در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از شغل های پرطرفدار و پر درآمد در اینستاگرام صحبت کنیم این شغل پردرآمد بلاگری است که افراد زیادی هم به خود جذب کرده است.

واژه «بلاگر»‌ (Blogger) از واژه «Blog» گرفته شده که به معنای «نشریه آنلاین» یا وب‌سایتی است که به طور مداوم، محتوا تولید می‌کند. امروزه با گسترش اینترنت، افراد بسیاری هستند که برای خود یک مجله اینترنتی می‌سازند و در آن شروع به نوشتن می‌کنند. گاهی اوقات نیز بلاگرها، یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام را انتخاب می‌کنند و در آن به تولید محتوا مشغول می‌شوند. در این مطلب قصد داریم یاد بگیریم که بلاگر چیست و بعد از آن به آموزش بلاگر شدن بپردازیم.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

بلاگری در اینستاگرام

بلاگر چیست ؟

به شخصی که یک بلاگ یا مجله اینترنتی را مدیریت کند و در آن مطلب بنویسد، بلاگر می‌گویند. البته در ایران به بسیاری از افرادی که در اینستاگرام تولید محتوا می‌کنند، نام بلاگر داده می‌شود و البته صحیح نیست. با این وجود، اگر فضای اینستاگرام را مانند یک وبلاگ تصور کنیم، می‌توان اینستاگرام را نیز نوعی روش بلاگری در نظر گرفت.

انواع بلاگ و بلاگر چیست ؟

بر اساس آمارهای مختلف، در حدود ۶۰۰ میلیون بلاگ فعال در اینترنت وجود دارد. این مقدار، چیزی در حدود یک‌سوم کل وب‌سایت‌های موجود در اینترنت است. در طول دو دهه گذشته به مرور، بلاگ‌ها منبع اثرگذاری از ارائه اطلاعات پیرامون هر موضوعی بوده‌اند.

این امکان وجود دارد که یک بلاگی را برای خودتان ایجاد و با دیگران ارتباط برقرار کنید. البته زمانی که به دنبال پاسخی برای بلاگر چیست باشیم باید به این نکته هم اشاره کنیم که بلاگری تنها به خوانندگان اختصاص ندارد بلکه شخص بلاگر هم به شکل‌های مختلف در این حوزه ابراز وجود می‌کند. به این ترتیب، زمانی که به خوبی بدانید بلاگر چیست و انواع مختلف آن را بشناسید، می‌توانید به بلاگری همانند یک شغل پردرآمد نگاه کنید چراکه به خوبی می‌توان با استفاده از روش‌های موفق دیجیتال مارکتینگ، درآمد مناسبی را بدست آورد.

به عبارت دیگر، روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از بلاگری وجود دارد اما یک قانون طلایی بر آن حاکم است. این قانون بیان می‌کند که موضوعی را برای بلاگری انتخاب کنید که اشتیاق فراوانی نسبت به آن دارید. هر قدر که خودتان با موضوع درگیر باشید و به آن علاقه نشان دهید، به شکل بهتری می‌توانید نظرات خود را بیان و احساسات خود را منتقل کنید و همین امر، خواننده را به ذوق می‌آورد و تعامل بیشتری با مطالب شما خواهد داشت. به همین دلیل،‌ بعد از این‌که یاد گرفتیم بلاگر چیست به انواع بلاگ و بلاگر خواهیم پرداخت.

چطور می توانیم در اینستاگرام بلاگر شویم

فشن بلاگر کیست؟

در تعریفی ساده، فشن بلاگر به شخصی می‌گویند که در وب‌سایت یا بلاگ خود در رابطه با مد و شیو‌ه‌های مختلف آن می‌نویسد و عکس‌هایی از مدهای لباس منتشر و ویدیوهایی را در رابطه با این موضوع ارائه می‌کند. به طور معمول، فشن بلاگر یک متخصص مد، ژورنالیست و یک مدل است.

فشن بلاگرها کارهای مختلفی را انجام می‌دهند اما تمرکز آن‌ها بیشتر به دعوت از رویدادهای مد است. در ایران این فعالیت‌ها بیشتر به نوشتن در رابطه با لباس‌های جدید فصل در فروشگاه‌ها محدود می‌شود. البته این فعالیت‌ها تنها محدود به این موارد نمی‌شود بلکه هدایا و کالاهایی که به خاطر تبلیغات ردوبدل می‌شوند نیز از جمله مزایای فشن بلاگری به شمار می‌آید.

اگر علاقه‌مند به این فعالیت هستید کافیست لباس‌های چشم‌نوازی را انتخاب کنید و با عکاسی و آشنایی با روش‌های تولید محتوا آن‌ها به این فعالیت بپردازید. در نظر داشته باشید که برای محصولات معرفی شده حتما لینک فروشگاه مورد نظر خود را قرار دهید تا به این ترتیب درآمدی نیز از این راه کسب کنید. البته در ادامه، با جزئیات بیشتری به این روش‌ها خواهیم پرداخت. اما خوب است بدانید که یک فشن بلاگر می‌تواند موضوعاتی مانند زیر را برای نوشتن انتخاب کند:‌

 • ترندهای مد
 • لباس‌های مد روز
 • بررسی محصولات

وظیفه فشن بلاگر چیست و چگونه یک فشن بلاگر شویم؟

اگر مطلب را تا اینجا مطالعه کرده باشید به طور کامل می‌دانید که معنی بلاگر چیست و برخی از انواع آن را می‌شناسید. همچنین در ادامه با بلاگری در اینستاگرام نیز آشنایی پیدا می‌کنید و به این ترتیب یاد می‌گیرید که چه تفاوت‌های بین بلاگر اینستاگرام و بلاگر چیست و هریک چه وظایفی دارند. اما یکی از انواع بلاگرها، فشن بلاگر است و در ادامه قصد داریم نحوه تبدیل شدن به یک فشن بلاگر را توضیح دهیم.

کار فشن بلاگر چیست ؟

فشن بلاگرها همانطور که از نامشان پیداست، در رابطه با انواع مد و شیوه‌های پوشش می‌نویسند. این نوشتار می‌تواند شامل نقد و بررسی یک برند یا یک سبک از پوشش باشد. البته فشن بلاگری تنها محدود به لباس‌ها نیست بلکه انواع گجت‌های پوشیدنی را نیز شامل می‌شود. فشن بلاگری به طور معمول با عکاسی، طراحی لباس و البته گردشگری همراه است و با کمک این رشته‌ها به جذب مخاطب می‌پرادازد.

بلاگر شدن در اینستاگرام

چگونه فشن بلاگر شویم ؟

برای این‌که به یک فشن بلاگر تبدیل شوید گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید که از جمله آن‌ها می‌توان به تبلیغات، مجله فشن یا همکاری با طراحان مد اشاره کرد. به طور مثال ممکن است با طراحی بنرهای تبلیغاتی، خوانندگان زیادی را به وب‌سایت خود یا یک برند معتبر هدایت کنید. حتی اگر عکاس خوبی باشید، با روش‌های ترکیب‌‌بندی مناسب عکس می‌توانید بازدیدکنندگان بسیاری را جذب کنید و تمامی این موارد، جریان‌های درآمدی بسیاری را پدید می‌آورند.

بلاگر غذا کیست؟

از انواع بلاگری می‌توان به «بلاگر غذا» (Food Blogger) اشاره کرد. بلاگرهای غذا در شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شوند. یک نوع بلاگر غذا به شخصی می‌گویند که به رستوران‌های مختلف سر می‌زند و با چشیدن غذاها،‌ نقدی در رابطه با آن‌ها می‌نویسد. نوع دیگر بلاگر غذا شخصی است که به آشپزی و پخت غذاهای مختلف علاقه دارد. این بلاگر، دستورهای غذایی خود را منتشر می‌کند و آن‌‌ها را از طریق ویدیو، عکس و سایر شکل‌های محتوایی به اشتراک می‌‌گذارد.

این نوع بلاگری نیازمند رقابت بسیار زیادی است. با این وجود، بلاگرها حوزه‌های تخصصی مختلفی را انتخاب می‌کنند. به عنوان مثال می‌توان به دستور غذاهای گیاه‌خوران یا رژیم‌های غذایی افراد با بیماری دیابت اشاره کرد.

حال که می‌دانید بلاگر چیست و بلاگر غذا چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهد باید به مزایای آن هم اشاره‌ای داشته باشیم. به طور مثال، بیشتر بلاگرهای غذاها بواسطه کارشان، هزینه‌ای بابت صرف غذا در رستوران‌ها پرداخت نمی‌کنند. همچنین اگر به دستورهای غذایی علاقه‌مند باشید، به احتمال زیاد چاپ کتاب‌های آشپزی را به شکل ساده‌تری دنبال خواهید کرد. موضوعاتی که یک بلاگر غذا به آن می‌پردازد را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • دستور غذا
 • نقد غذاها، رستوران‌ها و محصولات غذایی
 • راهنمای غذای سالم

بلاگری در اینستاگرام

بلاگر سفر کیست؟

به طور قطع افراد مختلف پیش از سفر، در رابطه با مقصد خود جستجوهای زیادی انجام می‌دهند. این جستجوها می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی یا در گوگل انجام بگیرد. در این جستجوها، برای انتخاب هتل مناسب یا مناظر دیدنی جذاب از نظرات کاربران مختلف کمک گرفته می‌شود.

یک بلاگر سفر می‌تواند نقش یک راهنمای سفر هم داشته باشد. به طور مثال اگر یک بلاگر سفر باشید، در وب‌سایت شخصی خود، مناظر دیدنی شهر محل سکونت خود را بررسی و از افراد مختلف برای دیدن این مناظر دعوت کنید. حتی می‌توان این محدوده را گسترش داد. اگر با زبان انگلیسی آشنایی خوبی داشته باشید، با استفاده از متن‌های انگلیسی که در وبلاگ خود می‌نویسید، افراد مختلفی را در نقاط مختلف جهان به دیدن شهر یا کشور خود دعوت می‌کنید.

برای این‌که به یک بلاگر سفر تبدیل شوید، پیشنهاد می‌کنیم یک حوزه تخصصی را انتخاب کنید. به طور مثال به بررسی هتل‌ها بپردازید یا این که یک نوع سفر مانند تورهای گردشگری را انتخاب کنید. موضوعاتی که یک بلاگر سفر می‌نویسید در زیر خلاصه شده است.

 • پیشنهاد مقصد سفر
 • برنامه‌های سفر
 • راهنمای هتل و رستوران

بلاگر سلامت و تناسب اندام کیست؟

آن‌چه در دنیای امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ورزش، کاهش وزن و تناسب اندام است. به همین دلیل، حال که می‌دانید بلاگر چیست باید این موضوع را در نظر داشته باشید که نوشتن در رابطه با سلامت و تناسب اندام تعامل بیشتر کاربران را به همراه دارد.

برای شروع می‌توانید فهرستی از فعالیت‌ها و عادت‌های روزانه خود تهیه کنید. در ادامه این فهرست را به راهنمایی گام به گام برای مخاطب خود تبدیل کنید. توجه داشته باشید که کاربران بویژه در این حوزه تمایل به مشاهده فیلم‌های آموزشی هر گام دارند. بنابراین سعی کنید از فعالیت‌های خود فیلم‌های آموزشی تهیه کنید.

بلاگری در حوزه ورزش، شروع بسیار خوبی است. در این راه می‌توانید به دنبال مجوزهای لازم برای مربی‌گری نیز باشید تا هرچه بیشتر به یک بلاگر تخصصی تبدیل شوید. موضوعات پیشنهادی در زیر آورده شده‌اند:‌

 • تمرینات بدن‌سازی
 • تمرینات کاهش وزن
 • رژیم‌های غذایی

بلاگر سبک زندگی چه کاری انجام می‌دهد؟

بلاگ‌های سبک زندگی را می‌توان نوعی مجله خانواده اما در حوزه دیجیتال به شمار آورد. بلاگرهای فعال در این حوزه به طور معمول از زندگی روزانه خود، محتوایی تصویری یا متنی تولید می‌کنند. به همین دلیل، این روش به طور معمول با «ولاگ» (Vlog) یا همان بلاگری با ویدیو همراه است. این بلاگر‌ها معمولا با برندهای مختلف همکاری می‌کنند تا به نوعی، محصولات آن‌ها در میان کارهای خود تبلیغ کنند. موضوعات معمول یک بلاگر سبک زندگی در زیر آورده شده است.

 • زندگی روزانه و علاقه‌مندی‌های شخص بویژه در مد، غذا و دکوراسیون
 • تفریحات مورد علاقه همراه با مکان‌های تفریحی
 • نکته‌های و نصیحت‌های شخصی برای داشتن زندگی بهتر

بلاگر عکاسی کیست؟

یک عکس خوب ارزش انتشار هزاران مطلب را در یک مجله اینترنتی دارد. البته هزار مطلب شاید کمی اغراق‌آمیز باشد اما افراد مختف علاقه دارند که در مورد پشت صحنه عکس‌های شما اطلاع داشته باشند. یک بلاگر عکاسی، به کمک مطالب خود نه تنها هنر خود را به نمایش می‌گذارد و افراد را با انواع عکاسی آشنا می‌کند، بلکه مشتریان جدیدی را نیز برای جذب می‌کند. موضوعاتی که یک بلاگر عکاسی به آن می‌پردازد در زیر آورده شده است.

 • ایده‌های مختلف در ژانرهای عکاسی
 • معرفی و بررسی تجهیزات و نرم‌افزارهای عکاسی
 • آموزش‌های عکاسی مانند تکنیک‌های ترکیب‌بندی در عکاسی
 • آموزش‌های مربوط به تلفن همراه مانند نحوه عکاسی با موبایل

بلاگر شخصی چه فعالیت‌هایی دارد؟

یک بلاگ شخصی محلی است که در آن، تجربیات شخصی خود را از زندگی بیان و محتوای مربوط به آن را منتشر کنید. اگر بخواهیم بررسی کنیم که کار این بلاگر چیست باید گفت که این نوع از بلاگری همچون یک دفتر خاطرات عمل می‌کند که با زمان اول‌شخص نوشته شده است. برای این نوع از نوشتار می‌توانید موضوعات مختلفی را بررسی کنید یا این‌که به نوشتن در رابطه با علاقه‌مندی‌های خود بپردازید.

به هنگام طراحی سایت یا طراحی کاور نوشته‌های خود، حتما آن را به شکلی شخصی نشان دهید به گونه‌ای که بیانگر اهداف شخصی شما برای وبلاگ باشد. برای این‌که سایت خود را به شکل منحصر‌به‌فردی نشان دهید، دامنه‌ای شامل نام خود انتخاب کنید. به این ترتیب، نام سایت شما، شخصیت شما را همانند یک پیشرو در حوزه تخصصی و زندگی شخصی نشان می‌دهد. این نوع از بلاگری موضوعات مختلفی را شامل می‌شود و خلاقیت در آن انتهایی ندارد. تمامی آن‌‌چه که نیاز دارید، نگاه شخصی به موضوعات روزمره است. برخی از موضوعات پیشنهادی در زیر آورده شده‌اند.

 • داستان‌های شخصی
 • زندگی روزمره و علاقه‌مندی‌ها
 • توسعه شخصی

کلام آخر:

در این مطلب در مورد اینکه چگونه در اینستاگرام بلاگر شویم صحبت کردیم  و انواع بلاگرها را به شما معرفی کردیم اگر شما هم قصد دارید بلاگر شوید و دارای یک پیج اینستاگرام هستید که بازدید زیادی ندارد می توانید از طریق خرید فالوور ارزان، افزایش فالوور داشته باشید که این کار باعث بیشتر دیده شدن شما در اینستاگرام می شود.