یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر پیج فعالی در اینستاگرام رخ دهد غیر فعال شدن آن است.موضوع بحث امروز ما در مورد بسته شدن پیج اینستاگرام  می باشد ما می خواهیم در مورد اینکه  چه کارهایی نباید انجام دهیم تا پیج ما غیر فعال نشود صحبت کنیم. این مطلب به همه کسانی که در اینستاگرام فعالیت دارند پیشنهاد می شود.

دلایل بسته شدن پیج اینستاگرام 

حتما تا حالا شنیدید که یک پیج دیسیبل شده و یا حتی ممکن است این اتفاق برای پیج خودتان هم افتاده باشد.

دیسیبل یعنی چه؟ دیسیبل در واقع به نوعی حذف حساب کاربری است که توسط اینستاگرام انجام می شود و باعث میشود که پیج شما از دسترس خارج شود. در واقع با دیسیبل شدن اکانتتون از دسترس شما خارج شده و پیج و حتی محتوهای شما به کسی نشان داده نمی شود. زیرا شما یک سری از قوانین اینستاگرام رو نقض کردین و به همین دلیل شما رو دیسیبل کرده است.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

17 فالووان بسته شدن پیج اینستاگرام

با رعایت این نکاتی که برای شما توضیح می دهیم اینستاگرام دیگر دلیلی برای بستن پیج شما ندارد.

در ادامه با فالووان همراه باشید تا ببینیم دلیل بسته شدن پیج اینستاگرام چیست؟

فیلترشکن رایگان:

یکی از دلیل هایی که باعث اکشن بلاک شدن پیج و در دراز مدت، دیسیبل شدن پیج میشود، استفاده از فیلترشکن های رایگان و عمومی است. وقتی شما از فیلترشکن رایگان استفاده می کنید، دائما سرور و IP عوض میشود و اینستاگرام فکر می کند پیج شما هک شده و برای اینکه از اطلاعات پیج شکا سواستفاده نشود، پیج شما رو دیسیبل می کند. بهتر است که از فیلترشکن های اختصاصی و IP ثابت استفاده کنید.

images 1 فالووان بسته شدن پیج اینستاگرام

 • آنفالویاب

استفاده از هر نوع اپلیکیشن آنفالویابی باعث بسته شدن پیج می شود. اگر می خواهید پیجی رو آنفالو کنید فقط ازآپ رسمی اینستاگرام استفاده کنید. بیشتر از 100 پیج هم در روز آنفالو نکنید.

 • آپ غیر رسمی

یکی دیگر از عواملی که باعث بسته شدن پیج می شود، استفاده از هر نوع اپلیکیشن های غیر رسمی و نامعتبر مثل اینستا ایکس، اینستا پرو، سانیستا و برنامه هایی مثل دانلودر پستت و استوری و… که از شما پسورد اکانتتون رو می گیرند.

 • فعالیت رباتی

فالو، آنفالو، لایک و کامنت بیش از حد در یک زمان محدود، دایرکت یا منشن کردن بیش از حد، پست کردن محتوای تکراری و از این قبیل کارها به معنی فعالیت ربات گونه است و باعث بسته شدن اکانت شما می شود.

 • کپی رایت

هر زمانی که شما از عکس، ویدئو و موزیک هایی که کپی رایت دارند در پست یا استوری پیج خودتان استفاده کنید اینستاگرام آن را پاک می کند و در صورتی که این عمل بارها تکرار شود پیج شما دیسیبل می شود.

 • کارهای ممنوعه

کارهای ممنوعه مثل، فروش پیج، فروش کالاهای ممنوعه، پخش و انتشار عکس و کلیپ های خشونت آمیز و کلا چیزهای غیراخلاقی و غیر انسانی.

 • اختلالات اینستاگرام

مثلا بخاطر هوش مصنوعی یک سری از اکانت ها رو می بندند ولی متوجه میشن که بعضی از اکانت هایی که بسته شده اشباه بسته شده است.

instagram hashtags 1 1280x720 1 فالووان بسته شدن پیج اینستاگرام

آیا پیج اینستاگرام قابل بازگردانی است؟

اطلاعات پیج شما حتی با دیسیبل شدن هم در دیتابیس اینستاگرام باقی می ماند. با ریپورت دادن به اینستاگرام هم می توانید پیجتان را  برگردانید، ولی به سختی.

اگر پیج شما دیسیبل شده یا به زبان عامیانه پریده، شما 30 روز وقت دارید تا به اینستاگرام ثابت کنید ربات نیستید. اگر این مراحلی رو که توضیح میدهیم انجام بدید بعد از 24 ساعت پیجتون بر میگرده.

هک یعنی چه؟ هک توسط شخصی به نام هکر انجام می شود، یعنی صفحه اینستاگرام شما توسط یک فرد از دسترس خارج شده است.

دیسیبل شدن یعنی چه؟ دیسیبل در لغت به معنای محدود و عاجز کردن است. دیسیبل شدن پیج با هک شدن متفاوت است. در حالت هک یک فرد پیج تون رو گرفته است. اما دیسیبل یعنی خودِ اینستاگرام پیج رو محدود می کند.

حالا که فرق بین هک و دیسیبل رو متوجه شدین باید تشخیص بدین که هک شدین یا دیسیبل؟

در این حالت با یک اکانت دیگه وارد اینستاگرام بشید آیدیتون رو سرچ کنید ، اگر ایدیتون نمایش داده نشد پیجتون دیسیبل شده ولی اگر تونستید تو سرچ اینستاگرام پیجتون رو پیدا کنید ولی نمی تونید واردش شوید پیجتون هک شده است.

دو راه برای برگرداندن پیج:

راه اول:

بهتر است افرادی استفاده کنند که اکانت اینستاگرامشون را با ایمیل ساخته اند.

وارد ایمیل که شوید error  دیسیبل شدن را که دیدید از طریق لینکی که خود اینستاگرام فرستاده است پسورد خود را گرفته و وارد اپ اینستاگرام شوید و پسورد رو وارد کرده و اکانت رو برگردانید .

راه دوم:

 1. با سیستم وارد سایت اینستاگرام شوید. (www. Instagram.ir)
 2. مشخصات اکانتتون رو وارد کنید. (username & password)
 3. گزینه من ربات نیستم را انتخاب کنید. (I am not robot)

حضور در گروه های تعاملی دایرکت

تا جایی که امکان دارد از حضور در گروه های تعاملی که در دایرکت ها ایجاد می شود خودداری کنید.

انتشار محتوا ممنوعه

محتواهای ممنوعه شامل موارد زیر است:

 • محتواهای کپی شده
 • محتواهای خشونت امیز
 • متحواهای پورنوگرافی
 • محتواهای شامل توهین به حقوق زنان
 • محتواهای شامل خرید و فروش داروهای پزشکی
 • محتواهای نژادپرستانه

آموزش رفع دیسیبل شدن پیج اینستاگرام

همانطور که گفتیم دیسیبل شدن پیج می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. در این بخش به معرفی برخی از راههای بازگرداندن پیج دسیبل شده می پردازیم. اگر حساب شما به دلیل نقض قوانین دسیبل شده است برای رفع آن اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. اگر هنگام ورود به اینستاگرام با پیغام your account has been disabled for violating our terms رو به رو شدید روی دکمه learn more کلیک کنید.
 2. سپس گزینه ی let us know ( به معنی “به ما اطلاع دهید”) را بزنید.
 3. در مرحله بعد در قسمت …If you believe your account was disabled by mistake در صورتیکه اکانت تجاری دارید گزینه ی Yes و اگر پیجتان شخصی است No  را بزنید.
 4. در مرحله بعد باید اطلاعات خود را پر کنید. فیلدهای نام، نام کاربری و ایمیل را پر کرده و کشور را United States انتخاب کنید. اما اگر اکانت تجاری دارید کشور ایران را انتخاب کنید.
 5. سپس از شما خواسته می شود فایلی را آپلود کنید. این مرحله را نادیده بگیرید و به مرحله بروید.
 6. بعد از چند ساعت ایمیلی از اینستاگرام برای شما ارسال می شود و از شما می خواهد تا با دستخط خود کدی که در ایمیل برای شما ارسال شده را همراه با نام کاربری و نام خود به انگلیسی بنویسید. سپس برگه را با دو دست به گونه ای جلو خود بگیرید که هم چهره شما و هم نوشته های برگه به صورت کامل دیده شود. به یک نفر دیگر بگویید که از شما در این حالت عکس با کیفیت بگیرد. فرمت عکس شما باید JPEG باشد. فایل را ضمیمه ایمیل کنید و در پاسخ به ایمیل اینستاگرام ارسال کنید.
 7. اگر حساب شما بیزینسی باشد در ایمیلی از شما خواسته می شود تا مدارک کاری خود را ارسال کنید.
 8. این مراحل را دوبار در روز تکرار کنید و منتظر دریافت پیغام فعالسازی حساب کاربری خود از طریق ایمیل باشید.

مدارک لازم برای اثبات مالکیت حساب تجاری

ارائه یکی از موارد زیر برای اثبات مالکیت پیج بیزینسی نیاز است. اگر این مدارک را ندارید بهتر است حساب خود را به تجاری تغییر ندهید. چون بازیابی حساب با شرایط اکانت معمولی بسیار سخت است.

 • ارائه جواز کسب
 • برگه پرونده مالیاتی
 • فاکتورهای بازرگانی یا فاکتورهای فروش برای کسب و کارهای کوچک
 • اثبات مالکیت دامنه سایت
 • اسناد مربوط به ثبت سفارش

برطرف کردن ارور confirm your account to request a review

کاربرانی که حساب کاربری آنها غیر فعال شده است و با این ارور مواجه میشوند عملا در مراحل بازیابی اکانت به بن بست می خورند. این ارور زمانی رخ می دهد که اینستاگرام فکر میکند شخص دیگری قصد ورود به اکانت شما را دارد. این مشکل زمانی رخ می دهد که یکی از موارد زیر اتفاق بیافتد:

 • ورود به یک حساب کاربری با دو یا چند دستگاه
 • در برخی مناطق جغرافیایی این مشکل بیشتر رخ می دهد و برخی افراد با این مشکل مواجه می شوند.
 • برای آنکه این مشکل برطرف شود یکی از راه های زیر را امتحان کنید:
 • پاک کردن کوکی های گوشی و ورود مجدد به حساب کاربری
 • اگر از VPNاستفاده می کنید منطقه جغرافیایی را عوض کنید
 • ابتدا از اطلاعات خود بکاپ بگیرید و سپس گوشی خود را ریست فکتوری کنید

نکاتی برای جلوگیری از بسته شدن پیج

روش دوم برطرف کردن دیسیبل پیج

این روش همانند روش اول است با این تفاوت که مراحل مذکور را در صفحه اختصاصی که اینستاگرام به همین منظور طراحی کرده است انجام می دهید. با ورود به help.instagram می توانید وارد مراحل اعلام دیسیبل شدن پیج خود شوید. اگر از روش اول جواب نگرفتین با این روش به احتمال زیاد به نتیجه می رسید.

روش سوم رفع مشکل غیر فعال شدن پیج

در این روش نیز اینستاگرام به شما صفحه ای را معرفی می کند تا همانند روشهای قبلی اطلاعات خود را وارد کنید. اینکه چرا اینستاگرام دو صفحه برای این منظور معرفی کرده است به دلایلی است که خود تعیین کرده است. تفاوتی که این صفحه با برگه قبلی دارد در فیلد نهایی آن است. در این فیلد از شما خواسته می شود تا توضیح دهید که حساب کاربری شما غیرفعال شده و برای برگرداندن آن نیاز به کمک دارید.

چند نکته درباره رفع دیسیبل شدن پیج

 • برای برطرف شدن دیسیبل پیج بهتر است از طریق فیسبوک اقدام کنید. چراکه ارتباط با فیس بوک موثرتر از اینستاگرام است.
 • اگر 2-3 هفته همین مراحل را تکرار کردین و نتیجه نگرفتین بهتر است به فکر راه اندازی اکانت جدید باشید.

روش های برگرداندن صفحه بسته شده

همانطور که توضیح داده شد، به ترتیب اولویت اقداماتی که نوشته شده را انجام دهید و بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده است یا خیر. درصورتی که مشکل همچنان وجود داشت، روش دوم را انجام دهید و درصورت نتیجه نگرفتن، این کار را برای روش های بعدی نیز انجام دهید:

اگر برای ورود هر بار باید Security Code را وارد کنید :

view instagram statistics miladsadeghian.ir 194646 فالووان بسته شدن پیج اینستاگرام

در قسمت پروفایل خود، علاوه بر تلفن، یک ایمیل معتبر نیز تنظیم کنید و بعد از تنظیم آن، حتما آن را Verify کنید. برای Verify کردن ایمیل کافیست بعد از تنظیم ایمیل در پروفایل، به ایمیل خودتان مراجعه کنید و روی لینکی که اینستاگرام برای شما ارسال کرده کلیک کنید تا ایمیل شما در اینستاگرام تائید شود.

حالا که هم ایمیل و هم شماره موبایل شما در پروفایل تنظیم شده است، به منوی تنظیمات (Setting) در برنامه اینستاگرام بروید، سپس وارد قسمت Two factor athentication شوید و گزینه هایی که در این قسمت فعال است را خاموش یا غیرفعال کنید.

اگر مرتبا از صفحه اینستاگرام شما بسته می شود :

برخی مواقع ممکن است استفاده از نسخه غیراستاندارد و یا غیررسمی باعث اینگونه اختلالات شود. لذا درصورتی که نرم افزاری به جز نرم افزار اصلی اینستاگرام دارید، حتما آن را حذف نمایید. برخی کاربران برای اینکه بتوانند تصاویر و یا کلیپ ها را ذخیره کنند، از این نرم افزارهای غیررسمی استفاده می کنند.

اگر از آخرین نسخه اینستاگرام استفاده نمیکنید، در اولین فرصت به “گوگل پلی” یا “اپ استور” مراجعه کنید و اینستاگرام خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

اگر از کاربران اندرویدی هستید می توانید آخرین نسخه اینستاگرام را از صفحه دانلودسنتر موبایلستان نیز دانلود کنید. (صفحه دانلود اینستاگرام و اسنپ چت)

اگر صفحه شما به طور کامل از دسترس خارج شده :

اگر دوستان شما صفحه شما را پیدا نمیکنند و یا برای ورود با عبارت “User not found” روبرو می شوید، صفحه شما احتمالا توسط اینستاگرام به طور کامل حذف شده و یا موقت غیرفعال شده است. درصورتی که اکانت شما به طور کامل حذف شده باشد، دیگر به هیچ عنوان امکان بازشدن آن وجود نخواهد داشت و شما می توانید با همان نام کاربری مجددا ثبت نام کنید و فعالیت خود را از صفر شروع کنید. امیدواریم با رعایت این موارد از دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام خود جلوگیری کنید.

یک پیشنهاد ویژه برای شما اگر می خواهید از ربات اینستاگرام استفاده کنید و نمیدانید از چه طریقی این کار را انجام دهید می توانید از وب سایت ما خرید ربات اینستاگرام را با خیال راحت انجام دهید.

مقالات پیشنهادی:

ترفندهای آپدیت 2021 اینستاگرام