استوری های اینستاگرام تصاویر یا ویدیوهای موقتی هستند که پس از 24 ساعت ناپدید می شوند. طبیعی است که بخواهید یکی از این عکس های زودگذر را به دلایل مختلف اسکرین شات بگیرید. شاید بخواهید عکسی از استوری های بهترین دوست خود ذخیره کنید یا از یکی از اکانت های تجاری مورد علاقه خود در اینستاگرام اسکرین شات بگیرید. شاید دوستتان یک پیام مستقیم در حال ناپدید شدن برای شما ارسال کرده باشد که می خواهید آن را نگه دارید. بدون توجه به دلیل، این روزها گرفتن اسکرین شات از محتوای اینستاگرام و سایر سیستم عامل های اجتماعی بسیار رایج است.

اما آیا اینستاگرام به کاربر اطلاع می دهد که شما این کار را انجام داده اید؟

با وجود این، اکثر مردم هنوز هم می‌خواهند بدانند که آیا فرد طرف مقابل می‌داند که اسکرین شات گرفته است یا خیر.

بنابراین، بیایید نگاهی به موارد دقیقی بیندازیم که در آن افراد هنگام عکس گرفتن از محتوای خود در اینستاگرام، اعلان دریافت می کنند.

اسکرین شات از اینستاگرام

آیا اینستاگرام هنگام اسکرین شات از یک استوری یا پست به مردم اطلاع می دهد؟

چند سال پیش، اینستاگرام قابلیتی را راه‌اندازی کرد که به کاربران اطلاع می‌داد که از استوری آن‌ها عکس بگیرید. اما، به دلایل حفظ حریم خصوصی، آنها این ویژگی را از کار انداختند.

در حال حاضر، اینستاگرام هنگام اسکرین شات از یک استوری، پست یا بیشتر مطالب دیگر به کاربران اطلاع نمی دهد. این شامل اسکرین شات از نمایه یا صفحه کاربر دیگر، داستان، پست‌ها و همچنین رشته‌های پیام مستقیم دائمی است.

عکس‌ها یا ویدیوهای معمولی که در صفحه کاوش و فید شخصی شما دیده می‌شوند نیز از اعلان‌های اسکرین شات در امان هستند.

با این حال، یک استثنا در این مورد وجود دارد. هنگامی که یک پیام مستقیم عکس یا ویدیوی ناپدید شده (DM) توسط شخصی که آن را دریافت می کند، اسکرین شات می شود، اینستاگرام برای کاربران اعلان ارسال می کند.

کاربران اینستاگرام می توانند پیام های ناپدید شده را از طریق DM ارسال کنند. این موارد برای مدت محدودی وجود دارند و زمانی که گیرنده آنها را مشاهده کرد ناپدید می شوند. از آنجایی که هنگام استفاده از ویژگی حالت ناپدید شدن نمی توانید به دوربین خود دسترسی پیدا کنید، آنها معمولاً تصاویر زنده هستند.

بنابراین، حتی اگر اینستاگرام همه نشانه‌هایی را که نشان می‌دهد شخصی از استوری‌های شما اسکرین‌شات گرفته است را حذف کرده است، مردم هنوز هم می‌توانند تشخیص دهند که چه زمانی از یک ویدیو یا تصویر ناپدید شده ارسال شده در یک رشته DM خصوصی اسکرین‌شات می‌کنید.

بیایید درباره پیام های مستقیم(DM) بیشتر صحبت کنیم:

آیا اینستاگرام هنگام اسکرین شات از پیام خصوصی مطلع می شود؟ پاسخ این سوال هم بله و هم خیر است. همانطور که گفته شد، پیام های ناپدید شدن خاصی وجود دارد که هنگام عکس گرفتن از صفحه به کاربر اطلاع می دهد.

وقتی صحبت از اسکرین شات های پیام های مستقیم و سایر محتوای غیر ناپدید می شود، هیچ اعلانی ارسال نمی شود. این شامل پیام‌های متنی، هشتگ‌ها یا سایر پست‌های فید می‌شود. می‌توانید با خوشحالی از داستان‌ها یا گفتگوهای افراد در رشته DM خود عکس بگیرید بدون اینکه کسی بداند!

اما به یاد داشته باشید، اینستاگرام هنگامی که از یک ویدیو یا عکس ناپدید شده در یک رشته DM اسکرین شات می گیرید، یک اعلان ارسال می کند.

مهم ترین چیزی که باید به آن توجه داشت این است که قوانین و مقررات اینستاگرام تمایل به تغییر دارند.

پیش از این، اینستاگرام از نرم افزارهای فنی برای تشخیص افرادی که از محتوای شما با گوشی هوشمند عکس می گیرند استفاده می کرد. این اعلان‌ها زمانی فعال می‌شوند که شخصی از پست یا استوری اینستاگرام شما اسکرین‌شات می‌گیرد و همچنین هنگام بررسی حساب اینستاگرام شما صفحه نمایش را ضبط می‌کند.

بنابراین، در حالی که قوانین به روز شده در حال حاضر وجود دارد، آنها می توانند به راحتی دوباره در آینده تغییر کنند.

به همین دلیل، ایده خوبی است که هر از گاهی سیاست اعلان اسکرین شات اینستاگرام را بررسی کنید. فقط برای اینکه در جریان باشید!

اسکرین شات از اینستاگرام

چگونه بفهمیم که شخصی از محتوای ناپدید شده شما اسکرین شات گرفته است

راهی وجود دارد که وقتی شخصی از یکی از عکس‌ها یا ویدیوهای ارسالی شما در DM خصوصی اسکرین‌شات می‌گیرد، اینستاگرام به شما اطلاع می‌دهد. اما، یک اعلان واقعی وجود ندارد.

هنگامی که کاربر از تصاویر یا ویدیوهای در حال ناپدید شدن آنها در DM اسکرین شات می گیرید، هیچ اعلان پاپ آپ یا فشاری برای کاربر ارسال نمی شود. در عوض، نشانه های کوچکی وجود دارد که باید مراقب آنها بود.

اگرچه ممکن است ظریف باشد، اما هنوز هم برای کاربران آسان است که متوجه شوند وقتی شخصی از یک پیام ناپدید شده اسکرین شات می گیرد.

در کنار تصویر یا ویدیویی که اسکرین شات گرفته شده، یک نماد ستاره‌ب کوچک و مارپیچ مانند وجود خواهد داشت.

با ناراحتی بسیاری از کاربران، هیچ راهی برای خلاص شدن از شر این نماد وجود ندارد. بنابراین، هنگامی که از آن تصویر اسکرین شات گرفتید، می توانید مطمئن باشید که شخصی که آن را ارسال کرده است احتمالا متوجه خواهد شد.

چگونه هنگام اسکرین شات از چیزی شناسایی نشویم؟

در حالی که می‌توانید در اینستاگرام بیشتر از محتوای دلخواه خود عکس بگیرید، راه‌هایی برای جلوگیری از شناسایی وجود دارد. اگر اینستاگرام دوباره قابلیت اعلان اسکرین شات را مجدداً معرفی کند، دقیقاً می‌دانید که برای جلوگیری از آن چه کاری انجام دهید!

حالت هواپیما:

یکی از راه‌های اصلی برای جلوگیری از گرفتار شدن در اسکرین‌شات، استفاده از «حالت هواپیما» تلفنتان است. با تنظیم گوشی هوشمند خود بر روی حالت هواپیما (حالت آفلاین)، می توانید بدون اطلاع کاربر، آزادانه اسکرین شات بگیرید.

با این حال، از آنجایی که تلفن شما آفلاین خواهد بود، نمی توانید چندین پست و داستان را مشاهده کنید. بنابراین، اگر اغلب از صفحه نمایش عکس می گیرید، این روش عالی نیست.

اسکرین شات از اینستاگرام

مرورگر اینترنت:

راه دیگر برای جلوگیری از گرفتار شدن در اسکرین شات، دسترسی به اینستاگرام از طریق مرورگر وب دسکتاپ یا لپ تاپ است.

در حال حاضر، هیچ راهی برای اینستاگرام برای تشخیص اسکرین شات های گرفته شده از مرورگرهای لپ تاپ یا دسکتاپ وجود ندارد.

دوربین یا دستگاه دیگر گوشی هوشمند:

اگر رویکرد متعارف تری را ترجیح می دهید، گوشی هوشمند یا دوربین دیگری را بردارید و از صفحه نمایش خود عکس بگیرید. در حالی که با یک تصویر با کیفیت عالی مواجه نخواهید شد، این یک راه مطمئن برای جلوگیری از ارسال هرگونه اعلان است.

برنامه های شخص ثالث:

این گزینه برای کسانی است که واقعاً می خواهند محتاطانه رفتار کنند. برخی از برنامه های شخص ثالث به شما این امکان را می دهند که به تصاویر و ویدیوهای ناپدید شده و اسکرین شات نگاه کنید و آنها را به صورت ناشناس ذخیره کنید.

اگرچه استفاده از این برنامه‌ها غیرقانونی نیست، اما مهم است که اطمینان حاصل شود که شرایط خدمات اینستاگرام را نقض نمی‌کنند.

برای کسانی از شما که می‌خواهید پاسخ این سوال را بدانید که «آیا اینستاگرام هنگام عکس‌برداری از یک استوری به شما اطلاع می‌دهد؟»، پاسخ ساده منفی است. اینستاگرام تنها در صورتی به کسی اطلاع می‌دهد که از یک تصویر یا ویدیوی ناپدید شده اسکرین‌شات بگیرید که در یک رشته DM خصوصی برای شما ارسال شده است. به غیر از آن، شما می توانید تقریباً از هر چیز دیگری بدون اینکه کسی بداند اسکرین شات بگیرید!

فالووان، با 7 سال سابقه درخشان در زمینه ارتقا پیج های اینستاگرام بصورت مستقیم و غیر واسطه،  با خرید فالوور و خرید لایک اینستاگرام به شما کمک می کند تا در مدت کوتاهی پیج خود را ارتقا داده و در مدت کوتاهی به درآمد ایده آل خودتان برسید.

فقط کافی است برای دریافت مشاوره بهتر با مشاوران ما در تماس باشید.

مقاله های پیشنهادی:

تیک آبی اینستاگرام مختص به چه کاربرانی است ؟

با اصطلاحات رایج اینستاگرام بیشتر آشنا شویم

ایده های جذاب برای هایلایت اینستاگرام