اپدیت جدید اینستا و مشکلاتش - فالو وان

مشکلات آپدیت جدید

سلام به همه اگه خاطرتون باشه چند وقت پیش برای اینستا مشکلاتی پیش اومد که دوتا اتفاق افتاد

اولیش که سین استوری پبج ها به شدت کاهش پیدا کرد.

دومیش اینه که پست هایی که به صورت چند صفحه ای بود رو منتشر میکردید اینستا اون پست هارو رو نمایش نمیداد توی هوم مخاطب هاتون.

حالا از این موضوع دوتا برداشت شده  در مورد  اینکه پست های کروسلی رو نشون نمیداد توی هوم  میشه برداشت کرد که اینستا توی بتای جدیدش قصد داشته پست های کروسل ای رو حذف کنه .

و اتفاقا توی ورژن ها یه نسخه اشتباهی گذاشتن و اتفاقی که افتاده پست های کروسلی دیگه توی هوم نمایش داده نشده .

البته که این اشتباه توی صد در صد بخش دولوپمنت اینستاگرام رخ داده.

ولی میشه این پیشبینی و داشت که احتمال داره  اینستاگرم تصمیم داشته این مدل پست های کروسلی منتشر میشده قبلا در اینستگرام رو حذف کنه و دیگه اجازه نده شما پست های چند صفحه ای منتشر کنید.

تصمیم اینستاگرام برای درامد زایی

اینستاگرام تصمیم داره روی بخش ای جی تی وی تمرکز بیشتری داشته باشه از طرف دیگه قصد داره  بخش درامد زایی رو به اپلیکیشن اضافه کنه و به کسایی که تولید محتوی ویدیویی میکنن و محتوی شون رو به صورت ویدیو منتشر میکنن توی ای جی تی وی از طریق پخش تبلیغات یه درآمدی رو اختصاص بده.

این سیستم در حال حاضر در حال تسته و برای یک سری یوزر ها در حال حاضر در امریکا فعال شده و به گفته خودشون قراره در چند وقت آینده برای همه کاربر ها فعال بشه.

علت پایین اومدن سین استوری ها

در مورد نکته دوم که پایین اومدن سین استوری ها بود اتفاقی که افتاده بود برای اینستگرام یه آپدیتی روی الگوریتم استوری ها اتفاق افتاده . و اون اتفاق اینه که پیج شما اگه پیجی باشه که هروز استوری منتشر نمیکنه مثلا هر چند روز یک بار یک یا دوتا استوری بزارید و کاربراتون توی استوری باهاتون تعامل نداشته باشن استوری شما به صورت پیش فرض رتبش رو برای مخاطبینتون از دست میده.

مخاطبینی که توی استوری در گذشته با شما تعامل نداشته باشن یعنی برای استوری هاتون ریپلای نزده باشن  بهتون دایرکت نداده باشن و ارتباط مستقیم باهاتون نداشته باشن استوری شما برای اونها در رتبه های خیلی پایینی نشون داده میشه.

استوری ,اینستگرام, دایرکت , story ,instagram , direct

flw1.ir

برای اینکه این مشکل رو بتونید حل کنید باید سعی بکنید یک مدت حداقل یک هفته ای به صورت مداوم استوری بزارید .

و سعی کنید در استوری هاتون از استیکر های تعاملی اینستگرام مثل نظرسنجی و … استفاده کنید. که کاربرهاتون توی استوری بتونن باهاتون تعامل بکنن .

این تعامل ها باعث میشه که در طول زمان استوری هاتون در پیج فالوورهاتون یعنی در واقع در هوم اینستگرام  مخاطب هاتون تو رتبه های بالاتری نمایش داده بشه.

موضوع دیگه ای که اتفاق افتاده و باعث کم شدن سین استوری ها شده اینه که اینستگرام دیگه استوری هارو توی صفحه اکسپلور نشون نمیده  و فقط پست ها توی صفحه اکسپلور نشون داده میشه.

اینها اتفاقاتی بود که توی آپدیت جدید اینستگرام اتفاق افتاده بود و دوست داشتم که باهاتون به اشتراک بزارم.

شاید حالا براتون سوال باشه که چرا آمار بازدید از پیج کم شده

اون هم به همون علت های بالاست و اینکه

اگه دقت کرده باشید توی اپدیت جدید اینستگرام فالورهاتون رو به دو دسته تقسیم کرده یکی کمترین تعامل یکی بیشترین تعامل.

اینستا داره سعی میکنه شما بیشتر در تعامل با پیج هایی باشید که که توی مدت ۹۰ روز گذشته باهاش در ارتباط باشید و اگر اکانتی بره توی لیست کمترین تعاملتون دیگه مطالبشون برای شما رتبشون خیلی کم میشه و توی هوم اینستگرامتون کمتر نشون داده میشه.

برای اینکه این مشکل برای پیج شما پیش نیاد باید سعی کنید هرطور شده استوری و پست منتشر کنید تا مدت طولانی پیج بدون فعالیت نباشه و وارد لیست کمترین تعامل فالوور هاتون نشید. چون اگر این اتفاق بیفته انگار اصلا فالوور ندارید.

پس سعی کنید هیچ وقت تعاملتون رو با مخاطبینتون از دست ندید.


برچسب ها: