یکی از دغدغه‌هایی که اکثر افراد برای شروع یک کاری دارند، ایده راه اندازی است. برای فعالیت در اینستاگرام نیز این موضوع مطرح است. همه‌ی ما دغدغه داریم که بهترین موضوع برای پیج اینستاگرام چیست و ایده‌های خلاقانه خود را از کجا بیاریم. موضوعات مختلفی را برای فعالیت در  instagram می‌توانید انتخاب کنید. اما باید به این دقت کنید که آن موضوعات همه پسند و جذاب باشد. زیرا اکثر افراد برای خوش‌گذرانی و تفریح به اینستاگرام سر می‌زنند. از این رو اگر موضوع پیج شما برای آنها سرگرم کننده نباشد، زیاد نمی‌توانید موفق باشید. خیلی از افراد فکر می‌کنند که اگر اقدام به خرید فالوور اینستاگرام، خرید لایک اینستاگرام، خرید کامنت اینستاگرام و حتی خرید بازید اینستاگرام کنند، موفق می‌شوند. باید عرض کنیم که همیشه اینطور نیست، ازاین رو لازم است که در کنار این موارد جذاب هم باشید. برای بررسی بیشتر این موضوع تا پایان مقاله باما همراه باشید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

ایده برای پیج اینستاگرام

دسته بندی موضوعات اینستاگرام:

ما برای اینکه یک پیج پر مخاطب راه اندازی کنیم، باید با موضوعات پر طرفدار آن آشنا باشیم. با این کار می‌توانیم پیشرفت خود را لحظه به لحظه ببینیم. همچنین خیلی سریع به درآمدهای خوبی نیز برسیم. در این بخش قرار است موضوعات داغی که هر لحظه به تعداد مخاطبین آن افزوده می‌شود را معرفی کنیم. اگر به دنبال بهترین موضوع برای پیج instagram خود هستید بهتر است تا ابتدا با دسته بندی موضوعی آن آشنا شوید. سپس در ادامه خود می توانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

در اولین قدم باید بدانید آموزش مؤثرترین قدم برای پیج اینستاگرام است:

پیج اینستاگرام

شما از معلمی خشک، سرد و جدی درس یاد می‌گیرید، یا معلمی که با شوخی، شعر و رمز و راز به شما آموزش دهد؟ مسلما معلمی که کلاسی شوخ و گرم داشته باشد موفق است. دقیقا مانند اساتید کنکوری باید رفتار کنید. سعی کنید در هر زمینه‌ی آموزشی که قرار است فعالیت کنید، جوری باشید که سرگرم‌کننده هم باشید. یکنواخت نباشید و منعطف باشید. با این کار می‌توانید موفقیت خود را تضمین شده بدانید.

موضوعات سرگرم کننده انتخاب کنید:

یکی دیگر از بهترین موضوعاتی که می توان برای پیج اینستاگرام انتخاب کرد، پیج‌های سرگرمی است.منظور از موضوعات سرگرم‌کننده این است که مطالب جالب و هیجان‌انگیز مانند دانستی‌ها در پیج خود قرار دهید. پیج‌های زیادی در این باره فعالیت می‌کنند همچنین حواشی هنرمندان و افراد سرشناس نیز می‌تواند جزوی از سرگرمی برای افراد محسوب شود که فالوور های خوبی به شما دهد.

ایده برای پیج اینستاگرام

چگونه ایده های خلاقانه برای پیج اینستاگرام پیدا کنیم؟

تا اینجا با دسته‌بندی موضوعات اینستاگرام آشنا شدیم. این موضوعاتی که در بالاتر به آن پرداختیم می‌تواند شما را زودتر به فالوورهای بالا برساند. اما باید خلاق باشید. یعنی اینکه دقیقا همان پستی که طرف در پیج خود قرار داده است را شما هم قرار ندهید. یک کاور جذاب، یک کپشن جذاب و یک تیتر جذاب برای آن بسازید. ساخت کاور و تیتر برای ویدئو کاری زمانبر شاید باشد. اما این زمانبر بودن می‌تواند در آخر به درآمدهای کلان شما تبدیل شود. پیج‌های گوناگونی هستند که با همین ایده توانسته اند درآمدهای میلیونی در طول روز بدست آورند.

همچنین شما نباید فقط محتوای خود را از اینستاگرام بدست آورید. در سایت‌های به اشتراک‌گذاری ویدئو نیز فعالیت کنید. به عنوان مثال با مراجعه به YouTube می‎‌توانید ویدئوهای جذاب و دیده نشده‌ای پیدا کنید که برای هرکسی جذاب است. فرقی ندارد این ویدئوها ایرانی یا خارجی باشد. به هر حال باید طوری باشد که برای فالوور های شما جذاب باشد. پس این را فراموش نکنید که هیچگاه محدود به یک پلتفرم نباشید و همواره در حال گشت و گذار باشید.

پیج های موفق اینستاگرام چه کاری کردند؟

اگر به طور کلی بخواهیم پاسخ دهیم، زحمت کشیده‌اند. شاید این پاسخ کلیشه‌ای باشد اما واقعا همینطور است. آن‌ها تا ایده‌ای به ذهنشان رسید همان را اجرا کرند. شما تا کاری را شروع نکنید نمی‌توانید نقاط ضعف و قوت کار خود را پیدا کنید. در شروع فعالیت است که متوجه خواهید شد. اما اگر به طورکلی بخواهم به شما بگویم، چند کاری که عرض می کنم را همه‌ی آن‌ها انجام داده‌اند. پیج های موفق اینستاگرام همواره در حال رصد کامنت‌های پیج خود و دیگران هستند. از طریق کامنت‌ها موضوعات جذابی را می‌توان برای تولید محتوا به دست آورد. پست‌های با کیفیت و حرفه‌ای را درست کرده اند. به طوری که مخاطب رغبت کند آن را ببیند. کاری که اکثر افراد انجام نمی‌دهند.

کار اصلی و حیاتی دیگری که وجود دارد تعامل داشتن است. ما بارها در مقالات مختلف به این موضوع اشاره کرده‌ایم که باید با پیج‌های هم موضوع خود تعامل داشته باشید. به عنوان مثال شما در بحث دانستی‌ها کار می کنید. باید پیج‌های هم موضوع و بزرگ هم صنف خودتان را فالو کنید. بعد از اینکه فالو کردید مانند یک دوست برای آنها کامنت بگذارید و تعامل داشته باشید. نباید جوری رفتار کنید که صاحب پیج فکر کند تبلیغات انجام می‌دهید. بعد از آن متوجه بازدهی خوبی که از این کار گرفته اید می‌شوید.

بهترین موضوعات پر طرفدار در اینستاگرام

تا اینجا دسته‌بندی‌های موضوعی را به شما عرض کردیم. در ادامه قرار است دقیقا موضوعاتی که می‌تواند در عرض چند هفته مفید باشد را به شما بگوییم. اگر ایده ندارید و می‌خواهید از ایده‌هایی که همیشه جواب می‌دهند استفاده کنید می‌توانید به این لیستی که در این بخش به آن می‌پردازیم رجوع کنید و بر طبق آن عمل کنید.ما دوست داریم همه‌ی کسانی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنند به درآمد برسند. تا اینجا نیز تا حدودی موفق عمل کرده‌ایم. این موضوعات پرطرفدار اینستاگرام به ترتیب زیر می باشند:

  1. تست و بررسی خودرو
  2. آموزش آرایشگری
  3. تیپ و استایل
  4. موضوعات کودکان
  5. آشپزی
  6. فوتبال و فن پیج های فوتبالی
  7. حواشی افراد معروف

حتی شما میتوانید با مصاحبه با افراد معروف به پیشرفت و دیده شدن پیجتان کمک کنید:

کم نیستند سایتهایی که گفتگوی خود با هنرمندان را انتشار داده اند. البته لازم نیست حتما مستقیما گفتگوی اختصاصی با افراد مشهور داشته باشید. می توانید گفتگوهای انجام شده و جدیدی که در سایتهای معتبر منتشر شده است را در پیجتان منتشر کنید. اگر هم بتوانید به طور اختصاصی با هنرمندان مصاحبه داشته باشید که چه بهتر. اینطور بسیار سریعتر رشد خواهید کرد.

پیج اینستاگرام

پیج با موضوع و ایده اطلاعات مالی و اقتصادی

بسیاری از افراد همواره به دنبال قیمت ارز، طلا و سکه و … هستند و ممکن است سر زدن این افراد به پیج ها و سایتهای مختلف برایشان سخت باشد. شما می توانید با راه اندازی یک پیج و ارائه اطلاعات سریع و به روز و دقیق باعث شوید این افراد از دنبال کنندگان شما باشند. البته برای این که خاص باشید لازم است پیج خود را با اطلاعات بیشتری تزیین کنید. به عنوان مثال تحلیل های تکنیکال ارزهای دیجیتال را قرار دهید و یا روند بازار را بررسی و تحلیل کنید و در قالب ویدیوهای جذاب به صورت روزانه منتشر کنید. به شما قول می دهیم که موفق خواهید شد.

پیج با ایده و موضوع رویدادها و رخدادهای روز

شما باید سعی کنید همیشه به روز باشید و ترندها و رویدادهای روز را دنبال کنید. اگر خودتان به روز نباشید نمی توانید اطلاعات به روزی به دیگران بدهید. پس در این سبک و ایده اول باید خودتان را همیشه به روز نگه دارید. پس از اینکه به یک ترند برخورد کردید که جذابیت بالایی دارد، بلافاصله آن را در پیج خود منتشر کنید. ترندها بسیار سریع منتشر می شوند و در نتیجه در مدت زمان کوتاهی می توانید کاربران زیادی را به پیجتان وارد کنید. بنابراین از این ایده غافل نشوید.

پیج با موضوع فروش محصولات و خدمات

این سبک و ایده برای زمانی است که خودتان محصولات یا خدماتی دارید. در این حالت می توانید محصولاتتان را در پیجتان معرفی کنید و ویدیوهای نقد و بررسی برای محصولات یا خدمتتان قرار دهید. البته برای حرفه ای تر شدن پیج می توانید همچنین دیدگاههای خریداران و مشتریان راضی خود را که محصولات و خدماتتان را خریداری کرده اند در پیج قرار دهید تا دیگر کاربران ترغیب به خرید شوند. این ایده نیز یکی از ایده های خوب برای فعالیت در اینستاگرام است.

ایجاد محتوا با موضوع تخصصی حوزه کاری

در این سبک باید یک دانش خاص در یک حوزه خاص داشته باشید. یک پیج تخصصی لازم است تولید محتوایی یکتا و یونیک در حوزه فعالیت خود منتشر کند. در هر حوزه ای که فعالیت می کنید، کافیست محتوای روز و تازه منتشر کنید، آن هم به صورت کاملا تخصصی. محتوایی که بار علمی بسیار زیادی داشته باشند. در این حالت می توانید دنبال کنندگان تخصصی زیادی جذب کنید. یعنی فالوورهایی که نیازمند به آن اطلاعات هستند. قطعاً افراد زیادی وجود خواهند داشت.

ایده های پرطرفدار برای موضوع پیج

ساخت پیج با موضوع فعالیت های شخصی یا سازمانی

همیشه برای تولید محتوا در اینستاگرام الزاماً نیازی نیست از موضوعات تخصصی صحبت کنید. گاهی وقت ها می توانید پست ها یا استوری های خودمانی و ساده و عامیانه بگذارید. می توانید از مسافرت خود، دور هم نشینی ها، گفتگوی صمیمی با همکاران، جشن های شخصی یا سازمانی خود پست یا استوری منتشر کنید. این به خلاقیت شما بستگی دارد که چطور محتوا تولید کنید.

تولید محتوای پیج با موضوع مسابقه

انتشار پست با موضوع مسابقه یکی از جذاب ترین شیوه های تولید محتواست. در این سبک از تولید محتوا مخاطب شدیداً با موضوع مورد بحث در پست تعامل برقرار کرده و این تعامل به طور مستقیم و غیر مستقیم در رشد پیج شما اثرگذار خواهد بود.

برای اینکه بتوانید یک مسابقه جنجالی و لذت بخش اجرا کنید، باید ابزارهای مختلف اینستاگرامی را بشناسید و در تعیین جایزه و استراتژی کار مهارت کافی داشته باشید تا بتوانید احتمال نتیجه گیری مثبت را برای پیج بالا ببرید.

این سبک را می توان در دسته سرگرمی یا در بسیاری از مواقع در دسته تبلیغات از موضوع پیج اینستاگرام جای داد. چرا که بسیاری از مسابقات به هدف معرفی بیشتر خود و ترغیب کاربران به معرفی پیج ما صورت می پذیرد.

به عبارت دیگر، برگزاری مسابقات اینستاگرامی نوعی تبلیغات غیر مستقیم محسوب می گردند.

پیج با موضوع جملات کوتاه

بدون شک افرادی وجود دارند که حوصله خواندن متن های بلند و طولانی را ندارند. گاهی یک جمله عاشقانه کوتاه، یک شعر کوتاه و یا یک نقل قول و شعر نو می تواند حال آن ها را دگرگون کند. ایجاد یک پیج با چنین مضمونی قطعا روی این افراد تاثیر گذار است و می تواند آن ها را جذب کند.

ساخت پیج با موضوع انتشار بازخورد کاربران

قطعا بسیاری از افراد عاشق خواندن کامنت ها یا نظرات دیگران هستند. یکی از راههی ایجاد محتوای جذاب اینستاگرامی، انتشار نظرات کاربران است. می توانید نظرات کاربران خود را گلچین کرده و با ظاهر و گرافیکی زیبا آن ها در پیج خود منتشر کنید. در این مورد بسیار دقت کنید. چون نیازمند گرافیک بسیار حرفه ای خواهید بود.