تلگرام؛ یکی از قدرتمند ترین و محبوب ترین پلتفرم های دنیاست که توانسته با ارائه قابلیت های جذاب و پر کاربرد، نیار های کاربران خود را رفع کند. بدون شک شما هم تا کنون در این پلتفرم فعالیت کرده اید، و با نام لست سین که در زبان فارسی به آن آخرین بازدید گفته میشود آشنا هستید.

قابلیت آخرین بازدید(last seen)؛ یکی از ویژگی های تلگرام است که شما می توانید با ورود به تنظیمات آن، و درج شرایط و قوانینی خاص مشخص کنید که چه کسانی می توانند آخرین بازدید شما در این برنامه را ببینند. در ابتدا قابلیت لست سین تلگرام، محدود بود اما رفته رفته این قابلیت هم نیز گسترده شد که جا دارد ما در خصوص آن یک مقاله کامل و جامعی در اختیارتان بگذاریم. پس تا انتهای این مقاله با فالووان همراه باشید تا نکات استفاده از پیوی تلگرام را آموزش دهیم.باما همراه باشید.

آخرین بازدید تلگرام (last seen) چیست؟

همانگونه که از نامش پیداست، این قابلیت به شما این امکان را می دهد که زمان آخرین فعالیتی که در تلگرام داشته اید را، از دیگران پنهان کنید.

این موضوع می تواند کمی شخصی باشد و برای برخی افراد خوشایند نباشد که دیگران از آخرین بازید آنها، اطلاع داشته باشند. از آنجایی که تلگرام، یکی از امن ترین پلتفرم های جهانی است، همواره قابلیت های خود را به روز رسانی می کند تا کاربران خود، هنگام استفاده از این برنامه، حس امنیت بیشتری داشته باشند.

شما با ورود به بخش لست سین یا همان آخرین بازدید تلگرام، می توانید تنظیمات آن را به گونه ای تغییر دهید که دیگر کسی قادر نباشد از آخرین زمان فعالیت شما آگاه باشد. با ما همراه باشید تا ریز و بم این ویژگی جذاب را برای شما به صورت جامع شرح دهیم.

آخرین بازدید تلگرام

گفتنی است که تلگرام دیگر قابلیت هایی را در اختیار کاربران خود گذاشته است که بتوانند جدا از ویژگی آخرین بازدید(last seen)، تماس ها و گروه هایی را که دارند محدود کنند و بیش از پیش حریم خصوصی خود را در تلگرام محفوظ کنند. ما برای شما فایلی در نظر گرفته ایم که با مطالعه آن می توانید تماس های صوتی را در تلگرام محدود کنید.

خب بریم سر اصل مطلب:

چگونه آخرین بازدید تلگرام را خیلی وقت پیش کنیم؟

برای ورود به تنظیمات آخرین بازدید، ابتدا روی آیکون سه خطی که در بالای صفحه تلگرام وجود دارد بزنید تا وارد صفحه اصلی تلگرام شوید.

سپس گزینه ی Settings را انتخاب کنید و در نهایت بخش Privacy & Security  را انتخاب کنید، و در منویی که برای شما باز می شود با گزینه ی Last Seen رو به رو می شوید، که باید روی آن بزنید تا کار اصلی خود را آغاز کنید.

آخرین بازدید تلگرام

پس از لمس گزینه ی لست سین، صفحه ای برای شما نمایش داده میشود که از شما می خواهد تنظیمات مدنظرتان را اجرا کنید.

پنهان کردن آخرین بازدید برای تمامی افراد

این قابلیت برای کسانی در نظر گرفته شده است که نمیخواهند آخرین بازدیدشان را هیچ کسی ببنید، چه افرادی که غریبه باشند و شماره شما را نداشته باشند، چه افرادی که جز مخاطبین شما هستند. پس اگر قصد دارید که آخرین بازدید خود را برای همه افراد مخفی کنید باید گزینه ی Nobody را فعال کنید.

مقاله پیشنهادی: چگونه محتوای حساس را در اینستاگرام خود کنترل کنیم؟

نمایش آخرین بازدید تلگرام فقط برای مخاطبین

اگر قصد دارید که فقط مخاطبین شما، لست سین شما را ببینند، کافیست گزینه ی My Contacts را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه تنها مخاطبین شما شاهد آخرین بازدیدتان خواهند بود، و افرادی که در لیست مخاطبین شما نیستند و شماره شما را ندارند، نمی توانند بازدید شما را ببینند.

نمایش آخرین بازدید تلگرام برای تمامی کاربران

اگر قصد دارید که تمامی کابران فعال در تلگرام، اعم از کسانی که جز مخاطبین شما هستند و چه کسانی که غریبه هستند و در لیست مخاطبین شما نیستند آخرین بازدید شما را مشاهده کنند، باید گزینه ی Everybody را فعال کنید. در این صورت تمام کاربران تلگرام می توانند بازدید شما را ببینند.

آخرین بازدید تلگرام

پنهان کردن آخرین بازدید تلگرام برای افراد خاص

در این حالت شما می توانید قوانین خاص خود را تنظیم کنید و مانع از دیده شدن آخرین بازدید خود توسط افراد خاصی شوید. اگر بخواهیم به زبان ساده تر این قضیه را برای شما شرح دهیم:

فرض کنید که شما مشکلی ندارید که افراد آخرین بازدید شما را ببیند، اما بعضی از مخاطبین‌تان هستند که شما تمایل ندارید آنها بازدید شما را ببینند، در نتیجه با فعال کردن این مرحله به راحتی می توانید مخاطبین خاص خود را پنهان کنید.

همانگونه که در ابتدای مقاله آموزش دادیم، وارد صفحه ی تنظیمات آخرین بازدید شوید، و گزینه ی Everybody را بزنید و در بالای آن، با گزینه ی Never Share With رو به رو خواهید شد از شما میخواهد مخاطبینی که تمایل ندارید، بازدید شما را ببینند را انتخاب کنید تا دیگر آن اشخاص خاص قادر به دیدن لست سین شما نباشند.

بهتر است بخوانید: آیا می توانید بینندگان اخیر پروفایل خود را در اینستاگرام ببینید؟

نمایش آخرین بازدید تلگرام فقط برای افراد خاص

در این بخش، دقیقا عکس حالت قبل می باشد و شما می توانید فقط افرادی که را که میخواهید بازدید شما را ببینند انتخاب کنید. در این بخش نیز باید وارد صفحه تنظیمات آخرین بازدید خود شوید.

در قسمت Nobody همانگونه که گفته شد، هیچ کس قادر نخواهد بود که بازدید شما را ببیند. با انتخاب این گزینه در قسمت بالایی آن دکمه ی Always Share With نشان داده می شود، که شما در این بخش می توانید افرادی که تمایل دارید اخرین بازدید شما را ببینند انتخاب کنید.

نمایش آخرین بازدید تلگرام برای مخاطبین به جز افراد خاص

این قابلیت یکی از جذاب ترین قابلیت های آخرین بازدید تلگرام محسوب می شود، چرا که شما می توانید آخرین بازدید خود را فقط برای مخاطبانتان تنظیم کنید اما در عین حال می توانید محدودیتی برای مخاطبین خود قائل شوید، و از میان مخاطبانتان کسانی که تمایل ندارید لست سین شما را ببینند مخفی کنید.

برای انجام این کار ابتدا:

وارد صفحه ی تنظیمات آخرین بازدید خود شوید، و سپس گزینه ی My Contacts را بزنید. در قسمت زیرین آن با گزینه ی Never Share With رو به رو خواهید شد. با لمس این دکمه می توانید مخاطبینی که تمایل ندارید آخرین بازدید شما را ببینند را ببینند مخفی کنید در حالی که دیگر مخاطبین شما می توانند لست سین شما را ببینند.

بهتر است بخوانید: چگونه یک حساب کاربری در اینستاگرام مخفی کنیم؟

 

مهم: نکته قابل ذکر این است که، تغییرات اعمال شده در قسمت لست سین تلگرام متقابل می باشد یعنی، هنگامی که شما آخرین بازدید خود را روی هیچ کس می گذارید، همانگونه که دیگران نمی توانند آخرین بازدید شما را ببینند، شما هم دیگر نمی توانید آخرین بازدید آنها را ببینید.

تیم فالووان، تمام تلاش خود را می کند تا به پرتکرار ترین سوالات کاربران خود به صورت جامع و صریح، پاسخ دهد. امیدواریم که با خواندن این مقاله تمامی سوالات خود را در خصوص آخرین بازدید تلگرام (last seen) دریافت کرده باشید و اگر در این خصوص بازهم سوالی داشتید می توانید سوال خود را در قسمت نظرات بازگو کنید تا مشاوران فالووان در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

سایت فالووان، یکی از معتبرترین وبسایت های فعال در حوزه فروش خدمات اینستاگرام مانند؛ خرید ربات اینستاگرام، ارسال انبوه پیوی واتساپ و… است که به شما کمک می کند تا بتوانید در بستر اینستاگرام اکانت خود را ارتقا دهید و از رقبای خود سبقت بگیرید. شما با دریافت پکیج های ویژه فالو وان می توانید به سرعت فعالیت خود را گسترده کنید و با رونق کسب و کارتان به درآمد دلخواه خود برسید.