شبکه اجتماعی قدرتمند اینستاگرام دارای قابلیت های زیادی است که هرکدام از آنها  کاربردهای خاص خود را دارند این این مقاله می خواهیم درمورد قابلیت گاید اینستاگرام صحبت کنیم. اگر میخواهید راجع به این قابلیت، که چیست و چه کاربردی دارد، بیشتر بدانید لازم است با این وبلاگ از فالووان همراه باشید.

قابلیت گاید اینستاگرام در سال 2020 توسط اینستاگرام برای کاربرانش راه اندازی شد اما نکته ی قابل توجه این است که این قابلیت در ابتدا فقط مختص به کاربران فعال در زمینه بهداشت و سلامت بود اما بعد ازمدت ها اینستاگرام در نوامبر 2020 قابلیت گاید (guide ) برای همه ی کاربران فعال در بستر اینستاگرام فعال و قابل استفاده و در دسترس واقع شد. حال لازم است با معنی آن در اینستاگرام آشنا شویم.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

قابلیت guide اینستاگرام

گاید اینستاگرام چیست؟

به زبانی ساده باید بگوییم که گاید (guide) اینستاگرام قابلیتی است که اینستاگرام برای کاربرانش قرار داده است به این شکل که کاربران میتوانند با استفاده ازآن میتوانند پیجی با ظاهری شکیل و زیبا داشته باشند.

همانطور که از معنی (guide) میتوانیم بفهمیم، یک راهنما و نشان دهنده ی راه برای هر کاربر میباشد ، هدف از قابلیت گاید دراینستاگرام دراصل این است که یک یا چند نقشه و راهنما برای مخاطبانتان بسازید تا آنها بتوانند محتوای منتشر شده در پیج شمارا به راحتی بتوانند پیدا کنند .

اما چگونه باید ازآن استفاده کرد؟ آیا نیاز به یادگیری دارد؟

باید بگوییم قابلیت گاید این امکان را به شما میدهد تا بتوانید محتواهای منتشر شده در پیجتان را در دسته بندی های مرتبط قرار دهید، به عنوان مثال: محتواهای آموزشی،انگیزشی، تفریحی،محصولات و … را در دسته بندی های مربوط به هم قرار دهید، بنابریان ازاین قابلیت تمام افراد اعم از اینفلوئنسرها ، بلاگرها، افرادی که تولید محتوا انجام میدهند و … میتوانند استفاده کنند.

قابلیت گاید اینستاگرام چیست؟

قابلیت گاید اینستاگرام را از کجا باید پیدا کنیم؟ آیا نیاز به دانلود دارد؟

برای پیدا کردن گاید اینستاگرام نیازی به اپلیکیشن و برنامه جداگانه ندارید ولی لازم است که از آپدیت بودن اینستاگرامتان اطمینان حاصل کنید در صورت آپدیت نبودن میتوانید ازطریق یکی از اپ های موجود مانند گوگل پلی و بازار استفاده کنید و آنرا به آخرین ورژن منتشر شده تغییر دهید. در ادامه باید بگوییم که استفاده از قابلیت گاید برای همه ی کاربران فعال است و هریک ازشما میتوانید با چند حرکت ساده و طی چندمرحله به آن دسترسی داشته باشید.

بعد از چک کردن ورژن اینستاگرامتان لازم است در مرحله اول آنرا بازکرده سپس به بخش پروفایلتان بروید ، سپس به بخش + که در بالای صفحه ودر قسمت راست صفحه قرار دارد بروید ، بعد ازآن به گزینه های پیش رو نگاه کنید ، دربین گزینه هایی که در صفحه تلفن همراهتان مشاهده میکنید دربین آنها گزینه guide را میتوانید مشاهده کرده و ازآن استفاده کنید.

بعد از پیدا کردن گزینه guide لازم است ازبین گزینه های موجود گزینه ی places را را انتخاب نمایید، سپس لازم است لوکیشن گوشی همراهتان را فعال نمایید، حال دراین مرحله
یک لوکیشن و مکان را که مد نظر دارید از قسمت Find a location یا Search جستجو و انتخاب کنید.

با انجام مراحلی که گفته شد و شمانیز انجام دادید، لیست پست های شما نمایش داده خواهد شد، سپس پست هایی که مدنظرتان است را در یک گاید مرتبط دسه بندی نمایید.

در مرحله ی بعد میتوانید به قسمت پایین صفحه مراجعه کنید و ازبین گزینه های موجود، گزینه ی  Add Places را انتخاب کنید و مجددا یک لوکیشن دیگر سرچ و پست هایی را انتخاب کنید. همچنین لازم به ذکراست که در بخش  Add Title برای گاید مورد نظر Title یا عنوان تعیین کنید.

از قسمت Change Cover Photo نیز در صورتی که تمایل داشتید، می‌توانید کاور را تغییر دهید  و کاوری مرتبط با موضوع پست های دسته بندی شده تعیین و انتخاب کنید.

و درادامه لازم است اشاره کنیم در قسمت ?What is this guide about کپشنی مرتبط با گاید بنویسید. (انجام این مرحله اختیاری است واجباری در انجام نیست )

سپس برای هر پست یک عنوان یا Title و عنوان مرتبط با پست های دسته بندی شده بنویسید.

بعد از انجام مراحل گفته شده گزینه Next را در بالای صفحه انتخاب کنید.

و سپس در صفحه ای که برایتان نمایش داده می‌شود گزینه Share را انتخاب کنید تا گاید اینستاگرام شما در پیجتان منتشر شود  و در دسترس سایر کاربران و مخاطبین پیجتان قرار بگیرد.

بعد ازتعاریف گفته شده لازم است به بررسی این بحث بپردازیم که قابلیت گاید (guide) چه کاربردهایی در اینستاگرام دارد؟

قابلیت guide اینستاگرام

تا اینجای مقاله دریافتیم که قابلیت گاید اینستاگرام چیست و ازکجا باید آنرا فعال کنیم ، حال لازم است با کاربردهای آن نیز بیشتر آشنا شویم، باماهمراه باشید.

بهترین و کارآمدترین کاربردآن که در قسمت های قبلی مقاله به نیز اشاره کردیم این است که میتوانید پست های خود را با توجه به موضاعات و دسته بندی های مربوط به هم ، دسته بندی و مدیریت کنید. این کار هم باعث منظم بودن پیج شما میشود هم ظاهری شکیل و عامیانه پسند دارد.از قابلیت گاید میتوان برای افزایش تعامل بین کاربرانتان نیز استفاده کنید به این صورت که گاید مورد نظرتان را با استفاده از استوری میتوانید منتشر کنید ، تا فالوورهایتان رانسبت به دیدن پست هایتان تشویق کنید.به این صورت با کاربران و مخاطبینتان تعامل بیشتری برقرار میکنید.

قابلیت گاید و راهنمای اینستاگرام این امکان را به شما میدهد که محتوا و رسانه های به اشتراک گذاشته شده در پیجتان را در چند فیلد و شاخه مختلف و جدا جلو ببرید، بدون اینکه نظم و تربیت آنها بهم بخورد.مورد بعدی که اشاره ای کوچک نیز در قسمت های قبلی به آن داشتیم این است که این قابلیت همانگونه که ازاسم و معنیش پیداست سبب میشود که مخاطبین و کاربران پیجتان بتوانند محتوا و رسانه های مورد نظرشان را به راحتی در پیج شما پیدا کرده و به آن دسترسی داشته باشند. حتی هرچقدر هم که آن پست و رسانه قدیمی باشد.

شما همچنین می‌توانید با استفاده از این قابلیت جدید که توسط اینستاگرام در نوامبر 2020 ارائه و در دسترس تمام کاربران قرار داده شده است، محتوای جذابی را در مورد مکان های مختلف به شکل دسته بندی شده و منظم، در بخش Guides پیج خود ایجاد کنید. در این حالت می‌توانید از پست های دیگر پیجها استفاده کنید و یک Guide مخصوص در مورد مکان ها، در صفحه خود داشته باشید.در صورتی که پیج شما فروشگاهی باشد، می‌توانید با ساخت guide اختصاصی از بخش Products، محصولات خود را به شکلی منظم و با دسترسی آسان دسته بندی کنید.

unnamed 3 فالووان قابلیت گاید اینستاگرام

بعد ازاین تعاریف لازم است به نحوه ساخت گاید در اینستاگرام بپردازیم:

شما می‌توانید با استفاده از قابلیت گاید که جدیدا اینستاگرام ارائه کرده وبین کاربران مرسوم شده، در سه شاخه Places ،Products و Posts پست های خود را دسته بندی کنید.
در دسته بندی places می‌توانید با اضافه کردن Location، پست هایی را مرتبط با مکان انتخاب شده یافته و انتخاب کنید. در حالت دوم می‌توانید در صورت فروشگاهی بودن پیجتان، محصولات پیج خود را در گاید دسته بندی کنید.

و در حالت posts می‌توانید پست های خود را بر اساس محتوای متنی، تصویری و ویدیویی و یا هر محتوایی که مد نظر دارید، دسته بندی کنید تا برای کاربرانتان مسیر راحت تری برای پیدا کردن مطالب مد نظرشان ایجاد کنید.یکی دیگر از وبلاگ های آموزشی فالووان نیز به پایان رسید.نهایت تشکر و قدردانی را ازشما عزیزان و همراهان داریم که مطالب وبسایت را دنبال میکنید و به اطلاعات خود و بروز بودنتان اهمیت میدهید.

تمام تلاش تیم ما،بروز بودن شما و پیجهای اینستاگرامی و کسب و کارتان است تا بتوانید با استفاده از این آموزشها گامی مؤثر و کارآمد در راستای پیشرفت پیجتان بردارید. وب سایت ما علاوه بر انتشار مطالب و مقالات بروز درجهت آپدیت شدن اطلاعات شما برای پیشرفت پیجتان پلتفرمی آسان و کاربرپسند در راستای ارائه خدماتی همچون خرید فالوور ارزان،خرید لایک،خرید ویو و… است ک روزانه باشمار زیادی از کاربرانی مواجه است که با مراجعه به این وبسایت پیج خود را ارتقا داده و از سطح و کیفیت به دست آمده آن نهایت رضایتمندی را به دست آورده اند.

شما نیز میتوانید با بهره مندی و دریافت پکیج های هدفمند و بروز ما به سطح و درجه دلخواهتان برسید.