اگر از کاربرهای فعال اینستاگرام هستید ، با دیگر کاربران تبادل دارید و روزانه تعداد ساعات زیادی را در اینستاگرام به سر میبرید قطعا تا به حال به این جمله برخورده اید که ” مقدار حجم مصرفی اینستاگرام از سایر اپلیکیشن های در دسترس بیشتر است ”  از روی حدس و گمان و بر پایه ی حرف دیگران که نمیشود بسنده کرد لذا باید  برای مدیریت کردن میزان مصرف حجم زیادی از اینترنت هنگام استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، باید اطلاع دقیقی از حجم مصرفی هر محتوا در این شبکه اجتماعی داشته باشید.

البته این مسئله  برهیچکس پوشیده نیست که شبکه اجتماعی اینستاگرام حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف می کند و سبب می شود تا زود به زود با پیغام اتمام حجم مواجه شوید.

برای راحتی شما دوستان عزیز🎧

هر کدام از رسانه های اینستاگرام چقد اینترنت مصرف میکنند ؟

در این شبکه مشاهده ویدئوی ۵۹ ثانیه‌ای یک مگابایت، بارگذاری عکس حدود ۲ تا ۴ مگابایت، بارگذاری ویدئو حدود ۸ تا ۱۵ مگابایت از حجم اینترنت شما را مصرف می کند.

حجم مصرف اینترنت اینستاگرام

حجم مصرفی لایو اینستاگرامی به چه شکل است ؟

همچنین پخش زنده ویدئویی (لایو) به ازای هر دقیقه ۵ مگابایت و مشاهده ۴۰ عکس از فید اینستاگرام حدود یک مگابایت از حجم اینترنت را می کاهد.

چگونه می توان میزان مصرف حجم اینترنت اینستاگرام را مدیریت کرد؟

برای محدود کردن مصرف اینترنت می توان از گزینه‌ای در اینستاگرام استفاده کرد که این شبکه اجتماعی برای مدیریت کردن حجم مصرفی در نظر گرفته است.
برای این کار به گزینه تنظیمات پروفایل رفته و وارد حساب شوید سپس در قسمت مصرف داده تلفن همراه صرفه‌جویی داده را فعال کنید.
بسیاری از کاربران معتقدند که مقدار زیادی از زمان و حجم اینترنت خود را صرف شبکه اجتماعی اینستاگرام می کنند و نیاز است تا مصرف آن را مدیریت کنند.
راه‌های کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام :

حجم مصرفی اینترنت اینستاگرام در مقایسه با سایر شبکه‌های ‌اجتماعی بسیار بیشتر است اما میزان مصرف بالای حجم داده اینستاگرام از معایب و ایرادهای تکنولوژی و این شبکه اجتماعی به شمار نمی‌رود بلکه این ما هستیم که با مصرف و نحوه استفاده خود و راهکارهای مناسب باید میزان مصرف اینترنت را مدیریت کنیم اما چگونه؟

حجم مصرف اینترنت اینستاگرام

از قسمت تنظیمات اینستاگرام، مصرف اینترنت را محدود کنید :

اینستاگرام بدون کلیک شما، از قبل عکس و ویدیوها را دانلود می‌کند تا شما بتوانید در یک لحظه آنها را تماشا کنید اما شما می‌توانید توسط قابلیت جذاب Cellular Data Use  مصرف اینترنت اینستاگرام را محدود کنید:

برای این کار لازم است :
-وارد اینستاگرام خود شوید و روی قسمت پروفایل شخصی خود ضربه بزنید.
-در مرحله بعد لازم است روی سه نقطه ضربه بزنید و از پنجره ظاهر شده setting را انتخاب کنید.
-گزینه Account یا حساب را انتخاب کنید

 • بعد از انجام مراحل آنها گزینه Cellular Data Use یا مصرف داده تلفن همراه را لمس کرده و گزینه Data Saver یا صرفه‌جویی داده را فعال کنید. این کار به کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام شما کمک خواهد کرد .
 • و بعد با کمک گزینه High Resolution Media یا رسانه با وضوح بالا می توانید انتخاب کنید که اینستاگرام چه زمانی رسانه ای با وضوح بالا نماش دهد:
 • Never ( هرگز ) : اینستاگرام هرگز رسانه با وضوح بالا را به شما نشان ندهد.
 • Wifi only ( فقط وای فای ) : اگر دستگاه شما به WiFi متصل باشد، اینستاگرام رسانه با وضوح بالا را به شما نشان دهد.
  Cellular +WiFi( همراه + وای فای ) : وقتی دستگاه شما به داده تلفن‌همراه یا WiFi متصل باشد ، اینستاگرام رسانه با وضوح بالا را به شما نشان دهد.

از ذخیره عکس‌ اینستاگرام جلوگیری کنید :

اپلیکیشن اینستاگرام این قابلیت را دارد که به صورت زنده از خودتان عکس بگیرید اما چه قصد داشته باشید آن عکس را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و چه چنین تصمیمی نداشته باشید، عکس گرفته شده در گالری ذخیره می‌شود و این کار داده‌هایی را مصرف می‌کند. برای جلوگیری از ذخیره عکس و کاهش مصرف داده می‌توانید این ویژگی را غیر‌فعال کنید:
به تنظیمات-حساب-پست‌های اصلی بروید و سپس گزینه دخیره عکس‌ها و ویدیو های پست شده را خاموش کنید. اگر می‌خواهید عکسی بارگذاری کنید، برای کاهش مصرف داده به صورت دستی از گالری خود انجام دهید.

حجم مصرفی اینستاگرام

در صورت عدم نیاز داده‌های تلفن‌همراه را خاموش کنید :

روشن گذاشتن داده‌های تلفن همراه و باز‌گذاشتن برنامه‌ها در پس‌زمینه می‌تواند بدون اینکه شما از آنها استفاده کنید، داده‌ها را مصرف کند. این امر به ویژه درباره برنامه‌هایی مانند اینستاگرام که ویدیوها و تصاویر را به صورت خودکار پخش می‌کند، بیشتر صدق می‌کند؛ بنابراین برای کاهش حجم مصرفی در موراد غیر‌ضروری داده تلفن‌همراه را خاموش کنید.

کم کردن مصرف اینترنت اینستاگرام از طریق غیر فعال کردن اعلان ها در اینستاگرام چگونه است ؟

با غیرفعال کردن اعلان‌های اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانید حجم مصرفی دیتای خود را تا حدی کنترل کنید. برای غیرفعال کردن نوتیفیکیشن‌های اینستاگرام دو روش پیش رو دارید. یکی از طریق خود اپلیکیشن و دیگری از طریق تنظیمات تلفن.

1. غیرفعال کردن نوتیفیکیشن از طریق اینستاگرام

 • وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 • به بخش پروفایل خود مراجعه کنید.
 • آیکون سه خط را در بالای صفحه لمس کنید و وارد قسمت Settings شوید.
 • در قسمت تنظیمات، اولین گزینه مربوط به Notifications می‌باشد، آن را انتخاب کنید.
 • پس از وارد شدن به بخش اعلان ها یا همان Notifications، گزینه Pause All را انتخاب کنید تا همه ی اعلان ها غیرفعال شوند.

کاهش مصرف اینترنت اینستا با غیرفعال کردن گزینه Save Original Posts

زمانی که با دوربین اصلی اپلیکیشن اینستا تصاویر و ویدئوهایی را ضبط و آپلود می‌کنید، اینستاگرام آن عکس ها و ویدئو ها را به طور خودکار در گوشی شما ذخیره می‌کند. این فرایند شاید در نظر شما اتفاق ساده و پیش پا افتاده ای باشد، اما باید بگوییم که فرایند فوق در عین سادگی، موجب مصرف اینترنت می‌شود. بنابراین برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام خود بهتر است این گزینه را غیرفعال کنید. مراحل غیرفعال سازی گزینه Save Original Posts را در ادامه ای مطلب قرار داده ایم.

 1. ابتدا به پیج خود در اینستاگرام مراجعه کنید.
 2. در صفحه پروفایل خود آیکون سه خط را لمس کنید.
 3. وارد بخش تنظیمات شده و گزینه اکانت را انتخاب کنید.
 1. وارد بخش Account شوید.
 2. در این قسمت به دنبال گزینه Original Posts باشید.
 3. وارد بخش Original Posts شوید و گزینه Save Original Posts را غیرفعال کنید.

unnamed 4 فالووان حجم مصرفی اینترنت اینستاگرام

به پایان یکی دیگر از مقالات آموزشی و کاربردی رسیدیم که امیدواریم توانسته باشیم مطالبی آموزنده را به شما  عزیزان یادآوری کنیم ، ضمن این که مطالب گفته شده در این مقاله به کار تمام کاربران فعال در اینستاگرام می آید ؛ به این معنی که شما کاربری هستید که در اینستاگرام فقط رسانه های شخصی تان را به اشتراک میگذارید ، یا اینکه بلاگر هستید ، یا کسب و کارتان در بستر اینستاگرام است یا … این مطالب مختص به همه ی افراد فعال در اینستاگرام است .

البته لازم به ذکر است که شما با تهیه ی ربات اینستاگرام فالووان ، دیگر لازم نیست که مدام پست ها ، استوری ، کامنت و.. را چک کنید و هر لحظه به اینستاگرام بروید که نگران کم شدن حجمتان شوید، زیرا این ربات به صورت برنامه ریزی شده و هوشمندانه تمامی فعالیت های ذکر شده را بطور دقیق انجام میدهد .

پیح ها و وب سایت های نسبتا زیادی هستند که این خدمات را ارائه میدهند؛ چرا فالووان ؟

در وهله اول باید خاطر نشان کنیم که جذب فالوور واقعی و فعال و هدفمند و ارائه قیمت‌های کاملاً رقابتی از اولویت‌های فالو وان محسوب می‌شود.

در ادامه لازم است یادآور شویم که وبسایت ما با دارا بودن تیمی مجرب و متخصص در امور و تهیه پکیج های تخصصی اینستاگرام همچنین پشتیبانی بیست و چهار ساعته در خدمت کاربرانش میباشد .

همچنین پکیج ها و خدمات اینستاگرام تنها در اموری نظیر خرید فالوور ارزان ، خرید لایک و ازاین قبیل از خدمات اینستاگرام خلاصه نمیشود ، بلکه فالووان به فکر تمامی عزیزانیست که در بستر اینترنت چه در اینستاگرام ، تلگرام ، واتساپ و حتی ارسال ایمیل انبوه هم خدمات رسانی ارزنده ای را در وبسایت خود ارائه میدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر همچنین آشنایی با کلیات این پکیج ها و خدمات وبسایت ، میتوانید به وب سایت ما  مراجعه کنید.

فالووان همیار و همراه پیشرفت پیج های شماست.