فعالیت موفق در اینستاگرام  و داشتن فالوور های بالا،  در پی انتشار محتوای جذاب و به روز اتفاق می‌افتد. در واقع اگر جذابیت لازم را برای مخاطبین نداشته باشید ممکن است آنفالو شوید و تعداد مخاطبان شما  به مرور کم و کمتر شود. آنفالو شدن در اینستاگرام می تواند برای خیلی از افراد ناراحت کننده باشد. به خصوص زمانی که دارای کسب و کاری باشند و بخواهند که درآمدزایی داشته باشند. حتما برای شما هم پیش آمده است که یهو تعداد فالوورهایتان تغییر کرده و به جای افزایش، کاهش پیدا کرده است. یعنی در واقع شما را آنفالو کرده اند. برای اینکه از آنفالو شدن جلوگیری کنید کارهایی می توانید انجام دهید که ما در اینجا برای شما توضیح می دهیم.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

دلیل آنفالو شدن در اینستاگرام-فالووان

 

چرا در اینستاگرام آنفالو می شویم؟

دلایل زیادی وجود دارد که مخاطب ها پیج شما را آنفالو می کنند ولی ما در این پست می خواهیم مهم ترین دلایل آنفالو شدن را برایتان توضیح دهیم.

1- نبودن هیچگونه اطلاعات شخصی در پروفایل!

وقتی مخاطب شناخت کلی از شما نداشته باشد چگونه می تواند با برند شما ارتباط برقرار کند و همراه بماند؟ وظیفه و برند خود را دقیقا قبل از ساخت صفحات در شبکه های اجتماعی و تعیین استراژی محتوا مشخص کنید.

2- استفاده از اصطلاحات نامناسب و عامیانه!

بعضی از برندها برای ارتباط بهتر با نسل جوان از اصطلاحاتی استفاده می کنند که مخصوص خود آن هاست اما برای بعضی دیگراستفاده از این اصطلاحات بسیار مصنوعی به نظر می رسد.

می توان گفت آن ها به سختی تلاش می کنند این کار را انجام دهند . سعی کنید از اصطلاحاتی استفاده کنید که مناسب برند و مخاطب شما باشد.

3- زیاده روی در گذاشتن پست و استوری!

وقتی در روز 10 تا پست قرار می دهید ، یا مثلا از صبح شروع می کنید یک ربع به یک ربع تا شب استوری میگذارید ، این کار برای مخاطبین پیجتان اعصاب خورد کن می شود، باید برای گذاشتن پست و استوری برنامه ریزی داشته باشید. بهترین حالت گذاشتن حداکثر 2 پست در روز است.

برای آنفالو نشدن در اینستاگرام و از دست ندادن مخاطبین خود در اینستاگرام فعالیت لازم است در اینستاگرام که مخاطبین خود را مجذوب به پیج خود کنید اما گاهی فعالیت بیش از حد هم میتوانید نتیجه برعکس داشته باشد منتشر کردن استوری های زیاد و همچنین پست ممکن است به مخاطب خود سردرگمی و کلافگی منتقل کنید همچنین ارسال بیش از حد محتوا در یه بازه زمانی میتواند کیفیت محتوای شمارا پایین بیاورد

بنابراین اگر با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید که در چه زمانی محتواارسال کنید و از محتوای بیشتر مورد علاقیشان هست

در کنار فالور های شما اینستاگرام افرادی که بیش از حد غعالیت دار را دوست ندارد و داشتن فعالیت زیاد سبب میشود اینستاگرام باشناسایی شما و بررسی الگوریتم های اینستاگرام شمارا اکشن بلاک کند

دلایل آنفالو شدن-فالووان

4- بسته شدن پیج توسط اینستاگرام!

اینستاگرام بعضی پیج ها را به دلایلی مثل فالوور فیک زدن ، عدم فعالیت در مدت طولانی و فعالیت های ربات گونه حذف می کند. حالا این پیج ها از لیست فالوورهای شما حذف می شوند.

5- موضوع پیج تان را عوض نکنید!

برای شروع کسب کار در اینستاگرام و فعالیت در اینستاگرام از اولین قدم ها استفاده از این پیج که توسط شما ساخته شده در مسیر چه هدفی فعالیت میخواهد انجام دهدشما برای رشد در اینستاگرام و جذب مخاطبین بیشتر باید حوزه فعالیت خود را مشخص کنید و برای کابران خیلی اهمیت دارد که پیج ساخته شده هدف خود را مشخص کند و در همان مسیر فعالیت کند

این مورد اگر اتفاق بیفتد به شدت باعث ریزش فالوورهایتان می شود چون مخاطب شما را فالوو کرده که در مورد موضوع خاصی برایشان محتوا قرار دهید. وقتی موضوع کارتان را عوض کنید به چه دلیل باید به محتواهای شما علاقه داشته باشند. اگر می خواهید شکست نخورید باید ثابت قدم باشید.

6- تبادل و تبلیغ اضافی!

برای شما این مورد را بایک مثال بیان میکنم فرض کنیم میخواهیم فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنیم ضوق فراوان داشتن برای تماشا داریم اما در بین هر سکانس فیلم تبلیغات پخش میشود شوق برای تماشا از بین میرود در اینستاگرام هم به همین صورت عمل میکند اگه شما دائما محتوای تبلیغاتی منشر کنید مخاطبین زده میشود وهرچقد پیج شما جذاب باشد سبب میشود از پیج و محتوای شمازده شود ودر نتیجه سبب آنفالو شدن شما میشود

اگر دائم محصولات خود را بدون ارائه ی هیچ محتوای ارزشمندی تبلیغ کنید، مخاطب شما خیلی زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید خسته خواهد شد. همیشه سعی کنید خودتان را جای مخاطب قرار دهید و از دید آن ها به پیج نگاه کنید. ببینید یکی از پیج هایی که فالوو کردید به جای انتشار پست و استوری مفید، همیشه تبلیغ و تبادل انجام می دهد آن را آنفالو نمی کنید ؟

7- جواب ندادن به پیام ها!

بسیار جالب است بدانید که این موضوع از نظر مخاطبان چندان آزاردهنده نبوده اما ماهیت مصرفی شبکه های اجتماعی باعث این موضوع شده است. اما برای یک چهارم مخاطبان واقعا مهم است که به پیام های آن ها پاسخ داده شود و انجام این کار باعث دوام بیشتر و تعامل بیشتر با شبکه اجتماعی با برند شما خواهد شد.

یکی از دیگر دلایل ریزش فالوور های شما میتواند اهمیت ندادن به فالوور های خود باشد مخاطبیت برایشان خیلی مهم است که سوالی که دارند مطرح میکنند راپاسخ داده شود اگر شما زمان کافی برای این کا ندارید میتوانید یک ادمین برای پیجتان استخدام کنید که پاسخ فالوور های شمارا بدهد زمانی برخورد شما با فالوور هایتان خوب باشد تعامل شما زیاد میشود و همین میتوانید سبب جذب مخاطبین بیشتر برای شما شود

8- با هم قاطی نکنید!

اگر پیج تان بیزینسی است ، قرار نیست هر محتوایی تولید کنید ، شاید گفتن بعضی احساسات و مسائل شخصی مربوط به زندگیتان در پیج بیزینسی کار درستی نباشد.

آنفالو شدن پیج-فالووان

9- علایق شخصی نذار!

علاقه مندی های آدم های مختلف با هم فرق دارد. مثلا هرکسی یک تیم فوتبال را دوست دارد یا هر کسی یک نوع غذا دوست دارد و … . وقتی شما از علایق شخصیتان در پیج کاری صحب کنید اگر مخاطب به آن موضوع علاقه نداشته باشد ممکن است شما را آنفالو کند. پس به نفعتان است که به علایق مخاطبینت هم احترام بذارید.

10- کپی کردن پست های دیگران!

افرادی که ما رو فالوو کردن قطعا دنبال محتوای جدید و به درد بخور هستند، اگر قرار باشد دائما پست های دیگران را کپی کنیم که اصلا دلیل ندارد که فالوورهایتمان را داشته باشند.

11- حاشیه نروید!

اگر خبر جنجالی جدیدی دیدید سریع در مورد آن خبر اظهار نظر نکن، شاید شایعه باشد یا اینکه به کل تکذیب شود. پس اعتبار خودتان را زیر سوال نبرید.

قرار نیست هر اتفاقی در دنیا می افتد شما در پیجتان به آن واکنش نشان دهید، مخاطب بخاطر موضوع پیجتان، شما را فالوو کرده است و درباره همان موضوع از شما محتوا می خواهد. پس لطفا محتوای هیجانی غیرمرتبط نگذارید.

بدست اوردن فالوور از راه های اشتباه:

بسیاری از سایت ها با ارائه محصولات مانند خرید فالوور ارزان ، خرید ربات اینستاگرام مخاطبین را به خود جذب میکنندو سبب میشوند اما برای بدست آوردن فالوور های واقعی مفید و کار ساز نیستند و در مدت کوتاهی ریزش میکنند پیشنهاد برای افزایش فالوور های واقعی از ربات اینستاگرام فالووان استفاده کنید شما باخرید ربات اینستاگرام و دادن هدف و جامع هدف در اختیار ربات میتوانید فالوور های واقعی بدست بیاورید

نداشتن اطلاع کافی از سلیقه ی جامع هدفتان:

نداشتن اگاهی کافی از سلیقه ها باران و فالوور های شما سبب میشود مخاطبین خودرا از دست بدهید یکی از مهمترین عواملی که میتوانید به نگه داشتن فالوورهایتانو به یک فالوور ثابت تبدیل کردن آن این است که طبق سلیقه مخاطبین خود پیش بروید برای این کار نیز میتوانید از نظر سنجی های که در اینستاگرام موجود است در استوری خود استفاده کنید و سلیقه مخاطبین وفالوور های خود را پیدا کنید ودر همان مسیر پیشر بروید تا موجب آنفالو شدنتان نشود

برای مثال یک پیجی که درباره مسائل آموزشی فعالیت میکند و تولید محتوا انجام میدهد باید در باره نوع آموزشی که میخواهد محتوا منشر کند از مخاطبین خود نظر بخواهد که میخواهد نوع آموزشی بعدی در چه مواردی باشد سبب میشود مخاطبین به یک مخاطب ثابت تبدیل شود

تولید محتوای بی کیفیت:

یکی از دلایل اصلی آنفالو شدن در اینستاگرام منتشر کردن محتوای بی کیفیت است برای مخاطبین خود در اینستاگرام خیلی مهم است که شما محتوای با کیفیت منتشر کنید این یه نوع احترام به فالوور های شما است ارسال محتوای بی کیفیت و بدون ویرایش جالب نیست و سبب میشود فالوور ها اصلا محتوایی که منشر کردین را نادیده بگیرند

چرا در اینستاگرام آنفالو می شویم

و در آخر…

در این مطلب سعی کردیم بسیاری از دلایلی که سبب میشود شما فالوور هایتان را در اینستاگرام از دست بدهید رابررسی کنیم در اینستاگرام پیج های فراوانی با همان محتوا وجود دارد شما باید برخی مسائل را رعایت کنید تا فالوور های بیشتر و همچنین از آنفالو شدن جلوگیری کنید تنها کاری که شما باید انجام دهید به فالوور های خود اهمیت دهید و نسبت با سلیقه آنها پیش بروید

جلوگیری از آنفالو شدن-فالووان

به جای اینکه تمام حواس خود را به این دهید که چند نفر شما را آنفالو کردن تمرکز خود را جذب مخاطبین جدید و تولید محتوای ارزشمند و مفید برای مخاطبین فعلیتون قرار دهید. به این صورت نتایجی که بدست می آورید چندین برابر بهتر خواهد بود.

اگر می خواهید که فالوورهای خود را افزایش دهید و از ریزش فالوورهایتان جلوگیری کنید می توانید با خرید فالوور ارزان به راحتی این کار را انجام دهید.

 

مطالب مرتبط: