امنیت در هر شبکه اجتماعی حرف اول را می زند اگر شما در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت دارید باید حتما به امنیت آن هم توجه داشته باشید باید به گونه ای باشد که اطلاعاتتان در اختیار دیگرام قرار نگیرید.

در این مقاله از وبسایت فالووان قصد بر این داریم تا به طور کامل مبحث تایید دو مرحله ای اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم. پیج اینستاگرام من در زمینه ای که فعالیت داشت، جز پرطرفدار ترین پیج ها محسوب می شد. به نوعی دیگر خبری از آن پیج معمولی نبود که روز به روز فالوور هایش بالا نمی رفتند. اما وقتی که یک پیج تعداد فالوور هایش بیشتر می شود، مسولیت و وظایف ادمین همان پیچ هم نسبت به گذشته خود نیز بیشتر می شود. برای اینکه تعداد فالوورهای خود را بالا ببرید می توانید از راهکار خرید فالوور ارزان استفاده کنید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

این مورد را من زمانی متوجه شدم که شاهد هک شدن پیج خود بودم. یک روز وقتی در حال بررسی پیج اینستاگرام خود بودم، متوجه تغییراتی در آن شدم. همان لحظه بودم که حس کردم پیج من هک شده است. حال این که بعد از آن چه اقداماتی انجام دادم مهم نیست؛ مهم این است که اصلا چرا پیج من هک شد؟ زمانی که از دلیل یک اتفاق بد آگاه شویم، آن جا است که دیگر آن اشتباه دو بار اتفاق نمی افتد.

اصلی ترین دلیل هک شدن پیج من در اینستاگرام، چیزی  جز وجود لایه های امنیتی آسیب پذیر نبود. همان جا بود که تصمیم گرفتم امنیت پیج خود را افزایش دهم. در بین ترفند های افزایش امنیتی که می توانستم به کار ببرم، استفاده از ترفند تایید دو مرحله ای اینستاگرام بهترین بود. حال اگر شما هم قصد استفاده از این ترفند را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

Instagram two step verification فالووان تایید

چرا باید از تایید دو مرحله ای استفاده کنیم؟

قطعا شما هم در این مقاله به دنبال استفاده از ترفند تایید دو مرحله ای اینستاگرام هستید؛ ما هم قصد آموزش فعال سازی و همچنین غیر فعال سازی این روش کاربردی را داریم؛ ولی قبل از آن اجازه دهید تا بدانیم اصلا استفاده از این ترفند در اینستاگرام، چه دلایلی را می تواند داشته باشد. آیا تا به حال برای افزایش سطح امنیتی پیج خود کاری را انجام داده اید؟ آیا فکر می کنید که اقدامات انجام شده تا به الان در پیج شما، کاربردی بوده اند؟

همان طور که می دانید اینستاگرام در حال حاضر، دارای طرفداران بسیار زیادی در کشور های مختلف است؛ همین موضوع باعث شده است تا بحث افزایش امنیت در این برنامه افزایش پیدا کند. اینستاگرام تا حال اقدامات زیادی را برای افزایش امنیت پیج کاربران خود انجام داده است؛ اما با وجود همه آن ها، باز هم شاهد هک شدن پیج های مختلفی بوده ایم. از همین رو در چند وقت اخیر اینستاگرام از قابلیتی استفاده کرده است که این روزها بسیاری از پلتفرم های دیگر هم، برای افزایش امنیت از آن استفاده کرده اند. آن ترفند و قابلیت چیزی جز تایید دو مرحله نیست.

Screenshot 20181103 162833 201811031657 فالووان تایید

شما با استفاده از تایید دو مرحله ای اینستاگرام می توانید سطح امنیتی پیج خود را چندین مرتبه افزایش دهید. در واقع این قابلیت ساخته شده توسط گوگل می باشد که توانسته امنیت پلتفرم های مختلف را افزایش دهد. تنها دلیل استفاده از قابلیت تایید دو مرحله ای، افزایش امنیت است. استفاده از این قابلیت بسیار ساده است و می تواند سطح امنیتی هر پیجی را افزایش دهد. زمانی که یک پیج در آن تایید دو مرحله ای فعال شده باشد، هک کردن آن و ورود به آن کار هر کسی نیست.

چگونگی فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام

در بخش قبلی به طور کامل دانستید که تایید دو مرحله ای اینستاگرام می تواند امنیت پیج شما را به شدت افزاش دهد. حال وقتی که صحبت از یک ترفند کاربردی می شود، در واقع کاربر فکر می کند که باید یک سری مراحل بسیار سخت و پیچیده را طی کند اما اصلا این طور نیست. استفاده از این قابلیت آسان تر از آن چیزی است که حتی فکرش را می کنید. اینستاگرام در بخش امنیت خود گزینه ای را در اختیار خود گذاشته است که با استفاده از آن، می توانند تایید دو مرحله ای را برای خود فعال کنند. جهت قعال سازی این قابلیت در ادامه همراه ما باشید.

2 فالووان تایید

 • ابتدا وارد پیج اینستاگرام شوید و به بخش پروفایل خود مراجعه کنید.
 • حال بر روی آیکون منو کلیک کنید و در بین گزینه های موجود، کافی است گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 • حال در بین گزینه های موجود، باید گزینه امنیت (security) را انتخاب کنید.
 • سپس در صفحه ای که به آن هدایت می شوید، باید گزینه Two factor Authentication را انتخاب کنید.
 • در این مرحله بر روی گزینه Get Started کلیک کنید.
 • در بخش بعدی، بر روی گزینه Authentication App کلیک کنید.
 • حال یک کد احراز هویت دو مرحله ای به شما داده می شود که برای هر بار ورود به پیج اینستاگرام، نیاز است از آن استفاده کنید.

چگونگی غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

تا به این جای کار موفق شدید تا تایید دو مرحله ای اینستاگرام را برای پیج خود فعال کنید. حال دیگر سطح امنیتی پیج شما بیشتر از قبل افزایش پیدا کرده است و هک کردن آن، کار هر کسی نیست. اما امکان دارد که شما بنا بر دلایل مختلفی، بخواهید که این قابلیت را غیرفعال  کنید. به طور مثال شاید قبل از خروج از پیج خود، دیگر به رمز مورد نظر دسترسی نداشته باشید؛ در این صورت اینستاگرام دست شما را برای غیر فعال سازی این ترفند باز گذاشته است. در ادامه به آموزش غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام می پردازیم.

 • ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و به بخش پروفایل پیج مراجعه کنید.
 • حال بر روی آیکون منو کلیک کنید.
 • در بین گزینه های موجود، بر روی آیکون چرخ دنده که همان بخش تنظیمات اینستاگرام است بروید.
 • سپس در این بخش بر روی گزینه Security کلیک کنید.
 • حال شما با چند گزینه دیگر نیز رو به رو می شوید؛ کافی است در بین گزینه های موجود، گزینه Two factor Authentication را انتخاب کنید.
 • سپس در این بخش با دو گزینه مواجه می شوید؛ هر کدام از آن ها که فعال بودند، بر روی همان کلیک کنید.
 • در مرحله آخر کافی است تا شما گزینه Remove را انتخاب کنید تا تایید دو مرحله ای حذف شود.

دو ترفند دیگر که مکمل تایید دو مرحله ای هستند

حال دیگر به طور کامل دانستید که چگونه می توانید از تایید دو مرحله ای اینستاگرام برای پیج خود استفاده کنید؛ اما به شما پیشنهاد می کنیم که در کنار استفاده از این ترفند، از دو روش دیگر هم برای افزایش امنیت پیج نیز استفاده کنید. در ادامه به دو تا از اصلی ترین آن ها می پردازیم.

تغییر وضعیت پیج به خصوصی

اولین ترفندی که می تواند در کنار استفاده از تایید دو مرحله ای اینستاگرام امنیت پیج شما را افزایش دهد، تغییر وضعیت پیج به خصوصی است. وقتی شما پیج خود را به خصوصی تغییر دهید، دیگر هر کسی نمی تواند پیج را فالو کند. این اتفاق فقط در صورتی می افتد که شما قبول کنید آن شخص، جز فالوور های شما باشد. همچنین فقط کسانی می توانند فعالیت و محتوای شما را دنبال کنند که توسط شما پذیرفته شده باشند. برای خصوصی سازی پیج اینستاگرام، کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

 • در ابتدا و در مرحله اول باید اقدام ورود به پیج اینستاگرام کنید و به بخش منو پروفایل خود مراجعه کنید.
 • حال باید به بخش تنظیمات مراجعه کنید.
 • سپس کافی است در صفحه ای که به آن هدایت می شوید، در بین گزینه های موجود بر روی گزینه privacy کلیک کنید.
 • در مرحله بعد و در بین گزینه های موجود بایستی گزینه Account Privacy را انتخاب کنید.
 • حال در آخرین مرحله کافی است، بر روی گزینه Privacy Account کلیک کنید.

ایجاد رمز قدرتمند

این روز ها بیشتر پیج هایی مرود هک قرار می گیرند که دارای رمز های ضعیف در اینستاگرام هستند؛ درست است که استفاده از رمز تایید دو مرحله ای اینستاگرام می تواند امنیت پیج شما را افزایش دهد؛ ولی پسورد اهمیت مربوط به خود را دارد و هر پیجی در اینستاگرام، مستلزم افزایش قوی سازی رمز خود است. اگر شما هم می خواهید چنین اقدامی را انجام دهید، موارد زیر را در رمز پیج خود نیز در نظر بگیرید.

 • از کاراکتر های بزرگتر استفاده کنید.
 • ار کاراکتر های کوچکتر استفاده کنید.
 • از اعداد حتما استفاده کنید.
 • از کاراکتر هایی مانند @ و & استفاده کنید.

tasvirezendegi ir 80160228 فالووان تایید

حذف تایید دو مرحله ای:

با اینكه در حال حاضر بسیاری از كاربران اینستاگرام در سراسر جهان برای حفظ امنیت اكانت خود، از قابلیت تایید هویت دو مرحله ای این برنامه استفاده می كنند ولی گاهی ممكن است فردی به دلایل مختلف بخواهد این قابلیت را غیرفعال كند. یكی از این دلایل می تواند قصد تغییر خط تلفن همراه كاربر باشد كه در بند پیش به آن اشاره كردیم. گاهی نیز كاربران برای ورود به حساب كاربری اینستاگرام خود در حالی كه تایید دو مرحله ای اینستاگرام فعال باشد، دچار مشكلاتی می شوند و برایشان سخت است كه از این روش استفاده كنند. به عنوان مثال افرادی كه از تعداد زیادی اكانت اینستاگرام با اطلاعات و شماره های متفاوت برخوردار هستند و مدام مجبور به خروج از یك حساب و ورود به حسابی دیگر هستند ممكن است جزء این دسته باشند. همچنین برخی از افراد از هك نشدن حساب كاربری اینستاگرام خود اطمینان دارند و این امر می تواند به طرق مختلف صورت گرفته باشد؛ بنابراین نیازی نمی بینند كه از قابلیت تایید دو مرحله ای اینستاگرام استفاده كنند. به هر حال در صورتی كه تمایل به حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرام داشته باشید، می توانید از طریق مراحل زیر این كار را انجام دهید:

اهمیت تایید دومرحله ای در اینستاگرام

۱ابتدا برنامه اینستاگرام را اجرا كرده و وارد اكانت خود شوید.

۲سپس علامت آدمك در پایین صفحه و سمت راست را لمس نمایید تا وارد صفحه اطلاعات كاربری خود شوید.

۳در سمت راست و بالای صفحه، علامت سه خط را لمس كنید.

۴Setting را لمس كنید تا وارد تنظیمات حساب كاربری خود شوید.

۵گزینه Security را انتخاب نمایید.

۶سپس گزینه Two-Factor Authentication را لمس نمایید.

۷در این مرحله در صورت فعال بودن هریک از گزینه های text message  یا Authentication App را لمس كرده و با انتخاب گزینه turn off آن را غیر فعال كنید.

گاهی ممکن است به گوشی تلفن همراه خود یا کد های بکاپ یا همان ریكاوری دسترسی نداشته باشید و تمایل به غیر فعال كردن و حذف تایید دو مرحله ای اینستاگرام داشته باشید.  در این صورت می توانید از روش زیر اقدام به این امر نمایید:  ابتدا از صفحه تایید دو مرحله ای اسکرین شات گرفته، سپس متن زیر را کپی كنید. سپس آن را به ایمیل پشتیبانی اینستاگرام ارسال كرده و بخواهید تا تایید دو مرحله ای را برای شما حذف نمایند:

سخن نهایی درباره ایجاد تایید دو مرحله ای اینستاگرام

این روز ها افزایش امنیت در اینستاگرام را باید مانند افزایش امنیت زندگی در دنیای واقعی جدی گرفت؛ به جرات می توان گفت فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام یکی از بهترین ترفند ها در این راه است. در این مقاله به آموزش فعال سازی و غیر فعال سازی این قابلیت پرداختیم. امیدواریم که این آموزش برای شما موثر بوده باشد.

مقالات مرتبط:

چرا اینستاگرام کد امنیتی را ارسال نمی کند؟

امنیت پیج اینستاگرام خود را دو برابر کنید.

چگونه خودمان امنیت پیج خود را تامین ببریم؟