فالو کن تا فالوبک بدم! ( در اینستاگرام به چه معنی می‌باشد؟) - فالو وان

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

به احتمالا ۹۰% شمایی که این مقاله را می خوانید با این اصطلاح آشنا هستید و میدانید که فالو وفالوبک چیست! اما می خواهیم به صورت مفصل در این خصوص با شما صحبت کنیم و شما را با ریز و بم آن آشنا کنیم. کسانی که در اینستاگرام فعالیت می کنند به احتمال بسیار زیاد تا کنون با این چنین پیام هایی مواجه شده اند، که شخصی در دایرکت به آنها پیام داده فالو کنید تا به شما فالوبک دهم!

یا شاید دیده باشید که کاربری در بیو اینستاگرام خود نوشته باشد فالو= فالو! شاید برای شمایی که مدت طولانی در اینستاگرام فعالیت می کنید دیدن این عبارات و اصطلاحاتی برایتان عادی باشد، اما در این مقاله صحبت ما با کسانی است که به تازگی می خواهند در این پلتفرم فعالیت کنند و هنوز به اصطلاحات اینستاگرامی آشنایی زیادی ندارند و با خود فکر می کنند که بک بده یعنی چی؟

با فالووان تا انتهای این مقاله همراه باشید تا نکات جالبی را درباره اینستاگرام و عملکردهای آن با شما درمیان بگذاریم.

فالوبک

فالوبک چیست؟(Follow Back)

در زبان انگلیسی فالو(follow) به معنی دنبال کردن، یا تعقیب کردن می باشد. پس اگر کسی گفت شما را فالو کرده ام، به این معنی است که پیج شما را دنبال می کنم. یا هنگامی که به کسی گفتید شما را فالو کردم، کاربر می داند که منظور شما این است که صفحه آن را دنبال می کنید.

از طرفی کلمه بک(Back)، به معنی بازگشت، یا برگشتن می باشد. پس متوجه میشویم که ترکیب این دو کلمه در کنار هم به معنی دنبال کردن بازگشتی یا به اصطلاح “دنبال کردن متقابل” است.

پس هنگامی که شما شخصی را فالو میکنید و طرف مقابل نیز به شما بک می دهد، ار این پس هر دو می توانید صفحه اینستاگرام هم را ببینید و فعالیت همدیگر را تحت نظر بگیرید و هنگامی طرف مقابل پستی انتشار دهد یا استوری بگذارد شما قادر خواهید بود تمامی آنها را ببینید.

مقاله پیشنهادی: با هایلایت ها فالوور جذب کن

در اینجا توجه داشته باشید که قرار نیست هر زمان که شما در خواست دنبال کردن برای کاربر مذکور میفرستید، آن نیز درخواست شما را قبول کند. این را همه به خوبی می دانیم که افراد دارای حریم خصوصی است و شاید تمایل نداشته باشد که در خواست فالو شما را بپذیرد و آن را رد کند.

پس حواستان باشد که این مشکل از اینستاگرام نیست که هرچه شما درخواست فالو برای دوست یا آشنای خود می فرستید؛ با درخواستتان موافقت نمی شود، بلکه شخص خودش تمایل به پذیرفتن شما نیست J

بک بده یعنی چی؟

با توضیحات گفته شده، متوجه شدید که اگر کسی در اینستاگرام به شما گفت بک بده، منظورش این است که، او شما را فالو کرده و از شما میخواهد که متقابلا او را دنبال کنید و به اصطلاح، بک دهید!

فالوبک

فالوبک دادن چه اهمیتی دارد؟ اصلا مفید است یا مضر؟

اینجا کمی بحث متفاوت است میتوان گفت در برخی اوقات مفید است و در بعضی مواقع ممکن است برای پیج شما مخرب باشد. اگر یک پیج شخصی و دوستانه دارید که فقط دوستان و اقوام را فالو کرده اید، در چنین شرایطی فالوبک دادن اشخاص از اهمیت زیادی برخوردار نیست، چرا همانطور که گفتیم فرد مدنظر ممکن است تمایلی به این نداشته باشد که شما را در صفحه اینستاگرام خود راه دهد. در نتیجه نه سودی برای شما دارد و نه ضرری!

اما؛ اگر دارای یک صفحه تجاری در اینستاگرام هستید این قضیه کمی متنفاوت است!!

در اینجا پای اعتبار پیج، گسترش کسب و کار، و افزایش بازید از پست های اینستاگرام مطرح است، چرا که شما با ارتقای صفحه تجاری خود می توانید به درآمد ایده آلی برسید که همیشه آرزویش را داشتید.

اگر هدف شما صرفا بالا بردن تعداد فالوورهای پیج است و برایتان مهم نیست که فالوورهای تازه وارد از محتوایی که برای آنها زحمات کشیده اید، دیدن نکنند، دستتان را روی ماشه گذاشته و به صورت رگباری، هرکسی که جلوی دستتان است فالو کنید. این روش هم مزایایی دارد و هم معایبی!

بهتر است بخوانید: چرا نمی توانم کاربران را در اینستاگرام دنبال کنم؟ 

 

از مزایای آن می توان به این اشاره کرد که شما می توانید فالوور های واقعی و حقیقی دریافت کنید و فالوورهای خود را افزایش دهید، که این می تواند برای بالا برد اعتبار و اطمینان صفحه شما مناسب باشد.

اما از معایب آن میتوان ذکر کرد که، درست است شما فالوورهای واقعی دریافت می کنید اما افراد بدون توجه به پست و استوری های شما فقط دکمه‌ی فالوبک را میزنند و دیگر به محتوای شما توجه ای نمی کنند. و این برای پیج شما مخرب است چرا که تعاملی با فالوورها صورت نمیگیرد و این مانند یک سم برای پیج شما عمل می کند و می تواند به مرور سبب افت پیج شما شود.

% فالو وان %excerpt فالو کن تا فالوبک بدم! ( در اینستاگرام به چه معنی می‌باشد؟)

حال ممکن است برایتان سوال باشد که:

چه کسانی به شما فالوبک نداده اند؟

۳ روش برای تشخیص چنین مسئله ای وجود دارد که بفهمید چه کسانی به شما بک نداده اند. با ما همراه باشید تا تمامی ۳ روش را برای شما شرح دهیم.

۱٫اولین راهکار بدین صورت است که شما به صورت دستی و دانه دانه، به پیج فالوورهای خود(یعنی کسانی که شما آنها را فالو کرده اید بروید) و اگر در لیست فالوویینگ های آن(کسانی که کاربر، آنها را دنبال می کند) نشان دهنده این است که چنین پیج های به شما بک نداده اند. این راهکار کمی طولانی و طاقت فرسا است که برای افراد کم حوصله پیشنهاد نمی شود.

۲٫استفاده از نسخه های غیر رسمی اینستاگرام: با دانلود چنین برنامه هایی از گوگل پلی می توانید مچ  افرادی که به شما بک نداده اند بگیرید. عملکرد اینگونه برنامه ها بدین صورت است که؛ شما وارد صفحه شخص مورد نظر می شوید و اگر در قسمت فالویینگ ها با عبارت follow you مواجه شدید به این معنی است که او نیز شما را فالو کرده است در غیر این صورت، not follow you را مشاهده خواهید کرد که نشانگر این است که او به شما بک نداده است.

که این روش نیز بسیار زمانبر است و در صورتی که وقت ازاد بسیاری دارید میتوانید از چنین راهی استفاده کنید.

۳٫و در آخر بهترین روش، استفاده از اپلیکیشن های آنالیز اینستاگرام است یعنی همان برنامه های آنفالویاب!

بهتر است بخوانید: چگونه آنچه را که در اینستاگرام لایک کرده اید ببینید؟

اینکه دانلود و نصب چنین برنامه هایی ایمن است را ما تضمین نمی کنیم اما می دانیم که استفاده از این برنامه ها حداقل کار را برای شما راحت تر می کند و به صورت مشخص افرادی که به شما بک نداده اند را نشان می دهد.

حال که قرار است صحبت از برنامه های آنفالویاب باشد بگذارید اول کار موضوعی را برای شما روشن کنیم! در چندسال اخیر سرقت اطلاعات شخصی توسط بدافزار هایی که روی موبایل نصب می شود بسیار زیاد شده است، پس توجه داشته باشید که از هر منبعی اقدام به نصب برنامه ها نکنید و از منابع معتبری مانند گوگل پلی چنین برنامه هایی را دانلود کنید.

برنامه های فالوبک یاب، برای ورود، ایدی و پسورد شما را می خواهد پس مراقب اطلاعات شخصی خود باشید.

فالوبک

عملکرد برنامه های آنفالویاب بدین صورت است که:

ابتدا وارد اینگونه برنامه ها می شوید که فضایی مشابه با اینستاگرام دارد و با مراجعه به قسمت not follow back، لیست افرادی که شما آنها را فالو کرده اید و آنها شما را فالو نکرده اند(یا بقول معروف، بک نداده اند) را می بینید و به راحتی می توانید کسانی که میخواهید را آنفالو(unfollow) کنید.

توجه داشته باشید از آنفالو کردن گروهی به شدت بپرهیزید و آرام آرام شروع به انفالو کنید، چرا که در این صورت اینستاگرام شما را ربات شناسایی کرده و ممکن است برایتان دردسر هایی ایجاد شود.

این برنامه ها حتی قسمتی دارند به نام fans یا همان طرفداران ، و لیستی که در این قسمت میبینید نشان دهنده افرادی است که شما را فالو کرده اند اما شما آنها را فالو نکرده اید. و با مشاهده این لیست می توانید به افرادی که دوست دارید پیج آنها را داشته باشید بک بدهید.

سخن پایانی:

تا به اینجا سعی کردیم یکی از اصطلاحات معروف در اینستاگرام را برای شما شرح دهیم. فالو و فالوبک یکی از راه های تعاملی در اینستاگرام است که اگر به شیوه هدفمند آن را به کار بگیرید می توانید هم فالوورهای حقیقی پیج خود را افزایش دهید و هم با برقراری تعامل میان مخاطب های خود میتوانید رفته رفته، به صفحه اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که فقط فالو وفالوبک دادن نشانه تعامل نیست و شما با انجام فعالیت های دیگری نظیر لایک کردن، کامنت گذاشتن، و… می توانید موجب رشد و ارتقا پیج خود شوید.

فالووان، یکی از معتبر ترین سایت های ارائه دهنده خدمات اینستاگرامی مانند خرید فالوور اینستاگرام، خرید ربات اینستاگرام و…است که با فروش انواع خدمات با کیفیت تمام تلاش خود را کرده است که مشتریان خود را راضی نگه دارد. پیشنهاد ما به شما این است که نگاهی به دیگر سایت فالووان بیندارید و با پکیج های منحصر ما بیشتر آشنا شوید.

از توجه و همراهی شما بسیار سپاس گزاریم، امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.


برچسب ها: