با محبوبیت روز افزون اینستاگرام و جا افتادن بسیاری از کسب و کارها در این برنامه، سبب شده تا آنلاین شاپ ها وارد فضای رقابتی شده و در تلاش باشند تا کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنند، تا در نهایت بتوانند فروش خود را بیشتر کنند. در این میان که رفته رفته فضا برای تجارت و کسب درآمد در اینستاگرام بیشتر می شد سرو کله ی فالوورفیک پیدا شد، که توانست به بسیاری از اکانت های تجاری در اینستاگرام کمک شایانی کند.

تا انتهای این مقاله با فالووان باشید تا شما را با تمامی نکات در خصوص فالوور فیک اشنا کنیم و به شما آموزش دهیم که چگونه فالوورهای فیک را شناسایی کنید، چگونه آنها را از پیج خود خارج کنید و چندین اپلیکیشن قدرتمند برای حذف فالوور های فیک به شما معرفی کنیم.

مقاله پیشنهادی: چگونه تمام فالوورهای اینستاگرام را حذف کنیم؟

فالوور فیک

فالوور فیک چیست؟( fake followers Instagram)

کلمه فیک(fake) در زبان انگلیسی به معنی “جعلی و تقلبی” می باشد، و فالوور(followers) هم به معنی “دنبال کننده” است، در نتیجه ترکیب این کلمات یعنی؛ دنبال کننده دروغین و جعلی!

فالوورهای فیک، در حقیقت فالوورهایی هستند که افراد حقیقی پشت آن وجود ندارد، و توسط اکانت های جعلی اینستاگرام ساخته شده اند. فالوور فیک هیچگونه فعالیتی در اکانت شما ندارد و شما نمی توانید با آنها تعامل برقرار کنید. این فالوورها صرفا جهت بالا بردن تعداد دنبال کنندگان شماست، همین و بس!

حال شاید برایتان سوال باشد که چگونه فالوورفیک را شناسایی کنیم؟ به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا مو به مو همه را برای شما شرح دهیم.

فالوورفیک، به شما این امکان را می دهد تا تعداد دنبال کنندگان شما در اینستاگرام بیشتر از چیزی که واقعا هست، نشان داده شود. در ابتدای سال 2022، اینستاگرام قوانین سختگیرانه تری نسبت به سالهای گذشته وضع کرد، و این کمی دست کاربران را برای فعالیت بیشتر در اینستاگرام بسته کرد، و با توجه به باگ های اینستاگرام که این روزها شاهد آن هستیم، بسیاری از افرادی که در اینستاگرام فعالیت تجاری می کنند با چالش مواجه شدند، که چگونه با تمامی این اوضاع و مشکلات، فالوورهای بیشتری جذب کنیم؟

اینجاست که کابران به راحت ترین راه برای جذب فالوور رو می آورند یعنی: خرید فالوور اینستاگرام!

خرید فالوور فیک، برای حساب کاربری شما هم می تواند مفید باشد و هم مضر! اما اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، معایب آن بیشتر از مزایای آن است.

به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید در خصوص انواع فالوور و تاثیر آنها بر کسب و کار خویش را بخوانید حتما پی دی افی که در لینک زیر برای شما در نظر گرفته شده است را بخوانید(پی دی اف گذاشته شود)

فالوور فیک

از مزایای فالوور فیک اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد(fake follower check)

شما با خرید فالوور فیک اینستاگرام، می توانید فالوورهای پیج‌تان را تا هر مقداری که میخواهید بدون دردسر افزایش دهید. بالا بودن تعداد فالوورهای شما می تواند برای شما اعتبار و اعتماد بخرد! چرا که بسیاری از افراد، هنگامی که وارد صفحه شما می شوند بعد از دیدن محتوای پیج، به تعداد فالوورهای شما نگاه می کنند و اگر تعداد آن بالا باشد با اطمینان خاطر بیشتری صفحه شما را دنبال می کنند و این برای شما پرسود خواهد بود.

بالا بودن تعداد فالوورهای شما سبب اعتمادسازی نزد کاربران می شود و در نتیجه موجب می شود تا فروش بالا تری در اینستاگرام داشته باشید و بتوانید کسب درآمد بیشتری داشته باشید. میتوان گفت تنها مزایای فالوور فیک همین است.

و اما

فالوور فیک

معایب فالوور فیک اینستاگرام (check fake instagram followers)

از اولین معایب فالوورفیک، میتوان به ریزش آن اشاره کرد. با خرید فالوور فیک، مقداری از آن ریزش کرده و دوباره فالوورهای شما کاهش می یابد. و صادقانه بخواهیم به شما بگوییم، هیچ سایتی را پیدا نمی کنید که به شما قول صد در صد دهد که فالوورهای فیکش ریزش ندارد، تمامی فالوورهای فیک مقداری ریزش دارند مگر سایتی مانند فالو وان؛ به جبران ریزش، برای شما فالوور هدیه بزند!

از دومین معایب آن که بسیار مهم است، عدم برقرای تعامل است!

اینستاگرام در سال 2022، تمرکز خود را روی تعامل پیج ها گذاشته است، و اکانتی که تعامل بیشتری با  فالوورهای خود داشته باشد، طبق الگوریتم اینستاگرام شایسته این است که به اکسپلور راه پیدا کند و پست های آن به تعداد افراد بیشتری نشان داده شود. اما شما با خرید فالوورفیک تعاملی برقرار نمی کنید و این برای پیج شما مخرب است!

چرا که هوش مصنوعی اینستاگرام اینگونه برداشت می کند که، شما فالوور در پیج دارید اما نمی توانید با آن تعامل داشته باشید در نتیجه، برای شما تنبیه در نظر میگیرد و پست هایتان را حتی نشان فالوورهای خودتان نمی دهد و همین امر سبب می شود تا بازدید معمولی پیجتان کاهش پیدا کند.

و سومین ایراد آن، اینکه اگر فالوورهای شما باهوش باشند و با ارزیابی چندین مورد میتوانند به سرعت تشخیص دهند که برای پیجتان فالوور فیک زده اید، و این آبرو و اعتبار شما را به خطر می اندازد. و رقبای شما می توانند از این موضوع استفاده کنند و با خراب کردن شما، از شما سبقت بگیرند.

پس دیدید که معایب آن بیشتر از مزایای آن است و همیشه گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است، پس پیشنهاد ما به شما این است که یا همچین کاری نکنید یا با خرید فالوور واقعی و فعال از فالووان، خرید مطمئن تری داشته باشید.

حال می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه از شر فالوورهای فیک پیجتان راحت شوید! برای حذف فالوور فیک ابتدا باید آنها را شناسایی کنید، که ما در ادامه ویژگی آن را به شما خواهیم گفت.

فالوور فیک

چگونه فالوورفیک اینستاگرام را شناسایی کنیم؟( check fake followers instagram)

راه های متعددی برای تشخیص فالور فیک وجود دارد که بارزترین آنها را برای شما شرح خواهیم داد:

کیفیت پایین پروفایل و نام کاربری:

فالوورهای فیک اینستاگرام چون توسط اکانت های جعلی نیز ساخته می شوند، از کیفیت پایین تری برخوردارند. برای همین معمولا عکس پروفایل ندارند، یا اگر داشته باشند، نام کاربری عجیب و غریبی دارند که گویای فیک بودن آنهاست.

نسبت فالوور به فالوئینگ ها:

اکانت های فیک، معمولا فالووری ندارند اما تعداد فالویینگ آنها به نسبت زیادتر است و همین اختلاف فاحش، ظن ما را به فیک بودن آن بیشتر می کند.

کیفیت پایین محتوا:

اکانت های فیک در اینستاگرام در بسیاری از مواقع پستی ندارند و تعداد پست آنها صفر است. اما امروزه با توجه به اینکه کمی اکانت های فیک اینستاگرام تغییر ظاهر داده اند و دارای عکس پروفایل و ایدی های معقول تری هستند، ممکن است اینگونه اکانت ها دارای پست نیز باشند اما پست های نامرتبط و کاملا بی ربط!

این هم از ویژگی بارز فالوورهای فیک در اینستاگرام که مطمئنا خودتان نیز با آنها برخورد داشته داید و می توانید به راحتی تشخیص دهید.

در میان صحبت هایمان اشاره ای به اکانت های جعلی اینستاگرام کردیم که میخواهیم در این خصوص نیز به شما آموزش هایی دهیم.

شاید در اینجا برایتان سوال باشد که با همه این تفاسیر، پس فالوور روح چیست؟ و چه تفاوتی با فالوور فیک دارد؟

فالوور فیک

فالوورفیک با فالوور روح چه تفاوتی دارد؟

شاید در نظر بسیاری از افراد، فالوور فیک با فالوور روح تفاوتی نداشته باشد، اما در حقیقت اینگونه نیست و این دو باهم فرق دارند! همانطور که گفته شد فالوور فیک توسط اکانت های جعلی ساخته شده اند و هیچگونه فعالیتی ندارند و ممکن است پس از مدتی اینستاگرام چنین اکانت هایی را پاک کند.

اما فالوور روح، فالوور هایی هستند که کاملا شبیه به اکانت های واقعی هستند اما آنها نیز تعاملی با پیج شما ندارند، نه استوری های شما را می بینند و نه لایک می کنند!! و صرفا جهت داشتن پیجتان شما را فالو کرده اند. به شما حق می دهیم، تفاوت این دو از هم کمی مشکل است و ممکن است باعث گراهی شود برای همین به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله flw1.ir را که در خصوص فالوور روح مفصل توضیح داده ایم را نگاه کنید تا بهتر متوجه فرق این دو شوید!

مقاله پیشنهادی: فالوورهای ارواح اینستاگرام آیا آنها واقعا ترسناک هستند؟

اکانت فیک اینستاگرام چیست؟ و چگونه یک اکانت فیک در اینستاگرام بسازیم؟( fake instagram check)

ما در یکی از مقاله های وبسایت فالو وان برای شما مفصل شرح دادیم که چگونه یک اکانت فیک اینستاگرام درست کنید که مو لای درز آن نرود!! به شما پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را بخوانید تا با ساخت یک اکانت فیک خفن، نه شناخته شوید و نه ردی از خود به جا بگذارید.

بهتر است بخوانید: چگونه یک اکانت فیک اینستاگرام درجه یک بسازیم!

 

حال که با ریز و بم کار آشنا شدیم برویم سر اصل مطلب، همانطور که به شما قول دادیم می خواهیم روش هایی را به شما آموزش دهیم و نرم افزارهایی را به شما معرفی کنیم که بتوانید از شر فالوورهای فیک پیجتان خلاص شوید.

برو بریم!

روش های حذف فالوور فیک اینستاگرام (remove fake followers Instagram)

ابتدایی ترین راه این است که به قیمت فالوورهای خود مراجعه کنید و به صورت دستی، فالوور هایی که تشخصی می دهید فیک هستند را از صفحه خود خارج کنید. این روش نیازمند صبر و حوصله بسیاری است مخصوصا اگر تعداد فالوورها زیاد باشد! در نتیجه این روش، پیشنهاد خوبی برای حذف فالورهای فیک نیست و توصیه می شود که از وقت نازنین خود، برای کار مفید تری استفاده کنید و این کار را به نرم افزارهای مخصوص بسپارید.

روش های حذف فالوور فیک به صورت دستی:

ابتدا وارد صفحه اینستاگرام خود شوید و روی قسمت فالوورهای خود بزنید، و کاربر موردنظر خود را پیدا کنید. سپس روی کلمه remove کلیک کنید و برای شما پیامی نشان داده می شود که مجدد باید  removeرا بزنید تا آن اکانت از صفحه شما خارج شود. به همین آسانی!

حال میخواهیم به شما برنامه هایی را معرفی کنیم که کار را برای شما راحت تر کرده اند اما قبل از آن احتیاج است که چند نکته مهم را با شما در میان بگذاریم. چنین اپلیکیشن و نرم افزاهایی ممکن است ایمن نباشد، علی الخصوص برنامه های خارجی که عاری از خطا نیست و دارای نقص هایی هستند، و ممکن است به اشتباه برخی از فالوور های شما را فیک تشخیص داده و آنها را ریمو کند. برای همین میخواهیم که برنامه ها را بررسی کنید و با اطمینان خاطری از آنها استفاده کنید.

فالوور فیک

برنامه حذف فالوور فیک در اینستاگرام رایگان برای اندروید و ایفون:

1.اپلیکیشن Ghost Unfollowers for Instagram: این اپلیکیشن یکی از بهترین برنامه های است که مختص اندروید بوده به راحتی فالوور های فیک و روح، که با پیج شما تعامل نداشته اند را شناسایی کرده و سپس آنها را حذف می کند. این برنامه را می توانید از گوگل پلی دانلود کنید.

 

2.برنامه حذف دسته جمعی فالوور FollowMeter for Instagram: این اپلیکیشن نیز، یکی از فوق العاده ترین برنامه هایی است که برای اندروید طراحی شده است و می توانید ازگوگل پلی آن را دریافت کنید. این برنامه به خوبی اطلاعات پیج شما نظیر تعداد فالوور، لایک و… را نشان می دهد و به خوبی فالوورهای فیک را تشخیص می دهد و آنها را به صورت دسته دسته حذف می کند. استفاده از این برنامه برای صرفه جویی در زمان بسیار مناسب است.

 

3.اپلیکیشن Insta Cleaner: این اپلیکیشن نیز یکی از قدرتمند ترین برنامه ها حذف فالوور فیک است که به شما کمک می کند به صورت دسته ای و در مدت زمان کوتاه تری فالوورهای فیک خود را حذف کنید.

 

4.اپلیکیشن Follower Analyzer: این برنامه نیز به خوبی اینستاگرام شما را بررسی می کند و میزان تعامل فالوورهای شما را نشان می دهد، در نتیجه می توانید فالووهای غیرفعال را شناسایی کرده و اقدام به حذف آنها کنید.

فالوور فیک

5.اپلیکیشن Followers Insights for Instagram:

این برنامه نیز یکی از پر طرفدار ترین اپلیکیشن برای گوشی های اندروید است که ستاره های زیادی از طرف کاربران گرفته است و نشان می دهد که کاربران از نحوه عملکرد آن راضی هستند. این برنامه، به خوبی نشان می دهد که چه کسانی شما را دنبال می کنند و طرفدار محتواهای شما هستند و یا چه کسانی شما را مسدود کرده اند! در نتیجه می توانید افرادی که با پیج شما تعامل ندارند را شناسایی کنید و اقدام به ریمو آنها کنید.

 

6.Tracker for Instagram:

این برنامه برای گوشی های ios طراحی شده است، و به شما این امکان را می دهد تا عملکرد پیج خود را زیر نظر بگیرید وافرادی را که با شما تعامل ندارند را شناسایی کنید.

 

برنامه های معرفی شده را می توانید از گوگل پلی دانلود کنید و اقدام به حذف فالوورهای فیک کنید. اگر به برنامه های خارجی اعتمادی ندارید، می توانید با یک تحقیق ساده، سایت های ایرانی را بررسی کنید و آنهایی را که ربات حذف فالوور فیک را ارائه می دهند، زیر نظر بگیرید و اگر کاربران از عملکرد آنها راضی بودند شما نیز اقدام به تهیه چنین ربات هایی کنید.

بهتر است بخوانید: فالوئر روح در اینستاگرام چیست و چه تاثیری در پیج دارد؟

فالوور فیک

معرفی وب‌سایت های خارجی برای تشخیص و حذف فالوورفیک اینستاگرام

اگر مایل باشید می خواهیم چند سایت معتبر خارجی را به شما معرفی کنیم که آنها نیز برای تشخیص و حذف فالوور فیک در اینستاگرام موثر هستند و کار  را برای شما راحت تر می کنند.

1.وب سایت IGAuditor: این وبسایت هم برای اینستاگرام، و هم برای فیس بوک و توییتر نیز قابل استفاده است که با استفاده از آن می توانید فالوور های مزاحم و فیک اکانت‌تان را بشناسید و آنها را حذف کنید.

2.وب سایت FakeCheck: این سایت نیز مختص شناسایی فالوورهای فیک اینستاگرام شناخته شده است، و شما با استفاده از این وبسایت می توانید با شناختن فالوورهای فیک پیجتان اقدام به حذف آنها از صفحه خود کنید.

3.وب سایت FakeLike: این سایت نیز، یکی از بهترین سایت های موجود برای تشخیص فالوور واقعی و فیک اینستاگرام کاربرد دارد. اما متاسفانه مدتی است که دچار مشکلات فنی شده و از دسترس خارج شده است. امیدواریم هنگامی که این مقاله را می خوانید مشکل آن رفع شده باشد و بتوانید از این وبسایت استفاده کنید.

امیدواریم که از مقاله منتشر شده توسط تیم فالووان لذت برده باشید و خواندن آن را به دوستانی که به اینگونه برنامه ها نیاز دارند، معرفی کنید.

ما در فالو وان؛ تمام تلاش خود را کرده ایم تا جامع ترین مطالب را در اختیار شما بگذاریم تا بتوانید بدون سوال و ابهامی در شبکه های اجتماعی، به درستی فعالیت کنید و به موفقیت نزدیک شوید. از این رو بسیار استقبال می کنیم که نظرات ارزشمندتان را در خصوص مقالات سایت بدانیم.

سایت فالو وان، قریب به 10 سال است که در زمینه ارائه خدمات اینستاگرام و تبلیغات در فضای مجازی فعالیت می کند. ما با ارائه خدماتی مانند خرید فالوور اینستاگرام، خرید لایک ایرانی ارزان، خرید ربات اینستاگرام و… به شما کمک می کند تا در اینستاگرام دیده شوید و بتوانید به آسانی کسب و کار خود را گسترش دهید.

علاوه بر موارد گفته شده ما به شما کمک می کنیم که با ایجاد کمپین های تبلیغاتی، با هزینه بسیار مناسبی بتوانید هم در اینستاگرام و هم در تلگرام و واتساپ، تبلیغات موثر و پربازده داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تبلیغات و پکیج های معرفی شده در سایت، با تیم مشاور و متخصص ما در تماس باشید.

از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد.