با چالش های جهانی اینستاگرام جذب فالوور کنید! _چالش در اینستاگرام - فالو وان

این روزها به ندرت میشود شخصی را پیدا کرد که برنامه محبوب اینستاگرام را نشناسد یا اینکه درآن فعالیت نکند، اگر شما نیز جزء آندسته از کاربران فعال اینستاگرام هستید که روزانه چندساعتی را وقف آن میکنند به احتمال زیاد واژه ی چالش اینستاگرام به گوشتان خورده یا عکس ها و فیلم هایی با موضوع چالش را دیده اید، سوالی که ممکن است تا بحال به جواب آن نرسیده باشید این است که چالش اینستاگرام به چه معناست؟ برای بررسی بیشتر این موضوع تا پایان مقاله با ما همراه باشد.

چالش اینستاگرام

 

چالش اینستاگرام چیست؟

در واقع میتوان گفت اصل و ریشه ی اصطلاح چالش به معنای ایجاد یک سوال و مسئله برای افراد است. حال باید پرسید این اصطلاح در برنامه اینستاگرام چه مفهومی به خود گرفته است؟ چالش اینستاگرام در واقع سوالی است که به ترتیب بین کاربران می‌چرخد و هر کاربری که به آن جواب می‌دهد؛ موظف می‌شود تا خود او نیز آن را از دیگران بپرسد و پاسخ را دریافت کند.

در ادامه برای بهتر بازکردن مسئله باید بگوییم چالش کلمه‌ای است که در واقع کاربرها را با یک موضوعی درگیر می‌کند و همین درگیر شدن آنقدر جذاب جلوه می‌کند که این موضوع تا مدت‌ها در بین کاربران در اینستاگرام می‌چرخد و تعاملات آن‌ها را باهم افزایش میدهد.

البته لازم به ذکر است اگر کاربر دیگر شبکه های اجتماعی باشید مسلما می‌دانید که انواع مختلفی از چالش‌ها در این شبکه‌ها وجود دارد اما اینستاگرام با قابلیت‌های فوق العاده ای که در اختیار کاربران قرار داده است موجب شده است تا این نوع چالش‌ها در اینستاگرام بسیار موفق تر جلوه کند.

چالش در اینستاگرام

سوالات متوالی در رابطه با چالش و نحوه انجام آن وجود دارد که دراین مقاله سعی کرده ایم به چند مورد ازآن بپردازیم و به آنها پاسخ دهیم:

آیا من نیز میتوانم چالش اینستاگرام بسازم؟

در پاسخ به این سوال به راحتی میتوانیم بگوییم بله ، هر کسی می‌تواند شروع کننده‌ی یک چالش باشد! شما نیز به عنوان یک کاربر عادی هر زمان که بخواهید می‌توانید چالش مدنظر خود را بسازید و سایر مخاطبین و فالوورهای پیجتان را به چالش بکشید.

یکی از مهم ترین سوالاتی که کاربران با آن مواجه هستند این است که اصلا چگونه چالش ایجاد کنند؟ چالش‌ها به صورت کلی در دو بخش استوری و پست قرار می‌گیرند. درواقع شما زمانی که می‌خواهید چالشی ایجاد کنید حتما باید از بخش استوری و یا پست استفاده کنید که برای انجام این کار رعایت چند اصل و نکته ضروری است:

مورد اول این است که ابتدا هدف خود را از ساخت چالش برای خود مشخص کنید

این که شما در ابتدا بدانید که چرا می‌خواهید چالش بسازید بسیار مهم است. فهمیدن این موضوع به شما کمک میکند تا بدانید که از کدام یک از قابلیت‌های استوری و پست استفاده کنید. هر فرد با توجه به موضوع پیج خود و هدف از حساب خود می‌تواند هدف‌های متفاوتی از ساخت چالش اینستاگرام داشته باشد.

مثلا چالش در مورد غذا یا لباس می‌سازید تا در نهایت رستوران یا فروشگاه خود را معرفی کنید. با این کار به اصطلاح با یک تیر دو نشان زده اید، با انجام چالش مد نظرتان هم با مخاطبین خود تعامل برقرار کرده اید و به نحوی موجب سرگرمی آنها شده اید و هم باعث برندسازی کسب و کارتان شده اید. در صورتی که می خواهید باعث بیشتر دیده شدن محصولاتتان شوید و تعدادی بسیاری فالوور داشته باشید می توانید با خرید فالوور ارزان به هدفتان نزدیک شوید.

چالش در اینستاگرام

مورد بعدی که لازم است به آن اشاره کنیم این است که حتما موضوع چالش خود را انتخاب کنید

پس از انتخاب هدف چالش، خیلی مهم است که بدانید چه موضوعی را می‌خواهید ارائه دهید. بعنوان مثال فرض کنید که تولید کننده‌ی پوشاک هستید؛ می‌توانید چالشی ایجاد کنید که خریداران پوشاک شما، عکسی از خود منتشر کنند که در آن محصول شما را پوشیده باشند. این کار باعث می‌شود تا سایرین برای شرکت در این چالش نیز اقدام به خرید محصولات شما کنند.

و مورد اخرهم اینکه ابزار مورد نیاز خود را مشخص کنید

سومین موردی که باید انتخاب کنید؛ ابزاری است که بتواند ایده‌ی شما را عملی کند. پیشنهاد می‌کنم که از استوری اینستاگرام استفاده کنید زیرا استوری اینستاگرام می‌تواند قابلیت‌های بی شماری را در اختیار شما قرار دهد،اما می‌توانید از پست اینستاگرام نیز بعنوان ابزاری برای انتشار چالش هایتان استفاده کنید.

 

چالش در اینستاگرام چه تاثیری بر روی پیج دارد؟

با به کارگیری چالش در اینستاگرام می توانید تعداد بازدید های استوری ای خود را بالا ببرید، هرچقدر تعداد بازدید های استورهای شما بیشتر شود میزان فعالیت حساب کاربری شما افزایش پیدا می کند و همچنین تعدا فالوورهای شما زیاد می شود. مهم ترین تاثیری که چالش اینستاگرام روی پیج شما دارد افزایش فالوور برای شما می باشد.
پیج هایی که در این چالش ها شرکت می کنند و روزانه فعالیت دارند از نظر اینستاگرام یک پیج فعال به حساب می آید.
شما هم می توانید برای اینکه به اینستاگرام بفهمانید که یک پیج فعال هستید از این چالش ها استفاده کنید اما توجه داشته باشید زیاد از این کار استفاده نکنید که کاربران خود را زده کنید و همچنین موضوعاتی را انتخاب کنید که مرتبط با پیج شما باشد با انجام این کار پیج شما از نظر کاربران حرفه ای بنظر می رسد.

انواع چالش های اینستاگرام

در اینستاگرام چالش های زیادی وجود دارد که به دسته های مختلفی تقسیم بندی شده اند.ما در اینجا تعدادی این چالش ها را به شما معرفی می کنیم.

۱٫ چالش های پرسشی
در این نوع چالش سوالاتی پرسیده می شود و کاربران برای شرکت در آن سوالاتی جواب می دهند. در این چالش معمولا از سوالات عمومی استفاده می کنند به طور مثال:
• بعد از تمام شدن کرونا اولین جایی که می خواهید بروید، کجاست؟
• اخرین سوتی که دادید، چی بوده؟
• آخرین بار کجا رفتید مسافرت؟
• ….
۲٫چالش های عملی
در این چالش از شما می خواهند که یک کاری را انجام دهید، طور مثال چالش ورزش کردن در خانه و به اشتراک گذاری برای دیگران که با انجام این چالش ها توانسته اند فالوورهای زیادی جذب پیج خود کنند. مثال هایی که می توان برای این چالش زد به شرح زیر می باشد
۱٫شنا در آب یخ
۲٫بازی با کودکان
۳٫ورزش کردن در پارک
۴…….
با استفاده از چالش ایسنتاگرام می توانید به بیشتر دیده شدن پیجتان در اکسپلور کمک کنید، همانطور که می دانید اکسپلور یک فضای پر مخاطب در اینستاگرام است و روزانه میلیون ها بار بازید می شود.

۳٫چالش های معمایی
یکی دیگر از چالش هایی که در اینستاگرام انجام می شود و بیشتر مردم درگیر آن هستند. این نوع چالش موضوع عمومی دارد و اکثر مردم در آن می توانند شرکت کنند به طور مثال پاسخ دادن به سوالات هوشی و به گذاشتن آن با دیگران، در این نوع چالش به دلیل عمومیت آن مخاطبین زیادی شرکت می کنند.
مثال هایی از این نوع چالش:
۱٫مشکل تصویر چیست؟
۲٫تفاوت دو عکس
۳…..

معروف ترین چالش ها اینستاگرام

بعضی از چالش ها گسترش پیدا می کند و افراد زیادی آن را انجام می دهند، این نوع چالش ها جهانی محسوب می شوند. اگر شما هم بخواهید چالش جهانی بسازید باید آن را برای افرای زیادی به اشتراک بگذارید. این چالش ها توسط حساب های کاربری مختلفی ساخته می شوند.

۱٫چالش رقص

یکی از چالش هایی که جهانی شد و افراد زیادی آن را انجام دادند چالش رقص بود و تا الان حدود ۳۰ هزار نفر در این چالش شرکت کرده اند. بعضی از کسب و کارها هم در این چالش شرکت کردند و توانستند افزایش فالوور داشته باشند. اما توصیه می شود کسب و کارها از این چالش استفاده نکنند به دلیل اینکه در مدت کوتاه افزایش فالوور دارند اما در بلند مدت تعدا زیادی از فالوورها را از دست می دهند. فالوورهای واقعی که شما را دنبال می کنند می خواهند درمورد موضوع پیج شما بداند و به دنبال دیگر موضوعات نیستند. سعی کنید در پست ها و استوری هایی که منتشر می کنید از دیگر موضوعات استفاده نکنید.

 

۲٫چالش لاغری

چالش لاغری

کی دیگر از چالش ها پرطرفدار چالش لاغری است. در اوایل کرونا که همه باشگاه ها تعطیل شده بودند و مردم جز در خانه ماندن و استراحت کردن کاری نداشتند این چالش اوجگرفت و جهانی شد و تا الان هم خیلی از کسب و کارها در این حوزه فعالیت می کنند و با استفاده از این چالش فالوورهای زیادی جذب خود می کنند. شما باید بدانید که در لحظه باید بهترین چالش را انتخاب کنید.

 

۳٫چالش لبخند

یکی دیگر از چالش های محبوب دنیا که در بین کاربران با سرعت زیادی رواج پیدا کرد چالش لبخند است. این چالش در بیشتر کشورها انجام می شود. این چالش می تواند یک چالش جهانی محسوب شود به دلیل اینکه کشورهای مختلف آن را انجام داده اند.

چالش لبخند

نتیجه گیری:

در این مقاله درمورد چالش های اینستاگرام صحبت کردیم و توضیح دادیم که چطور می توان از این طریق افزایش فالوور داشته باشید.
همچنین چالش های جهانی و معروف اینستاگرام را به شما معرفی کردیم. اگر دارای کسب و کار هستید و میخواهید در آن موفق شوید و جذب فالوور داشته باشید بهترین چالش را انتخاب کنید و از بروزرسانی های اینستاگرام استفاده کنید.


برچسب ها: