در این مقاله از وبسایت فالووان قصد داریم پنل ها و ربات های ارسال پیام انبوه و تبلیغات در واتساپ را مورد بررسی قرار دهیم. لذا اجازه دهید درباره اینکه چرا باید برای تبلیغات در واتساپ از ابزارهای جانبی نظیر ربات استفاده کرد مقدمه کوتاهی را مرور کنیم.در بین پیام رسان ها، واتساپ محبوبیت و کاربرد گسترده ای در بین کاربران دارد. مخصوصا بعد از فیلتر شدن تلگرام در ایران، افراد بیشتری به این پیام رسان روی آورده اند. واتساپ فرصت مناسبی را برای تبلیغات فراهم آورده است که می توان از آن استفاده کرد.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

اما تبلیغات در واتساپ به سادگی امکان پذیر نیست چون خود واتساپ ابزاری را برای چنین کاری در نظر نگرفته است. بنابراین تبلیغات در واتساپ به ارسال پیام خصوصی یا ایجاد گروه و … محدود می شود.بطور کل، این روش تبلیغاتی (یعنی ارسال پیام خصوصی در مقیاس انبوه) با دست کار بسیار سختی است و نیاز به ابزار دارد. به همین منظور ربات های واتساپی طراحی شده اند که کارهای ارسال انبوه پیام را خودشان به صورت خودکار انجام بدهند. پنل نیز به صورت مجزا از ربات کار نمی کند و در پس زمینۀ آن یک ربات فعال است که کارها را انجام می دهد.

پنل ارسال انبوه پیام واتساپ

پنل واتساپ چیست؟ آیا چنین چیزی وجود خارجی دارد؟

پنل در حقیقت یک Interface یا ظاهر هست که گزینه هایی را در اختیار کاربر قرار می دهد برای اِعمال تنظیمات و دریافت گزارش. تقریبا تمام پنل ها در پس زمینه خود به یک موتور نرم افزاری متصل هستند که تنظیمات را از پنل دریافت می کنند، کارها را انجام می دهند و گزارش آن را به پنل می فرستد. در واقع خود پنل فعالیتی انجام نمی دهد و فقط یک رابط است بین نرم افزار (یا مثلا یک ربات نرم افزاری) و کاربر.

به عنوان مثال پنل های SMS یا پیامک را در نظر بگیرید. شما در این پنل ها هیچ گاه به خود نرم افزار ارسال کننده دسترسی ندارید و فقط شماره ها و متن پیام را تعیین می کنید و یک دکمه را می زنید. پنل، اطلاعات ورودی شما را که در حقیقت شماره ها و متن پیام هستند به نرم افزار ارسال کننده می فرستد و بعد از انجام کار (ارسال SMS ها)، گزارش ارسال را از آن نرم افزار دریافت کرده و به شما نمایش می دهد.

اگه قرار باشد پنلی برای واتساپ طراحی شود شبیه به همین پنل های پیامک باید باشد که شما شماره ها و متن پیام را آماده کنید و یک دکمه بزنید تا ارسال ها انجام شوند و گزارش برایتان آماده گردد. اما به خاطر محدودیت هایی که واتساپ دارد تقریبا طراحی یک پنل برای آن کاری نشدنی است.

پنل ارسال انبوه واتس اپ

ارسال پیام انبوه در واتس اپ

شما می‌توانید به راحتی مخاطبان خود را در واتس اپ انتخاب کنید و یک پیام جمعی برای آن‌ها بفرستید. اما این روش می‌تواند مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد. ارسال تعداد زیادی پیام به تعداد زیادی از مخاطبین که ممکن است شماره شما را نداشته باشند، به عنوان اسپم شناخته می‌شود. در این صورت خیلی زود واتس اپ برای محافظت از حریم شخصی کاربران خود، اکانت شما را مسدود می‌کند.

بر خلاف پنل پیامک که امکان ارسال هزاران و حتی میلیون‌ها پیامک تبلیغاتی بدون نگرانی را با هزینه‌ای اندک برای شما فراهم می‌کند، ارسال پیامک انبوه در واتس اپ محدود به مخاطبین شما است.با استفاده از نرم افزار واتس اپ شما می توانید پیام انبوه در واتس اپ ارسال کنید و حتی اسم و شماره مشتریان را داشته باشید می توانید پیام انبوه همراه با اسم در واتس اپ ارسال نمایید تا دریافت کنندگان پیامک هر کدام با نام خودشان پیام شما را دریافت کنند.

ارسال پیام تبلیغاتی در گروه‌های واتس اپ

روش دیگر برای ارسال پیام انبوه در واتس اپ ایجاد یک گروه است. در این روش شما از خطر مسدود شدن و اسپم شدن پیام‌ها مصون خواهید بود اما این روش نیز محدودیت‌های فراوانی دارد. فرقی نمی‌کند که گروه توسط شما ایجاد شده باشد یا در گروه‌های دیگران اقدام به ارسال پیامک کنید. در هر صورت احتمال دیده شدن پیام شما در گروه‌های واتس اپی بسیار اندک خواهد بود.

از طرفی صاحبان گروه‌ها نیز می‌توانند شما را به دلیل ارسال چنین پیام‌هایی مسدود کنند. با اینکه ارسال پیام از طریق واتس اپ رایگان است و دیگر نگرانی بابت گرفتن پرینت پیامک  و هزینه‌های ارسال پیامک ندارید، اما محدودیت‌های آن باعث شده افراد تمایل کمتری به استفاده از این روش داشته باشند.

ارسال پیام انبوه در واتس اپ با استفاده از ویژگی Broadcast message

ارسال انبوه واتس اپ

یک روش عالی برای ارسال پیام انبوه در واتس اپ بدون ترس از مسدودی و مؤثرتر از پیام‌های ارسال شده در گروه، استفاده از قابلیت ویژه Broadcast message است. ویژگی Broadcast Message یا پیام انبوه به کاربران شبکه این اجازه را می‌دهد که یک پیام را در لحظه به تعداد بی شماری از مخاطبان خود ارسال کنند. جالب توجه است که بدانید این امکان همانند BCC در ایمیل‌ها عمل می‌نماید.در واقع این به معنای این است که یک پیام برای تعداد زیادی از مخاطبان شما ارسال می‌شود، اما به این صورت که کاربران شما متوجه این امر نخواهند شد که این پیام به چه افراد دیگری از طرف شما منتشر شده است.

به علاوه، بهتر است بدانید اگر آنها پاسخی به پیام شما را بدهند، فقط جواب وی برای شما ارسال خواهد شد.توجه کنید که شما قادرید که یک پیام انبوه را با ایجاد یک لیست Broadcast در یک لحظه و یک زمان ارسال فرمائید. برای استفاده از این روش ارسال پیامک گروهی شما باید اکانت خود را به حالت بیزینسی تغییر دهید. همچنین شما می توانید روی تلفن ثابت شرکت واتساپ بیزینس را نصب نمایید و به جای انکه به مشتریان شماره موبایلتان را برای ارسال پیام در واتساپ بدهید می توانید تلفن شرکت را در اختیار مشتری قرار دهید تا در واتساپ به شما پیام ارسال کند برای مطالعه بیشتر دراین زمینه تیم فالووان در قسمت ارسال پی وی واتساپ به صورت مفصل و مفید به این مبحث پرداخته است که با مراجعه و مطالعه این بخش میتوانید اطلاعات لازم را کسب نموده و به تمام سوالات احتمالی خود دست پیدا کنید.

استفاده از ربات برای ارسال پیام تبلیغاتی در واتس اپ

ربات‌ها برای مدتی یک روش عالی برای ارسال پیام تبلیغاتی انبوه در واتس اپ بودند. این ربات‌ها علاوه بر ارسال پیام به صورت خصوصی می‌توانند شماره تلفن اعضای گروه‌ها را نیز جمع آوری کنند و یک بانک شماره رایگان برای شما بسازند. با این حال، این روش نیز بعد از مدتی با مشکلاتی رو به رو شد. واتس اپ با شناسایی و مسدود کردن شماره‌های مرتبط با این ربات‌ها در مدت زمان کمی ربات را مسدود می‌کند و فرآیند تبلیغاتی شما نیمه کاره خواهد ماند.

سوال مهمی که ذهن بسیاری از کاربران را ممکن است به خود درگیر کند این است که برای ارسال پیام به تعداد بالا باید چکارکرد؟

تیم فالووان درمقالاتی که منتشر میکند نهایت سعی خود را میکند که چکیده ای از مطالب مفید را ارائه دهد تا کاربری که برای مطالعه به بخش وبلاگ مراجعه میکند به پاسخ سوالاتش دست پیدا کند . پس برای پاسخ به این سوال نیز باما همراه باشید.

در حال حاظر واتساپ به طور پیش فرض گزینه خاصی برای ارسال انبوه پیام ندارد. اما با استفاده از ابزار ها و افزونه های موجود، می توان این کار را انجام داد. سرویس های معرفی شده به صورت رایگان و اکثرا به شکل یک افزونه مرورگر هستند. بنابراین نیاز است تا از طریق نسخه وب وارد واتساپ خود شوید. قطعا استفاده صحیح از این روش بازاریابی، می تواند در کسب و کار شما موفق عمل کند. در ادامه بهترین سرویس های موجود را معرفی خواهیم کرد.

 

unnamed فالووان واتس اپ

ارسال انبوه پیام در واتساپ با WhatsWeb

نرم افزار ارسال انبوه واتساپ WhatsWeb یک برنامه افزودنی به کروم است. با نصب این افزونه، امکان ارسال پیام سفارشی سازی شده به صورت انبوه و خودکار امکان پذیر می شود. طبق گفته توسعه دهندگان، کاربران می توانند به تعداد نامحدود پیام ارسال کنند. همچنین امکان ارسال تصاویر، فیلم و فایل نیز به صورت مستقیم با مرورگر امکان دارد. همچنین با ایجاد تاخیر تصادفی آن را سفارشی کنید. برای وارد کردن مخاطبین می توانید از فایل های .CSV نیز استفاده کنید.

WhatsApp Sender برای ارسال انبوه در واتساپ

سرویس ربات ارسال پیام در واتساپ WhatsApp Sender نام دیگر ابزاری است که امکان ارسال یک یا چند پیام بدون ذخیره مخاطبان به صورت خودکار فراهم می کند. پشتیبانی از وارد کردن صفحات اکسل امکان ارسال انبوه را راحت تر می کند. البته این برنامه شامل یک نسخه Pro نیز هست که در آن امکانات بیشتری به شما داده می شود.

ارسال پیام نامحدود در واتساپ با Whatomat

یکی دیگر از افزونه های کروم، Whatomat می باشد. وظیفه این افزونه افزایش تعامل با مخاطبان است. در نتیجه با اتوماسیون کامل می توانید به سرعت پیام ارسال کنید. امکان ارسال اموجی، پیوست و.. نیز در کنار امکان ارسال با یا بدون کد کشور برای ارسال پیام به هر کشوری این برنامه را کامل تر می کند.

نرم افزار ارسال پیام انبوه در واتس اپ WAPP Bulk Messaging

ابزار WAPP Bulk Messaging توسط SoLetsTalkDigital توسعه پیدا کرده است. با استفاده از این افزونه، امکان بارگذاری شماره با فایل csv امکان پذیر بوده و می توانید پیام ها را در صف های مختلف برای هر کشوری ارسال کنید. همچنین امکان استفاده از قالب بندی های مختلف مانند *BOLD* _italic_ ~strikethrough~ و اموجی نیز پشتیبانی می شود.

و مهم ترین گزینه ای که در ادامه لازم میدانیم به آن اشاره داشته باشیم استفاده از پکیج های ارسال انبوه پیام واتساپ میباشد.

برای کاربری که تازه با این عناوین آشنا شده است یا به عبارتی تابحال ازآن استفاده نکرده است سوال مهمی که پیش می آید این است که ارسال انبوه پیام واتساپ فالووان چگونه کار میکند:

ارسال پیام های انبوه واتساپ با استفاده از نسخه رایگان واتساپ که همه ما می توانیم آنرا دانلود کنیم امکان پذیر است. اما ما می توانیم این کار را با استفاده از لیست ها و ربات‌هایی که داریم انجام دهیم چرا که محدودیت های واتساپ بسیار سخت گیرانه می باشد و در صورت ارسال پیام تبلیغاتی انبوه واتساپ اکانت شما را Ban میکند ولی با استفاده از پکیج های فالو وان میتوانید بدون محدودیت ارسال کنید.لیست های توزیع به شما امکان می دهد بدون ایجاد گروه یا کپی کردن و چسباندن متن مشابه به طور همزمان با چندین گیرنده تماس بگیرید. درست مثل لیست ارسال انبوه ایمیل است.

لازم به ذکر است ارسال پیام های انبوه واتساپ بسیار مفید است، اما واتساپ نحوه ارسال پیام های گسترده توسط مشاغل را محدود می کند و در مورد افراد و شرکت هایی که هرزنامه ارسال می کنند بسیار سختگیرانه عمل کرده است.همچنین در نظر اشته باشید اگر شرکتی این روش را درست  انجام ندهد، خطر مسدود شدن شماره آن‌ها و البته از دست دادن مشتری توسط واتساپ وجود خواهد داشت .

و در آخرلازم به ذکر است که ما در وبسایت فالووان سعی کرده ایم به تمام سوالات احتمالی کاربرانی که به مامراجعه میکنند پاسخ دهیم بنابراین درصورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی درخصوص ارسال پی وی در واتساپ میتوانید به صفحه مربوط به آن در وبسایت مراجعه کنید و یا اینکه با کارشناسان مجرب  که به صورت بیست و چهارساعته پشتیبان شما و ابهامات احتمالیتان هستندو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند در تماس باشید .

با ما فراترازحد تصور دیده شوید…

کلام آخر:

ما در این مقاله درمورد پنل انبوه واتساپ صحبت کردیم و همچنین در مورد ویژگی ها و نحوه استفاده از این پنل هم بحث کردیم امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

مقالات مرتبط:

مزایای تبلیغات در واتس اپ