اگر از کاربران عادی اینستاگرام هستید، احتمالاً با مشکلاتی در این برنامه مواجه شده اید. یکی از آنها پیام Challenge_required است که هنگام تلاش برای ورود یا باز کردن حساب اینستاگرام خود ظاهر می شود. بنابراین وقتی این ظاهر شد دیگر نمی توانید از اینستاگرام استفاده کنید. با فالو وان همراه باشید، تا کامل برای شما توضیح دهیم که در بروز همچین اتفاقی چه باید کرد!

فالو وان؛ ارائه دهنده خدمات اینستاگرامی و فضای مجازی تمام تلاش خود را کرده است که با کیفیت ترین خدماتی نظیر؛ خرید ربات اینستاگرام و ارسال پیام انبوه در تلگرام به شما کمک می کند تا در مدت زمان کوتاه تری پیج خود را ارتقا دهید و به اهداف خود برسید.

پیشنهاد فالووان به شما: سابسکرایب اینستاگرام چیست

challenge required flw1

برای راحتی کاربران سایت فالووان و توضیح کامل به pdf زیرمراجعه کنید:

رفع چالش مورد نیاز در اینستاگرام

خطای challenge required به چه معناست؟

خطای چالش الزامی در واقع یک اقدام امنیتی است که توسط اینستاگرام برای جلوگیری از فعالیت اتوماسیون، ربات‌ها و اسپم روی پلتفرم اجرا می‌شود.

این خطا زمانی ظاهر می شود که کاربر سعی می کند از یک دستگاه ناشناس یا از طریق وب به جای برنامه وارد سیستم شود. همچنین ممکن است به دلیل تلاش اینستاگرام برای ایجاد یک اتصال امن به سرور باشد.

شما نمی توانید این خطا را به دلیل فالو کردن، لایک کردن و کامنت گذاشتن خیلی سریع در اینستاگرام رد کنید. اگر مشکلی در ارائه دهنده خدمات اینترنت شما وجود دارد، احتمالاً با خطای مورد نیاز چالش مواجه خواهید شد.

چندین نسخه از خطای Challenge_Required وجود دارد، اما رایج ترین آنها InstagramAPI/Response/LoginResponse است: چالش مورد نیاز است.

این یک خطای رایج در اینستاگرام است که میلیون ها نفر در سراسر جهان با آن روبرو هستند. این خطا به این معنی است که شما نمی توانید وارد اینستاگرام شوید، بنابراین نمی توانید چیزی در اینستاگرام پست کنید. خوشبختانه این مشکل قابل حل است و در این راهنما با نحوه رفع مشکل “Challenge_Required” در اینستاگرام آشنا می شوید.

پیشنهادی:    سیاست حفظ حریم خصوصی اینستاگرام چیست؟

نحوه رفع چالش مورد نیاز در اینستاگرام “challenge required”:

برای رفع مشکل مورد نیاز چالش در اینستاگرام، باید با تغییر آدرس IP خود، به روز رسانی و نصب مجدد برنامه، ورود از یک دستگاه شناخته شده، پاک کردن کش برنامه و دسترسی به داده های اینستاگرام خود شروع کنید. با این حال، بیایید عمیقاً در مراحل فرو برویم.

  1. شبکه خود را از موبایل به داده WiFi تغییر دهید (برعکس)

خطای چالش مورد نیاز ممکن است به دلیل مسدود شدن موقت آدرس IP شما رخ دهد. بنابراین قبل از نصب مجدد اینستاگرام و پاک کردن کش برنامه، سعی کنید آدرس IP را تغییر دهید یا از یک پروکسی استفاده کنید.

برای انجام این کار، باید بین داده تلفن همراه و شبکه WiFi خود سوئیچ کنید. اگر از داده های تلفن همراه خود استفاده می کنید یا به شبکه تلفن همراه خود متصل می شوید، به سادگی به یک شبکه Wi-Fi متصل شوید.

در iPhone، در حالی که از قبل در شبکه تلفن همراه هستید، انگشت خود را از گوشه سمت راست بالای صفحه به پایین بکشید. سپس روی نماد Wi-Fi ضربه بزنید تا یک شبکه Wi-Fi موجود را جستجو کرده و به آن متصل شوید. برای اندروید نیز می‌توانید از نوار ابزار به Wi-Fi متصل شوید.

هنگامی که شبکه خود را تغییر می دهید، آدرس IP تغییر می کند. بنابراین اگر IP شما در سرور اینستاگرام بلوک موقت داشته باشد، تغییر آدرس IP خطای challange_required را برطرف می کند.

سعی کنید پس از تغییر شبکه، برنامه اینستاگرام را مجددا راه اندازی کنید تا از تأثیر حافظه کش جلوگیری کنید.

challenge required flw1

پیشنهادی:    احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام چیست؟

  1. وضعیت سرور اینستاگرام را بررسی کنید

در صورت قطعی سرور اینستاگرام، قطعاً باید. در صورتی که پاسخ سرور اینستاگرام بیش از حد طول بکشد، احتمالاً با این خطا مواجه خواهید شد و راهی جز انتظار برای پاسخگویی مجدد سرور وجود ندارد.

  1. اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

پس از بررسی وضعیت سرور در مرحله بعد، باید به سطح اتصال اینترنت خود نگاه کنید. اگر برنامه اینستاگرام به اندازه کافی پهنای باند برای کار کردن نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که با خطای challange_required مواجه شوید.

تست سرعت اینترنت را انجام دهید تا از وضعیت شبکه خود مطلع شوید. سعی کنید به شبکه Wi-Fi دیگری بپیوندید یا به داده های تلفن همراه خود سوئیچ کنید و ببینید آیا این کمک می کند.

  1. برنامه را ببندید و دوباره راه اندازی کنید

این غیر معمول نیست که یک گوشی با یک باگ موقت مواجه شود. اگر این اتفاق بیفتد، بهترین راه حل معمولا بستن اپلیکیشن اینستاگرام است. این باید مشکلات مربوط به حافظه پنهان را برطرف کند و به برنامه اجازه دهد یک بار دیگر به راحتی اجرا شود. گاهی اوقات راه اندازی مجدد تلفن نیز می تواند به رفع مشکل کمک کند.

پیشنهادی:    چگونه از هک شدن اینستاگرام خود جلوگیری کنیم؟ 

  1. اپلیکیشن اینستاگرام را به روز کنید

به روز رسانی برنامه اینستاگرام برای اطمینان از دسترسی شما به آخرین ویژگی ها و به روز رسانی های امنیتی مهم است. به روز رسانی ها نیز به طور منظم برای رفع اشکالات و بهبود عملکرد منتشر می شوند.

اگر گوشی شما نسخه قدیمی برنامه را اجرا می کند، ممکن است برای کارکرد صحیح آن با یک سیستم عامل یا درایورهای جدید به به روز رسانی نیاز باشد.

  1. کش اینستاگرام را پاک کنید

کش بخشی از یک برنامه است که فایل های موقت را ذخیره می کند. این فایل ها ممکن است تصاویر، ویدئوها یا هر نوع داده دیگری باشند. هنگامی که حافظه پنهان پر است، ممکن است باعث از کار افتادن برنامه یا درست کار نکردن آن شود.

پاک کردن حافظه پنهان می تواند مشکلات موقتی مانند این مورد را برطرف کند و همچنین مطمئن شود که نگران از دست دادن اطلاعات خود نباشید.

  1. از دستگاه های قبلی خارج شوید

آخرین باری که از حساب اینستاگرام خود در دستگاه خارج شدید استفاده شده است؟ این امکان وجود دارد که حساب شما هنوز وارد شده باشد و بهترین راه برای جلوگیری از خطای مورد نیاز چالش اینستاگرام خروج از سیستم پس از هر جلسه است.

این نه تنها به شما کمک می کند تا به حساب خود در یک دستگاه جدید دسترسی داشته باشید، بلکه تمام آثار دسترسی به حساب جلسات قبلی خود را نیز حذف کنید.

هنگامی که از دستگاه دیگری خارج شدید، سعی کنید از دستگاه فعلی خود وارد شوید تا ببینید آیا این مشکل خطای مورد نیاز چالش در اینستاگرام را برطرف می کند یا خیر.

challenge required flw1

پیشنهادی:    نحوه تأیید شدن در اینستاگرام 

  1. به داده های اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید

بسیاری از کاربرانی که با این مشکل مواجه بودند ادعا کردند که دسترسی به داده های اینستاگرام به آنها امکان رهایی از این آشفتگی را داده است. دسترسی به اطلاعات در اینستاگرام برای رفع خطای مورد نیاز چالش در اینستاگرام هنوز برای ما عجیب است. به هر حال آن را امتحان کنید.

برای دسترسی به اطلاعات اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

اینستاگرام را باز کنید > به پروفایل اینستاگرام خود بروید.

روی منوی بالا سمت راست ضربه بزنید.

از منو روی تنظیمات ضربه بزنید.

زیر تنظیمات به امنیت بروید.

کمی به پایین اسکرول کنید و روی Access data ضربه بزنید.

پیشنهادی:    نحوه رفع خطای ورود به اینستاگرام

  1. استفاده از VPN را امتحان کنید

اگر هنوز نمی توانید وارد شوید، قبل از باز کردن مجدد برنامه اینستاگرام، از VPN استفاده کنید. VPN به شما این امکان را می دهد که همه محدودیت ها را دور بزنید، چه به دلیل مسدود کردن جغرافیایی یا سانسور موقت یا دائمی در IP شما. استفاده از VPN به این معنی است که یک آدرس IP جدید و موقت برای دسترسی به داده های خود از طریق آن محدودیت ها به شما اختصاص داده می شود.

  1. با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید

اگر هیچ یک از این مراحل بالا نتوانست خطای challenge required را حل کند، بهتر است برای حل مشکل به پشتیبانی رسمی اینستاگرام مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید با شماره تماس اینستاگرام: 650-543-4800 و ایمیل تماس آن‌ها: support@instagram.com تماس بگیرید، اگرچه به احتمال زیاد پاسخی به درخواست خود از طریق این کانال‌ها دریافت نخواهید کرد.

جمع بندی:

خطای مورد نیاز چالش شده اینستاگرام یک خطای موقت است و معمولاً بین 24 تا 48 ساعت باقی می ماند. در بیشتر موارد معلوم می شود که این یک اقدام امنیتی از اینستاگرام یا به روز رسانی برنامه است. با این وجود، باید این مراحل را دنبال کنید تا سعی کنید خطای مورد نیاز چالش در اینستاگرام را برطرف کنید.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

پیشنهادی:    رفع خطای «متاسفم، چیزی اشتباه شد» درIG tv