اینستاگرام یکی از محبوب ترین اپلیکیشن ها در جهان است و بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر به‌روزرسانی‌های زیادی انجام داده است، که مهم‌ترین آن‌ها استوری اینستاگرام، IGTV و اخیراً Reels هستند. این اپلیکیشن متعلق به فیس‌بوک همچنین به کاربران اجازه می‌دهد از طریق پیام‌های شخصی از طریق DM اینستاگرام (پیام‌های مستقیم) ارتباط برقرار کنند، که از چت‌های گروهی مانند واتس‌اپ و تلگرام نیز پشتیبانی می‌کند.

دریافت پیام های هرزنامه در هنگام استفاده از یک پلت فرم رسانه های اجتماعی به یک اتفاق رایج تبدیل شده است و اینستاگرام تفاوتی ندارد. در حالی که می‌توانید نمایه خود را از عمومی به خصوصی تغییر دهید، افراد غریبه همچنان می‌توانند برای شما درخواست پیام ارسال کنند یا شما را به گروه‌های تصادفی اضافه کنند، حتی برخی از آن‌ها نامناسب هستند.

اگر از هشدارهای مداوم گروه های اینستاگرام تصادفی توسط افراد غریبه در اینستاگرام آزرده خاطر هستید، این پست به شما کمک می کند تا در عرض چند دقیقه مشکل را حل کنید.

گروه های اینستاگرام فالووان

پیشنهادی:    چگونه چت گروهی در اینستاگرام را شروع کنیم؟

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا شما را با فضای اینستاگرام بشتر آشنا کنیم. فالو وان؛ ارائه دهنده خدمات ویژه و بدون واسطه  اینستاگرامی به شما کمک می کند تا در مدت زمان کوتاه تری به اهداف خود برسید و اکانت خود را ارتقا دهید، خرید فالوور اینستاگرام ارزان، خرید لایک اینستاگرام و… از دیگر خدمات منحصر به فرد فالو وان می باشد که به شما پیشنهاد می کنیم با دیگر پکیج های مقرون به صرفه و با کیفیت ما بیشتر آشنا شوید.

با این حال، به دلیل تنظیمات پیش‌فرض، این پلتفرم به افراد غریبه اجازه می‌دهد تا دیگران را به گروه‌هایی با پیام‌های هرزنامه تصادفی، که اغلب از تصاویر و نظرات زشت تشکیل می‌شوند، اضافه کنند. اگرچه مشخص نیست که چگونه غریبه ها متوجه می شوند که نمایه شما در نهایت به این گروه ها اضافه می شود، اینستاگرام یک راه حل نسبتا ساده ارائه می دهد. چگونه می توانید این کار را انجام دهید: اگر یک پروفایل اینستاگرام حرفه ای دارید، خوش شانس هستید. اینستاگرام به کاربران یا سازندگان حرفه ای این امکان را می دهد که با یک تغییر ساده کنترل کنند چه کسانی می توانند آنها را به گروه ها اضافه کنند.

چگونه از اضافه کردن کاربر به گروه های اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

به طور پیش فرض، تنظیمات اینستاگرام به معنای واقعی کلمه به هر کسی در اینستاگرام اجازه می دهد تا شما را به هر گروهی اضافه کند. خب این ترسناک به نظر می رسد، می دانم. با این حال، می توانید آن را تغییر دهید و از حریم خصوصی در اینستاگرام برخوردار شوید. پس از تغییر گزینه، هیچ کس خارج از حلقه دوستان شما نمی تواند شما را به گروه های تصادفی اضافه کند. هی! شما از شر کلاهبرداران رها خواهید شد. به این ترتیب، فقط افرادی که شما آنها را دنبال می کنید می توانند شما را به گروه ها اضافه کنند، حتی فالوورهای شما. به این ترتیب می توانید از اضافه کردن افراد ناشناس به گروه های اینستاگرام جلوگیری کنید.

پیشنهادی:    نحوه غیرفعال کردن پیام‌ها در دایرکت اینستاگرام

  • برنامه اینستاگرام را باز کنید و به تب پروفایل خود بروید.

  • روی نماد منوی سه خطی در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

  • از منو به تنظیمات بروید.

  • از پنجره تنظیمات، به حریم خصوصی بروید.

  • روی «پیام‌ها» در بخش «تعامل‌ها» ضربه بزنید.

  • روی «چه کسی می‌تواند شما را به گروه‌ها اضافه کند» ضربه بزنید.

  • گزینه “Only people you follow on Instagram” را انتخاب کنید.

گروه های اینستاگرام فالووان

پیشنهادی:    چگونه متوجه می شوید که پیام دایرکت اینستاگرام شما خوانده شده است؟

یکی از سوالات متداول این است که چگونه یک گروه های اینستاگرامی را بی صدا کنیم؟

اگر گروهی که در آن هستید متعلق به یکی از افرادی است که دنبال می‌کنید یا شامل دوستان و خانواده شما می‌شود، می‌توانید برای جلوگیری از دریافت اعلان‌ها از رشته، آن را بی‌صدا کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: در برنامه اینستاگرام گوشی خود، مکالمه گروهی را که می‌خواهید بی‌صدا کنید، باز کنید.
مرحله 2: پس از باز شدن گروه، روی نماد «i» در بالا سمت راست ضربه بزنید و سوئیچ مجاور «بی‌صدا کردن پیام‌ها» را در موقعیت روشن قرار دهید.

علاوه بر این، در صورت تمایل می‌توانید نام‌ها و چت‌های ویدیویی را از همان صفحه بی‌صدا کنید.

چگونه گروه اینستاگرام را ترک کنیم؟

اگر گروهی که به گروهی اضافه شده‌اید متشکل از افراد زیادی است که شخصاً آنها را نمی‌شناسید، می‌توانید مستقیماً با دنبال کردن دستورالعمل‌های زیر چت را ترک کنید:

مرحله 1: مکالمه گروهی را که می خواهید در برنامه اینستاگرام خود بگذارید باز کنید.
مرحله 2: روی نماد “i” در بالا سمت راست ضربه بزنید و گزینه ترک چت را انتخاب کنید.

کاربر را گزارش دهید که شما را به یک گروه اضافه می کند

گروه های اینستاگرام فالووان

پیشنهادی:    چرا نمی توانم کسی را در اینستاگرام تگ کنم؟

هنگامی که یک فرد ناشناس شما را به یک گروه اینستاگرام اضافه می کند، می توانید او را به عنوان سوء استفاده، هرزنامه یا هر چیز دیگری گزارش دهید و اینستاگرام روی پروفایل کاربر اقدام می کند.

مرحله 1: مکالمه گروهی را که می خواهید در برنامه اینستاگرام خود بگذارید را باز کنید و روی نماد “i” در بالا سمت راست ضربه بزنید.
مرحله 2: برای گزارش دادن یک کاربر، منوی 3 نقطه در مجاورت نمایه وی در صفحه “جزئیات” را بزنید، گزینه گزارش را انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا آنها را به عنوان سوء استفاده یا هرزنامه گزارش کنید.

هشدار: شخصی را که به طور مکرر شما را اضافه می کند مسدود کنید!!

اگر به طور مکرر توسط یک کاربر به گروه ها اضافه می شوید، تنها گزینه ای که برای شما باقی می ماند این است که یک بار برای همیشه آنها را مسدود کنید.

چگونه شخصی را در اینستاگرام بلاک کنیم؟

مرحله 1: مکالمه گروهی را که می خواهید در برنامه اینستاگرام خود بگذارید باز کنید و روی نماد “i” در بالا سمت راست ضربه بزنید.
مرحله 2: برای مسدود کردن یک کاربر، روی نماد 3 نقطه در مجاورت نمایه وی در داخل صفحه “جزئیات” ضربه بزنید، گزینه “Block” را از لیست انتخاب کنید و با ضربه زدن مجدد روی “Block” روند را تأیید کنید.

آیا پست بالا به شما کمک کرد که دیگران شما را به گروه اضافه نکنند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

پیشنهادی:    سیاست حفظ حریم خصوصی اینستاگرام چیست؟