الگوریتم اینستاگرام در سال 2023 واقعا چگونه کار می کند؟ ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام برای پست‌های فید، داستان‌ها، صفحه کاوش و حلقه‌های اینستاگرام را بررسی می‌کنیم. به علاوه، نکات برتر ما را برای “هک کردن” الگوریتم اینستاگرام کشف کنید تا بتوانید تعامل بیشتری برای کسب و کار یا برند خود داشته باشید. تا انتهای این مقاله با فالو وان همراه باشید، تا شما را با این روش ها منحص به فرد آشنا کنیم.

1 20 فالووان الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

شما اغلب می شنوید که از الگوریتم اینستاگرام به عنوان یک مفهوم منحصر به فرد یاد می شود، اما واقعا الگوریتم های متعددی در بازی وجود دارد.

در واقع، اینستاگرام آن را به عنوان «انواع الگوریتم‌ها، طبقه ‌بندی‌کننده‌ها و فرآیندها توصیف می‌کند که هر کدام هدف خاص خود را دارند.

به عبارت دیگر، الگوریتم‌های اینستاگرام یک هدف دارند: این که با ارائه محتوایی که مرتبط و جالب به نظر می‌رسد، شما را طولانی‌تر در برنامه بمانند.

اگر در رسانه های اجتماعی کار می کنید، دانستن آخرین به روز رسانی های الگوریتم یک مزیت بزرگ است.

می‌توانید استراتژی خود را طوری تنظیم کنید که آنچه الگوریتم اولویت‌بندی می‌کند را «هک» کنید – بنابراین می‌توانید به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنید و جامعه‌ای از دنبال‌کنندگان درگیر بسازید.

 

الگوریتم اینستاگرام در سال 2023 چگونه کار می کند؟

همانطور که گفته شد، چندین الگوریتم اینستاگرام در حال بازی هستند – هر کدام برای بخش متفاوتی از برنامه، چه پست‌های فید یا حلقه‌ها!

غذای اصلی؟ الگوریتم های اینستاگرام بر سه سیگنال کلیدی متکی هستند:

چه کسی: با چه کسی در حال تعامل هستید؟ اگر مرتباً محتوای شخصی را لایک می‌کنید یا درباره آن نظر می‌دهید، احتمالاً پست‌های او را در فید خود می‌بینید.

با چه نوع محتوایی درگیرهستید؟ به عنوان مثال، اگر عاشق محتوای زیبایی هستید، الگوریتم به ارائه آن نوع محتوا برای شما ادامه خواهد داد.

 

با توجه به نوع محتوا، به خواندن ادامه دهید تا جزئیات بیشتری از نحوه عملکرد هر الگوریتم را مشاهده کنید. راه های متعددی برای هک کردن الگوریتم اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. یکی از راه های آسان و کم هزینه برای دور زدن الگوریتم در سال 2023، انجام کارهایی مانند خرید فالووراینستاگرام ارزان، خرید لایک تضمینی، خرید ربات اینستاگرام، به شما این امکان را می دهد تا با فالوور های خود تعامل برقرار کنید. با خرید فالوور اینستاگرام می توانید بازدید از صفحه خود را افزایش دهید و الگوریتم اینستا را دور بزنید.

با خرید لایک، می توانید پست خود را وارد اکسپلور کنید و تعامل را بالا ببرید. یکی دیگر از کارهایی که به دور زدن الگوریتم کمک می کند، خرید ربات اینستاگرام است.

با خرید ربات معتبر اینستا می توانید با انجام فعالیت های فالو آنفالو، تعامل پیج خود را افزایش دهید و به راحتی الگوریتم را دور بزنید.

 

چگونه الگوریتم اینستاگرام برای پست‌های فید در سال 2023 کار می‌کند؟

الگوریتم فید اینستاگرام در طول پنج سال گذشته بسیار تغییر کرده است و به مدلی تبدیل شده است که به نفع علاقه است.

 

هنگام تصمیم‌گیری برای رتبه‌بندی پست در فید صفحه اصلی، احتمال پنج تعامل اصلی را در نظر می‌گیرد. اینها هستند:

 

زمان صرف شده: آیا قرار است زمانی را برای پست صرف کنید؟

 

لایک: چقدر احتمال دارد که پست را دوست داشته باشید؟

 

نظرات: چقدر احتمال دارد که در مورد پست نظر دهید؟

 

ذخیره: چقدر احتمال دارد پست را ذخیره کنید؟

 

Taps on Profile: احتمال اینکه بعد از دیدن پست روی نمایه ضربه بزنید چقدر است؟

 

آدام موسری، رئیس اینستاگرام می‌گوید: «هرچه احتمال انجام کاری بیشتر باشد و هر چه آن اقدام را سنگین‌تر کنیم، پست را بالاتر می‌بینید.

اما الگوریتم چگونه می‌داند که احتمالاً با چه محتوایی تعامل دارید؟

به گفته موسری، این یک فرآیند پیچیده است. “ما سیگنال‌ها و پیش‌بینی‌ها را در طول زمان اضافه و حذف می‌کنیم، و تلاش می‌کنیم تا در ظاهر کردن آنچه به آن علاقه دارید بهتر شویم.”

 

این سیگنال ها عبارتند از:

 

اطلاعات در مورد پست: عکس است یا ویدیو؟ کی پست شد؟ چند تا لایک داره؟

 

اطلاعات در مورد پوستر: چقدر برای شما جالب هستند؟ آیا آنها دوست شما هستند؟ مردم چقدر با محتوای خود درگیر می شوند؟

 

فعالیت شما: آیا تمایل به تماشای ویدیوهای زیادی دارید؟ معمولاً با چه نوع محتوایی درگیر می شوید؟

 

سابقه تعامل شما: آیا معمولاً پست های پوستر را می پسندید یا در مورد آنها نظر می دهید؟

 

غذای آماده؟ الگوریتم اینستاگرام هر تعاملی را که در برنامه ایجاد می‌کنید، از پست‌هایی که دوست دارید گرفته تا افرادی که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید، نظارت می‌کند تا به شما محتوایی را ارائه دهد که فکر می‌کند با آن تعامل خواهید داشت.

 

چه چیز دیگری می تواند بر رتبه پست فید در اینستاگرام تأثیر بگذارد؟

برخی از عوامل اضافی، فراتر از امتیاز علاقه، وجود دارند که می‌توانند در جایی که یک پست در فید صفحه اصلی شخصی قرار می‌گیرد، تأثیر بگذارند. این شامل:

کیفیت تصویر یا فیلم

اصالت (یعنی اینکه آیا پست قبلاً در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده است)

متن

نقض قوانین انجمن اینستاگرام

محتوای گزارش شده

2 4 فالووان الگوریتم اینستاگرام

چه تعاملاتی برای الگوریتم اینستاگرام اهمیت بیشتری دارد؟

تعامل کلیدی است، به خصوص وقتی صحبت از الگوریتم اینستاگرام به میان می آید.

میزان احتمال نظر دادن، لایک کردن، صرفه جویی در وقت، یا ضربه زدن روی یک نمایه را در نظر می گیرد.

با در نظر گرفتن این موضوع، در حین برنامه‌ریزی محتوا و زیرنویس‌ها، این سؤال‌ها را از خود بپرسید:

آیا این پست احتمالاً لایک می شود یا در مورد آن نظر داده می شود؟

آیا این پستی است که کسی ذخیره کند و به آن برگردد؟

آیا این پست شامل یک CTA است (مثلاً “روی پیوند در بیو من کلیک کنید”) که از کسی بخواهد روی نمایه شما ضربه بزند؟

 

ایجاد محتوایی که این نوع تعامل را تشویق می کند می تواند به شما کمک کند الگوریتم اینستاگرام را به نفع خود “هک” کنید

چگونه الگوریتم حلقه های اینستاگرام در سال 2023 کار می کند؟

دانستن نحوه “هک کردن” الگوریتم Reels می تواند یک مزیت بزرگ برای هر کسی باشد که به دنبال رشد در اینستاگرام است.

 

همانند پست‌های فید، اینستاگرام Reels را بر اساس آنچه که فکر می‌کند بیننده احتمالاً با آن تعامل خواهد داشت، اولویت‌بندی می‌کند و از مجموعه‌ای از سیگنال‌ها برای کمک به رتبه‌بندی محتوا استفاده می‌کند.

 

طبق گفته اینستاگرام، برندها و سازندگان باید قرقره‌هایی ایجاد کنند که سرگرم‌کننده، الهام‌بخش یا تجربی هستند و از ابزارهای خلاقانه مانند متن، جلوه‌های دوربین یا فیلترها استفاده کنند.

 

همچنین باید از ارسال حلقه‌های اینستاگرامی که وضوح پایینی دارند، خیلی تار هستند، قبلاً در جای دیگری به اشتراک گذاشته شده‌اند یا به وضوح از برنامه دیگری بازیافت شده‌اند، خودداری کنید.

این نوع قرقره ها از اولویت برخوردار خواهند بود – به این معنی که کمتر در برنامه ظاهر می شوند.

برای تقویت بیشتر، توصیه می‌کنیم حلقه‌های اینستاگرام خود را در فید اصلی خود به اشتراک بگذارید، از کلمات کلیدی و هشتگ‌های مرتبط برای افزایش قابلیت شناسایی استفاده کنید، و برای دسترسی بیشتر به محتوای خود از زیرنویس‌های روی صفحه استفاده کنید.

آیا آماده‌اید تا استراتژی حلقه‌های اینستاگرام خود را ارتقا دهید؟ این پست را برای همه چیزهایی که باید بدانید نشانه گذاری کنید: راهنمای نهایی حلقه های اینستاگرام.

3 21 فالووان الگوریتم اینستاگرام

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. در صورتی که تمایل دارید نظر خود را در خصوص این مقاله با ما در میان بذارید.