چه تعداد پست در هفته منتشر کنیم؟ - فالو وان

انتشار چند پست در هفته در اینستاگرام مناسب است؟

یکی ازعمده ترین سوالاتی که معمولا در مورد تعداد پست ها  در روز یا هفته مطرح است، طبق الگوریتم های رتبه بندی پست ها در اینستاگرام ، آیا تعداد بالای پست در روز یا هفته میتواند در بیشتر یا کمتر دیده شدن پست ها تاثیر داشته باشه یا خیر؟ 

 تعداد پست هیچ تاثیری در بیشتر یا کمتر دیده شدن پستها در اینستاگرام ندارد.

بله تعداد پست ها در مرحله  اول هیچ تاثیری در میزان نمایش پست ها در اینستاگرام  ندارد به  این دلیل که طبق اخرین الگوریتم اینستاگرام اپلیکیشن، هر پست  را به صورت جداگانه رتبه بندی  میکند و این که شما هر چند روز یکبار پست منتشر می کنید یا روزی چند بار پست منتشر میکنید هیچ تاثیری در رتبه ای که پست های شما در صفحه HOME اینستاگرام دریافت می کنند ندارد.   

ولی نکته ای که وجود دارد این است که در همین الگوریتم رتبه بندی پست ها  Likelihood یکی از مهمترین فاکتورها است که در مقاله های قبلی در مورد آن توضیح دادیم، این فاکتور بررسی میکند که هر کاربر چند درصد از پست های شما را لایک کرده است یا با آن ها تعامل داشته و طبق همین فاکتور وقتی که شما تعداد زیادی پست دریک روز منتشر می کنید، اگر همه پست هاتون کیفیت لازم رو نداشته باشند و تعامل خوبی  ازفالوئرهای شما نگیرند باعث میشود که به مرور زمان پست های شما رتبه خود را از دست بدهند.

از طرف دیگر اگه تعداد پست های شما خیلی کم پاشد این موضوع هم از نظر روانی باعث میشود که کاربر هم به مرور زمان تعامل خود را با شما کمتر کند و این موضوع  هم به این اصل برمیگردد که :

کاربران ترجیح میدهند باصفحاتی در تعامل باشند که اونا هم باهاشون در تعامل  هستند.

کم شدن تعامل پست ها باعث میشود که نرخ تعامل پست های شما کاهش پیدا کند و همانطور که میدانید نرخ تعامل یکی از مهم ترین فاکتورها در رتبه بندی پست ها در اینستاگرام است. در نتیجه کیفیت و کمیت پست ها باید در یک تعادل خوبی باشند و هیچ یک باعث نشود که دیگری آسیب ببیند.

چگونه در اینستاگرام با ارسال همزمان چند عکس یا ویدیو آلبوم ایجاد کنیم ؟   

از گالری تصاویر مورد نظر خود  را تا سقف ده تا انتخاب کنید و روی NEXT بزنید.

سپس در بخش Filter افکت مورد نظر برای تصاویر آلبوم را انتخاب کنید، در صورتی که تمایل دارید برای هر عکس یک افکت جداگانه قرار دهید ابتدا بر روی آن تپ کنید و سپس از بخش فیلتر مجددا افکت مورد نظر را انتخاب کنید وعکس خود را منتشر کنید.

اینستاگرام, instagram, عکس

flw1.ir

وظیفه اصلی این الگوریتم این است  که پست ها را به ترتیب احتمال لایک شدن توسط شما برای شما نمایش دهد. اینستاگرام با راه اندازی این الگوریتم توانسته میزان تمایل افراد برای چک کردن هر چند ساعت یک بار فید اینستاگرام بیشتر کند. پس با این اوصاف پستی که به عنوان پست اول در خوراک اینستاگرام به شما نمایش داده میشود از نظر اینستاگرام نسبت به سایر پست ها برای شما جذاب تر است.

نحوه رتبه بندی پست ها در اینستاگرام

برای فهم بهتر این موضوع ما رتبه پست ها را بر اساس یک عدد از ۱تا ۱۰ در نظر گرفتیم، در روشی که ما استفاده می کنیم پستی که طبق فرمول زیر مطرح می کنیم عدد بالاتری دریافت میکند که در فید اینستاگرام در رده بالاتری نمایش میشود.

برای تعین این فرمول یک سری فاکتورها رو در زیر تعریف کرده ایم که در ادامه در فرمول استفاده می کنیم.

Likelihood : احتمال لایک شدن یک پست توسط هر فرد به این معنیاست که یک شخص خاص در گذشته چند درصد پست های پیج ما رو لایک کرده و هرچه این درصد بالاتر باشد این فاکتور بالاتر می رود.

Engagement rate  نرخ تعامل:  نرخ تعامل به معنی تعداد تعامل ( مجموعه لایک  و کامنت و شیر )  پست تقیم بر تعداد افرادی که پست را مشاهده کرده اند ( Reach) ضبدر ۸ ( چرا که در فرمول به یک عدد از صفر تا هشت احتیاج داریم).

Relevancy( مرتبط بودن ) مرتبط بودن به معنی این است که موضوع این پست چقدر به پست هایی که بیننده در گذشته بیشتر لایک کرده مرتبط است.

Tameliness( به موقع بودن ) : به موقع بودن به این معنی است که پستی کخ دیرتر منتشر شده است الویت بیشتری برای نمایش داده شده در فید کاربر دارد .

Time spent( زمان صرف شده) : زمان صرف شده به این معنیاست که میانگین زمان گذاشته شده کاربران روی ان پست چقدر است.

نکته: البته درباره فاکتور نرخ تعامل در رتبه بندی پست ها در اینستاگرام نسبت نرخ تعامل هر پست نسبت به پست های قبلی که توسط همان پیج در ساعت و روزهای مشابه منتشر شده اند مقایسه میشوند پس از این روز داشتن برنامه منظم برای ارسال پست ها اهمیت پیدا می کند.


برچسب ها: