اینستاگرام یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی در سراسر جهان است. در سال 2010 توسط کوین سیستروم و مایک کریگر راه اندازی شد. سپس، فیس بوک این پلتفرم را در سال 2012 خریداری کرد. امروزه، این پلتفرم نقش بزرگی در زندگی روزمره ما دارد. برخی از افراد به معنای واقعی کلمه نمی توانند با صرف زمان زیادی در اینستاگرام یک روز زندگی کنند. در این مرحله، ممکن است فکر کنید که در این مرحله، اینستاگرام در حال تبدیل شدن به یک اعتیاد برای این افراد است و ممکن است حق با شما باشد.افراد بسیاری هستند امروز که با اکانت خود در اینستاگرام کسب درآمدمیکنند پس برای بسیاری از افراد اینستاگرام جز اصلی زندگی است.آیا شما هم به این فکر کرده اید اگر اینستاگرام وجود نداشت چه اتفاقی می افتاد قطعا زندگی ادامه داشت و در جریان بود اما بدون اطلاع از هم،اینستاگرام پلت فرمی است که این میط را ایجاد کرده است که بدون محدودیت زمان و موقعیت مکانی با کاربران دیگر در ارتباط باشید.

اینستاگرام

اگر اینستاگرام وجود نداشت چه می شد

بیایید تعدادی اعداد برای فکر کردن به شما بدهیم. با توجه به جستجوی eMarketer نشان می دهد که این پلت فرم تا پایان سال 2021 به 112.5 میلیون کاربر آمریکایی در سراسر جهان خواهد رسید. آنها همچنین پیش بینی می کنند که این شبکه در سال 2021 به 117.2 میلیون کاربر آمریکایی برسد. شرکت دیگری به نام Statista نشان داد که اینستاگرام بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. و هر روز 500 میلیون کاربر در اینستاگرام چک می کنند.

 پس اگر اینستاگرام به طور ناگهانی ناپدید شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر اینستاگرام وجود نداشت چه می‌کردیم؟

در دنیایی که اینستاگرام به طور ناگهانی ناپدید می شود، به جرات می توان گفت که عادات روزانه ما به شدت تغییر می کند. در مقابل، مردم از برخی دیگر از پلتفرم های رسانه های اجتماعی موجود برای نمایش عکس های خود استفاده می کنند. اگر آن شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی به طور کامل تمایل مردم برای اشتراک‌گذاری تصاویر را برآورده نکنند،

این تقاضا باعث می‌شود توسعه‌دهندگان برنامه‌ای شبیه به اینستاگرام تولید کنند. زیرا اگر برنامه ای برای اشتراک گذاری آنلاین عکس های شما وجود نداشته باشد، مردم باید عکس های خود را در آلبوم های اصلی نشان دهند.

به اندازه نمایش یک عکس در تلفن جالب نیست. چاپ عکس و قرار دادن آن در آلبوم زمان بر و احتمالاً خسته کننده است. برخلاف دیگر اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام فقط بر روی اشتراک‌گذاری عکس یا ویدئو تمرکز می‌کند و باعث شد عادت‌های جالبی در زندگی‌مان پیدا کنیم. جدا از اینکه ما به رسانه های دیجیتال معتاد شده ایم، اینستاگرام نیز سهولت را به ارمغان می آورد.

برای مثال، یک فضای ذخیره سازی آنلاین عالی برای خاطرات ما بوده است. تصور کنید که صدها آلبوم فیزیکی دارید که فقط شامل نسخه های چاپی پست ها و استوری های اینستاگرام شما می شود. اکنون این یک مبارزه واقعی خواهد بود. احتمالاً باید اتاقی را برای نگهداری آن آلبوم ها اختصاص دهیم.

بنابراین یک ابزار عالی برای داشتن احساسات نوستالژی است. اما فکرش را بکنید، ما معمولا با اعمال فیلترهای مختلفی که اینستاگرام ارائه می دهد، این عکس ها را ویرایش می کنیم یا قدمی بیشتر برداشته و ویژگی های صورت و بدن خود را ویرایش می کنیم! بنابراین به جرات می توان گفت که بسیاری از «خاطراتی» که در اینستاگرام ذخیره می کنیم، خاطرات جعلی هستند.

خاطرات بدون چاپگر تصور کنید که عکس‌های خود را به صورت دستی به یکدیگر نشان می‌دهید، که همیشه حداقل دو آلبوم عکس با خود حمل می‌کنید، زیرا این کار زمان بیشتری می‌برد و دریافت لایک‌ها و کامنت‌ها یک به یک از افراد کندتر می‌شود.

تاثیر اینستاگرام در زندگی کاربران:

از آنجایی که مردم می خواهند هر یک از عکس های خود را در اینستاگرام جذاب تر نشان دهند، امروزه ده ها برنامه ویرایش عکس موبایلی در بازار وجود دارد. برخی از کاربران در اینستاگرام عادت کرده اند که قبل از غذا، تصاویری از غذای خود را به اشتراک بگذارند. اما حال و هوای یک شام با دوستان را از بین می برد.

این اتلاف وقت با خواندن نظرات و همچنین بی احترامی به افراد دیگر سر میز شام است. اگر دیگران سر میز ناهار خوری با موبایلشان در دنیای خود گم نمی شدند، البته در این مثال اگر اینستاگرام وجود نداشت، غذاها شادتر می شد، خنده ها بیشتر می شد و ارتباط بهتری داشتید

اینستاگرام

 بخش بزرگی از مردم پول در می آورند و به لطف اینستاگرام معروف شدند. پس اگر اینستاگرام وجود نداشت چه می شد؟

البته زندگی آنها برای همیشه متفاوت خواهد بود. یکی از مرسوم‌ترین مشاغل امروزه «بلاگر» بودن است.

اما اگر چنین برنامه‌ای وجود نداشته باشد، هیچ محصول، لباس و مکانی برای تبلیغ وجود ندارد. آنها احتمالاً یک شغل اساسی را انتخاب می کنند. خسته کننده، درست است؟ اینستاگرام یک قاتل زمان است یکی از حیاتی ترین موضوعاتی که باید در اینجا به آن اشاره کنیم زمان است. استفاده از اینستاگرام بسیار اعتیاد آور و زمان بر است. می‌توان گفت که این یکی از بدترین جنبه‌های آن است،

جدای از اینکه مردم تصویر بدن خود را زیر سوال می‌برند. این اعتیاد زمان زیادی را از زندگی روزمره افراد می‌دزدد. زمان در عصری که ما در آن زندگی می کنیم بسیار ارزشمند است. اگر شخصی از زمانی که در اینستاگرام صرف می کند برای چیزهای مفیدتر استفاده کند، نبود آن به معنای دنیاها برای دوستان و خانواده اش خواهد بود.

افراد جعلی وقتی بالاخره افرادی را که می شناسیم در اینستاگرام در زندگی واقعی می بینیم، نمی توانیم آنها را بشناسیم. آن‌ها کوتاه‌تر از آنچه در عکس به نظر می‌رسند، بینی‌هایشان بلندتر یا موهایشان روشن‌تر است. شاید اگر استفاده از برنامه های ویرایشی مانند Photoshop و غیره را افزایش نمی داد، می توانستیم آنها را بشناسیم.

اینستاگرام

سوالات متداول درباره اینستاگرام:

 آیا استفاده از اینستاگرام اعتیادآور است؟

در حالی که این موضوع قابل بحث است و به کاربران بستگی دارد، برخی تحقیقات نشان می دهد که صرف زمان زیاد در رسانه های اجتماعی نوعی اعتیاد است.

آیا استفاده از اینستاگرام را متوقف کنیم؟

مانند هر چیز دیگری که توسط انسان ساخته شده است، مزایا و معایب خود را دارد. شما تصمیم می گیرید از اینستاگرام استفاده کنید یا نه.

آیا ما از اینستاگرام بیش از حد استفاده می کنیم؟

از آنجایی که گرفتن عکس و ارسال آن در اینستاگرام رایگان است، در این کار زیاده روی می کنیم. تصور کنید اگر اینستاگرام وجود نداشت چه می‌شد، باید این همه عکس و استوری را چاپ می‌کردید. ما به یک اتاق بزرگ برای نگهداری همه آنها نیاز داریم. برای نتیجه گیری اینستاگرام همانطور که می بینید، جدای از برخی نکات منفی بزرگ، بیشتر مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم به دلیل پایگاه کاربران رخ می دهد.

اگر مردم نمی خواستند خود را متفاوت از آنچه در ابتدا هستند نشان دهند، شاید اینستاگرام مکان ساده ای بود که در آن از عکس های دیگران الهام می گرفتیم.

تیم حرفه ای و مجرب فالووان با 7 سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات با کیفیت در اینستاگرام، تلاش خود را می کند که به سوالات شما پاسخ دهد همچنین فالووان، یک پلتفرم حرفه ای و آسان است ک تمامی خدمات مرتبط با اینستاگرام را بدون واسطه و مستقیم، در اختیار شما می گذارد مانند، خرید فالوور و خرید دایرکت اینستاگرام. کافی است با ما در تماس باشید و با تهیه بسته های ویژه ای که برای شما در نظر گرفته شده است پیج خود را سریعا ارتقا دهید و از دیگر رقبای خود عقب نمانید. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید.

مقاله های پیشنهادی:

با اصطلاحات رایج اینستاگرام بیشتر آشنا شویم

با انواع پیج در اینستاگرام آشنا شوید

خط قرمز و محدودیت های اینستاگرام را بشناسید

فالوئر روح در اینستاگرام چیست و چه تاثیری در پیج دارد؟

چرا میزان تعامل پست ها به مرور زمان رو به کاهش است؟