از آنجا که وبسایت فالووان در نظر دارد تا حد امکان به تمامی آموزش های مربوط به اینستاگرام برای افزایش اطلاعات شما بپردازد ، خالی از لطف نیست که دراین بین به بحث و بررسی هک اینستاگرام نیز بپردازیم ، پس تاپایان مقاله باما همراه باشید.

آیا اینستاگرام هک میشه؟

با پیدایش و رونق شبکه های اجتماعی در بستر اینترنت و رواج یافتن آنها در بین کاربران به خصوص اپلیکیشن اینستاگرام و محبوبیت چشم گیر آن بین اقشار مختلف افراد، باید بگوییم امکان هک همه ی برنامه ها حتی اینستاگرام نیز وجود دارد. بنابراین احتمال اینکه کسی بخواهد و بتواند پیج شما ار هک کند بسیار زیاد است، مخصوصا اگر پیج شما جزء پیج های پر رونق و پر مخاطب اینستاگرامی به شمار می آید و رقیبان زیادی دارد. حال اینکه چه راه هایی برای هک اینستاگرام وجود دارد و باید چه اقداماتی برای جلوگیری از ورود افراد به اکانتمان انجام دهیم بحث های مورد بررسی در وبسایت امروز فالووان است.

هک اینستاگرام

راه های هک اینستاگرام کدام است؟

برای ورود و دستیابی به اطلاعات شما در پیج اینستاگرامتان راه های زیادی وجود دارد ممکن است بعضی از افراد، از پیش پا افتاده ترین راه ها برای ورود به اکانت شما استفاده کنند بعضی ازافراد نیز، راه های پیچیده تری را انتخاب میکنند.

البته یکی دیگر از دلایل هک اینستاگرام خرید فالوور از سایت های نامعتبر و نا امن هست که این گونه سایت ها به این بهانه از اعتماد مشتری سوء استفاده میکنند و پسورد اکانت اینستاگرام را از کاربر میگیرند؛ البته تیم فالووان این اعتماد را به کاربرانش میدهد که سفارشات شما از،سایت خرید فالوور اینستاگرام  فالووان بدون ارائه هیچ گونه پسورد و رمز عبوری به ما؛ سفارش شما بصورت کاملاً امن وتضمینی انجام میشود.

حال به چند مورد از روش های هک اینستاگرام اشاره خواهیم خواهد کرد:

قبل ازاینکه وارد بحث شویم و بخواهیم موارد و روش های هک کردن را بشناسیم ابتدا باید بدانیم چرا باید هک کردن اینستاگرام را بلد باشیم؟

در واقع باید بگوییم یاد گرفتن روش های مختلف هک باعث می شود که شما بتوانید امنیت پیج خود را بالاتر ببرید. برای مثال تصور کنید هکری که قصد دارد مشکلات امنیتی یک شرکت را پیدا کرده و حل کند، باید روش های هک را بلد باشد. بنابراین یادگرفتن آن امری ضروری برای سرپا نگه داشتن پیج های شما به شمار میرود. از این رو شما نیز می توانید با یاد گرفتن جدید ترین روش های ساده هک اینستاگرام، اکانت خود را غیر قابل نفوذ کنید و هک کردن اکانت خود را برای هکرهای تازه کار و نابلد سخت کنید.

روش های هک اینستاگرام در سال 2021 کدام اند؟

1: پسورد کرکینگ (Password Cracking)

یک از مرسوم ترین و راحت ترین راه های هک اینستاگرام این است که پسورد پیج مورد را کرک کنیم، نرم افزارها و برنامه های مختلفی در ویندوز و لینوکس وجود دارد ،که به وسیله آنها میتوانید پسورد آنهارا کرک کرده و آنهارا هک کنید.( به همین دلیل است که دربسیاری از فیلم های آموزشی بر قوی بودن پسورد تاکید میکندد، و میگویند از حروف و اعداد باهم برای ایجاد پسورد استفاه کنید. )

البته یک نکته حائز اهمیت نیز وجود دارد : اینستاگرام یک مشکل بسیار بزرگ در هنگام ورود دارد آن هم این است که کد ریکپچا ندارد. کد ریکپچا همان تست رو مخ I’m not a Robot است که در سایت هایی مانند گوگل، فیسبوک یا دیگر سایت ها با آن مواجه می شویم.

در ادامه باید بگوییم عدم وجود کد Recapcha و اینکه بعد از 3 بار وارد کردن رمز اشتباه، اکانت قفل نمی شود، عواملی هستند که باعث می شوند، پسورد کرکر ها بتوانند به راحتی، کار خود را انجام دهند و اکانت را به آسانی هک کنند. پسورد کرکر ها هم یکی از ابزار هایی هستند که همیشه آپدیت می شوند تا بتوانند هک اکانت اینستاگرام را با سرعت بیشتر انجام دهند.

2: کی لاگر ها (Keyloggers)

کی لاگر ها یکی دیگر از راه های هک کردن افراد در اینستاگرام است.

اما چند نکته وجود دارد. اول اینکه اگر فقط می خواهید به پیام هایی که شخص برای دیگران ارسال می کند، دسترسی داشته باشید، نصب کی لاگر در گوشی شخص کافی است.

اما اگر می خواهید به اکانت وی نفوذ کنید و به تمام اطلاعات و محتویات داخل بیج آن دسترسی داشته باشید، در استفاده از Key Logger به یک شرط نیاز دارید. فرد مورد نظر شما باید حتی برای یک بار، از طریق نرم افزار یا مرورگر وارد اینستاگرام خود شود تا شما بتوانید پسورد وی را به دست آورید.

شما می توانید برای این کار، با گوشی شخص از اینستاگرام بیرون آمده و Log Out کنید و پس از نصب کی لاگر روی گوشی او، گوشی را تحویل او دهید. به این شکل شما می توانید به راحتی از طریق اطلاعاتی که کی لاگر برای شما ارسال می کند، شخص مورد نظر را هک کنید. برخی از بهترین کی لاگر های اندروید عبارتند از:

  • Xposed
  • Kernel Keylogger
  • Family Guard
  • Ardamax Keylogger

 

3: سرقت کوکی ها (Cookie Hijacking)

یکی دیگر از راه های هک کردن پیج ها در اینستاگرام، اقدام از طریق کوکی هاست.  اما این روش نیز مانند روش قبل به یک شرط نیاز دارد، آنهم این است که فرد مورد نظر شما حتما باید از مرورگر ها برای استفاده از اینستاگرام استفاده کند و باید پسورد خود را نیز ذخیره کرده باشد. وقتی که این شرط درست باشد و فرد از طریق مرورگر وارد اینستاگرام خود شود، شما می توانید از طریق کوکی های مرورگر وی، به پسورد او دسترسی پیدا کنید و او را به راحتی هک کنید.

4: فیشینگ (Phishing)

اما وقت آن رسیده که به سراغ یکی از روش های هک اینستاگرام برویم که اگر به درستی انجام شود، می تواند به راحتی و هر تعداد رمز اینستاگرام که می خواهید را برای شما هک کند.

فیشینگ ،یکی از شاخه های مهندسی اجتماعی است که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت می کنیم. اصطلاح فیشینگ با املای Fishing در زبان انگلیسی به معنی ماهیگیری است و فیشینگ در دنیای تکنولوژی و امنیت و با املای Phishing به معنی تله گذاری به شمار میرود.

روش کار آن به چه صورت است؟

شما در فیشینگ درواقع باید یک صفحه ورود فیک و تقلبی برای اینستاگرام و دقیقا به شکل صفحه ورود Instagram درست کنید و آن را طوری برنامه نویسی کنید که با زدن دکمه ورود، یوزرنیم و پسورد شخص را برای شما ارسال کند. چند نکته که باید در این روش به آن دقت داشته باشید را در پایین آورده ایم.

  1. شما برای این روش نیاز به مهارت های طراحی وب سایت( Html , css ) و همچنین برنامه نویسی وب نیاز دارید.
  2. باید به لینکی که از آن استفاده می کنید نهایت دقت را داشته باشید و لینکی شبیه به لینک ورود اینستاگرام را استفاده کنید. برای مثال می توانید از یک لینک فارسی برای فریب شخص استفاده کنید.
  3. مهندسی اجتماعی در این روش بسیار مهم است چون شما باید اعتماد فرد را کسب کنید تا بتوانید او را قانع به استفاده از لینک خود کنید.

روش های هک اینستاگرام

از کجا بفهمیم اینستاگرام هک شده؟

یکی از سوالات متداولی که برای بسیاری ازکاربران پیش می آید این است که آیا اینستاگرام هک میشود؟

بسیاری از افراد تصورشان از هک اینستاگرام این است که هکرها پشت سیستم های قوی (یا به اصطلاح خفن) مینشینند ،در وهله اول به سرورهای ایسنتاگرام نفوذ میکنند، با استفاده از کدهای سبز رنگ 0و1 شروع به هک کردن پیج ورد نظر میکنند. با توجه با این ابهامات لازم است اشاره کنیم این روش هکی که در ذهن شماست اصلا وجود ندارد ، نکته ی بسیار مهمی که لازم است به آن اشاره داشته باشیم این است که اگر سرور اینستاگرام به این راحتی هک میشد، اینستاگرام در همان سال های ابتدایی شهرت خود، نابود میشد و به این شکل پیشرفت نمیکرد و دربین افراد محبوب نمیشد. سرور اینستاگرام تقریبا غیرقابل هک است و کسی نمی تواند آن را هک کند.

بعضی نکات و علائم وجود دارند که ثابت میکنند پیج اینستاگرامی شما هک شده است، برخی ازآنهارا در ادامه معرفی میکنیم :

عکس ها و رسانه های انتشار داده شده بدون اطلاع شما ازآنها:

اگر وارد اکانتتان شدید و دیدید که پست‌ها و استوری‌های جدیدی آپلود و انتشار شده اند یا مثلا پست‌هایتان در حال پاک شدن و ادیت شدن هستند، پس شک نکنید که اکانتتان هک شده. یعنی شخص دیگری وارد اکانتتان شده یا به عبارتی اکانتتان را هک کرده است.

فالوور و فالوئینگ هایتان نا آشنا هستند و شما آنها را نمیشناسید:

فرض کنید در حال چک کردن فالوئینگ‌های پیجتان هستید. ناگهان به تعداد زیادی از افراد برمی‌خورید که اصلا یادتان نمی‌آید قبلا فالو کرده باشید! یا مثلا متوجه می‌شوید که تعداد کسانی که فالو کرده‌اید افزایش یافته و روحتان هم خبر ندارد. پس در این‌صورت احتمالا کسی به اکانتتان وارد شده است

نمیتوانید به اکانتتان دسترسی داشته باشید وبه به آن وارد شوید:

فرض کنید وارد اکانتتان می‌شوید و می‌بینید که برای ورود نیاز به نام کاربری و پسورد دارید. بعد هم هرچه تلاش می‌کنید نمی‌توانید وارد اکانتتان شوید. با این‌که مطمئنید نام کاربری و رمزتان را درست وارد کردید ولی همچنان نمیتوانید به اکانتتان وارد شوید. در این صورت احتمالا کسی به اکانتتان وارد شده و پسوردتان را هم در جهت جلوگیری از ورود شما تغییر داده است. بعد از بررسی و آشنایی با مفهوم کلی هک و انواع آن حال لازم است با روش های جلوگیری از هک هم بررسی کنیم.

اینستاگرام هک

چگونه می توانم اکانت اینستاگرام هک شده را بازیابی کنم؟

 در اینجا مراحل بازیابی حساب شما آمده است:

ابتدا به صفحه اینستاگرام بروید و روی گزینه Get Help to Login کلیک کنید. اگر حساب شما همچنان با همان نام کاربری است، نام کاربری یا آدرس ایمیل قدیمی خود را وارد کنید. هنگامی که یک حساب کاربری هک شده در اینستاگرام دارید، اینستاگرام چندین گزینه را در اختیار شما قرار می دهد. از گزینه هایی مانند ایمیل یا شماره تلفن، روی گزینه ای که به آن دسترسی دارید کلیک کنید. اگر به هیچ یک از آنها دسترسی ندارید، دکمه “نیاز به کمک بیشتر؟” را فشار دهید. در این بخش اینستاگرام از شما می خواهد هویت شما را تایید کند. برای تأیید اینکه کاربر واقعی این حساب هستید، باید اطلاعاتی را وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات خود باید منتظر ایمیل اینستاگرام باشید. اگر تأیید کنید که اکانت اینستاگرام شما هک شده است، بازگشتی دریافت خواهید کرد. در عرض چند روز اینستاگرام یک کد امنیتی به آدرس ایمیل شما ارسال می کند. اینستاگرام اغلب از شما می خواهد که هویت خود را تأیید کنید. باید کد را روی کاغذ بنویسید و از خود در حالی که کاغذ را در دست دارید عکس بگیرید. سپس باید آن را ارسال کنید. در مرحله دوم، باید ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید و مشخص کنید دستگاهی که استفاده می کنید iPhone یا Android است. پس از ارائه این اطلاعات، اینستاگرام صحت این اطلاعات را تایید می کند و مراحلی را که برای بازگرداندن حساب خود باید طی کنید را ایمیل می کند.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام چقدر طول می کشد؟

پاسخ روشن به این موضوع دشوار است، اما اینستاگرام می گوید که کاربران باید حداقل بیست و چهار ساعت منتظر بمانند تا بتوانند به حساب های هک شده اینستاگرام پاسخ دهند. بنابراین، متأسفانه امکان دریافت اکانت شما در پانزده دقیقه وجود ندارد، این موضوعی است که می تواند تغییر کند و هر چه سریعتر عمل کنید، سریعتر می توانید اکانت اینستاگرام هک شده خود را بازگردانید. برخی از کاربران می توانند اکانت های هک شده اینستاگرام خود را در عرض یک روز یا در عرض یک هفته پس بگیرند، همه چیز به شانس بستگی دارد.

 

روش هایی برای جلوگیری ازهک در اینستاگرام:

همانطور که در موارد بالا نیز اشاره کردیم لازم است پسوردی قوی داشته باشید:

بیشتر راه‌های هک شدن اینستاگرام از طریق ضعیف بودن یا به عبارتی لو رفتن پسوردتان اتفاق می‌افتد. پس برای هک نشدن، باید رمزی را انتخاب کنید که به راحتی قابل حدس زدن نباشد.

پسورد قوی به چه معناست؟ یعنی پسوردی که حداقل ۶ عدد در آن باشد، شامل کاراکتر باشد. اگر چندتایی علامت، مثل & و $ و… را هم استفاده کنید .

 

سعی کنید پسوردتان را هرچند مدت یکبارعوض کنید:

سعی کنید مرتب پسورد را تغییر دهید تا کسی نتواند آن را حدس بزند. با این کار، اگر پسوردتان لو رفته باشد، امنیتتان حفظ می‌شود.

unnamed 3 فالووان هک اینستاگرام

 

مهم ترین گزینه این است که حتما تایید دو مرحله ای را در پیجتان فعال کنید:

با فعال کردن این گزینه وقتی شما یا هرکس دیگری خواست وارد اکانتتان شود باید علاوه بر وارد کردن پسورد، هویت شما را هم تایید کند. مثلا سوالاتی که در رابطه با شماست را هم باید جواب دهد. سعی کنید موارد و نکات گفته شده در مقاله را بخاطر بسپارید و خوب به آنها عمل کنید که با هک شدن پیجتان توسط هکرها و افراد ناشناس مواجه نشوید.

ازطریق وبسایت فالووان و آموزش های مفید و کاربردی آن همواره در اینستاگرام بروز و آپدیت باشید. اینستاگرام بستری ست که لازم است برای موفقیت و دیده شدن درآن ازتمام نکات و تکنیک های موجود درآن ، که هرچند مدت یکبار نیز آپدیت میشوند، را بدانید و به آنها عمل کنید .

با مراجعه به مطالب منتشر شده دراین وبسایت که همه روزه توسط تیم فعال آن آپدیت میشوند و تهیه ی پکیج های تخصصی، اعم از ارائه ربات اینستاگرام، که همانند کارمندی بیست و چهار ساعته برای پیج شما میباشد و شما میتوانید با خاطری آسوده به روزمرگی های خود بپردازید و مدیریت پیج را به آن بسپارید همچنین خدماتی دیگر در سایر اپلیکیشن ها مانند ارسال پیام انبوه واتساپ برای عزیزانی که کسب و کارشان در بستر واتساپ است و ارسال پی وی تلگرام برای آندسته از کاربرانی که در تلگرام فعالیت دارند و … پیشرو پیج های رقیبانتان باشید و جلوتر از همگان پیش بروید.

چگونه می توانم امنیت اکانت اینستاگرام خود را افزایش دهم؟

برخی از اقدامات احتیاطی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از هک شدن حساب اینستاگرام خود انجام دهید. مهمترین آنها استفاده از احراز هویت دو عاملی خواهد بود. پس از مراجعه به پروفایل خود باید در قسمت تنظیمات گزینه Two Factor Authentication را فشار دهید و سپس با کد امنیتی می توانید این قابلیت را فعال کنید. به لطف این قابلیت، زمانی که هر فردی بخواهد وارد اکانت اینستاگرام شما شود، به کد تایید نیاز خواهد بود و همچنین این کد به صورت پیام به تلفن همراه شما ارسال می شود.

حال اگر احساس کردید که اینستاگرام شما هک شده است چه باید کرد؟

اگر مشکوک هستید اکانت اینستاگرام شما هک شده یا به خطر افتاده است، مهم است که در اسرع وقت اقدام کنید. برای دسترسی مجدد به حساب خود مراحل زیر را دنبال کنید:

حساب ایمیل خود را برای پیامی از اینستاگرام بررسی کنید!!

از اینستاگرام کد امنیتی یا پشتیبانی بخواهید

مرحله 1: حساب ایمیل خود را برای پیامی از اینستاگرام بررسی کنید

اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده‌اید – با نام aka, security@mail.instagram.com – که به شما اطلاع می‌دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است، ممکن است بتوانید این کار را با استفاده از گزینه “Revert this change” در آن پیام لغو کنید.

مرحله 2: درخواست لینک ورود از اینستاگرام

اگر اطلاعات اضافی نیز تغییر کرده است (مانند رمز عبور شما)، باید از اینستاگرام درخواست لینک ورود کنید.

در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

در صفحه ورود به سیستم، روی «رمز عبور فراموش شده» (برای iOS) یا «دریافت کمک برای ورود به سیستم» (برای اندروید) ضربه بزنید.

یک آدرس ایمیل امن وارد کنید که فقط شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام با مراحل بعدی باشید.

مرحله سوم: درخواست کد امنیتی یا پشتیبانی از اینستاگرام

اگر با انجام مراحل بالا نمی توانید اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید، می توانید اکانت اینستاگرام هک شده را گزارش دهید.

روی صفحه «به ما در بازیابی حساب خود کمک کنید» ضربه بزنید. این بار به جای درخواست کد امنیتی، گزینه “I can’t access this email or phone number” را انتخاب کنید.

در صفحه بعد، فرم را با مشخصات حساب خود پر کنید، “اکانت من هک شد” را انتخاب کنید و روی “درخواست پشتیبانی” کلیک کنید.

 سوالات متداول درباره اکانت های هک شده اینستاگرام:

 نام کاربری اکانت اینستاگرام من تغییر کرده است، چگونه می توانم نام کاربری اینستاگرام خود را پیدا کنم؟

اگر هشدار «ما نتوانستیم حساب شما را پیدا کنیم» دریافت می کنید، به این معنی است که نام کاربری حساب کاربری شما توسط شخصی که اکانت اینستاگرام شما را هک کرده است تغییر داده است. شما باید فوراً به دوستان خود که می دانید شما را دنبال می کنند پیام ارسال کنید، حتی اگر نام کاربری شما تغییر کرده باشد، دوستان شما نام کاربری جدید شما را خواهند دید زیرا شما را دنبال می کنند.

 آیا امکان بازگرداندن اکانت هک شده اینستاگرام من وجود دارد؟

بله، اگر بتوانید هویت خود را تایید کنید و تیم اینستاگرام را با اطلاعات خود متقاعد کنید، امکان پذیر است.

برای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام خود چه کنم؟

برای این کار می توانید از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید. رمز عبور خود را به عنوان رمز عبور دشوارتر تنظیم کنید. همچنین می‌توانید با اجتناب از برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند افرادی را که از پروفایل اینستاگرام شما بازدید کرده‌اند نشان می‌دهند، حساب خود را ایمن‌تر کنید.

وبسایت ما فقط دریک زمینه فعالیت نمیکند بلکه با ارائه پکیج های متنوع در سایر اپلیکیشن ها در نظر دارد که به تمام کاربران در هر پلتفرمی خدمات ارزنده خود را ارائه دهد.

هدف ما رضایتمندی و خوشنودی کاربرانش میباشد.

مقاله کمکی: چگونه خودمان امنیت پیج خود را تامین ببریم؟ بالا بردن امنیت پیج