موضوع امروز ما درمورد ایمیل گسترده است می خواهیم درمورد ایمیل گسترده به طور کامل صحبت کنیم و همچنین کاربرد ها و ویژگی های آن را به شما معرفی کنیم. شما تا به حا از ایمیلی گسترده استفاده کرده اید؟؟؟

گاهی اوقات شما نیاز به ارسال پیام به چندین نفر، شاید حتی به طور منظم و مکرر را دارید، اما شما نمی خواهید از یک نرم افزار بازیابی ایمیل بر روی سیستم شرکت یا حتی سیستم شخصی خود استفاده کنید. علاوه بر بررسی یک نرم افزار بازیابی ایمیل، راه حلی  برای نحوه ارسال ایمیل های انبوه در Gmail وجود دارد، این راه حل چیست؟ چگونه باید ازآن استفاده کرد؟ آیا تاثیری در روند کار و پیشرفت کسب و کارهای ما دارد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات احتمالی که قطعا برای هریک ازما ممکن است پیش بیاید با ما همراه باشید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

چه سایت هایی خدمات ارسال ایمیل گسترده را ارائه میدهند؟

جواب این سوالات خود را میتوانید در وبسایت فالووان ، باسابقه ترین و خوش نام ترین وبسایت دربستر اینترنت به دست آورید و با مراجعه به قسمت های مربوط به ارسال ایمیل انبوه ازخدمات ارزنده و ارزشمند این وبسایت که توسط تیم مجربی دراختیار کاربران خود قرار گرفته، نهایت استفاده را ببرید و در مدت زمان کوتاهی بازدهی بینظیر آنرا درکسب و کار خود مشاهده نمایید.

ارسال ایمیل گسترده

اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که نحوه کار و ارسال پیام بصورت گروهی و انبوه به چه صورت است؟

تمام تلاش تیم ما براین است که به تمام سوالات احتمالی کاربرانش پاسخ بدهد پس تا انتهای مقاله باما همراه باشید .

برای ارسال ایمیل گروهی در جیمیل ابتدا باید فهرستی از تمام آدرس‌هایی که مخاطب هدف شما هستند، ایجاد کنید. برای ایجاد این فهرست مراحل زیر را انجام بدهید:

مراحل گام‌به‌گام ساخت فهرست ایمیل گروهی در جیمیل (Gmail Group)

برای ساخت فهرست ایمیل گروهی در جیمیل باید از قابلیت «برچسب»‌ (label) در بخش فهرست مخاطبان گوگل (Google Contacts) استفاده کنید. بعد از ساخت برچسب، اضافه کردن تمام مخاطبان حاضر در این برچسب به ایمیل بسیار آسان است.

۱- صفحه‌ی Google Contacts  را در مرورگر وب باز کنید.

۲- موس را روی مخاطبی که می‌خواهید به گروه اضافه کنید، نگه دارید و بعد روی باکسی که در سمت چپ اسم مخاطب ظاهر می‌شود، کلیک کنید تا به رنگ آبی دربیاید.

۳- این مرحله را برای تمام مخاطبانی که می‌خواهید در فهرست شما حضور داشته باشند، تکرار کنید.

۴- بعد از انتخاب تمام آدرس‌های ایمیل مورد نظر، روی آیکون label در بالای صفحه کلیک کنید.

۵- از منویی که باز می‌شود، روی گزینه‌ی Create label کلیک و برای فهرست خود، اسمی به دلخواه انتخاب کنید.

روش ارسال ایمیل گسترده

– بعد از انتخاب اسم، روی Save کلیک کنید تا گروه جیمیل مورد نظر شما ایجاد شود.

نکته: اگر برای ایجاد گروه جیمیل از اپلیکیشن موبایل جیمیل استفاده می‌کنید، روی گزینه‌ی Contacts از منوی سمت چپ اپلیکیشن کلیک کنید و مراحل ایجاد فهرست گروهی را مطابق آموزش بالا انجام بدهید.

بعد از ایجاد گروه جدید، نام گروه زیر گزینه‌ی Labels در نوار کناری سمت چپ صفحه‌ی   Google Contacts نمایش داده می‌شود. عدد مقابل اسم هر گروه، تعداد اعضای آن را نشان می‌دهد.

می‌توانید به تعداد دلخواه گروه‌های مختلف با اعضای متفاوت ایجاد کنید. فقط باید نام آن‌ها را طوری انتخاب کنید که موقع ارسال ایمیل دچار سردرگمی نشوید.

در صورت نیاز به اضافه کردن آدرس ایمیل مخاطب جدید به گروهی که قبلا ایجاد شده، کافی است بعد از کلیک روی گروه، به بخش Manage labels بروید. از اینجا گروه مورد نظر خود را برای اضافه کردن مخاطب جدید انتخاب کنید و دکمه‌ی Apply را بزنید.

نحوه‌ی ارسال ایمیل گروهی در جیمیل

حالا که گروه مورد نظر را ایجاد کردید، وقت آن است که اولین ایمیل گروهی خود را ارسال کنید. برای این کار، مراحل زیر را انجام بدهید:

۱- جیمیل را در مرورگر باز کنید.

۲- روی Compose برای نوشتن ایمیل کلیک کنید.

۳- برای اضافه کردن گروه مخاطبان خود به پیام ایمیل دو راه وجود دارد. اگر اسم گروهی که ایجاد کرده‌اید، به‌طور دقیق به خاطر دارید، در بخش «To» بالای صفحه این اسم را تایپ کنید. وقتی اسم گروه ظاهر شد، روی آن کلیک کنید. حالا آدرس تمام اعضای گروه به ایمیلی که می‌خواهید ارسال کنید، اضافه شده است.

اما اگر نمی‌خواهید اسم گروه را تایپ کنید، روی To کلیک و در پنجره‌ی بازشده، گزینه‌ی My Contacts را انتخاب کنید. حالا روی گروه مورد نظر از فهرست نمایش داده‌شده، کلیک کنید تا اعضای آن به To اضافه شوند.

ارسال ایمیل انبوه

نکته:‌ اگر قصد دارید ایمیل را به گروهی از مخاطبان بفرستید که با هم آشنایی ندارند، بهتر است گروه را به‌ جای اضافه کردن به To، به BCC اضافه کنید. در این حالت، آدرس ایمیل افراد از چشم سایر اعضای گروه پنهان می‌شود.

ارسال ایمیل گروهی در اوت لوک

اگر به‌جای جیمیل از اوت‌لوک استفاده می‌کنید، برای ارسال ایمیل گروهی ابتدا باید فهرستی از آدرس‌های ایمیل مورد نظر ایجاد کنید. برای ایجاد فهرست ایمیل گروهی در اوت‌لوک مراحل زیر را انجام بدهید:

۱- اوت‌لوک را باز و روی آیکون Contacts در سمت چپ پایین صفحه کلیک کنید.

۲- در نوار بالای صفحه، روی New Contact Group کلیک کنید.

۳- برای گروه، نام دلخواهی انتخاب کنید که به خاطر سپردن آن آسان باشد.

۴- در نوار بالایی پنجره‌ی جدید،‌ روی گزینه‌ی Add Members کلیک کنید و سپس گزینه‌ی From Outlook Contacts را از منوی نمایش داده‌شده، انتخاب کنید. حالا کادر محاوره‌ای برای انتخاب اعضا (Select Members) نمایش داده می‌شود.

۵- روی هر اسمی که می‌خواهید به گروه مخاطبان شما اضافه شود،‌ دو بار کلیک کنید. با اضافه کردن اعضا، اسامی آن‌ها در پایین کادر محاوره‌ای ظاهر می‌شود.

۶- وقتی تمام اعضای مورد نظر به فهرست اضافه شد، روی OK کلیک کنید.

۷- اگر آدرس ایمیلی از قبل در فهرست مخاطبان شما وجود نداشته باشد، می‌توانید آن را به‌طور دستی به گروه اضافه کنید. روی Add Members کلیک کنید و از منوی نمایش داده‌شده، گزینه‌ی New E-mail Contact را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید آدرس ایمیل مورد نظر را تایپ کنید.

۸- در نوار بالایی، روی Save & Close کلیک کنید.

نکته: می‌توانید در اوت‌لوک به تعداد دلخواه گروه‌های مختلف با اعضای متفاوت ایجاد کنید؛ فقط نام آن‌ها باید طوری انتخاب شود که به یاد آوردن آن‌ آسان باشد.

unnamed فالووان ارسال ایمیل گسترده

نحوه‌ی ارسال ایمیل گروهی در اوت‌لوک

حالا که گروه مخاطبان خود را در اوت‌لوک ایجاد کردید، وقت آن است که اولین ایمیل گروهی خود را ارسال کنید. برای این کار، کافی است اسم گروه را در بخش To یا CC (تمام گیرندگان می‌توانند آدرس ایمیل یکدیگر را ببینند) یا BCC (هیچ یک از گیرندگان نمی‌تواند آدرس ایمیل دیگران را ببیند) تایپ کنید.

شاید متوجه علامت جمع در سمت چپ گروه مخاطبان شده باشید. اگر روی این علامت کلیک کنید، می‌توانید فهرست مخاطبان را باز و اسم تمام افراد حاضر در آن را مشاهده کنید. فقط در نظر داشته باشید با باز کردن این فهرست، دیگر نمی‌توانید آن را به حالت فشرده‌ی اولیه برگردانید.

ارسال ایمیل گروهی در اکسل

ارسال ایمیل گروهی

 

اگر می‌دانید چطور در اکسل صفحه‌ی گسترده ایجاد کنید و از اوت‌لوک به‌عنوان سرویس ایمیل استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از قابلیت ادغام ایمیل (mail merge)، به گروهی از مخاطبان خود ایمیل انبوه اما در عین حال با اطلاعات مخصوص هر مخاطب ارسال کنید.

برای این کار باید اطلاعات واردشده در اکسل را در قالب ایمیل ادغام کنید. در اینجا شما را با آموزش گام به گام ایجاد صفحه‌ی گسترده حاوی اطلاعات تماس کاربر و ادغام آن در پیام ایمیل اوت‌لوک آشنا خواهیم کرد.

فرض کنید در صفحه‎‌ی گسترده‌ی شما، اطلاعات مخاطبان در سه ستون نام (Name)، آدرس ایمیل (Email Address) و کد ثبت‌ نام (Registration Code)، ذخیره شده است و می‌خواهید به‌طور گروهی، پیامی برای هر مخاطب با کد ثبت‌ نام مربوط به او در اوت‌لوک ارسال کنید. برای این کار می‌توانید از قابلیت Mail Merge در نرم‌افزار ورد استفاده کنید.

  1. صفحه‌ای خالی در نرم‌افزار ورد باز کنید. از بخش Mailings در نوار بالایی، گزینه‌ی Select Recipients و بعد Use an Existing List را انتخاب کنید.
  2. در پنجره‌ی Select Data Source، کتاب کاری که حاوی داده‌های مورد نیاز شما است (همان فایل اکسل ذخیره‌شده)، انتخاب و روی دکمه‌ی Open کلیک کنید.
  3. در کادر محاوره‌ای Select Table، صفحه‌ی مورد نظر را انتخاب و روی OK کلیک کنید.
  4. حالا متن ایمیلی که قرار است در ورد نوشته شود و فهرست آدرس‌های ایمیل ذخیره‌شده در اکسل، به هم متصل شده‌اند. در این مرحله می‌توانید متن ایمیل خود را تایپ کنید و جایگاه اطلاعاتی که قرار است به‌طور خاص و جداگانه برای هر مخاطب فرستاده شود (نام و کد ثبت‌ نام)، مشخص کنید.

 

  • برای جایگذاری اسم هر مخاطب به‌طور جداگانه، این مسیر را طی کنید:‌

 

Mailings > Insert Merge Field > Name

  • متن پیام را تایپ کنید و جایی که قرار است کد ثبت‌ نام وارد شود، از این مسیر انتخاب کنید:‌

Mailings > Insert Merge Field > Registration_Code

بعد از کامل کردن متن پیام می‌توانید روی Preview Results زیر بخش Mailing کلیک و پیش‎‌نمایش آن را پیش از ارسال مشاهده کنید.

۶- حالا از این مسیر می‌توانید ایمیل گروهی را برای هر مخاطب به‌طور جداگانه اما هم‌زمان ارسال کنید:

Mailings > Finish & Merge > Send Email Message

در کادر محاوره‌ای Merge to E-mail که نمایش داده شده است، این مراحل را طی کنید:

از فهرست To، ستون Email_Address را انتخاب کنید.

موضوع ایمیل را می‌توانید در کادر متنی Subject تایپ کنید.

از بخش Send records،‌ گزینه‌ی All را انتخاب کنید

روی OK کلیک کنید. حالا ایمیل‌ها به‌طور گروهی اما جداگانه برای هر یک از مخاطبان حاضر در فایل اکسل شما فرستاده شده است. بعد از این مرحله، به نرم‌افزار اوت‌لوک بروید تا مطمئن شوید ایمیل‌ها موفقیت‌آمیز فرستاده شده‌اند.

دراین وبلاگ از فالووان نیز مطالب و آموزش هایی کاربردی برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کردیم تا بتوانیم کمکی مؤثر در پیشرفت و دیده شدن شما در بازار کارتان باشیم. لذا شما همراهان و عزیزانمیتوانید برای برخورداری از سایر پکیج های ما از جمله ارسال ایمیل انبوه که دراین مقاله نیز اشاراتی به آن داشتیم به صفحه مربوطه مراجعه نموده و هرگونه سوال و ابهامی که داشته باشید میتوانید از طریق کارشناسان ما که به صورت بیست و چهارساعته پشتیبان و راهنمای سوالات و ابهامات شما هستند، درمیان بگذارید.

امیداست که با استفاده از این پکیج های ارزشمند  بتوانید به جایگاهی مناسب که مدنظرتان است درحیطه ی کسب و کارتان برسید.

ویزگی منحصربفردی که وب سایت ما دارد این است خدمات ویژه دیگری هم مثل خرید فالوور ارزان و… را به شما ارائه می دهد.

مقالا مرتبط:

نحوه تغییر آدرس ایمیل در اینستاگرام

بازیابی حساب اینستاگرام بدون ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری

چگونه لیست ایمیل خود را با اینستاگرام افزایش دهیم؟