داشتن طرفداران بیشمار در هر موقعیت و شرایطی برای افراد خوشایند است. گاهی هم بالا بودن تعداد کاربران می‌تواند بسیار سودمند و مفید باشد برای فرد و منفعت زیادی را شامل شود. اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب و پرطرفداری است به همین دلیل جایی که مخاطبان زیادی دارد می تواند یک بستر خوب برای تبلیغات، بازاریابی، شروع یک کسب و کار و برند سازی باشد. همانطور که می دانید برند و کسب و کاری در اینستاگرام موفق است که دارای دنبال کننده های بالایی باشد و فالوور در اینستاگرام یک موضوع مهم است که اگر می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید یا می خواهید کسب و کارتان پیشرفت کند باید فالوورهای بالایی داشته باشید.
برای رسیدن به فالوور بالا راه های مختلفی وجود دارد ما دراینجا قصد داریم بهترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام را به شما معرفی کنیم.
برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

روش های افزایش فالوور-فالووان

آشنایی با بهترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام

1.انتخاب پروفایل جذاب

پروفایل شما اولین چیزی است که کاربران قبل از اینکه پیج شما را فالو کنند به آن توجه می کنند و تصمیم می گیرند که شما را دنبال کنند یا خیر پس برای اینکه جذب بیشتری داشته باشید با داشتن یک پروفایل مناسب و جذاب برای پیج اینستاگرام که یک عامل مهم است و باید به این نکته توجه کنید پروفایلی را انتخاب کنید که کاربر با وارد شدن به صفحه شما جذب پروفایلتان شود و با تمایل بیشتری بخواهد شما را دنبال کند، پیج های زیادی در اینستاگرام وجود دارد که فقط بخاطر جذابیتان کاربران آنها را دنبال می کنند.

2.توضیحات مناسب در بیو

برای اینکه کاربران در زمان کوتاهی با موضوع پیج اینستاگرام شما آشنا شود می توانید به طور خلاصه و با توضیحات مناسب پیج خود را معرفی کنید توجه داشته باشید توضیحات به زبان فارسی باشد .برای درک بیشتر می توانید از ایموجی ها هم در بیو استفاده کنید.

3.زیبا سازی پیج:

منظور از زیبا سازی پیج چیست؟

از اسم، یوزرنیم، پروفایل، شو روم ، اطلاعاتی که در پیج خود قرار میدهید، بایو ، استوری ها روی اصول باشند و قبل از اجذب افراد همه این موارد باید بهینه شده باشند و هدف خود را از پیج و دیزاین پیج بدانید. به طور مثال نباید نام پیج شرکتی و عکس پروفایل شخصی باشد. هنگامی که پیج فروشگاهی ایجاد میکنید بهتر است در قسمت name نوشته شود فروشگاه شال و روسری ، فروشگاه دوربین مدار بسته و …

اسم فروشگاه باید در name حتما بیان شود

اگر شما پیج فروشگاهی داشته باشید بهتر است در استوری ها از نمایش روزمرگی های خود به صورت مکرر بپرهیزید. اگر محصول میفروشید، عکس هایی که بارگذاری میکنید به عنوان کاور دارای اطلاعات کافی و جذاب باشد تا مخاطب پست شما را ببیند. این کمک میکند تا مشتری شما به راحتی در پیج محصول مورد نظر را خود را پیدا کند. اگر در پیج اموزش میدهید حتما باید عنوان و عکس کاور شما ارزشمند و جذاب باشد تا مخاطب و بیننده را جذب کند.

 

استوری از بیشترین و مهمترین قسمت های پربازدید اینستاگرام هست که گویای بسیاری از مطالب پیج شماست. استوری پیج شما به هیچ وجه نباید خالی بماند زیرا استوری به بالا بردن، پرزنت کردن و بالا بردن اینگیجمنت پیج شما کمک زیادی میکند. در این قسمت شما میتوانید محصولات خود را روز به روز پرزنت کنید و یا ارائه محتواهای جذاب اعتماد مخاطب خود را جذب کنید.

4.محتوای مورد نیاز فالوور

محتوایی که شما بارگذاری میکنید چه در پست ها چه در استوری ها بهتر است با توجه به سلیقه مخاطبتان باشد. باید برای هر محتوا زحمت بکشید و زمان بگذارید و تحقیق کنید. بهتر است در گوگل و یا پینترست با توجه به حوزه فعالیت و محتوایی پیجتون تحقیق کنید و ایده بگیرید. در این قسمت شما میتوانید بررسی کنید که مخاطبان این نوع محتوا به دنبال چه چیزی هستند تا در آن موضوع تولید محتوا کنید. در واقع باید برای تولید محتوای خود هزینه کنید و رفع نیازه مخاطب رو در محتوای خود داشته باشد.

5.از ابتدا فعالیت مفید داشته باشید

اگر فالوورهای شما کم هست و ابتدای کار هستید حتی برای آنها محتوای خوب و با کیفیت تولید کنید. این کار به جذب مخاطب شما کمک میکند و روند رشد پیج شما را افزایش میدهد.

  1. وقتی محتوای خوب تولید کنید و خوب بلاگری کنید و پیج خوبی داشته باشید خود تعداد فالوورهای کم پیج شما از شما خرید میکنند و درآمدتان را افزایش میدهند.
  2. از طرف دیگر با محتوای خوب همان تعداد کم فالوور به دیگران شما را معرفی میکنند و این چرخه ادامه پیدا میکند در غیر این صورت روند معکوسی پیش رو میگیرد.

روش های افزایش فالوور-فالووان

6.استفاده از هشتگ

هشتگ ها دراینستاگرام و همینطور در بیشتر دیده شدن پست شما نقش مهمی دارد، شما می توانید با با استفاده درست از هشتگ ها در کسب و کار خود به پیشرفت چشم گیری برسید.
دراینستاگرام به تازگی قابلیت جدیدی اضافه شده است که می توانید هشتگ های خود را فالو کنید و از همین طریق افراد زیادی هشتگ های مورد علاقه خود را فالو می کنند که همین کار باعث محبوبیت هشتگ ها در اینستاگرام شده است. استفاده کردن از هشتگ های مربوط به برند خود در پست ها ی منتشر شده می تواند به افزایش فالوور شما کمک زیادی کند. از قسمت سرچ اینستاگرام می توانید هشتگ های پرطرفدار حوزه کاری خود را پیدا کنید و در زمان انتشار پست ها از آن ها استفاده کنید.

هشتگ های مرتبط به کار خود را فالو کنید یا در سرچ باکس سرچ کنید و هشتگ های مرتبط به کار خود را پیدا کنید. پست هایی که از آن هشتگ ها استفاده کرده اند پیدا کنید. کسایی که زیر این دسته محتواها کامنت گذاشتند. به آنها پیام بدید و از آنها را به پیج خود دعوت کنید و بخواهید که شما را فالو کنند. این روش به شدت تاثیرگذار است.

7.آپارات

آپارات در ایران نزدیک به 40 میلیون کاربر دارد یعنی تقریبا به اندازه اینستاگرام، رتبه الکسای آن در ایران 1 هست و در دنیا رتبش 80 هست. آپارات برای شما بازدید رایگان می آورد چون در گوگل در لینک های اول قرار میگیرد.

روش های افزایش فالوور-فالووان

همچنین روزانه افراد زیادی در آپارات سرچ میکنند و باعث میشوند پیج شما دیده شود. فقط کافیست همان محتوا در اینستاگرام را در آپارات هم قرار دهید فقط باید حتما توجه داشته باشید که لینک آدرس پیج خود را در کپشن آپارات و فیلم های آن قرار دهید از این طریق افراد بسیار زیادی با پیج شما آشنا میشوند. شما میتوانید از باقی پلتفرم ها استفاده کنید مثل پینترست لینکدین یوتوب و… و افراد رو جذب کنید.

 

8.استفاده از وب سایت 

کار دیگری که می توانید برای افزایش فالوور انجام دهید اگر دارای وب سایت هستید می توانید از آن استفاده کنید. وب سایت شما روزانه کاربرانی جدیدی وارد آن می شود و به همین دلیل می توانید پیج اینستاگرامی خود را تبلیغ کنید. می توانید بنر اینستاگرامتان در صفحات مختلف سایت قرار دهید و با این کار کاربرانی وارد وب سایت می شوند با دیدن بنر ترغیب می شوند که از پیج شما دیدن کنند.
می توانید در صفحه درباره ما و تماس با ما یکی از راه های ارتباطی را اینستاگرام معرفی کنید و همچنین لینک آن را قرار دهید، این دو صفحه در هر سایت دارای بازدید بالایی هستند.
افزایش فالوور از طریق وب سایت-فالووان

9.تبلیغات در فضای آفلاین

یک روش دیگری که برای افزایش فالوور وجود دارد تبلیغات به صورت آفلاین است. اگر شما دارای یک کسب و کار مثلا یک مغازه یا فروشگاه می باشید و می خواهید از طریق اینستاگرام فروش بیشتری داشته می توانید با پخش تراکت در سطح شهر افراد بیشتری را جذب پیج خود کنید و همینطور اگر یک کسب و کار گسترده دارید می توانید با نصب بنر تبلیغاتی  هم پیج خود را به دیگر افراد معرفی کنید.

کلام آخر:

در این مقاله شما روش های مختلف افزایش فالوور در اینستاگرام یاد گرفتید هر کدام از روش های گفته در جذب و افزایش فالوور بسیار موثر است سعی کنید برای پیشرفت در کسب و کارتان و رسیدن به فروش بیشتر تمام موارد گفته شده را انجام دهید دقت داشته برای اینکه در این راه موفق شوید باید به روز باشید و با قوانین جدید اینستاگرام پیش بروید قبل از اینکه این مقاله را به اتمام برسانم می خواهم یک راهکار عالی دیگر برای افزایش فالوور به شما معرفی کنم.
یکی دیگر از روش های موثر در بالا بردن فالوورها استفاده از ربات اینستاگرام همچنین خرید فالوور ارزان است . خرید ربات می تواند در مدیریت و جذب فالوور برای پیج شما بسیار موثر باشد و می تواند مانند یک دستیار برای شما عمل کند، ربات اینستاگرام قدرت این را دارد که با یک برنامه ریزی هدفمند عملیات فالوو آنفالو کردن را انجام دهد. با به کارگیری ربات ها می توانید فالورهای واقعی را بشناسید و بازدهی پیج خود را بالا ببرید.
مطالب مرتبط