گرونا مدت زمان طولانی تمامی جهان را درگیر خود کرد. برد در این موقعیت اسفناک با کسی بود که توانست با رعایت کردن شرایط کرونایی کسب و کار خود را هوشمندانه توسعه دهد. در این مقاله می خواهیم  در مورد ارتباط اینترنت و کرونا صحبت کنیم. از زمان همه گیری کرونا استفاده اینترنت نسبت به قبل از شروع کرونا بسیار شده است.به دلیل اینکه مردم در خانه های خود قرنطینه شده اند و هیچ گونه سرگرمی و تفریحی ندارند مجبورند از اینترنت و شبکه های اجتماعی استفاده کنند. همچنین با بسته شدن دانشگاه ها و مدارس آموزش ها مجازی و از طریق شبکه های اجتماعی صورت می گیرد که این امر هم باعث شد استفاده از اینترنت چند برابر گذشته شود. همینطور بیشتر کسب و کارها هم به دلیل تعطیل شدن کارشان به فضاهای مجازی روی آوردند و از طریق این شبکه های اجتماعی کسب و کار خود را ادامه دادند.اگر شماهم می خواهید کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارید می توانید از ما کمک بگیرید تا در راه پیشرفت و ترقی شما همراهتان باشیم. وب سایت فالووان برای استفاده و همچنین پیشرفت در شبکه های اجتماعی خدماتی را به شما ارائه میدهد.

همراه ما باشید تا بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم.

فضای مجازی در دوران کرونا

با توجه به اینکه این روزها علم به سرعت درحال پیشرفت است، جامعه ها و اکثریت مردم آنان برای گذراندن روزمرگی خود وانجام کارهایشان نیازبه پیش رفتن هماهنگ باعلم را دارند، امروزه اکثریت کارها، تحقیقات، آموزشها و غیره توسط سیستم های متصل به اینترنت و پیشرفته انجام می‌شوند، با توجه به شرایط کرونایی، آموزش درمدارس ودانشگاه ها، دوره های آموزشی و همچنین انجام خدمات و… که تنها درشهر های مادر انجام می گرفت به صورت آنلاین و غیرحضوری مبدل شده است.

از این رو، شاهد افزایش چشمگیر ایجاد شغل های آنلاین و فروش های اینترنتی، آموزشها و دوره های آن ها با توجه به اختراع اینترنت و وسیله های متصل به آن شده ایم.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

کرونا و اینترنت-فالووان

در فضای مجازی نیز بسیاری از مشاغل و آموزش ها صورت می گیرد که این ها خود ازمزایای فضای آنلاین است که بدون شک بدون اینترنت و وسیله ارتباطی مناسب با آن صورت نخواهد گرفت. بدون شک هرچیزی که بشر دست به اختراع و گستردن آن کرده است درکنارمزایا معایبی نیز دارد.

برای مثال، درفضای آموزشی آنلاین باتوجه به اینکه افراد امکان برقراری ارتباط نزدیک با استاد را ندارند . این میتواند درمیزان یادگیری شان موثر باشد، درفضای مجازی نیز در کنار گسترش ارتباطات با افراد زیادی در دنیا، شاهد این نیزهستیم که بسیاری از استفاده کنندگان از فضای مجازی دانش و علم مورد نیاز برای اینکار را ندارند ودر دام سود جویان و افراد خرابکار می افتند. همه گیرشدن ودسترسی راحت به این فضا برای کسانی که حتی سن آنها به حداقل نرسیده خود دلیل محکمی برای درتله افتادن آنهاست.

کرونا و اینترنت-فالووان

اینستاگرام و کرونا

بستر اینستاگرام و آدوب کانکت هم اکنون بهترین فضای آموزشی برای امور آموزشی و دانشگاهی شناخته شدند. اشتراک گذاری کامل و راحت مطالب در اینستاگرام به اساتید و مربیان اجازه میدهد که با سلیقه و تنوع مطالب بهترین ارتباط را با مشتریان لحاظ نمیاند. آنها همچنین میتوانند مطالب را گسترده تر کرده و نشر خارج از فضای کلاس و آموزشی برای افزایش عملکرد مطالب به دانش آموزان خود ارائه دهند. لازم به ذکر است ک خرید فالوور اینستاگرام نیز کمک چشمگیری در این زمینه به افراد کمک میکند .

کسانی که در اینستاگرام کسب و کاری را راه اندازی کرده اند و به دنبال افزایش فالوور هستند، این افراد با مراجعه سایت های فروش فالوور که یکی از این سایت ها که دارای پکیج های با کیفیت است مراجعه کرده و با خرید فالوور ارزان و به دنبال آن افزایش فالوور های پیج خود کسب  و کارشان را رونق و باعث دیده شدن محولاتشان می شود.

کرونا و اینترنت-فالووان

با توجه به شرایط کنونی کرونا و واکسیناسیون عمومی که در سراسر جهان در حال انجام است و کم کم زندگی روزمره انسان ها به زندگی قبل کرونا برمیگرده با این وجود هنوز استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام برای برطرف کردن نیاز های روزانه مانند خرید و امثال این مورد تغییری نکرده و روز به روز بیشتر هم شده است زیرا انسان با نوجه به درگیری های کاری و زندگی وقت کافی برای خرید ندارن بدون اینکه وقتی تلف کنن کارهای روزانه را در محل کار و حتی در منزل با استفاده از اینترنت انجام میدهند.

همچنین این شرایط برای افزایش رونق در کسب و کار نیز بسیار مواثر بوده است زیرا مربیان و معلمان برای یادگیری بیشتر و بهتر دانش آموزان و دانشجویان نیاز به گذراندن وقت بیشتری در اینترنت دارند و مجبور به هزینه در این زمینه هستند .

قرنطینه و اینترنت

در این شرایطی که خیلی از افراد به علت شیوع کرونا باید در خانه خود قرنطینه شوند برنامه اینستاگرام به آنها برای برقراری ارتباط با افراد دیگر مثل اعضای خانواده یا دوستان خود ، این اجازه را داده که با برقراری تماس تصویری های دونفره ای یا چند نفره ، انتشار عکس های خود ، ایجاد لایو و سایر امکانات دیگر بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند .

همین ویژگی های برنامه اینستاگرام اعث شده است که یکی از بهترین ویژگی های این برنامه شده است تا مخاطبان زیادی را به سمت خودش جذب کند . اینستاگرام با رونمایی از ویژگی جدید خود با نام ( co–watching )  یا  تماشای‌همزمان(مشترک) در حال افزایش قابلیت ‌های برقراری تماس ویدئویی از طریق این اپلیکیشن و شبکه اجتماعی است . ویژگی جدید این امکان را به شما امکان می‌دهد که پست ‌های اینستاگرامی خود را چه به صورت عکس و چه در قالب فیلم از طریق گپ تصویری با دوستان و اقوام خود به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام اعلام کرده با هدف تشویق بیشتر مردم به حضور بیشتر در منازل ، تلاش کرده  تا قبلیت جدید خود را سریع ‌تر از زمان تعیین شده قبلی در دسترس عموم قرار دهد تا از این طریق مردم درگیر با شیوع کرونا را به دوری از تجمعات فیزیکی تشویق کند .

مطابق اعلام اینستاگرام این قابلیت از 25 مارس برای تمام کاربران این شبکه اجتماعی در دسترس است و افراد پس از برقراری تماس ویدئویی می‌توانند با لمس نماد عکس در پایین صفحه که  در کنار امکان افزودن افراد به مکالمه تصویری قرار گرفته ، عکس‌ها و فیلم‌ های خود را همزمان با انجام مکالمه با دوستان و اقوام خود ، به اشتراک بگذارند .

آزمایش اولیه این ویژگی جدید اینستاگرام برای نخستین بار در آوریل سال ۲۰۱۹ توسط ( جین منچون وون ) ، هکری شناخته شده ، در توییتر افشاء شده بود .

افزایش مصرف اینترنت هنگام شیوع کرونا

آماری که منتشر شده است نشان میدهد که با ورود بیماری کرونا بین مردم و شروع قرنطینه تا به الان کشور ایران از تاریخ 18 تا 20 مارس در مقایسه مصرف اینترنت با بازه زمانی 12 تا 14 فوریه  بیشترین مصرف اینترنت را داشته است .

فشار هایی که به زیرساخت های ارتباطی مخابراتی برای مصرف داده رتبه اول را در جها ن کسب کرده است و کشور هایی مانند مالزی ، اکوادو و کلمبیا رتبه های بعدی را کسب کرده اند .

البته لازم به ذکر است که این فشار اینترنت تنها در این کشور ها همچون ایران نبوده است و در سایر هایی ماننند سوئد ، ایتالیا ، اسپانیا و مالزی هم قابل توجه بوده و در زمان شیع کرونا هم همزمان مصرف اینترنت برای ایجاد کسب و کار و ارتباطات در قرنطینه افزایش یافته است .

بخش انبوهی از مصرف اینترنت طی جستجو ها و تحقیقاتی متوجه شده اند که بیشترین مصرف اینترنت بر اساسخدمات آنلاین ، پخش و دانلود فیلم ها و سریال هایی بوده است که برای گذراندن وقت معمولا دیده شده و از اینترنت استفاده کرده اند .

کاربران از سایت هایی مانند آمازون ، نتفلیکس  ، یوتیوب و … برای مشاهده کردن ویدیو ها و برنامه های مختلف استفاده کرده اند .

همچنین انجام بازی های ویدیویی تعاملی و برگزاری ویدیو کنفرانس های مختلف هم موجب مصرف بالایی از اینترنت شده است که کاملا این مصرف ها نیز چشمگیر است .

فواید اینترنت بر کاهش ویروس کرونا

مجازی شدن زندگی ما انسان ها به دلیل ویروس کرونا به ما ثابت کرده و یاد داده است که به صورت مجازی هم میشود همزمان در خانه بود و تحصیل کرد ، دانش آموخت ، تفریح کرد ، به گردش رفت و مهم تر از همه این است که حتی میتوان کسب کارپر رونقی را به راه انداخت .

در حال حاضر با وجود فضای مجازی و گسترش آن شاهد وابستگی های عمیقی به این شرایط از زندگی و همچنین فضای مجازی پیدا کرده ایم با دور شدن از فضای مجازی ، فرصت ‌های بسیاری را از دست می‌دهیم و خیلی از بودجه‌ های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ما بدون این بستر از بین رفته یا به کلی هدر میرود .

با وجود همچین شرایطی مبارزه کردن با تکنولوژی بی‌ فایده است و هر موضوعی در جامعه  و اجتماع به لحاظ داشتن کارکردهای منفی و مثبت باید مورد توجه قرار گیرد .

همچنین نکته ای که حائز اهمیت است این است که دانشجویان و دانش آموزان از این شرایطی که امتحانات و آموزش مجازی است نگرانی ندارند و بسیار راضی هستند . در این روزهایی که مراکز آموزش به علت قرنطینه تعطیل بوده و آموزش تنها به صورت مجازی بوده است دانش جویان دائما با اساتید در ارتباط بوده و درحال تحصیل هستند .

فیلترینگ شبکه های اجتماعی در دوران بیماری کرونا

لازم به ذکر است که فیلتر کردن شبکه‌های پیام رسان در این چندسال گذشته نه تنها روشی اشتباه بوده است و راه به جایی نبرده ، بلکه عملا هزینه فیلتر شکن ‌ها بار مضاعفی روی دوش نظام ایجاد کرده و حفره‌های امنیتی بسیاری پدید آورده است.

به طور مثال پس از فیلتر کردن شبکه اجنماعی تلگرام انتظار میرفت که استفاده کنندگان این برنامه خارجی کاهش پیدا کند اما همه چیز مطابق انتظار پیش نرفت و کاملا برعکس شد ، مصرف کنندگان این شبکه اجتماعی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد .

مسئله دیگری که مربوط به فیلترینگ شبکه های اجتماعی خارجی است این است که هزینه ای که برای مصرف فیلتر شکن میشود بسیار سنگین است و کاملا آسیب رسان است .

 

تاثیرات کرونا بر کسب و کار

امروزه در شایط قرنطینه خانگی ، فروش و کسب و کار به چهار گروه حضوری (غیر اینترنتی ) ، اینترنتی ، تلفنی یا پستی و ترکیبی تقسیم شده‌اند . همچنین سابقه ‌ی فعالیت ۷۲ درصد نمونه‌ ها بالای ۱۰ سال و مابقی زیر ۱۰ سال هستند .

به ‌علاوه ، در صورت ادامه یافتن این روند پیش ‌بینی می‌شود اثرات منفی نظیر کاهش تولید همچنان وجود داشته باشد و در صورت توقف شیوع ویروس کرونا و ایجاد شرایط عادی در فضای اقتصادی کشور حداقل 3 ماه زمان لازم است تا کسب و کارهای ایرانی به حالت عادی بازگردند .

معایب شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار ها

به دلیل افزایش این ویروس و اجرای برخی راه کارها در جهت کنترل شیوع آن ، به‌ خصوص ماه‌ های ابتدایی برخی از فعالیت اقتصادی با ظرفیت کم ‌تر فعالیت کرده اند و برخی نیز مجبور به  تعطیلی کسب و کار خود شده ‌اند . هر چند این روند با کاهش اجرای محدودیت‌ ها در ماه ‌های بعدی کم‌ تر شده است .

به جهت قرنطینه و ماندن در خانه و همچنین کاهش تعاملات اجنماعی بسیاری از کسب و کار ها فروش پایینی را تجربه کرده و افت مالی را به پیش برده اند .

تعدیل نیروی انسانی بر کسب و کار هم در اثر شیوع ویروس کرونا و قرنطینه هم بی تاثیر نبوده است .

مشکلاتی که مربوط به پرداخت جبران خدمات است : همچون ، بازپرداخت وام و اجاره در شرایطی که تولید و فروش رو به کاهش گذاشته است تبعات اثر شیوع این ویروس و تحت تأثیر قرار دادن کسب و کارهای اقتصادی است که در این میان دریافت وام از بانک‌های تجاری و شرکت‌های مالی و یا افراد حقیقی راه کار مناسبی برای مقابله با این شرایط به نظر می‌رسد .

برنامه اینستاگرام جزئ یکی از خاص ترین برنمه هایی است که به بهبود کسب و کار در این روزها کمک چشمگیری کرده است و کاربران زیادی هم برای رونق درآمد خود در این زمینه فعالیت میکنند . یمی از دلایلی که باعث میشود به سرعت درآمد زایی دشته باشیم خرید بازدید اینستاگرام است .

مطالب پیشنهادی

خرید فالوور اینستاگرام راهنمای تخصصی 

خرید پکیج های ارزان اینستاگرام