در حالی که اینستاگرام هنوز عمدتاً یک پلت فرم اجتماعی عکس محور است، ویدیوها در اینستاگرام به طور فزاینده ای محبوب می شوند. تقریباً هر روز ممکن است با ویدیوهای ویروسی جذاب جدید در اینستاگرام روبرو شوید، به خصوص در بخش کشف. علاوه بر این، ویژگی نسبتا جدید Reels اینستاگرام نیز در حال تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از پلتفرم است. بنابراین به جرات می توان گفت که ویدیوهای اینستاگرام به طور فزاینده ای محبوب می شوند. با این حال، برخی از مشکلات رایج پخش در ویدیوهای اینستاگرام وجود دارد. شایع ترین مشکل در دستگاه های اندرویدی رخ می دهد زیرا گاهی اوقات ویدیوهای اینستاگرام پخش نمی شوند.

پیشنهادی:    ریلز اینستاگرام چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟(کاربرد و قابلیت ها)

اینستاگرام پلت فرمی است که با آموزش ساده بسیار راحت میتوان از ان استفاده کرد.ما برخی از رایج ترین مشکلات مربوط به این مشکل و رفع آنها را درست در زیر فهرست کرده ایم. حتما آن ها را یکی یکی مرور کنید، به این ترتیب موضوع را کاملا متوجه خواهید شد.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

رفع مشکل ویدیو اینستاگرام

رفع عدم پخش ویدیو های اینستاگرام در اندروید

 اتصال اینترنت را بررسی کنید:

ویدیوهای اینستاگرام اغلب به اتصال اینترنتی خوب نیاز دارند. اگر اتصال اینترنت کم سرعت دارید، ممکن است دستگاه شما ویدیوهای اینستاگرام را به درستی بارگذاری نکند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که اتصال اینترنت و سرعت اتصال آن را بررسی کنید.

می توانید از دستگاه دیگری بررسی کنید که آیا اتصال اینترنت به درستی کار می کند یا خیر. اگر نه، می توانید روتر را مجددا راه اندازی کنید. هنگامی که مطمئن شدید که اتصال اینترنت به خوبی کار می کند، می توانید به سایر رفع های ممکن ادامه دهید.عدم اتصال به اینترنت همانطور که اینستاگرام آپدیت نمیشود ویدیو ها و عکس های برای شما پخش نمیشود.در مرحله اول لازم است انترنت خود را چک کنید و از داشتن اینترنت مطمئن شوید

پیشنهادی:    اینستاگرام در مقابل فیسبوک! چه زمانی از کدام یک استفاده کنیم؟ 

Clear Cache and Data Instagram:

فایل‌های موقت زیادی مانند جزئیات ورود، داده‌های کش و غیره را در گوشی هوشمند شما ذخیره و استفاده می‌کند. گاهی اوقات ممکن است این ورودی های داده خراب شوند یا برای دستگاه شما بزرگتر از آن شوند. بنابراین می توانید کش و داده های اینستاگرام را با دنبال کردن این مراحل پاک کنید: پنل تنظیمات دستگاه خود را باز کنید. بر روی بخش “برنامه ها” کلیک کنید. “Instagram” را از لیست پیدا کنید و روی “Storage” کلیک کنید. در منو، روی «Clear Data» و «Clear Cache» کلیک کنید.

برنامه اینستاگرام را دوباره باز کنید تا ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر. توجه به این نکته ضروری است که پس از پاک کردن کش و داده های اینستاگرام از تلفن هوشمند خود، باید دوباره وارد برنامه شوید. اینستاگرام همچنین ممکن است در هنگام بارگذاری صفحات کندتر از حد معمول به نظر برسد.

حالت ذخیره داده را غیرفعال کنید:

حالت ذخیره داده می تواند از بارگذاری ویدیوهای اینستاگرام جلوگیری کند. هنگامی که حالت ذخیره داده فعال است، مصرف داده بیشتر برنامه های نصب شده روی گوشی هوشمند شما را کاهش می دهد. برای غیرفعال کردن حالت ذخیره داده در دستگاه Android خود، این مراحل را دنبال کنید: به پانل تنظیمات دستگاه Android خود بروید. روی بخش “اتصالات” کلیک کنید. پانل «استفاده از داده» را انتخاب کنید. گزینه “Data Saver” را در منو خاموش کنید. دوباره به برنامه اینستاگرام بروید تا ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. به یاد داشته باشید که اگر داده تلفن همراه کافی ندارید، نباید حالت ذخیره داده را غیرفعال کنید. در عوض، می توانید از طریق شبکه WiFi به برنامه اینستاگرام متصل شوید.

غیرفعال کردن حالت صرفه جویی در انرژی هر دستگاه اندرویدی یک حالت صرفه جویی در مصرف انرژی دارد. زمانی که حالت صرفه جویی در مصرف برق فعال می شود، این حالت به صورت خودکار زیر یک نقطه مشخص فعال می شود. ویدیوهای اینستاگرام ممکن است به دلیل این حالت پخش نشوند زیرا دستگاه سعی می‌کند مصرف انرژی همه برنامه‌های در حال اجرا را به حداقل برساند. برای غیرفعال کردن حالت صرفه جویی در انرژی، می توانید دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

به پنل تنظیمات دستگاه اندروید خود بروید. در منوی تنظیمات، روی دکمه “Device Maintenance” کلیک کنید. گزینه باتری را انتخاب کنید، سپس “Power Saving Mode” را خاموش کنید. برنامه اینستاگرام را دوباره باز کنید تا ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر.

پیشنهادی:    چگونه تمام فالوورهای اینستاگرام را حذف کنیم؟ 

حذف و نصب مجدد اینستاگرام:

گاهی اوقات ممکن است برنامه اینستاگرام خراب شود و به درستی کار نکند. این ممکن است به دلیل برنامه های اخیراً نصب شده یا به روز رسانی اینستاگرام اتفاق بیفتد. بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که برنامه اینستاگرام را حذف و مجدداً نصب کنید تا این مشکل در دستگاه اندرویدی شما حل شود. با توجه به اینکه راه حل های دیگری که پوشش دادیم مشکل را حل نکرد.

رفع مشکل ویدیو اینستاگرام

 پرسش‌های متداول درباره پخش نشدن ویدیوهای اینستاگرام در اندروید:

 اگر کش اینستاگرام را پاک کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

پاک کردن کش به این معنی است که داده های محلی اینستاگرام ذخیره شده در دستگاه شما حذف می شود. این شامل رمز عبور ذخیره شده شما یا خود برنامه نمی شود.

چگونه اینستاگرام را در اندروید آپدیت کنیم؟

می توانید اینستاگرام را در اندروید از اپلیکیشن و پلی استور آپدیت کنید.

آیا می توانم ویدیوهای اینستاگرام را در اندروید متوقف کنم؟

بله، امکان توقف موقت تمام ویدیوهای اینستاگرام در دستگاه های اندرویدی وجود دارد.

چگونه تنظیمات اینستاگرام را بازنشانی کنیم؟

اینستاگرام ویژگی تنظیمات بازنشانی داخلی را ارائه نمی دهد.

آیا اینستاگرام برای دستگاه های اندرویدی بهینه شده است؟

اگرچه اینستاگرام برای دستگاه های اندرویدی بهینه شده است، اما کاربران همچنان با خطاهای مکرری مانند مشکلات پخش ویدیو، خرابی یا خطاهای نمایش مواجه می شوند.

رفع مشکل ویدیو اینستاگرام

برای نتیجه گیری عدم پخش ویدیوهای اینستاگرام در اندروید پلتفرم های رسانه های اجتماعی زیادی در اینترنت وجود دارند که به طور خاص برای میزبانی ویدیوها طراحی شده اند. اگرچه اینستاگرام یکی از این پلتفرم‌ها نیست، اما این برنامه همچنان ویدیوهای بیشتری نسبت به بسیاری از آن پلتفرم‌ها دارد. بیشتر اوقات، ویدیوهای اینستاگرام به خوبی پخش می شوند. با این حال، گاهی اوقات ویدیوهای اینستاگرام به خصوص در دستگاه های اندرویدی پخش نمی شوند.

در این مقاله راه حل هایی برای یک مشکل رایج ارائه کردیم. اگر می‌پرسید «ویدیوهای اینستاگرام در اندروید پخش نمی‌شوند، چه کاری باید انجام دهم؟»، پاسخ‌ ها را می‌توان به این صورت فهرست کرد: مشکلات اتصال به اینترنت حافظه پنهان اینستاگرام و حالت ذخیره داده حالت صرفه‌جویی در باتری، مسائل مربوط به اینستاگرام اگر می‌خواهید زمان زیادی را صرف کنید. مسیر، با این حال، ممکن است در نظر داشته باشید که IG خود را به فرمت دیگری تبدیل کنید.

تیم حرفه  ای و مجرب فالووان با 7 سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات با کیفیت در اینستاگرام، تلاش خود را می کند که به سوالات شما پاسخ دهد همچنین فالووان، یک پلتفرم حرفه ای و آسان است ک تمامی خدمات مرتبط با اینستاگرام را بدون واسطه و مستقیم، در اختیار شما می گذارد مانند، خرید لایک اینستاگرام و خرید فالوور ارزان واقعی . خرید ربات اینستاگرام کافی است با ما در تماس باشید و با تهیه بسته های ویژه ای که برای شما در نظر گرفته شده است پیج خود را سریعا ارتقا دهید و از دیگر رقبای خود عقب نمانید.

پیشنهادی:    هر آن چیز که درباره فروش اکانت خود در اینستاگرام باید بدانید!