قبل از بازکردن مبحث رفع ریپورت اینستاگرام، لازم میدانیم که اشاره ای داشته باشیم که ریپورت اینستاگرام چیست و چگونه پیج ما به آن دچار میشود؟ با ما همراه باشید .

همانطور که میدانید ، اینستاگرام با بیش از 1 میلیارد کاربر در گوشه گوشه ی کره ی خاکی ، یکی از بزرگترین و محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی در سطح جهانی است، از این رو برای حفظ امنیت و تأمین آرامش کاربران در محیط خود، قوانینی را وضع و انتشار کرده است که اگر کاربران از آن را نادیده بگیرند و خلاف آنها عمل نمایند ، موجب بلاک شدن آن‌ها توسط اینستاگرام خواهند شد.

بنابراین ریپورت اینستاگرام قابلیتی است که به منظور جلوگیری از فعالیت افراد متخلف که ازقوانین وضع شده توسط اینستاگرام وضع شده، طراحی شده است.

رفع ریپورت اینستاگرام

افراد متخلف که پیج آنان از طرف اینستاگرام ریپورت میشوند ، چه مواردی را اعمال میکنند ؟ چه تخلفاتی بر خلاف میل اینستاگرام است ؟

  • اکانت‌هایی که برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت می‌کنند،
  • محتوای غیراخلاقی منتشر می‌کنند ،
  • و یا هر گونه فعالیتی خلاف قوانین اینستاگرام انجام می‌دهند

این گونه افراد با انجام این اعمال در پیج اینستاگرامشان ، با استفاده از ریپورت اینستاگرام قابل رسیدگی و کنترل هستند.

همچنین سایر کاربران اینستا در صورت مشاهده‌ی تخلف از طرف هر کاربر دیگر، می‌توانند با استفاده از Report اینستاگرام، این موضوع را جهت بررسی به مجموعه‌ی اینستاگرام اطلاع دهند.

در مقاله قبل از وبسایت فالووان راجع به بلاک و انواع آن صحبت کردیم ، ممکن است با خواندن مطالب بالا ، بسیاری از شما بپرسید تفاوت ریپورت و بلاک در چیست؟

تیم فالووان تا حد امکان سعی براین دارد شما همراهان با خواندن مقاله و وبلاگ ها هیچ ابهام و سوالی برایتان باقی نماند ، برای جواب این سوال تا پایان مقاله با ما همراه باشید که قصد داریم مطلب را بطور کلی برایتان باز کنیم.

بطور خلاصه و روان میتوانیم بگوییم بلاک کردن به معنی قطع دسترسی اکانت‌های دیگر به اکانت خود و ریپورت به معنی گزارش دادن پیج‌های متخلف به اینستاگرام است.

ارسال ریپورت به اینستاگرام چگونه است؟

  • ریپورت محتوا در اینستاگرام به 5 بخش تقسیم می‌شود:
  • ریپورت پروفایل
  • پست
  • استوری
  • پیام دایرکت
  • کامنت.

که در ادامه به صورت جداگانه به توضیح هرکدام خواهیم پرداخت .

رفع ریپورت اینستاگرام

 ریپورت پست در اینستاگرام :

ابتدا پست را باز کنید و روی آیکون 3 نقطه‌ی موجود در گوشه‌ی بالا و سمت راست کلیک کنید.

گزینه‌ی Report را انتخاب کنید.

و در مرحله بعد لازم است از report پست در اینستاگرام، دو گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر گزینه‌ی Spam را انتخاب کنید، گزارش شما ثبت خواهد شد. اما اگر گزینه‌ی Inappropriate را انتخاب نمایید، باید دلیل خود را از گزارش این پست شرح دهید. برای مثال در صورت فیک بودن پیج، می‌توانید گزینه‌ی اطلاعات اشتباه (False  information) را انتخاب کنید.

ریپورت استوری در اینستاگرام :

برای report استوری در اینستاگرام ابتدا وارد استوری مورد نظر شوید. سپس روی آیکون 3 نقطه کلیک کنید.

مانند ریپورت پست ، گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید.

روی گزینه‌ی It’s Inappropriate بزنید. سپس همانند روش report پست در اینستاگرام، دلیل گزارش خود را مطرح کنید.

ریپورت پیام دایرکت در اینستاگرام :

برای report پیام دایرکت در اینستاگرام روی پیامی که قصد ریپورت آن را دارید، لمس کرده، نگه دارید و گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید.

سپس دلیل ارسال گزارش را انتخاب کنید.

 ریپورت کامنت در اینستاگرام :

برا report کامنت در اینستاگرام، روی کامنت مورد نظر لمس کرده و نگه دارید.

سپس روی آیکون موجود در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

گزینه‌ی Report this comment را بزنید. همچنین می‌توانید با گزینه‌ی …. Block، اکانت مربوط به آن کامنت را بلاک نمایید .

در صورت زدن گزینه‌ی  It’s Spam، ریپورت کامنت در اینستاگرام با موفقیت انجام خواهد شد. اما در صورت کلیک روی گزینه‌ی It’s inappropriate ، باید یک دلیل خاص برای ریپورت کامنت انتخاب کنید. اکنون باز هم مثل روش report پست، استوری و پیام دایرکت در اینستاگرام، لازم است دلیل ارسال گزارش را مشخص کنید.

ریپورت پروفایل در اینستاگرام :

در اپلیکیشن اینستاگرام، به صفحه‌ی پروفایل اکانت مورد نظر بروید.

روی آیکون 3 نقطه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

در نیم‌پنجره‌ی بازشده گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید.

روی گزینه‌ی It’s inappropriate کلیک کنید.

گزینه‌‌ی Report Account را بزنید.

و در آخر ، برای تکمیل فرایند report در اینستاگرام، یکی از گزینه‌ها را به عنوان دلیل خود برای گزارش این اکانت انتخاب کنید.

unnamed 2 فالووان ریپورت اینستاگرام

چه زمانی باید برای اینستاگرام گزارش ارسال کنیم؟

همانطور که گفته شد، در جریان ریپورت یک پست، کامنت، استوری و پیام دایرکت در اینستاگرام باید یک دلیل برای ارسال گزارش مشخص و ارسال نمایید . عدم رعایت هر کدام از قوانین اینستاگرام، می‌تواند دلیلی برای ارسال report به اینستاگرام باشد. در ادامه به توضیح این دلایل می‌پردازیم:

موارد ارسال گزارش برای اینستاگرام به شرح زیر است :

·      Nudity or sexual activity :

برهنگی یا فعالیت جنسی :

همانگونه که مشاهده کردید، اکانتی که در اینستاگرام انتشار محتوای جنسی یا برهنگی را رواج می‌دهد را می‌توانید با ارسال report به اینستاگرام، باعث ریپورت اکانت مورد نظر توسط اینستاگرام شوید. و تخلف آنرا گزارش دهید .

·      Hate speech or symbols :

گفتار یا نمادهای نفرت پراکنی :

در صورت مشاهده‌ی اکانتی که اقدام به تخریب شخصیت افراد ، سازمان‌ها یا ارگان های دیگر می‌کند این گزینه برای ارسال report در اینستاگرام مناسب خواهد بود و شما میتوانید با استفاده از ریپورت تخلف آن را گزارش دهید .

·       Violence or dangerous organizations:

سازمان‌های خطرناک و ترویج‌دهنده‌ی خشونت :

چنانچه متوجه شدید سازمان‌ها و نهادهایی به طور خطرناک و خشونت ‌بار در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، می‌توانید برای بررسی بیشتر آن را به اینستاگرام گزارش دهید. گروهک ‌های تروریستی، فاشیستی و … مثال‌هایی از این سازمان‌ها هستند. که با استفاده از قابلیت ریپورت میتوانید به اینستاگرام گزارش دهید .

·      Sale of illegal or regulated goods :

فروش کالاهای غیرقانونی یا تحت نظارت دولت :

اگر با محتوایی برخورد کردید که قصد خرید و فروش کالاهای غیرمجاز را از طریق اینستاگرام دارد، می‌توانید با انتخاب این گزینه اینستاگرام را از آن مطلع سازید.

·       Bullying or harassment :

زورگویی یا آزار و اذیت :

اینستاگرام برای حفظ آرامش کاربران خود قوانینی را به منظور مبارزه با آزار و اذیت کاربران خود وضع کرده است. در صورت مشاهده‌ی رفتارهای آزاردهنده از سوی کاربران دیگر، می‌توانید این مورد را با استفاده از قابلیت ریپورت در اینستاگرام، اطلاع رسانی کنید   .

·      Intellectual property violation :

نقض مالکیت معنوی :

همانطور که گفته شد، کاربران اینستاگرام باید قانون کپی رایت را رعایت کنند. اگر شخصی بدون رضایت صاحب یک اثر، آن را منتشر کند، با report اینستاگرام مواجه خواهد شد. برای مثال می‌توانید آهنگ‌ هایی را که دارای حق پخش انحصاری هستند و به صورت غیرقانونی در اینستاگرام منتشر شده‌اند،ریپورت کرده و به اینستاگرام گزارش دهید.

·       Suicide, self-injury or eating disorders :

خودکشی، خودزنی یا اختلالات تغذیه‌ای :

انتشار این گونه پست‌ها برای سلامت جامعه و افراد مضر است و می‌تواند باعث مشکلات اجتماعی فراوانی شود. به همین دلیل اینستاگرام از کاربرانش می‌خواهد در صورت مشاهده‌ی چنین محتواهایی، با استفاده از قابلیت ریپورت آن را سریعاً گزارش دهند.

·       Scam or fraud :

کلاه‌برداری :

این گزینه نیز برای جلوگیری از فعالیت افراد سودجو و کلاهبردار قرار داده شده‌است. برای ریپورت افراد کلاهبردار در اینستاگرام میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

·       False information :

اطلاعات اشتباه :

اینستاگرام با انتشار شایعات و اخبار دروغین مخالف است. به همین علت، در صورت مشاهده‌ی چنین مواردی می‌توانید گزارش آن را برای اینستاگرام ارسال کنید.

 I just don’t like it:

این پست را نپسندیدم :

در صورتی که علاقه‌ای به مشاهده‌ی چنین محتوایی ندارید، می‌توانید از این گزینه استفاده نمایید.

Spam :

اسپم :

از این گزینه برای ریپورت فعالیت‌های اسپم در اینستاگرام استفاده کنید.

راههای رفع ریپورت اینستاگرام :

رفع ریپورت اینستاگرام

راه حل اول: قرار دادن کامنت انگلیسی از سوی کاربران

یکی از راهکارهای معمول، این است که از فالوورهای خود بخواهید تا برای شما کامنت انگلیسی ارسال کنند. اگر هر یک از فالورهای شما ۵ کامنت انگلیسی قرار دهد، شما از ریپورت خارج می‌شوید و می‌توانید از امکانات اینستاگرام به‌صورت کامل استفاده کنید. در واقع با این روش به اینستاگرام ثابت می‌کنید که شما اسپم نیستید!

راه حل دوم: تغییر ایمیل و شماره تلفن اکانت خود :

همچنین شما می توانید با تغییر ایمیل و شماره تلفن اکانت خود ریپورت اینستاگرام را رفع نمایید. به این منظور وارد پروفایل خود شوید و گزینه Edit your profile را انتخاب نمایید.

راه حل سوم: عدم تکرار تخلف

در مدتی که ریپورت شده اید نهایت سعی خورا بکنید تا تخلف مرتکب شده و یا کارهایی که مخالف قانون اینستاگرام است را، انجام ندهید.

و راهکار آخر پشت سر گذاشتن مدت زمان محرومیت :

در پایان اگر دیدید که هیچ‌کدام از راه‌حل‌های بالا میسر نبود ، باید صبر کنید تا مدت ‌زمان ریپورت شما به اتمام برسد.

اما ما امیدواریم به هیچ عنوان با ریپورت از طرف اینستاگرام مواجه نشوید که موارد بالا به کارتان بیاید ، اما به عنوان یک کاربر فعال در اینستاگرام مطالعه و دانستن این مطالب خالی از لطف نیست .

اگر پیجتان شخصی است یا فروشگاهی ، آموزشی ، ورزشی ، بلاگری یا برای کسب و کارتان است ، فرقی نمیکند ، بطور کلی اگر صاحب پیج اینستاگرامی هستید و پیشرفت آن برایتان اهمیت دارد با دنبال کردن وبلاگ های این وبسایت همواره بروز و آپدیت باشید .

وبسایت ما با بیش از شش سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات تخصصی اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی نظیر ارسال پیوی تلگرام ، ارسال پی وی انبوه واتساپ ، ارسال ایمیل انبوه و بسیاری خدمات ارزنده دیگر ، همواره در تلاش است با کمک و همت تیم مجربی که دارد بهترین و تضمینی ترین پکیج ها را برای شما عزیزان تهیه و ارائه دهد.

با فالووان همواره آپدیت و بروز باشید .