شبکه های اجتماعی تا الان - فالو وان

🙂🙂🙂 فضای مجازی 🙂🙂🙂

اینترنت و شبکه های اجتماعی مثل خیلی چیز های دیگه هم پیامد مثبت و هم منفی دارن که با برنامه ریزی و بالابردن سطح آگاهی خودمون می تونیم از آثارخوب اون بهره مند بشیم وپیامد های منفی اون روبه حداقل برسونیم.

رشد سریع تکنولوژی به ویژه پیشرفت زیادی که درحوزه ارتباطی مثل ماهواره و اینترنت داشتیم باعث تغییرات زیادی در جامعه شده و آثار مثبت و منفی زیادی داشته است.

اینترنت اول برای مسائل امنیتی نظامی طراحی شده بود اما باگذشت زمان وارد بخش های دیگر اجتماعی مثل تفریح، تجارت و سرگرمی شد و این اتفاق رفته رفته چنان پررنگ شد که کار کرد فضای مجازی رو تغییرداد و این تکنولوژی به یک عرصه و صنعت تاثیرگذار تبدیل شده و کمتر موضوعی رو می تونیم پیدا کنیم که از اینترنت تاثیر نگرفته باشه.

چرا فضای مجازی محبوب شد؟

فالووان , شبکه اجتماعی

فرامکان وزمان بودن اینترنت وهمیشه دردسترس بودن اون باعث شکل گیری شیوه جدید تعاملات اجتماعی شد وتغییرات زیادی در سبک زندگی، تعاملات اجتماعی ونحوه ی انجام دادن آن به وجود آورد به طوری که امروزه اینترنت نقش زیادی در اطلاع رسانی و تبلیغات برای مردم داره وبه عنوان اصلی ترین کانال ارتباطی به شمار می ره.

تکنولوژی های جدید ارتباطی به ویژه فضای مجازی درحالی که آثاری مثبت داشته وافراد را از موضوعات اطرافش با خبر می کند محدودیت هایی هم داره که مخاطبش روبه خودش وابسته کرده و امکان تحلیل کردن رو از اونها می گیره یعنی مخاطب این رسانه ها دانستن رو مقدم تر از تحلیل کردن می دونن و این اولین قدم برای ازبین رفتن نظر انتقادی درجامعه است.

شبکه های اجتماعی پر طرفدار

از سال ۲۰۰۱ تا کنون شبکه های اجتماعی متنوعی در زمینه های مختلف آموزشی و ارتباط و سرگرمی خلق شدند که با استقبال گسترده عموم مردم در سرتاسر دنیا مواجه شدند. فعالیت گسترده مردم در این شبکه ها بصورت گسترده به درامد زایی وسیعی رسیده اند.

تا کنون شبکه های اجتماعی یوتیوب ، فیسبوک ، گوگل پلاس ، توییتر و جدیدا اینستاگرام و تیک تاک پرچم دار این شبکه ها هستند که در سراسر دنیا مردم در حال فعالیت هستند.

جهت دیدن خدمات اینستاگرام اینجا کلیک کنید!