محبوب بودن در هر اجتماعی جذاب و دلنشین است. محبوب بودن در فضای مجازی هم جذابیت خاص خود را دارد. اما محبوب بودن در فضای مجازی به چه معناست؟ چه افرادی محبوبیت دارند؟ و چطور می‌شود به محبوبیت رسید؟ موضوع امروز مقاله ما در مورد اینکه چگونه در اینستاگرام محبوب شویم می باشد موضوعی که همه به دنبال آن هستند اما نمی دانند باید چطور در این راه قدم بگذارند ما در اینجا می خواهیم به شما کمک کنیم که محبویت خود را در اینستاگرام بدست آوردید.

دیگر نگران محبوبیت خود در اینستاگرام نباشید.

فقط کافیست از همین حالا  با قدرت کامل پست های جذابی برای مخاطبین ایجاد و منتشر کنید. قبل از هرچیزی باید در نظر داشته باشید که محتوای شما باید به دید مخاطب جذاب، گیرا، مفید و انرژی بخش باشد. تولید محتوا نیازمند ایده یابی، فکر، تجهیزات و اراده است.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

اگرمیخواهید در اینستاگرام خود به محبوبیت برسید باید به محتوای منتشر شده از صفحه اینستاگرام خود خیلی توجه کنید زیرا کلید اصلی برای محبوبیت شما پست و استوری هایی است که از شما منتشر میشود و همین محتوا است که میتواند در محبوبیت شما کمک کنید اگر شما محتوای بی ارزش منتشر کنید هیچ وقت نمیتوانید محبوب بشوید.

محبوبیت در اینستاگرام

سه قدم برای محبوبیت بیشتر در اینستاگرام

 قدم اول:

از اولین قدم هایی که به چشم میآید برای فالوور های جدید یا مخاطب های جدید پروفایل شما است هیچ کس یک پیج که پروفایل نداردیا یک پروفایل بی کیفیت دارد را پسند نمیکند برای جذب مخاطب ها به حساب کاربری خود در اینستاگرام اولین قدم داشتن یک پروفایل زیباو جذاب است

در اینستاگرام بخاطر زیاد شدن محتوا محتوا هایی جذب هستند که دارای کیفیت بالا باشند شما پست هایی منتشر کنید که کیفیت بالایی داشته باشند اگه پست بی کیفیت منتشر کنید باعث میشود پیج شما از دید کاربران یک پیج بی کیفت در نظر گرفته شود در برخی موارد میتواند گفت بهتر است محتوای پست نکنید مگر از کیفیت آن محتوا مطمئن باشد

اگر شماهم به فکر این هستید که عکس های خود را در اینستاگرام منتشر کنید ومعروفیت برسید ۱۰الی۱۵از عکس های که بهترین هستند در گالری خودرا انتخاب کنید و مطمئن شوید عکس هایی انتخاب میکنید که باعث معروفیت و محبوبیت شما میشود،اگر تازه شروع به فعالیت کردید ازمهارت خوددر عکاسی را بالا ببرید برای مثال شما برای استوری گذاشتن روزانه خود به یک سری خلاقیت نیاز دارید تنها عکس یا منت در استوری باعث جذاب شدن استوری های شما نمیشود با یک سری برنامه های ادیت عکس و ترفند های استوری یک استوری جذاب بگذازید حالا استوری که بدون ویرایش گذاشته اید جذاب است یا استوری که باخلاقیت و ترفند ها ویرایش شده است جذاب است؟

کمی زمان گذاشتن برای انتشار محتوا کمک بسیاری در محبوبیت شما در اینستاگرام میکند اینکه کاربران مشاهده کنند شما به آنها احترام میگذارید و برایتان مهم است که محتوای که ارسال میکند با کیفیت باشد باعث جذب بیشتر کاربران به پیج شما میشود

قدم دوم:

زمانی که صفحه شمادر اینستاگرام آماده شد از نظر کیفیت و تنظیمات پروفایلتان را به درستی انجام دادین در قدم بعدی شما باید توجه کاربران را به پیجتان جلب کنید در اینستاگرام هدف پیدا کردن دنبال کننده بیشتر و لایک و کامنت بیشتر است زیرا سبب محبوبیت شما میشود وهرچه فالوور های شما بیشتر باشد و پست های شما لایک بیشتر پیداکنید معیار محبوبت شمادر اینستاگرام بیشتر میشود

در مرحله بعدی باید حساب کاربریتان را به دوستانتان معرفی کنید ودر دیگر شبکه های مجازی دعوت کنید شمارا در اینستاگرام دنبال کنند

برای مثال فیسبوک یا توییتردنبال کنده زیادی دارید میتوانیددر در این شبکه ها مخاطب های خودرا دعوت کنید که شمارا دراینستاگرام دنبال کنند و به همین روال میتوانید دوستان بیشتر در اینستاگرام پیدا کنید

برای اینکه پست های شما بیشتر دیده شود از هشتگ های معروف مربوط به پستتان استفاده کنید استفاده از هستگ هم باعث افزایش لایک های پسستان میشود هم اگر پست جذابی داشته باشید باعث جذب فالوور هابه پیجتان میشود

قدم سوم:

باکاربران خودتعامل ایجاد کنید،در حالی که افزایش فالوور هادر اینستاگرام یکی از پراهمیت ترین های اینستاگرام است اما اگرمیخواهید دنبال کنندگان ثابت داشته باشد باید باکاربران تعامل ایجاد کنید

در مرحله اول باید به طور منظم پست منتشر کنید تادنبال کنندگان شمارا فراموش کنید

امادر منتشر کردن پست ها نباید زیاده روی کنید هیچ یک از کاربران دوست ندارند که چند پست از یک پیج پشت سر هم منتشرشوداین سبب میشود که دنبال کنندگان خودرا از دست بدهید

اگر یکی از عکس های شمارا دوست نداشته باشند خیلی کم پیش می آید که شمارا آنفالو کنند اما اگر پست های پشت سر هم ارسال کنید ممکن است شمارا آنفالو کنند

پس در ارسال پست ها و زمان ارسال پست توجه کنید و به این نکته توجه کنیدکه کیفیت مهمتر از کمیت است،پست توجه کنید که کیفیت خیلی مهم است در ایجاد تعامل در بین کاربران،در نتیجه باکاربران خود دنبال کنندگان خود تعامل ایجاد کنیدبه کامنت ها وسولات که میپرسند پاسخ دهیداستفاده از کلمه ممنون دربرخی از موارد معجزه میکنداین ارزش که شما به کاربران را افزایش میدهد

محبوبیت در اینستاگرام-فالووان

در ادامه مقاله راهکارهایی برای بالا بردن محبوبیت پیج گفته شده:

راهکار اول :

جذب فالوور باموضوع مناسب و جذاب. یعنی صرفا از طریق محتوا خوب و مفید فالوور جذب کنید.

راهکار دوم :

ایجاد پست هایی ک باعث علاقه مندی افراد بشه .

راهکار سوم :

خرید لایک ارزان و خرید فالوور ارزان (برای افزایش و جلب توجه مخاطبین شما به پست هایی ک قرار میدهید تا جذابیت بیشتری داشته باشید).

راهکارچهارم :

پست های مناسب و هوشمندانه.

راهکار پنجم :

خرید ربات اینستاگرام برای جذف فالوور افرادی که تاییم رسیدگی ندارند.

بیشتر افراد فقط روی راهکار سوم تمرکز میکنند اما به این توجه نمیکنند که پست هایی تولید کنند که باعث جذب مخاطب آنها بشود. توجه داشته باشید که فقط جذب فالوور مهم نیست بلکه علاقه مند کردن  و نگه داشتن فالوورها در پیج هم مهمه است.

بهترین و سریع ترین راهکار جذب فالوور رایگان در اینستاگرام وارد شدن به اکسپلور است که به شدت به جذب فالوور و درواقع مخاطب هدف کمک میکند.

نمودار اقدامات که باعث کاهش محبوبیت شمادر اینستاگرام میشود

محبوبیت بیشتر در اینستاگرام-فالووان

برای جذب فالوور از طریق وارد شدن به اکسپلور به نکات زیردقت کنید:

۱- توجه کنید که پست های مناسب مخاطب رو قرار دهید (شناخت منابع هدف)

اکثرا افراد در اینستاگرام نمیدانند که باید محصولاتشون رو به افرادی ارائه دهند ک کار آن دسته افراد مرتبط با پیجشان باشه نه اینکه بدون هدف به همه ارائه بدهند اگه محصولاتتون را به همه ارائه دهید مطمئن باشید هیچ فروشی نخواهید داشت!

اول هدف خودمون رو مشخص کنیم که (مخاطب  ما در چه رنج سنی, جنسیت، افراد میانگین درامد ) رو مشخص کنیم یا ارسال محصولات را به صورت ارسال دایرکت انبوه اینستاگرام  (برای ارائه محصولات در کمترین بازه زمانی) که بفهمیم برای چه افرادی قرار است تولید محتوا کنیم که به شدت نکته مهم و اساسی است.

۲- مشخص کردن مشکلات و نیازها و اهداف افراد (کشف نیاز افراد و مخاطبین).

از استوری هایی که در طول روز قرار میدهیم , از پیج های افراد و رقبای دیگر از فیدبک هایی که از مشتریان و رقبا میگیریم و از گوگل، باید بفهمیم که نیاز مخاطبین ما دقیقا چیست  و بهترین راهکار را به آنها ارئه بدیم .

۳- برطرف کردن مشکلات افراد

وقتی ک ما به دایرکت یا نظرات افرادی ک سوال پرسیدن پاسخ درست با راهکار های مناسب و خوب میدهیم ک سوال آن دسته افراد برطرف شود (قطعا اون افراد پیج ما را دنبال میکنند و به بقیه معرفی خواهند کرد)

پس نکته کلیدی و اساسی اینجاست که محتوای ما مربوط به مشکلات افراد تولید شوند وگرنه محتوا های تکراری برای نخاطب جذابیتی ندارد. پس اگر میخواهید مخاطبینتون چند برابر شوند باید دست از تولید محتوای تکراری بردارید و هوشمندانه عمل کنید.

پیج خود را در قسمت ساجسشن قرار دهید(در قسمت پیشنهادات همکارانی ک شغل مرتبط به ما دارند) ک از این طریق جذب فالوور داشته باشید.

سه قدم برای محبوبیت بیشتر در اینستاگراممحبوبیت در اینستاگرام-فالووان

اول- مخاطبین هدف مشخص

دوم- توجه داشته باشیند به پیج های افرادی که  در حیطه کاری شما فعالیت میکنند.

بعد از انجام موارد گفته شده ۵ راهکار دیگروجود دارد که در دسته پیشنهادات مخاطبین جدید و یا فالوورهای پیج های دیگر قرار بگیریم.

 ۱- لایک کردن پست های اون افراد که با شما در یک کار مشغول هستند

۲- گذاشتن کامنت برای پست های این اشخاص که اگر(این کامنت ها هوشمندانه باشد بگونه ای که در آن کامنت از پرسش وپاسخ استفاده شود یا طولانی تر باشد ک مردم به چالش کشیده شوند قطعا بازخورد بهتری خواهد داشت) البته به این نکته کلیدی توجه کنید، حتما زیر پست هایی که بازدید بیشتری داشتند و مرتبط به کار شما هستند، کامنت مربوط و کاملا تخصصی بگذارید تا برای مخاطب محتوای آن بسیار جذاب باشد.

 ۳- استوری کردن پست های آن ها و منشن کردن آن افراد در همان پست

زیرا اینستاگرام به صورت خودکار تشخیص میدهد که پیج شما مرتبط با آن پیج هست یا خیر و شما در پیشنهادات آن قرار میگیرید و این ممکن است برای مخاطبین فعال آن پیج جذاب باشد و به پیج شما سر بزنند و با محتوای جذاب شما جذب پیج شوند.

۴- ارتباط گرفتن با صاحب آن پیج در دایرکت، از بهترین راه ها برای رفتن در پیشنهادات آن پیج است، یعنی در واقع سعی کنید در دایرکت درباره حوزه کاری خود تعامل داشته باشید و با یکدیگر گفت و گو کنید.

۵-ریپلای کردن پست آن افراد با یک اکشن(ری اکت)

اگر به صورت مداوم این راه کار ها را در پیش بگیرید و انجام دهید به نتایج خوبی میرسید و پیج شما محبوبیت بالایی جذب میکند و به برندینگ شما کمک میکند.

جذب فالوورمیکس ایرانی فقط با هدف گذاری و خوب بودن پست های شما یا راهکارهایی ساده و ارزان تر صورت میگیرد.

 

مقاله مرتبط: ایده های جدید برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

چگونه بازدید لایو اینستاگرام را چند برابر کنیم؟ افزایش بازدید لایو اینستاگرام- فالو وان

نحوه استفاده از پاسخ سریع اینستاگرام(Quick Replies)

نتیجه گیری:

ما در این مقاله به طور کامل درمورد اینکه چطور می توانیم در اینستاگرام محبوب شویم برا رسیدن به این هدف باید تلاش زیادی داشته باشید و همچنین از راه کارهایی که برایتان شرح دادیم استفاده کنید.