بدون شک می توان اینستاگرام را؛ به عنوان پر مخاطب ترین و محبوب ترین برنامه شبکه اجتماعی نه تنها در ایران، بلکه در جهان نام برد. این شبکه اجتماعی فارغ از بحث سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت افراد در طی روز، امروزه به یکی از بسترهای فوق العاده قوی در خصوص گسترش کسب و کار و افزایش درآمد در سرتاسر دنیا تبدیل شده است.

بدیهی است که کمتر کسی حاضر می شود این فرصت را از دست بدهد و در تلاش است که جایگاه خود را در این بازار رقابتی تثبیت کند. فعالیت در این پلتفرم قدرتمند نیازمند اجرای یک سری از قوانین و محدودیت‌ها است و اینستاگرام از شما انتظار دارد همانگونه که امکانات و قابلیت هایی را در اختیار شما گذاشته است تا بتوانید کسب وکار خود را گسترش دهید، شما نیز به قوانینی که وضع کرده است احترام بگذارید در غیر این صورت ممکن است برای شما گران تمام شود! یکی از این قوانین، رعایت تعداد فالو آنفالو های یک اکانت در روز  می‌باشد، و برای بسیاری از افراد سوال است که چگونه آنفالو کنیم تا اینستاگرام ما را بلاک نکند؟

آنفالو اینستاگرام-فالووان

 

 

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

 

با عبور از خط قرمزهایی که توسط اینستاگرام تعیین شده است، می توانید به راحتی صفحه اینستاگرام‌تان را، که برای رشد آن خون دلها خورده اید را از دست بدهید و یا دیگر نتوانید مانند سابق فعالیت کنید.

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که از طرف کاربران پرسیده می شود این است که، “چگونه آنفالو کنیم بلاک نشویم؟” با فالووان تا انتهای این مقاله همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

بهتر است بخوانید: با 13 تا از محدودیت های جدی اینستاگرام در سال 2022 آشنا شوید!

اینستاگرام در سال 2022، قوانینی سفت و سختی را وضع کرد که بسیاری از افراد را با مشکل رو به رو کرد و همین امر سبب شد تا کاربران کمی محتاط تر در اینستاگرام فعالیت کنند. اینستاگرام تمام توان خود را به کار گرفته است تا با هرگونه حرکت ربات گونه برخورد کند.

هرچند، در ابتدا هم هدف اینستاگرام با ارائه چنین قابلیت هایی؛ تعاملات انسانی بوده است و نه رباتی! اما در این سالها فضای رقابتی در فضای اینستاگرام به سمت و سویی سوق پیدا کرد است که افراد برای دیده شدن و کنار زدن رقبای خود، دست به هرکاری میزنند مانند: خرید فالوورفیک، خرید لایک فیک و…در نتیجه اینستاگرام در یکی دو سال اخیر الگوریتم هوشمندانه تری را طراحی کرده است تا هرگونه حرکت غیرعادی را تشخیص دهد و برای دور زدن قوانینی که تعیین کرده است، افراد خاطی را تنبیه کند.

چالشی که این روزها بسیاری از افراد با آن دست به گریبان هستند این است که، می گویند تا شروع به آنفالو کردن فالووینگ های خود می کنیم به سرعت از سمت اینستاگرام با پیام اکشن بلاک یا محدودیت های مختلفی به مدت دو هفته یا حتی بیشتر رو به می شویم! و این محدودیت ها برای ما بسیار دردسرسار بوده است.

حال چاره چبیست؟ جواب سوال شما پیش ماست و اینگونه هم که فکر می کنید پیچیده نیست، فقط کافیست چندین نکات مهم را در نظر بگیرید و سپس در اینستاگرام فعالیت کنید تا با چنین محدودیت هایی رو به رو نشوید.

 

آنفالو کردن در اینستاگرام-فالووان

چگونه افراد را در اینستاگرام آنفالو کنیم اما خودمان بلاک نشویم؟

همانگونه که در پیش تر هم برای شما گفتیم، الگوریتم اینستاگرام به سرعت رفتارهای ربات گونه را شناسایی می کند و سعی می کند که جلوی چنین فعالیت هایی را بگیرد. شاید با خود بگویید که ما رفتار غیر معمولی ای نداشتیم که الگوریتم اینستاگرام را حساس کرده باشیم، پس مشکل کجاست!

مشکل دقیقا از جایی می باشد که شما بدون در نظر گرفتن اعداد و رقمی که اینستاگرام مشخص کرده است، دستتان را روی ماشه ی آنفالو گذاشته اید و به صورت رگباری و بی حساب و کتاب، افراد را آنفالو می کنید!! خب، این حرکت در نظر اینستاگرام یک حرکت کاملا رباتیک است و شما باید خود را برای جریمه های سنگین آماده کنید.

آشنایی با محدودیت های جدید اینستاگرام

طبق گفته های مالک اینستاگرام، قوانین سختگیرانه تری نسبت به سالهای گذشته برای کاربران در نظر گرفته شده است که شما با رعایت آنها می توانید با خیالی آسوده و دور از محدودیت، پر قدرت در اینستاگرام فعالیت کنید.

خب بریم سر اصل مطلب!

1.محدودیت فالو یا آنفالو کردن در اینستاگرام: طبق قوانین اینستاگرام، شما می توانید در یک ساعت، 10 نفر را فالو یا آنفالو کنید به عبارتی، در طی یک روز میتوانید حدود 200 نفر را فالو و یا آنفالو کنید. اگر تعداد بیشتر از عدد گفته شده اقدام به فالوآنفالو کنید، درآینده صفحه شما با مشکل رو به  رو خواهد شد.

البته قابل ذکر است که اعداد گفته شده حدودی می باشد و ممکن است برای برخی از اکانت ها متفاوت باشد. که در ادامه، در این خصوص به شما نیز توضیحات کامل را خواهیم داد.

در خصوص تکنیک آنفالو کردن چند نکته وجود دارد که گفتن آنها خالی از لطف نیست:

تمامی اعداد و رقم های گفته شده حدودی است و هیچ چیز صد در صدی در این باره وجود ندارد، طبق نتایج بدست آمده و تجربیات کاربران؛ اگر طول عمر صفحه شما زیاد باشد ممکن است اینستاگرام این امکان را به شما بدهد که تعداد افراد بیشتری را آنفالو کنید. برای مثال، اگر شما 6 سال است که در اینستاگرام صفحه دارید و در آن فعالیت کرده اید دیگر اینستاگرام شما را ربات نمی‌داند و دست شما را بازتر گذاشته است، نسبت به پیجی که تازه 5 ماه است ساخته شده، پس توجه داشته باشید که طول عمر پیج مهم است!

دومین نکته، جذاب بودت صفحه شما و تعداد بالای فالوورهای شماست. اگر الگوریتم ایسنتاگرام تشخیص دهد که پیج شما برای کاربران جذاب است و در عین حال تعداد فالوورهای بالایی نیز دارید، ممکن است این امکان را به شما بدهد که کمی بیشتر از حد گفته شده افراد را آنفالو کنید.

آنفالو کردن در اینستاگرام-فالووان

نکته مهم!

طبق گفته برخی کاربران؛ اگر پبج شما توسط اینستاگرام بلاک شد ممکن است با راه حل گفته شه از بلاک خارج شوید!

یکی از دلایلی که اینستاگرام شما را بلاک می کند به این دلیل است که آی پی(IP) شما را تشخیص داده است، شما برای دور زدن اینستاگرام می توانید آی پی خود را عوض کنید به این صورت که: اینستاگرام خود را لوگ اوت(log out) کنید و از آن خارج شوید و سپس با روشن کردن فیلترشکن و با یک آی پی جدید، از کشور دیگر، وارد اینستاگرام شوید. در برخی موارد گفته شده که با اجرای این روش، مشکل بلاک اینستاگرام حل شده است.

 

2.محدودیت لایک کردن در اینستاگرام: در خصوص لایک نیز باید به شما بگوییم که همچنان با محدودیت رو به رو هستید، و شما می توانید در طی یک ساعت، 300 پست را لایک کنید و به عبارتی در طی شبانه روز می توانید حدود 7000 پست را لایک کنید.

3.محدودیت تعداد کامنت در اینستاگرام: شما به عنوان یک کاربر، می توانید در طی یک شبانه روز، حدود 500 کامنت در پست های متعدد بگذارید بدون اینکه مشکلی برایتان پیش آید.

4.محدودیت تعداد هشتگ در یک پست: شما می توانید در یک پست اینستاگرام، حداکثر تا 30 عدد هشتگ بگذارید، و اگر بیشتر از عدد گفته شده هشتگ در پست خود درج کنید فاقد اعتبار بوده و اینستاگرام آنها را نشان نمی دهد. در نتیجه وقت خود را سر گذاشتن هشتگ های زیادی صرف نکنید، و سعی کنید با هشتگ های هدفمند و مناسب فالوور جذب کنید.

5.محدودیت تعداد کلمات در کپشن اینستاگرام: شما در طول کپشن اینستاگرام، می توانید حدود 2200 کلمه استفاده کنید.

6.محدودیت تعداد کلمات در بیو(Bio) اینستاگرام: شما قادر هستید در بیو اینستاگرام خود تا 150 کلمه بنویسید و بیشتر از این تعداد کارکتر مجاز نخواهید بود.

برخی از افرادی که در اینستاگرام به صورت حرفه ای فعالیت می کنند، می گویند که ما برای پیشرفت صفحه خود از ربات های اینستاگرام کمک گرفته ایم، چرا که ربات اینستاگرام دقیقا تمامی این فعالیت ها را به صورت انسان‌گونه انجام می دهد، و در مواقعی که ما فرصت نمی کنیم به امور اینستاگرام رسیدگی کنیم، تمامی وظایف خود را به ربات می سپاریم.

بهتر است بخوانید:چگونه ربات اینستاگرام فالووان تعداد فالوورهای صفحه شما را افزایش می دهد؟(6 ویژگی منحصر به فرد ربات فالووان)

سوال مهم این است که؛ آیا ربات های اینستاگرام ایمن هستند؟ آیا با قوانین اینستاگرام آشنا هستند؟ ربات اینستاگرام ممکن است باعث بسته شدن و یا حذف صفحه من شود؟ ما در مقاله زیر تمامی نکات در خصوص ربات اینستاگرام را گفته ایم، کافیست لینک زیر را لمس کنید.

سعی کردیم که به دور از حاشیه رفتن و خلاصه وار، نکات مهم را به شما بگوییم تا دیگر دچار سردرگمی و محدودیت نشوید. دیدید که رعایت این قوانین و اصول هم چندان کار دشواری نیست، فقط باید حواستان به فعالیت هایی که انجام می دهید باشد تا صفحه شما با مشکل مواجه نشود.

تا اینجای مقاله، در خصوص نحوه‌ی آنفالو کردن افراد به دور از بلاک شدن صحبت کردیم، حال میخواهیم بیشتر درباره فالو و آنفالو کردن افراد در اینستاگرام با شما صحبت کنیم و ببینیم که ایا اصلا چنین کاری فایده دارد و هدف از انجام چنین فعالیتی چیست؟ پس با ما همراه باشید.

 

هدف از انجام فالو آنفالو در اینستاگرام چیست؟

اصل ماجرا این است که، اصلا احتیاج هست چنین فعالیتی را انجام داد یا نه؟ راستش را بخواهید نظر ما روی هر دو آن است، و میخواهیم دلیل هر کدام را برایتان شرح دهیم.

سوالی که در این زمینه همیشه مطرح است این است که، چه زمانی از فالو آنفالو استفاده کنیم؟ و چه زمانی استفاده نکنیم؟ و اگر قرار است چه زمانی استفاده کنیم؟

چندین سال پیش که بحث اینستاگرام خیلی داغ تر بود و همه داشتند به سمت پیج هایی با فالوور بالا می آمدند، سیستم هایی وجود داشت که چندین ربات های افزایش فالوور، از طریق معرفی هشتگ ها و چندین پیج مرتبط که در زمان خودشان معروف بودند و تعداد فالوور های خوبی داشتند، اقدام به یافتن فالوورها، لایک کننده‌ها، کسایی که کامنت میگذاشتند میکردند و در نتیجه آنها را فالو می کردند، و در نهایت بعد از اینکه فالوبک میدادند و متقابل پیج را دنبال می کردند، آن ربات ها فعالیت آنفالو را آغاز می کردند و افرادی را که خودشان در ابتدا درخواست فالو کرده بودند را آنفالو می کردند.

اما اینستاگرام تقریبا از اوایل سال 2020 یا شاید قبل تر از آن، به فکر بستن این ربات ها بود، اما از ابتدای سال 2020 بود که بصورت جدی و رسمی الگوریتم های هوشمند خود را روی اینستاگرام پیاده کرد و به سرعت پیج هایی که از طریق ربات فعالیت می کردند را تشخیص داد و تقریبا اکثر صفحه ها را اکشن بلاک  کرد یا آنها را مسدود کرد.

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، هدف اصلی فالوآنفالو ایجاد تعامل نیست! و صرفا فقط برای بالا بردن تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرام است.

فعالیت فالوآنفالو به این صورت است که، وقتی شما پشت سر هم چندین اکانت رو فالو می کنید، بدون در نظر گرفتن اینکه ممکن است آن اکانت فیک و یا اصلا یه اکانت غیر فعال باشد و یا حتی شاید یک ربات باشد! آنها را فالو می کنید و در خوش بینانه ترین حالت این است که، آن پیج هایی که فالو کرده حقیقی باشند و به شما بک دهند یا به اصطلاح؛ متقابلا شما را دنبال کنند.

در این حالت آنها صرفا به پاس همراهی شما، صفحه اینستاگرامتان را دنبال می کنند اما فعالیت مثمرثمری ندارند و فقط تعداد فالوور های شما را بالا برده اند.

هنگامی که تعداد فالوور شما بالاتر رود، ولی تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها، اشتراک گذاری‌ها و ذخیره پست و استوری های شما تغییر محسوسی نداشته باشد، از دید اینستاگرام اصلا اتفاق خوشایندی نیست!

چگونه افراد را در اینستاگرام آنفالو کنیم اما خودمان بلاک نشویم

از دید اینستاگرام، این اتفاق اینگونه است که؛ شما در تلاش بوده اید که با تولید محتوای مناسب، فالوورهای بیشتری جذب صفحه خود کنید، اما موفق نبوده اید. افرادی که وارد صفحه شما شده اند هیچگونه تعاملی با اکانت شما نداشته و فقط آن را دنبال کرده اند. طبق الگوریتم اینستاگرام، اینگونه تعبیر می شود که محتوای شما برای کاربران جذاب نیست و یا عملکردهای منفی در صفحه خود داشته اید، که فالوورهایتان حاضر به برقراری تعامل نشده اند، در نتیجه اینستاگرام پیج شما را لایق ارتقا و پیشرفت نمیداد!

و نه تنها کمک نمی کند که پیج شما به افراد بیشتری نشان داده شود و وارد اکسپلور شود، بلکه شما را محروم می کند تا پست هایتان حتی برای فالوورهای خودتان نیز نمایش داده نشود، و همین امر سبب می شود تا بازید صفحه شما روز به روز کاهش یابد.

در اینستاگرام اصطلاحی وجود دارد به نام “نرخ تعامل” که این نرخ تعامل نسبت لایک و کامنت و… را نسبت به فالوورها نشان میدهد و اگر درصد کسب شده کمتر از نرخ فالوورها باشد نشان دهنده این است که یک جای کار شما می لنگد!

در این صورت، با وجود جذب فالوور اما بدون تعامل، طبیعتا نرخ بازدید پیج نیز به شدت کاهش می یابد به طوری که اینستاگرام حتی ممکن است پیج را اسپم معرفی کند و دیگر اجازه ی فعالیت به ما را ندهد! و در نهایت همانطور که گفته شد، هرچقدر شما پست بگذارید دیگر در اکسپلور و هشتگ ها نخواهد رفت و فرصت رشد از شما گرفته می شود.

تا اینجا از هدف فالو آنفالو با شما صحبت کردیم و شما را با معایب این فعالیت آشنا کردیم، اما اگر یادتان باشد به شما گفتیم که این کار هم خوب است و هم بد. و اکنون می خواهیم در خصوص مزایای آن با شما گفتگو کنیم.

مقاله پیشتهادی:چگونه یک حساب تجاری اینستاگرام راه اندازی کنیم؟

چه زمانی از فعالیت فالو آنفالو استفاده کنیم؟

پیشنهاد ما به شما این است که، اگر در ابتدای راه هستید و به تازگی صفحه اینستاگرام خود را راه اندازی کرده اید می توانید برای جذب فالوور واقعی و ارگانیک از این روش استفاده کنید. بسیاری از افراد برای اینکه در ابتدای فعالیت پیج خود، به سرعت فالوورهایشان را افزایش دهند، به سمت خرید فالوور فیک رو می آوردند، اما برخی دیگر از افراد همچین کاری را نمی پسندند و ترجیح می دهند از همان ابتدا پیج خود را با فالوورهای واقعی ارتقا دهند. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که می خواهید از همان اول کار، فالوور حقیقی بدست آورید می توانید از این روش استفاده کنید.

فقط به یاد داشته باشید که از فالو کردن هیجانی پرهیز کنید و طبق نکاتی که در مطالب بالاتر گفته شد عمل کنید تا اینستاگرام پیج شما را پاک نکند، چرا که اگر پیج نوپایی دارید و هنوز فعالیت زیادی را در آن شروع نکرده اید، اینستاگرام با توجه به سابقه پیج و عمر کوتاه راه اندازی آن، به سرعت اکانت شما را پاک خواهد کرد. پس به این موضوع حتما توجه کنید.

حال در اینجا ممکن است یک سوال اساسی پیش آید، که چگونه بدون انجام چنین فعالیت هایی فالوور طبیعی جذب کنیم و مانع آنفالو کردن پیجمان توسط فالوورها شویم؟ تا انتهای مقاله همراه فالووان باشید تا ترفندهای جذب فالوور در سال 2022 را به شما آموزش دهیم؟

چگونه فالوورهای اینستاگرام را بالا ببریم؟

ما در دیگر مقالات فالو وان، بسیار جامع و کامل در این خصوص پرداخته ایم و ترفندهای جذب فالوور را به شیوه های مختلف به شما آموزش داده ایم که پیشنهاد می کنیم آنها را حتما مطالعه کنید و با بهره گیری از نکات گفته شده، بتوانید اصولی و در مدت زمان کوتاه تری، صفحه خود را ارتقا دهید و تعداد فالوورهای طبیعی و زیادی بدست آورید. حال قصد داریم چکیده ای از مقالات مرتبط با ترفندهای جذب فالوور را برای شما بازگو کنیم.

در سال 2022، اینستاگرام مهم ترین معیاری که اینستاگرام در نظر گرفته است، تعامل با کابران است!

مهم نیست چه تعداد فالوور دارید و چه مدت است که شروع به فعالیت کرده اید، اما اینستاگرام در نظر دارد پیج هایی که بتوانند تعامل خیلی خوبی با مخاطبان خود داشته باشند، را به صفحه اکسپلور اینستاگرام وارد کند(فارغ از تعداد فالوورها)!

شما می توانید با گذاشتن استوری های جذاب و داستانی، فالوورهای خود را ترغیب کنید تا تمام استوری های شما را دنبال کنند و با استفاده از قابلیت هایی که اینستاگرام برای کابران خود قرار داده است، مانند نظر سنجی، استیکر، و… فالوورهای خود را تشویق به واکنش کنید. هر چه افراد مشارکت کننده در پیج شما بیشتر باشد، موفقیت به شما نزدیک تر است.

مقاله پیشنهادی: چگونه در اینستاگرام فالوور جذب کنیم؟

گام بعدی؛ تلاش برای ساخت پست های جذاب و خیره کننده است. اگر میخواهید تعداد افراد زیادی جذب صفحه شما شوند، باید تمام تلاش خود را کنید تا محتوای بسیار خوبی از خود ارائه دهید. اگر مسیر را درست رفته باشید خودتان به چشم خواهید دید، که تعداد لایک، سیو و حتی اشتراک گذاری پست شما به صورت قابل توجه ای افزایش می یابد. با ادامه این روند، و ورود صفحه شما به اکسپلور میبینید که فالوورهای بسیاری به سمت پیج شما روانه خواهند شد.

یکی دیگر از راه های ایجاد مشارکت بین شما و فالوورهایتان این است که، از آنها بخواهید نظر و یا پیشنهادات خود را در انتهای هر پست برای شما بنویسند. این کار باعث می شود تا پست های شما بیشتر دیده شود و افرادی که که به تازگی وارد صفحه شما شده اند با خواندن کامنت های دیگر کاربران پای پست های شما، هم نظر افراد را در خصوص پست منتشر شده می دانند و هم خواهند دید که تعامل بین صفحه شما و دیگر افراد زیاد است، سبب حس اطمینان و اعتماد شده و راحت تر اکانت شما را دنبال می کنند.

یکی دیگر از راه های پیشنهادی ما به شما، برگزاری یک مسابقه اینستاگرامی است!!

یک مسابقه اینستاگرامی جذاب طراحی کنید و برای برنده آن یک هدیه نفیس و وسوسه انگیز در نظر بگیرید، همین کار باعث می شود بخاطر دریافت هدیه هم که شده، افراد پیج شما را فالو کنند و بعد از پایان مسابقه، در طی مدتی که صفحه شما را داشتند اگر پیج شما برایشان جذاب بوده باشد، شما را همچنان فالو خواهند داشت.

یکی دیگر از راه های افزایش فالوور، استفاده از هشتگ های پرطرفدار و هدفمند است. برخی ها عقیده دارند که دیگر هشتگ های اینستاگرام کارایی گذشته را ندارند و باعث افزایش فالوور نمی شوند، اما این کاملا اشتباه است و ما همچنان معتقدیم که اگر از هشتگ ها به صورت هدفمند استفاده کنید می تواند برای شما فالوورهای زیادی به ارمغان آورد.

بهتر است بخوانید: چگونه هشتگ های پرطرفدار اینستاگرام را در سال 2022 پیدا کنیم؟

در ابتدای توضیحاتمان در این وبلاگ، نکاتی در خصوص تعداد هشتگ های مجاز و نحوه استفاده از آنها را گفتیم و انتظار داریم که با اجرای دقیق آنها مانع از بلاک شدن پیجتان شوید.

همچنین در دیگر مقالات فالووان، مفصل درباره هشتگ های پرطرفدار اینستاگرام با شما صحبت کردیم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید تا نکات کامل تری را یاد بگیرید. حال میخواهیم به شما نکاتی را آموزش دهیم که چگونه مانع از ریزش فالوورهایتان شوید.

چگونه از آنفالو کردن پیج اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

همانگونه که گفتیم، برقرای تعامل و گذاشتن اسنوری و پست های جذاب می تواند در جذب فالوور بسیار موثر باشد.

به فرض مثال؛ اگر شما در پیجتان به صورت مستمر فعالیت نکنید و با فالوورهای خود ارتباطی نداشته باشید در اصطلاح میتوان گفت شما صاحب یک پیج مرده هستید! پیجی که فعالیت مناسبی نداشته باشد و به قول معروف مرده باشد، برای مخاطبان هیچگونه جذابیتی ندارد و اگر شما نیز صاحب اینگونه پیج هایی هستید باید انتظار ریزش فالوور داشته باشید.

پس سعی کنید همیشه صفحه خود را زنده و پویا نگه دارید ونکات گفته شده را در نظر بگیرید تا مانع از انفالو شدن پیجتان توسط افراد شوید.

ما در این وبلاگ تمام تلاش خود را کردیم که سیر تا پیاز روش های فالو، آنفالو، و قوانینی که اینستاگرام وضع کرده است را برای شما بازگو کنیم. امیدواریم که تمامی نکات گفته شده برای شما مفید بوده باشد و انتظار می رود با خواندن این مطالب دیگر مشکلی در خصوص بلاک شدن صفحه اینستاگرامتان نداشته باشید.

فالو وان، علاوه بر فروش خدمات اینستاگرامی با کیفیت و معتبر نظیر خرید فالوور واقعی و فعال ایرانی اینستاگرام یا خرید ربات اینستاگرام و…با ارائه مقالات مهم و پر نکته، سعی می کند تا به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهد و شما را برای رسیدن به موفقیت همراهی کند.

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.