اگر از کاربران با سابقه در اینستاگرام میباشید حتما با واژه ی فلاپ مواجه شده اید ، اما ممکن است بسیاری از افراد این عبارت برایشان غریبه و نا آشنا باشد ما قصد داریم در این مقاله به بررسی این واژه و عوامل موثر برآن بپردازیم.باما همراه باشید.

بطور خلاصه و مختصر فلاپ به معنی جریمه شدن پیج های متخلف در اینستاگرام میباشد ، پیج هایی که قوانین وضع شده در اینستاگرام را نقض نموده و آنها را نادیده میگیرند.

اما در عمل فلاپ به چه شکل است و در بستر اینستاگرام چه اتفاقی برایش می افتد؟

فلاپ شدن پست در اینستاگرام به منظور شکست آن میباشد، و به عبارتی افت پیدا میکند و همین امر سبب میشود برای تعداد محدودی از کاربران نمایش داده شود و نسبت به پست های دیگر با تعداد کمتری از ویو، لایک، کامنت و… مواجعه میشود و بطور کلی تعامل آن پست نسبت به سایر پست های دیگر به میزان قابل توجهی پایین می آید.

فلاپ چیست

و سوالی که ممکن است تا اینجای مطالعه مقاله پیس بیاید این است که چرا پست ها ممکن است با فلاپ رو به رو شوند؟

در پاسخ باید بگوییم اگر از ابتدا مقاله را بادقت مطالعه کرده باشید به این مسئله اشاره کردیم، فلاپ زمانی برای یک پست ممکن اتفاق بیفتد که در آن پیج قوانین وضع شده برای اینستاگرام رعایت نشده باشد یا آنها را نادیده گرفته باشند ازاین رو پست ها با شکست یا همان فلاپ رو به رو میشوند.

روش های جلوگیری از فلاپ شدن در اینستاگرام را میدانید؟

قطعا تا به حال دیده اید که در اینستاگرام اشخاصی که کار تولید محتوا انجام میدهند، بلاگرها و کسانی که فالوورهای زیادی را جذب کرده ند در استوری ها و پست هایشان از فالوورها و کاربرانشان میخواهند که پست را ضمن لایک کردن ذخیره کنند و آنرا با دوستانشان به اشتراک بگذارند، این یکی از راهکارهای مهم و اصلی دور ماندن از خطر فلاپ شدن در اینستاگرام است ،لذا با انجام این نکات تعاملی از ازطرف فالوورهای پیجتان ازخطر فلاپ دور خواهید ماند.

روش های مؤثر و مثبت بر روی تعامل کاربران با رسانه های به اشتراک گذاشته شده در پیج های ما کدام اند؟

در ادامه مقاله روش هایی که تأثیر بسزایی بر روی تعامل کاربران با پست ها میتوانند داشته باشند را مورد بررسی قرار میدهیم.

فلاپ به چه معناست

1.از کپشن های مناسب و تأثیرگذار استفاده کنید

کپشن نویسی مناسب و اصولی ازنکاتی مهم و قابل توجه در اینستاگرام بوده و روز به روز نیز در حال افزایش اهمیت میباشد.

چگونه میشود با کپشن از فلاپ شدن پست جلوگیری کرد؟

از میخواهید با کپشن نویسی از فلاپ شدن پست جلوگیری کنید لازم از کلمات مناسب و جذاب استفاده کرده و باا ستفاده از آنها با مخاطبین خود ارتباط و تعامل برقرار کنید در نتیجه ی تعامل برقرار کردن با مخاطبین از خطر فلاپ دور خواهید ماند.

2.به صورت منظم و برنامه ریزی شده تولید محتوا انجام دهید

همانگونه که در وبلاگ های قبل در وبسایت اشاره کردیم برای هر گروه از پیج های اینستاگرام لازم است که ساعات و تایم های مشخص شده ای را برای انتشار پست های خود در نظر بگیرید وآنها را به صورت زمانبدی شده منتشر کنید.

اینکار چه تأثیری خواهد داشت؟

هرچه کاربران بیشتری پست منتشر شده در پیج شمارا ببینند خطر فلاپ شدن آن پست ازطرف اینستاگرام نیز کمتر میشود و اینستاگرام نیز پیج های منظم را کمتر جریمه میکند

همچنین پست های زمانبندی شده سبب میشوند علاوه براینکه تعداد زیادتری از فالوورهایتان پست را میبینند ، اینستاگرام نیز متوجه منظم بودن شما نیز میشود. و نکته ی قابل توجه این است که این مورد بر اساس الگوریتم های اینستاگرام راهی است برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام.

3.فالوورهای واقعی و فعال داشته باشید

وجود تعامل بین کاربران همیشه برای اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. وجود فالوورهای غیرفعال و روح گامی مؤثر به سوی فلاپ شدن از طرف اینستاگرام میباشد ،به همین دلیل لازم است فالوور واقعی و فعال داشته باشد و با آنها تعامل برقرار کنید.

4.بعد از انتشار پست هایتان حتما آنلاین بمانید

بعد از انتشار پست در پیجتان لازم است به مدت 40 دقیقه الی یک ساعت آنلاین بمانید و به کامنت های فالوورهایتان پاسخ دهید ، درصورت توانایی به دایرکت ها پاسخ دهید، ازکسانی که پست شما را استوری میکنند قدردانی کنید و…

با رعایت همین چند نکته ساده اما بی نهایت مهم شما میتوانید با فالوورهایتان تعامل برقرار کنید و به گونه ای به محبوبیت خود درمیان آنها که سبب دنبال شدن مکرر شما میشود اضافه کنید. امیدواریم تا اینجای مقاله توانسته باشیم مفهوم کلی فلاپ شدن در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش داده باشیم.

 

چه کارهایی باعث فلاپ شدن پست های اینستاگرام می شود؟

1.ارسال پست‌های پیج در دایرکت به صورت اسپم

به هیچ وجه پست‌های خود را در دایرکت اینستاگرام به صورت یکجا برای افراد زیادی ارسال نکنید. حتی اگر دریافت‌کنندگان پست آن را لایک کنند، باز هم ارسال پست به تعداد زیاد از سمت اینستاگرام کاملاً اسپم شناخته شده و مطمئناً تأثیر منفی روی عملکرد پیج شما خواهد داشت.لازم به ذکراست اگر پست‌های ارسالی شما در دایرکت توسط دریافت‌کنندگان لایک نشوند، نمره‌ی منفی بیشتری به پیج شما تعلق خواهد گرفت.

اما بدترین وضعیت زمانی است که چت شما قبل از باز شدن توسط دریافت‌کننده‌ی پیام حذف شود. در این صورت اکانت شما به عنوان “مزاحم” شناخته شده و علاوه بر فلاپ شدن پست، احتمال دیسیبل شدن پیج نیز وجود دارد. پس حتما مواظب این گونه نکات به ظاهر ساده اما بسارمهم باشید چون هرگونه خطا ازطرف شما برای اینستاگرام تخلف بوده و به سمت فلاپ شدن نزدیک تر میشوید.

فلاپ شدن پست اینستاگرام

2. متصل بودن به آنفالویاب‌های متعدد و مختلف

اتصال به آنفالویاب‌های زیاد و دسترسی برنامه‌های زیاد به اکانت اینستاگرام باعث خواهد شد اینستاگرام متوجه فعالیت غیرعادی در پیج شما شده و آن را جریمه کند. یکی از این جریمه‌ها ، فلاپ شدن پست‌های پیج می‌باشد. پس سعی کنید تا حد امکان از آنفالویاب‌ها و سایر برنامه های متفرقه استفاده نکنید .اگر هم اکنون در حال استفاده از اینگونه برنامه ها هستید، می‌توانید به سادگی و با تغییر رمز اکانت اینستاگرام خود دسترسی آن‌ها را به اکانت خود قطع کنید  و مجددا از استفاده از آنها خودداری کنید.

3. ویرایش کردن پست بلافاصله بعد ازانتشار

زمانی که پستی را منتشر می‌کنید، ابتدا در صفحه‌ی اصلی (Feed) برای فالوورهای شما نمایش داده می‌شود و در صورتی که بتواند تعامل خوبی از سوی آن‌ها دریافت کند، به صفحه‌ی اکسپلور و هشتگ‌ها راه پیدا خواهد کرد.

چنانچه پس از انتشار پست، افراد تگ‌شده، لوکیشن، کپشن آن را ویرایش کنید، آمار تعامل‌های صورت گرفته پاک شده و دوباره از صفر شروع خواهد شد. بنابراین، ویرایش پست مانع پیشرفت آمار تعامل و باعث فلاپ شدن پست در اینستاگرام خواهد شد.

4. عدم تعامل با فالوورها

برقراری ارتباط با فالوورها مزایای زیادی برای ادمین پیج و همچنین فالوورها دارد. در برخی پیج‌ها اهمیت و حساسیت این موضوع بیشتر از سایر پیج‌ها احساس می‌شود. برای مثال صاحبان پیج‌های فروشگاهی باید در کامنت‌های پست‌ها پاسخگوی سوالات مشتریان خود باشند.

علاوه بر پاسخگو بودن به سوالات کاربران در پیج‌های فروشگاهی، برای جلوگیری از فلاپ شدن پست‌ها صاحبان همه‌ی پیج‌ها باید در کامنت‌ها با فالوورهای خود در ارتباط باشند. پس شما هم سعی کنید تا جایی که می‌توانید پاسخگوی سوالات فالوورهای خود باشید. همچنین پین کردن کامنت‌های جالب نیز می‌تواند راهکار مناسبی برای برقراری ارتباط با مخاطبین پیج باشد.

5. انتشار پست‌های زیاد به صورت پشت سر هم

انتشار چند پست به صورت پشت سر هم ممکن است برای کاربران جذابیت نداشته و خسته‌کننده باشد. به همین دلیل ممکن است بسیاری از آن‌ها پست شما را لایک نکنند. در حالت کلی تعامل زیادی از سوی کاربران دریافت نخواهید کرد و اینستاگرام به این نتیجه خواهد رسید که پست‌های شما برای کاربران جذابیت زیادی ندارند. تمامی این عوامل منجر به فلاپ شدن پست شما در اینستاگرام خواهد شد. بنابر این، برای جلوگیری از فلاپ شدن پست، سعی کنید پست‌های خود را در فاصله‌های زمانی بسیار کم منتشر نکنید و همتنگونه که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم برای انتشار پست های خود زمانبدی تعیین کنید.

unnamed 3 فالووان فلاپ شدن پست های اینستاگرام

 تفاوت فلاپ و شادوبن در اینستاگرام چیست؟

فلاپ شدن پست و شادوبن شدن اکانت در اینستاگرام دو مورد از جریمه‌هایی هستند که اینستاگرام برای پیج‌هایی که قوانین را نادیده میگیرند و به آنها عمل نمیکنند در نظر می‌گیرد. به دلیل معنی نزدیک این دو مورد، برخی کاربران در تشخیص آن‌ها از همدیگر دچار اشتباه می‌شوند.

فلاپ شدن به این معنی است که پست‌هایی از پیج شما که توسط اینستاگرام جریمه می‌شوند، فقط برای تعداد محدودی از فالوورهای پیج نمایش داده می‌شوند؛ در حالی که وقتی اکانت شما شادوبن می‌شود پست‌های شما برای تمامی فالوورها نمایش داده می‌شوند، اما در صورت استفاده از هشتگ در پست‌ها، پست‌های شما در نتایج جستجوی آن هشتگ‌ها در صفحه‌ی اکسپلور نمایش داده نمی‌شوند.

تیم فالووان در نظر دارد با ارائه خدمات بینظیر خود همچنین انتشار مطالب آموزشی که دراین برهه از زمان که اینستاگرام به منبعی اصلی برای معرفی کسب وکارها تبدیل شده است ، در دیده شدن و ارتقاء پیج شما اقدامات و قدم هایی مؤثر بردارد،

لذا شما همراهان عزیز میتوانید با استفاده از پکیج های ارائه شده دراین وبسایت اعم از خرید فالوور ارزان، خرید لایک ،خرید ربات اینستاگرام و … از روح ماندن پیج خود جلوگیری کرده و سریع تر ازحد تصور آنرا به مشتریان بالقوه خود معرفی نمایید.