آیا اخیراً با کاهش تعامل در پست های خود مواجه شده اید و فالوورهای شما به طور ناگهانی کاهش یافته است؟ این ممکن است به دلیل شدوبن اینستاگرام باشد که ظاهراً هزاران حساب اینستاگرام را تحت تأثیر قرار داده و باعث خشم در رسانه‌های اجتماعی شده است.

Shadow Banاینستاگرام چیست؟

به هر حال، افزایش پیوسته تعامل و تعداد فالوورها، از واجبات اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی است.

این همچنین برای مشاغلی که در تلاش برای گسترش دامنه خود هستند نیز صدق می کند. اما shadowban چیست و چرا در وهله اول Shadowbann کردید؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید تا همه چیز را در مورد سیاست های اینستاگرام و Shadowban مرموز اینستاگرام بدانید.

Shadow Ban

shadowban به معنای محدود کردن دید شما برای مدتی بدون هیچ اطلاعیه ای است. هنگامی که shadowband می‌شوید، اینستاگرام پست‌های شما را در جستجوی هشتگ پنهان می‌کند و صفحات را کاوش می‌کند تا فقط شما و فالوورهای فعلی‌تان بتوانید آنها را ببینید، که دسترسی شما را به میزان قابل توجهی محدود می‌کند. در حالی که اینستاگرام به طور رسمی استفاده از Shadowbanning را نپذیرفت، اتفاق نظر وجود دارد که این اقدام اقدامی برای فیلتر کردن محتوای نامناسب و رفتار هرزنامه‌ای است که با دستورالعمل‌های جامعه آنها مطابقت ندارد.

مراقب باشید از هشتگ های ممنوعه در پست های خود استفاده نکنید با 995 عکس آپلود شده در هر ثانیه در اینستاگرام، کنترل آنچه مردم به اشتراک می گذارند و دسته بندی آنها یک تلاش دائمی است. این گاهی اوقات می تواند هشتگ های خوب را با محتوای نامناسب پر کند. وقتی این اتفاق بیفتد، اینستاگرام یا بلافاصله هشتگ را حذف می کند یا استفاده از آن را محدود می کند. اما نکته اینجاست! حتی اگر از یک هشتگ ممنوع یا شکسته در یک پست با چندین هشتگ دیگر استفاده کنید، پست شما در هیچ فید هشتگ قابل مشاهده نخواهد بود. برای جلوگیری از این اتفاق، هشتگ هایی را که به طور مرتب استفاده می کنید بررسی کنید.

از هیچ برنامه شخص ثالث یا ربات نرم افزاری برای اتوماسیون استفاده نکنید اینستاگرام با به روز رسانی منظم الگوریتم خود برای تشخیص استفاده از ربات، از رشد غیراصولی در پلتفرم جلوگیری می کند. اگر از نرم‌افزار یا برنامه‌ای استفاده می‌کنید که لایک خودکار، کامنت خودکار، پست خودکار یا افزایش فالوورهای شما را داشته باشد، اینستاگرام احتمالاً این فعالیت را شناسایی کرده و شما را شدوبن می‌کند. در حالی که برخی از برنامه‌های شخص ثالث می‌توانند در پست‌های زمان‌بندی یا ارسال اعلان‌ها مفید باشند، مطمئن شوید که برنامه مورد نظر از شرایط اینستاگرام پیروی می‌کند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اگر چندین اکانت اینستاگرام دارید و از اتوماسیون برای یکی از آنها استفاده می کنید، سایر حساب های شما نیز ممکن است مسدود شوند. مراقب گزارش‌ها باشید گزارش‌گیری مداوم توجه اینستاگرام را به خود جلب می‌کند و آن‌ها را از هرگونه نقض اکانت شما مانند ارسال هرزنامه، نقض کپی رایت و غیره آگاه می‌کند. حتی اگر مقصر نباشید، ممکن است با مدت کوتاهی با مسدود شدن سایه مواجه شوید تا اینکه اینستاگرام متوجه شود. موقعیت. فعالیت اینستاگرام خود را متعادل نگه دارید با توجه به سن اکانت اینستاگرام و سایر متغیرها، محدودیت هایی وجود دارد. همچنین از قبل تعیین شده است که روزانه چند عمل در اینستاگرام برای جلوگیری از استفاده از ربات انجام دهید. این اقدامات شامل لایک کردن، کامنت گذاشتن، فالو کردن و عدم فالو کردن است. قانون انگشت شست این است که از 150 تا 200 لایک، 60 کامنت و 60 فالو یا آنفالو در ساعت تجاوز نکنید. افزایش غیرمعمول فعالیت در خارج از محدودیت های ذکر شده می تواند اینستاگرام را هشدار دهد و باعث ایجاد شدوبن میشودShadow Ban

 

نحوه رفع Shadowban در اینستاگرام

اگرچه راه حل مشخصی برای رفع Shadowban اینستاگرام وجود ندارد، می توانید مراحل زیر را برای کوتاه کردن ممنوعیت یا معکوس کردن آسیب انجام دهید.

هر هشتگ ممنوعه یا شکسته ای را که استفاده می کردید شناسایی کنید و آنها را از پست های خود حذف کنید. استفاده از هر برنامه یا نرم افزار شخص ثالث تایید نشده برای اتوماسیون را متوقف کنید. 2-3 روز از اینستاگرام استراحت کنید. سعی کنید حساب تجاری خود را به یک حساب شخصی تغییر دهید.

سوالات متداول در اینستاگرام Shadow Ban:

Shadowban اینستاگرام چقدر می تواند دوام بیاورد؟

Shadowban معمولا 14 روز طول می کشد، اگرچه برخی از کاربران گزارش دادند که ممنوعیت آنها برای هفته ها و حتی ماه ها ادامه دارد.

آیا من شدوبن هستم؟ برای بررسی اینکه آیا اینستاگرام شما را shadowbane کرده است، 3 تا 5 کاربر را پیدا کنید که شما را دنبال نمی کنند و از آنها بپرسید که آیا پست های شما در زیر فید هشتگ هایی که در پست های خود استفاده کرده اید ظاهر می شود یا خیر.

آیا Shadowband شدن در اینستاگرام قابل رفع است؟

همانطور که در مقاله ذکر کردیم، هیچ درمان شناخته شده ای برای این مشکل وجود ندارد. با این حال، چند راه جایگزین وجود دارد که ممکن است آن را حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها به بخش بالا مراجعه کنید.

Shadow Ban

چگونه می توانم بررسی کنم که یک هشتگ در اینستاگرام ممنوع است؟

برای بررسی ممنوعیت یک هشتگ در اینستاگرام، برنامه اینستاگرام را باز کنید و هشتگ را در نوار جستجو تایپ کنید. اگر هشتگ ظاهر نشود، می توان آن را به طور موقت یا دائم ممنوع کرد. اگر هشتگ ظاهر شد، برای تایید ممنوع نشدن آن، روی آن کلیک کنید. گاهی اوقات حتی اگر هشتگ ظاهر می شود، ممکن است پیامی مبنی بر اینکه پست های هشتگ خاص در حال حاضر مخفی هستند وجود داشته باشد.

چرا پست های من در فید هشتگ ظاهر نمی شوند؟ اگر پست‌های خود را در فید هشتگ که استفاده می‌کنید نمی‌بینید، ممکن است شدوبن شده باشید یا ممکن است یک نقص موقتی وجود داشته باشد که مانع از نمایش پست‌های شما در فید هشتگ شود. اگر مطمئن هستید که هیچ یک از شرایط اینستاگرام را زیر پا نگذاشته اید، کمی به آن فرصت دهید، بررسی کنید که آیا برنامه شما به روز شده است و آیا اتصال اینترنت شما کار می کند یا خیر.

نتیجه گیری در مورد شدوبن اینستاگرام:

برخی از اقدامات مانند استفاده از نرم افزار اتوماسیون، ارسال پست با هشتگ های ممنوعه، یا فعالیت بیش از حد اسپم. به خاطر داشته باشید که ریپورت شدن می تواند شما را در اینستاگرام shadowbaned کند. در حالی که ممنوعیت سایه معمولاً موقتی است، می‌تواند باعث کاهش قابل توجهی در تعامل شود و بر رشد حساب شما تأثیر بگذارد. با شناسایی دلیل shadowban، خود را از حالت ممنوعیت خارج کنید. همچنین، حتماً همراه با گزارش مشکل خود به اینستاگرام، اقدام معکوس انجام دهید. با این حال، ممکن است مشکل شما ناشی از مشکل دیگری باشد. برای آشنایی با سایر احتمالات، نحوه رفع خطای «متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است» را بررسی کنید.

تیم حرفه  ای و مجرب فالووان با 7 سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات با کیفیت در اینستاگرام، تلاش خود را می کند که به سوالات شما پاسخ دهد همچنین فالووان، یک پلتفرم حرفه ای و آسان است ک تمامی خدمات مرتبط با اینستاگرام را بدون واسطه و مستقیم، در اختیار شما می گذارد مانند، خرید لایک اینستاگرام و خرید فالوور ارزان . کافی است با ما در تماس باشید و با تهیه بسته های ویژه ای که برای شما در نظر گرفته شده است پیج خود را سریعا ارتقا دهید و از دیگر رقبای خود عقب نمانید. این را خوب می دانید که با رشد و پیشرفت در اینستاگرام می توانید ره صد ساله را یک شبه رفت و در مدت کوتاهی به آنچه که می خواهید برسید کافیست به ما اعتماد کنید.

وبلاگ پیشنهادی فالووان:

چطور در اینستاگرام به مخاطب هدف دست پیدا کنیم؟