اینستاگرام امروزه یکی از محبوب ترین رسانه های اجتماعی است که روزانه میلیاردها کاربر آن را مرور می کنند. و حتی ایده اصلی اینستاگرام این بود که به مردم اجازه دهد محتوای عکس را به اشتراک بگذارند. این برنامه اکنون امکان چت با سایر کاربران را از طریق پیام های دایرکت اینستاگرام فراهم می کند.در این مقاله به بازگردانی پیام های پاک شده در اینستاگرام پرداخته ایم و امیدواریم این مقاله رضایت شمارا جلب کند(مقاله نوشته شده توسط سایت فالووان)

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

بازیابی پیام های پاک شده اینستاگرام مشکلی است که بسیاری از کاربران پس از حذف عمدی یا تصادفی با آن مواجه می شوند. اگر این اتفاق بیفتد، پیام‌ها ناپدید می‌شوند و به نظر می‌رسد کاری نمی‌توان انجام داد. آیا واقعاً می تواند؟

اینستاگرام

نحوه لغو ارسال پیام اینستاگرام

اینستاگرام به شما امکان می دهد چت خود را به طور کامل حذف کنید، پیام های تکی را حذف کنید، پیام ها را لغو کنید یا حالت Vanish Mode را روشن کنید تا پیام ها به طور خودکار ناپدید شوند.

نکته: نحوه روشن کردن حالت Vanish Mode را بخوانید تا پیام های اینستاگرام مدتی پس از ارسال و مشاهده توسط سایر کاربران ناپدید شوند.

اگر می خواهید ارسال پیام را لغو کنید (لغو ارسال آن)، به صورت زیر عمل کنید: روی پیام انتخاب شده کلیک کنید، آن را نگه دارید و سپس بر روی Unsend کلیک کنید.

پس از انجام این کار، پیام ناپدید می شود و برای همه شرکت کنندگان در چت نامرئی است. البته توجه داشته باشید که پیام های خود را فقط از این طریق می توان حذف کرد. علاوه بر این، اگر کاربر اعلان DM خود را روشن باشد، ممکن است بتواند پیام را روی صفحه گوشی خود بخواند.

لغو پیام ارسال شده

راه های بازیابی پیام های پاک شده اینستاگرام

اینستاگرام به شما امکان می دهد با یک یا چند کاربر در گروه های حداکثر 32 نفره چت کنید. می‌توانید پیام‌های متنی را در DM اینستاگرام و همچنین عکس‌ها و ویدیوها را از گالری تلفن یا فید اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، نمایه‌های سایر کاربران، استوری‌های آن‌ها و خودتان، هشتگ‌ها، شکلک‌ها و پیوندها را به اشتراک بگذارید.

اطلاعات اینستاگرام را درخواست کنید

بسیاری از مقالات از این دست ادعا می‌کنند که می‌توانید چت‌های حذف شده اینستاگرام را با درخواست داده‌ها از اینستاگرام بازیابی کنید (تنظیمات → امنیت/حریم خصوصی و امنیت → دانلود داده → تا 2 روز منتظر بمانید تا ایمیل با داده‌های خود در آن موجود باشد).

پس از این، اعتقاد بر این است که اینستاگرام تمام داده‌های شما را جمع‌آوری می‌کند و یک ایمیل با یک پیوست فشرده برای شما ارسال می‌کند.

پس از اینکه اینستاگرام اطلاعات شما را در یک فایل ZIP برای شما ارسال کرد، احتمالاً یک نسخه پشتیبان کامل از حساب خود با عکس ها، فیلم ها، داستان ها، چت ها و غیره دریافت خواهید کرد. اما هیچ چت حذف شده ای وجود نخواهد داشت. این فقط یک کپی از حساب فعلی شما با تمام پیام ها و چت های فعلی است.

بنابراین این روش کار نمی کند.

ابزارها و سایت های افراد برای بازیابی پیام های پاک شده اینستاگرام

بسیاری از برنامه های کاربردی  می گویند که می توانند در بازیابی پیام های حذف شده اینستاگرام به شما کمک کنند. با این حال، چندین ابزار مانند Tenorshare برای من کار نکرد. آنها در واقع پیام های حذف شده را بازیابی نکردند.

همچنین چندین سایت آنلاین بازیابی پیام اینستاگرام وجود دارد که می توانید در اینترنت با آنها برخورد کنید. آنها قول می دهند به شما کمک کنند تا پیام های حذف شده اینستاگرام خود را بازگردانید. شما فقط باید نام کاربری یا URL نمایه خود را وارد کنید و منتظر بمانید تا ابزار کار کند.

اما بسیاری از این سایت ها کمی کلاهبرداری به نظر می رسند و اغلب از شما می خواهند فرم ها و نظرسنجی ها را پر کنید. گاهی اوقات، این نظرسنجی ها حتی نمی توانند باز شوند و در مناطق خاصی کار نمی کنند.

برخی از این سایت ها به شما کمک می کنند اطلاعات اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید و به طور اتفاقی می گویند که ممکن است پیام های اینستاگرام حذف شده شما در بین داده ها وجود داشته باشد یا نباشد. پس هیچ تضمینی وجود ندارد متأسفانه، این روش نیز به نظرمطمئن نمی رسد.

پیام های پاک شده اینستاگرام را با فیس بوک بازیابی کنید

یکی دیگر از راه های محبوب که به شما کمک می کند پیام های حذف شده اینستاگرام را بازیابی کنید، به اصطلاح بازیابی با فیس بوک است. این روش ادعا می کند که پیام های اینستاگرام شما را از صندوق ورودی حساب فیس بوک متصل شما دریافت می کند.این روش قبلاً کار می کرد، ظاهراً، اما اکنون اینطور نیست.

با آخرین به‌روزرسانی‌های فیسبوک، هیچ راه ممکنی برای مشاهده پیام‌های حذف شده اینستاگرام در حساب فیس‌بوک متصل شما وجود ندارد.بنابراین، این روش دیگر کار نمی کند.

آیا واقعاً می توانم DM های حذف شده اینستاگرام را بازیابی کنم؟

آره. وقتی چیزی را حذف می کنید، فقط آن را از طرف خود حذف می کنید (مگر اینکه بلافاصله پس از ارسال پیام، پیام را لغو ارسال کنید).کاربر یا گروهی از افرادی که با آنها چت می کنید همچنان یک کپی از مکالمه شما خواهند داشت.بنابراین تنها راه ممکن برای بازیابی پیام های حذف شده اینستاگرام این است که از آنها بخواهید پیام مورد نیاز خود را دوباره ارسال کنند.

بازگردانی پیام حذف شده

بنابراین، به طور خلاصه، به نظر می رسد هیچ راه دیگری برای بازیابی پیام های حذف شده در اینستاگرام به جز تماس با کاربری که با آن چت کرده اید وجود ندارد. گزینه دیگر این است که حذف مکالمات اینستاگرام را متوقف کنید زیرا هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است دوباره به این پیام ها نیاز داشته باشید.

نحوه بازیابی عکس و فیلم از اینستاگرام

یکی از راه‌های بازیابی عکس‌ها و ویدیوهای اینستاگرام از پوشه «Recently Deleted» یا «Archive» برنامه است. مکان دیگری که باید به دنبال فایل‌های اینستاگرام بگردید، در آلبوم‌های عکس دستگاهتان مانند گالری، پوشه دانلود، مدیریت فایل یا موارد دیگر است. همچنین می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای گمشده را در پوشه پشتیبان مانند iCloud یا Google Photos جستجو کنید.

اگر عکس‌ها و ویدیوهای حذف‌شده اینستاگرام را در هیچ مکانی از دستگاه یا پشتیبان‌گیری ابری پیدا نکردید، از یک نرم‌افزار بازیابی عکس و ویدیو برای بازیابی فایل‌های اینستاگرام از دست رفته از دستگاه ذخیره‌سازی استفاده کنید.

راه 1: بازیابی از پوشه “Recently Deleted” در اینستاگرام

ویژگی “Recently Deleted” اینستاگرام به بازیابی محتوای حذف شده در برنامه کمک می کند. عکس‌ها، ویدیوها، ویدیوهای IGTV، حلقه‌ها و داستان‌های حذف شده از حساب شما ابتدا به پوشه Recently Deleted منتقل می‌شوند. فایل ها 30 روز در این پوشه می مانند به جز استوری ها که فقط 24 ساعت باقی می مانند.

اگر می‌خواهید حذف و بازیابی عکس‌ها و ویدیوهای اینستاگرام را در این بازه 30 روزه انجام دهید، این کار را با دنبال کردن مراحل زیر انجام دهید. قبل از آن، فقط مطمئن شوید که از آخرین نسخه اینستاگرام استفاده می کنید.

اینستاگرام را باز کنید و روی Settings > Account > Recently Deleted کلیک کنید.

روی عکس ها و فیلم های مورد نیاز ضربه بزنید و روی 3 نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

بر روی گزینه Restore کلیک کنید. برای بازیابی عکس ها و ویدیوهای حذف شده، عمل را در کادر پاپ آپ تأیید کنید.

اگر گزینه Delete را انتخاب کنید، فایل ها را برای همیشه از حساب اینستاگرام شما پاک می کند.

راه 2: بازیابی عکس ها از آرشیو اینستاگرام

اینستاگرام در سال 2017 ویژگی «پست‌های بایگانی» را راه‌اندازی کرد که کمک بزرگی بود زیرا به کاربران اجازه می‌داد عکس‌ها و استوری‌ها را از دیده شدن توسط دیگران پنهان کنند. همچنین می توانید عکس های “حذف شده” را از پوشه بایگانی بازیابی کنید. با این حال، اگر یک عکس را از بایگانی حذف کنید، هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید دوباره آن را بازیابی کنید.

مراحل زیر را برای بازیابی یا بازیابی عکس ها و ویدیوهای حذف شده اینستاگرام از آرشیو دنبال کنید:

برنامه اینستاگرام را باز کنید و روی عکس پروفایل خود در پایین کلیک کنید.

روی نماد منو در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و Archive را انتخاب کنید.

با باز شدن پوشه Archive، روی منوی کشویی کلیک کنید و از گزینه های Stories archive، Posts archive یا Live archive، از جایی که عکس ها یا ویدیوها را گم کرده اید، انتخاب کنید.

حالا روی تصویر مورد نیاز کلیک کنید و روی 3 نقطه کلیک کنید. نمایش در نمایه را انتخاب کنید. ویدیوها و عکس‌های از دست رفته را به فید خود برمی‌گردانید.

راه 3: بازیابی عکس های اینستاگرام از گالری/آلبوم ها در اندروید یا آیفون

هر زمان که عکس یا ویدیویی را در اینستاگرام آپلود می کنید، به طور خودکار در آلبوم گالری اندروید شما در پوشه ای به نام اینستاگرام ذخیره می شود. در iPhone فایل آپلود شده در آلبوم ها در برنامه Photos ذخیره می شود.

نکته: چگونه عکس‌های اینستاگرام را در تلفن ذخیره کنیم تا از از دست رفتن عکس جلوگیری کنیم

به نمایه خود بروید و ضربه بزنید.

روی تنظیمات > حساب > عکس‌های اصلی (iOS) یا پست‌های اصلی (اندروید) ضربه بزنید.

برای روشن کردن آن، روی Save Original Photos (iOS) یا Save Original Posts (Android) ضربه بزنید.

وقتی ذخیره عکس‌های اصلی یا ذخیره پست‌های اصلی را روشن می‌کنید، هر عکس همراه با پست نیز در کتابخانه تلفن شما ذخیره می‌شود.

نتیجه گیری:

در این مقاله به راه هایی که برای بازیابی پیام های حذف شده میتواند به ما کمک کنید و در انتهای مقاله به بازگردانی عکس و ویدیو های اینستاگرام پرداخته ایم،در سایت فالووان بسیاری مقاله های که در رابطه با اینستاگرام و مشکلات و ترفند های اینستاگرام وجود دارد موجود میباشد که در ادامه برخی از این مقاله ها رابرای شما قار داده شده است

مقاله های کمکی:

چگونه آنفالو کنیم بلاک نشویم

ترفندهای اینستاگرام که باید بدانید

انواع اکانت در اینستاگرام