزمایش شکل ظاهری یک سایت با دستگاه ها و مرورگرهای مختلف دارند. این برنامه عمدتا برای این منظور طراحی شده است که بتواند طرح های پاسخگو را آزمایش کند تا ببیند در دستگاه های تلفن همراه چگونه هستند.

و این ویژگی است که می تواند در اینجا مورد استفاده قرار گیرد تا وب سایت اینستاگرام چیزهایی را ایجاد کند که ما از طریق یک دستگاه تلفن همراه به جای یک مرورگر دسکتاپ به آن دسترسی پیدا می کنیم. این موارد و استفاده از اینستا وب  را با برخی از مرورگرهای اصلی زیر مرور می کنیم. ما این کار را روی مک انجام می دهیم. نسخه های ویندوز نیز بسیار مشابه هستند. برای همه اینها، ابتدا از طریق مرورگر وب وارد سایت اینستاگرام شده و به حساب اینستاگرام خود وارد شوید.

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر Chrome

به View> Developer> Developer Tools بروید.

با این کار پنل Developer Tools باز می شود. بسته به طرح صفحه و مرورگر، ممکن است در یک برگه جداگانه ظاهر شود یا در پایین برگه فعال شما باشد.

تعداد زیادی کد، منو و برگه ها را مشاهده خواهید کرد. برای این منظور می توانید تقریباً با خیال راحت تقریباً همه  آن را نادیده بگیرید. به دنبال نماد کوچکی در بالا سمت چپ بگردید که تلفن  و تبلت  را نشان می دهد.( در عکس زیر با فلش قرمز رنگ مشخص شده است)

روی آن کلیک کنید. پنجره مرورگر اکنون به ابعاد یک تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خاص تبدیل می شود.

می توانید تلفن را با استفاده از منوی کشویی تغییر دهید، اگرچه واقعاً زیاد مهم نیست که از کدام یک از پیش تعیین شده ها در اینجا استفاده می کنید.

بنابراین اکنون دقیقاً مانند برنامه موبایل به نظر می رسد. و مهمتر از همه، اکنون می توانید نماد دوربین را مشاهده کنید. بنابراین می توانید دقیقاً مانند برنامه تلفن همراه از آن استفاده کنید. با مرور عکس جدید و بارگذاری آن، از نماد دوربین برای ایجاد پست جدید استفاده کنید.

پست گذاری در اینستاگرام وب با مرورگر سافاری

به Develop> User Agent> Safari – iOS 10 – iPhone بروید.

صفحه اول باید رفرش  شود تا نماد دوربین را در بالای صفحه نشان دهد.

پست گذاری در اینستاگرام با مرورگر فایرفاکس

تا همین چند وقت پیش، برای انجام این کار با Firefox نیاز به نصب افزونه داشتید، اما با نسخه های اخیر این مورد تغییر کرده است. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که از آخرین نسخه Firefox استفاده می کنید.

پس از اطمینان از اینکه از آخرین نسخه فایرفاکس استفاده می کنید برای استفاده از اینستا وب  مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا به Instagram.com بروید و وارد حساب خود شوید.

از فهرست اصلی Firefox، به Tools> Web Developer> Responsive Design Mode بروید. (می توانید از میانبر صفحه کلید نیز استفاده کنید. در Mac ، CMD + OPT + M است.)

سپس باید یک نسخه کوچک و پاسخگو از سایت را مشاهده کنید که شامل دکمه افزودن عکس است. (ممکن است لازم باشد صفحه را رفرش کنید.) اگر می خواهید از نمای بزرگتری استفاده کنید، روی نوار بالای صفحه که “هیچ دستگاهی انتخاب نشده است” کلیک کنید و دستگاهی با صفحه بزرگتر انتخاب کنید.

پست گذاری در اینستاگرام با مرورگر INTERNET EXPLORER

F12 را فشار دهید تا Developer Tools باز شود. برگه شبیه سازی را پیدا کرده و از لیست گزینه ها یک دستگاه تلفن همراه انتخاب کنید.

ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام وب

یکی از بزرگترین مشکلات اینستاگرام تحت وب این بود که نمی‌توانستید از دایرکت در این نسخه استفاده کنید. به همین علت، امکان ارسال پیام در نسخه وب وجود نداشت. اما این مشکل نیز این روزها حل شده است و به راحتی می‌توانید از قابلیت Instagram Direct در کامپیوتر نیز استفاده کنید.

برای استفاده از دایرکت در نسخه تحت وب اینستاگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

اینستاگرام را از طریق مرورگر باز کرده و روی آیکون Direct Message کلیک کنید.

می‌توانید یک مکالمه را انتخاب کرده و شروع به ارسال پیام کنید.

همچنین با انتخاب New Message می‌توانید یک مکالمه جدید را شروع کنید.

در پنجره pop-up جدید، نام شخص یا حساب کاربری که قصد چت با او را دارید، تایپ کنید.

اگر قصد ایجاد یک گروه دارید، چند پروفایل را انتخاب کرده و روی “Next” کلیک کنید.

برای اینکه تبلیغات خود را به طور گسترده انجام دهید روش ارسال دایرکت انبوه اینستاگرام بسیار راه مناسبی برای شما می باشد.

انتشار پست و استوری در اینستاگرام تحت وب:

اینستاگرام وب

متاسفانه همچنان نمی‌‎توانید به صورت مستقیم در نسخه وب اینستاگرام، اقدام به ارسال پست یا استوری نمایید. البته امیدواریم که این مشکل به زودی حل شود و به نظر می‌رسد این اتفاق دیر یا زود، رخ خواهد داد. با این‌حال، شما همچنان راهی برای ارسال پست و استوری در وب اینستاگرام دارید:

از آنجایی که این قابلیت (انتشار پست و استوری در نسخه تحت وب) در مرورگرهای تلفن همراه وجود دارد؛ تنها کافیست که اینستاگرام فکر کند شما به جای مرورگر ویندوز، در حال استفاده از یک مرورگر موبایل هستید.

بسیار ساده است: باید User Agent خود را به آیفون یا اندروید تغییر دهید. تمامی مرورگرهای مطرح مانند کروم، موزیلا، سافاری و … به شما اجازه می‌دهند تنها با یک کلیک، این کار را انجام دهید. فقط مطمئن شوید گزینه‌ای را انتخاب می‌کنید که مرورگر را در دستگاه Android یا iPhone شبیه‌سازی می‌کند.

اگر در تغییر User Agent سردرگم هستید یا به هر دلیلی، دوست ندارید این کار را انجام دهید، ما به شما مرورگر قدرتمند و قابل تنظیم Vivaldi (توسعه داده شده توسط سازندگان مرورگر Opera) را پیشنهاد می‌دهیم.

سوالات متداول:

۱٫ چرا نمی توانم در اینستاگرام تحت وب دایرکت دوستانم را ببینم؟

اینستاگرام نسخه وب امکانات محدودی را به کاربران ارائه می کند و متاسفانه امکان دیدن دایرکت ها و ارسال پیام به دیگران در نسخه وب وجود ندارد و باید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام اقدام کنید.

۲٫ آیا امکان گذاشتن پست در اینستاگرام تحت وب وجود دارد؟

هنگامی که با مرورگر گوشی وارد نسخه وب اینستاگرام شوید می توانید به راحتی پست های خود را به اشتراک بگذارید. اما اگر از طریق مرورگر کامپیوتر خود وارد سایت اینستاگرام شدید نیاز است برای پست گذاشتن از برنامه های شبیه ساز مثل  BlueStacks App Player  استفاده کنید زیرا امکان گذاشتن پست بدون استفاده از این نرم افزار ها وجود ندارد.

۳٫ چگونه با کامپیوتر وارد اینستاگرام شوم ؟

وارد سایت رسمی اینستاگرام شوید بعد از ورود صفحه لاگین می آید . در صورتی که می خواهید با اکانت فیسبوک خود وارد شوید روی دکمه log in width facebook  بزنید . برای ساخت اکانت جدید باید آدرس ایمیل و نام کاملتان و نام کاربری و رمز عبور را وارد و sign up  کنید .اگر از قبل اکانت ساخته اید log in را بزنید وبا وارد کردن نام کاربری و پسورد وارد اکانتتان شوید .