با یکی دیگر از وبلاگ های آموزشی وبسایت فالووان در جهت ارتقای دانش و اطلاعات اینستاگرامی در خدمت شما عزیزان و همراهان این وبسایت محبوب هستیم. تمام تلاش تیم ما آپدیت و بروزبودن شما، همچنین پیج های کاری و کسب و کارهای شماست. با مطالعه و دنبال کردن مقالات و مطالب منتشر شده در وبسایت میتوانید به پیشرفت پیجهای خود کمک چشم گیری کرده باشید.

دراین مقاله قصد داریم به ،بلاک شدن  و رفع بلاک  اینستاگرام که ممکن است مشکل خیلی از کاربران بوده باشد و حتی در آینده شما نیز با آن مواجه شوید. پس لازم میدانیم تا پایان این مقاله نیز باما همراه باشید و مطالب را مطالعه کنید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

با زبانی ساده و بدون حاشیه به بحث بلاک میپردازیم: با شروع یک روز دیگر طبق روال هر روزه گوشی تلفن همراه را برمیدارید و اپلیکیشن اینستاگرام را باز میکنید، پست های تازه منتشر شده در فید را میبینید برای تعامل بیشتر با مخاطبانتان میخواهید پست را لایک کنید و علاقه ی خود را به مخاطبیتان بروز دهید، اما میبینید خبری از قلب قرمز رنگ که در اینستاگرام نشانه ی لایک کردن است نیست، یعنی چه اتفاقی برای اینستاگرامتان افتاده است؟ و بعد پیغام بلاک، ازطرف اینستاگرام را روی صفحه خود مشاهده میکنید، بله پیج شما ازطرف اینستاگرام بلاک شده است… اما راه حل چیست؟ چکار باید انجام داد؟

رفع بلاک اینستاگرام

اینستاگرام بلاکم کرده چیکار کنم؟

پیشنهاد میکنم قبل ازاینکه به سراغ راه حل های بلاک در اینستاگرام برویم اول مروری بر این قضیه داشته باشیم که در کل بلاک اینستاگرام از کجا و از چه طریقی برای پیج های ما رخ میدهد؟ به طور کلی و مختصر باید گفت بلاک اینستاگرام زمانی رخ میدهد که شما حرکتی برخلاف میل اینستاگرام را انجام داده اید و اینستاگرام نیز در واکنش به این حرکات و اعمال شما را بلاک کرده است .

بلاک اینستاگرام چقدر طول میکشد؟

لازم به ذکراست که بلاک اینستاگرام ناگهانی اتفاق میافتد و به هیچ وجه مقدمه ای خاص ندارد ک شما ازقبل بفهمید که در لحظات پیش رو بلاک میشوید ، شما زمانی میفهمید بلاک شده اید که نه میتوانید پست های محبوبتان را لایک کنید نه میتوانید کامنت بگذارید و حتی نمیتوانید کسی راهم فالو کنید.و با پیغامی مانند پیغام زیر رو به رو خواهید شد:

البته بلاک شدن در اینستاگرام مدل های مختلفی دارد که در ادامه ی مقاله بیشتر به آنها میپردازیم.

رفع بلاک اینستاگرام

به چه دلایلی اینستاگرام یک پیج را بلاک میکند؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله نیز به این موضوع اشاراتی داشتیم، بطور کلی وقتی یک کاربر اینستاگرام در پیج خود قوانین وضع شده ازطرف اینستاگرام را نقض کرده و آنها را نادیده میگیرد اینستاگرام نیز تصمیم به تنبیه آن کاربر میگیرد و با بلاک کردن آن مانع ازفعالیت او در پیجش میشود.

شاید برای شما که هنوز با این تنبیه از طرف اینستاگرام مواجه نشده اید سوال پیش بیاید که چه اقدامات و حرکاتی موجب بلاک شدن در اینستاگرام میشود؟

 • بیش از حد مجاز فالو و آنفالو کردن:

اینستاگرام در یک روز و شاید در یک ساعت با فالو و آنفالو کردن زیاد مخالف است، بنابراین با این دسته از کاربران با استفاده از قابلیت بلاک برخورد میکند.

 • بیش ازحد لایک کردن در یک زمان:

اگر شما در یک روز بیش از حد پست های سایر کاربران اینستاگرام را لایک کنید به نحوی اینستاگرام را عصبانی میکنید، بنابراین شما را اسپم تلقی میکند و با بلاک کردن شما تنبیه میکند.

رفع بلاک اینستاگرام

 • زیاده روی در هشتگ گذاری در اینستاگرام:

فرقی نمیکند که شما ازهشتگ ها در کجا زیاد استفاده کنید، زیاده روی در هشتگ گذاری در کپشن پست ها ، در استوری و … موجب بلاک شدن شما از طرف اینستاگرام میشود. بنابراین اینستاگرام از هشتگ گذاری زیاد دریک روز نیز عصبانی میشود.

 • تکرارنمودن یک کامنت یکسان و مشابه در پست ها:

استفاده کردن از یک کامنت مشابه و یکسان در یک یا چند پست متفاوت نیز از آن دسته از حرکات و اقداماتی است که برخلاف قوانین اینستاگرام است، بنابراین کسانی که نسبت به این موضوع نیز بی توجه هستند ، با بلاک مواجه میشوند.

 • وارد شدن به اکانت اینستاگرام با استفاده از دستگاه های مختلف:

اگر شما با دستگاه هاو ip های دیگری بغیر تلفن همراه خودتان وارد اکانت اینستاگرامتان شوید و نتوانید ایمیل یا پیغام تشخصی هویت را ارسال و تایید کنید، با این کار اینستاگرام را مشکوک میکنید و مسبب بلاک شدن پیجتان میشوید

 • ریپورت شدن اکانت اینستاگرام:

همانطور که میدانید ریپورت شدن به معنی آن است که فالوورها و مخاطبینتان از شما به اینستاگرام به دلایل مختلف شکایت کرده اند، بنابراین با ریپورت شدن پیجتان ممکن است از طرف اینستاگرام نیز با بلاک رو به رو شوید.

 • منتشر کردن پست های غیراخلاقی:

پست های غیراخلاقی کدام اند؟ پست های خشونت آمیز، محتواهای جنسی، عکس های برهنه و … جزء پست های غیر اخلاقی به شمار می آیند.

بنابراین اگر اینستاگرام تشخیص دهد که پست های شما جزء پست های غیر اخلاقی است با بلاک کردن پیجتان مانع از ادامه فعالیتتان در اینستاگرام میشود .

 • نادیده گرفتن و نقض حقوق کپی رایت:

شما باید محتواهایی ک خودتان تولید کرده اید را منتشر کنید ، یعنی آنها زا کپی نکرده باشید، و اگرکپی میکنید حتما صاحب محتوا و پیجش را تگ کنید. به عنوان مثال حتما تا به حال دیده اید که بسیاری از افراد با اینکه محتواهای پیجشان کپی است ولی با تگ کردن اسم و آدرس پیج تولید کننده محتوا خود را فن پیج آن مینامند و به کارخود به دور از بلاک شدن از طرف اینستاگرام میپدازند ،همچنین لازم به ذکر است که اگر صاحب محتوا کپی کردن مطالب و محتواها را مجاز کرده باشد هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد ولی درغیر این صورت منتظر بلاک شدن از اینستاگرام باشید .

حال که با اقدامات موجب بلاک شدن آشنا شدید لازم است انواع بلاک شدن نیز بیشتر بشناسید ، باماهمراه باشید.

انواع بلاک شدن در اینستاگرام:

 • بلاک شدن به صورت موقت

این مدل از بلاک شدن همانگونه که ازاسمش پیداست موقت است، و با پیغام زیر مواجه میشوید:

رفع کردن بلاک اینستاگرام

 • بلاک شدن به همراه تاریخ انقضا

این مدل بلاک شدن هم تقریبا مثل بلاک موقت است. با این تفاوت که مثلا اینستاگرام شما را تا ۲۴ ساعت بلاک می‌کند. ولی حتی بین کاربرها دیده شده که اگر در طول این مدت قوانین را نقض کنند، مدت بلاک زیادتر هم می‌شود.

حتی دیده شده است که تا ۳۰ روز این بلاک ادامه پیدا کرد است!

بلاک شدن برای همیشه یا به لصطلاح اکشن بلاک:

در این مورد شما به طور دائمی، یا برای یک مدت طولانی بلاک شده‌اید. این نوع بلاک معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که نتیجه نقض قوانین اینستاگرام است.

برای رفع بلاک اینستاگرام باید چکارکنیم؟

تا اینجای مقاله دریافتیم که بلاک شدن چیست و ازچه راه هایی ممکن است بلاک شویم،

حال لازم بدانیم بعد از بلاک شدن برای رفع آن باید چه اقداماتی انجام دهیم:

1.از یک گوشی دیگر یا اینترنت دیتا استفاده کنید:

دلایل مختلفی برای بلاک شدن وجود دارد. ممکن است اینستاگرام، IP شما را بلاک کرده باشد نه اکانتتان را! پس از یک موبایل یا لپتاپ دیگر (دستگاهی به جز قبلی) استفاده کنید. دقت کنید که به جای اینترنتِ وای فای، باید از دیتای موبایل استفاده کنید.

2.ازاینستاگرام درخواست کنید تا شما را رفع بلاک کند:

بلافاصله بعد از دیدن پیام اکشن بلاک روی صفحه، گزینه‌ Tell Us را هم می‌بینید. فشردن این دکمه یعنی شما درخواست رفع بلاک دارید.

3.متن انگلیسی برای رفع بلاک اینستاگرام

یکی از قدیمی ترین روش هایی که برای رفع بلاک در اینستاگرام مورد استفاده قرار میگیرد فرستادن یک گزارش انگلیسی برای پشتیبانی اینستاگرام است. اگر از دلایل بلاک شدن که بالاتر صحبت کردیم، هیچ کدام را انجام نداده‌اید و بی‌گناهید، پس به اینستاگرام گزارش دهید. به اینستاگرام صادقانه خبر بدهید که شما هیچ کاری نکرده‌اید. اینستاگرام هم بعد از شناسایی سریعا شما را رفع بلاک می‌کند. البته اگر خلافی هم کرده‌اید، حتما این مرحله را امتحان کنید!

خب شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه میتوان این درخواست را برای اینستاگرام ارسال کنم و بیگناهی خود را اثبات کنم؟

به منظور انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ضمن بازکردن اینستاگرام  روی ۳ خط بالا سمت راست کلیک کنید.
 • به قسمت تنظیمات (setting) بروید.
 • روی گزینه Help کلیک کنید.
 • در این قسمت سه گزینه می‌بینید که باید روی گزینه اول یعنی Report a Problem کلیک کنید. وقتی روی این گزینه کلیک کردید، دوباره روی گزینه Report a Problem بعدی کلیک کنید.
 • این‌جا باید بنویسید که چه مشکلی پیش آمده؟ مثلا برای رفع بلاک، می‌توانید جمله زیر را در قسمت خالی تایپ کنید:

“I Think It Was Been Interdict Follow Up By Mistake Pleas Help And Response As Quickly“

بعد هم گزینه Submit را بزنید تا پیامتان به اینستاگرام ارسال شود.

 

تا اینجای مقاله به بلاک و نحوه ی خروج ازآن پرداخیتم اما لازم است بدانیم که باید چکارکنیم که بلاک نشویم؟

unnamed 3 فالووان رفع بلاک اینستاگرام

1.اگر تازه وارد هستید، پیشنهاد میکنیم تند نروید و آهسته و شمرده جلو بروید:

گاهی اکانت‌هایی که به تازگی وارد اینستاگرام شده‌اند، بیش از حد فعالیت می‌کنند. یعنی اگر به تازگی اکانت ساختید و وارد اینستاگرام شدید، شروع نکنید پست‌های بقیه رو خیلی سریع لایک کنید.

 

پس، بعد ازساخت اکانت و ورود به اینستاگرام باید چکارکنیم؟

سعی کنید عکس‌های شخصی یا محتوای خودتان را پست کنید. بهتر است قبل از کامنت گذاشتن و لایک کردن پست‌های بقیه، ۱۰ تایی پست در پروفایلتان داشته باشید.

2.سعی کنید به صورت آهسته ولی پیوسته و مداوم فعال باشید:

اگر فعالیتتان را متوقف کنید، یعنی کسی را لایک نکنید، کامنتی نگذارید و پستی هم ارسال نکنید اینستاگرام به شما مشکوک می‌شود. یعنی پیش خودش می‌گوید پس این اکانت حتما ربات است و بلاک می‌کند. سعی کنید حداقل هفته‌ای دوبار پست بگذارید.

3.سعی کنید اسپم نباشید:

بیش از حد کامنت و ایموجی ارسال نکنید! کلا اگر در اینستاگرام در انجام هر عملی زیاده‌روی کنید بلاک می‌شوید. پس اسپم نباشید.

همراهان عزیز به پایان یکی دیگر از وبلاگ های آموزشی رسیدیم، امیدواریم با مطالعه و پیروی از نکات و اقدامات ذکرشده به هیچ عنوان با بلاک شدن از طرف اینستاگرام مواجه نشوید.

وبسایت ما همواره در نظر دارد با ارائه و انتشار مطالب آموزشی و آموزنده در راستای پیشرفت و ارتقای پیج های شما یاری دهنده شما باشد، لذا در کنار انتشار مطالب آموزنده پکیج های تخصصی از جمله خرید فالوور ارزان ، خرید لایک ، ویو و … را برای راحتی و سهولت کار شما در اینستاگرام را گردآوری و فراهم نموده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر همچنین آشنایی بیشتر با پکیج ها و محصولات ارائه شده میتوانید به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کرده یا با کارشناسان که به صورت بیست و چهارساعته در خدمت شما عزیزان هستند مراجعه کنید و سوالات و ابهامات خود را در رابطه با پکیج های تخصصی و فعالسازی آنها رفع کنید.