سلام خدمت بزرگواران همراه با فالووان. با آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمامی شما.

در این مقاله از سایت به ایمیل (جیمیل)، نحوه ساخت ایمیل و مشکلاتی از جمله فراموشی رمز ایمیل و ورود به جیمیل صحبت خواهیم کرد.

ایمیل

رایانامه، (به انگلیسی: E-mail) یا پست الکترونیکی روشی برای تبادل پیام («نامه») بین افرادی است که از وسایل الکترونیکی استفاده می‌کنند. اولین استفادهٔ محدود از رایانامه در دههٔ ۱۹۶۰ به وقوع پیوست، در آن زمان کاربران فقط می‌توانستند برای کاربران همان رایانه، ایمیل ارسال کنند. برخی از سیستم‌ها همچنین نوعی پیام‌رسانی فوری ارائه می‌کردند، طوری که فرستنده و گیرنده باید همزمان آنلاین می‌بودند. ری تاملینسون به عنوان مخترع رایانامهٔ شبکه‌ای (امروزی) شناخته می‌شود. او با استفاده از علامت @ (اَت ساین) نام کاربری را با سرور مقصد پیوند داد و در سال ۱۹۷۱ اولین سیستمی را ساخت که قادر به ارسال پیام بین کاربران در میزبان‌های مختلف در سراسر آرپانت بود. در اواسط دهه ۱۹۷۰، این روش به عنوان رایانامه شناخته شد.

پیشنهاد فالووان  به شما: مشترک شدن در یوتیوب یعنی چه

جیمیل

اگر برای گرفتن ارتباط و انتقال فایل‌های خود از ایمیل یا جیمیل استفاده می‌کنید لازم است بدانید چه امکاناتی دارد و اگر هنگام استفاده از جیمیل مشکلی پیش امد چطور آن را برطرف کنید. ایمیل نام بستری است که گوگل برای انتقال پیام‌های متنی، صوتی، ویدیویی و انواع فایل‌ها استفاده می‌شود.

در گذشته افراد از ایمیل که برای شرکت یاهو بود استفاده می‌کردند. اما حالا بسیاری از افراد از جیمیل استفاده می‌کنند.

download فالووان جیمیل

رایانامه (جیمیل) در شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت کار می‌کند. سیستم‌های امروزه بر اساس مدل ذخیره و ارسال فعالیت می‌کنند. سرورهای رایانامه پیام‌ها را می‌پذیرند، ارسال و ذخیره می‌کنند. نه کاربران و نه رایانه‌های آنها ملزم نیستند همزمان آنلاین باشند. آنها معمولاً برای ارسال یا دریافت پیام یا بارگیری آن به یک سرور رایانامه یا رابط پست الکترونیکی وب متصل می‌شوند.

از جمله سرویس دهندگانی که به صورت رایگان به افراد، یک پست الکترونیک (رایانامه) ارائه می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جیمیل

آی‌کلاد

یاندکس

اوت‌لوک

یاهومیل

اینباکس

هات‌میل

معرفی سایت جیمیل

همانطور که گفته شد در سال‌های گذشته چیزی به نام جیمیل در بین مردم رواج نداشت و مردم برای انتقال فایل‌های خود دنبال ساخت ایمیل در یاهو بودند اما در سال‌های اخیر جیمیل توانست با ارائه‌ی خدمات مختلف جای ایمیل را بگیرد و حالا اکثر افراد از جیمیل استفاده می‌کنند.

افرادی که قصد ثبت نام و استفاده از جیمیل را دارند با مراجعه به سایت mail.google.com مراحل ساخت جیمیل را طی کرده و ساخت جیمیل به سادگی انجام می‌شود.

افرادی هم که می‌خواهد حساب کاربری جیمیل خود را بررسی کنند با انتخاب گزینه‌ی sing in gmail وارد حساب خود شده و پیام‌های خود را بررسی کنند.

آدرس سایت جیمیل mail.google.com است که تمامی افراد در سطح جهان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

ورود به جیمیل

برای ورود به جی میل یا ساخت حساب کاربری ابتدا یه mail.google.com را در مرورگر گوشی یا سیستم خود وارد کرده و سایتی با همین عنوان را کلیک کنید حالا شما به سایت اصلی و معتبر جیمیل به صورت مستقیم وارد شده‌اید.

برای ساخت جیمیل مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

1.از قسمت پایین صفحه که در عکس مشخص شده است زبان فارسی را انتخاب کنید.

 

1 16 فالووان جیمیل

2 19 فالووان جیمیل

سپس گزینه ایجاد حساب را انتخاب کنید. از شما سوال می‌شود که جیمیل برای خودتان و استفاده شخصی است یا برای مدیریت کسب و کار شما. که با توجه به هدف خود از ساخت جیمیل گزینه موردنظر را انتخاب کنید.

3 18 فالووان جیمیل

بعد از انتخاب گزینه موردنظر درمورد نوع حساب کاربری از شما می‌خواهد اطلاعات خود را که شامل نام، نام‌خانوادگی، نام کاربر(اسمی که برای جیمیل خود می‌خواهید داشته باشید) که برای انتخاب نام کاربری می‌توانید از حرف عدد و نقطه استفاده کنید، گذرواژه یا همان رمز عبور و تکرار رمز عبور خود را وارد کنید.

4 13 فالووان جیمیل

پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، روی کادر آبی که در آن نوشته شده است بعدی کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

5 10 فالووان جیمیل

در این مرحله از شما خواسته می‌شود که شماره موبایل خود را وارد کنید.

سپس کد تایید شماره تلفن برای شما ارسال می‌شود بعد از آن از شما اطلاعات تاریخ تولد و جنسیت را می‌خواهد.

پس از وارد کردن اطلاعات روی گزینه‌ی بعدی کلیک کنید.

حالا حساب کاربری یا جیمیل شما با اطلاعاتی که وارد کرده‌اید ساخته می‌شود.

فراموشی رمز جیمیل

ممکن است برای خیلی از ما پیش آید که جیمیلی را ساخته باشیم اما پس از مدتی رمز ورود خود را فراموش کنیم. نگران نباشید با بازیابی رمز جیمیل می‌توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

بازیابی رمز جیمیل یا بازنشانی رمز ایمیل

  1. از شما می‌خواهد آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  2. 2. برای تایید آنکه حساب جیمیل به شما تعلق دارد چند سوال از شما پرسیده می‌شود، بعد از آن ایمیلی برای شما ارسال می‌شود. از بخش صندوق ورودی می‌توانید ایمیل را ببنید اما اگر پیامی آنجا نبود بخش هرزنامه یا ایمیل انبوه را بررسی کنید.

. [email protected] را در دفترچه نشانی‌یات اضافه کنید.

. برای درخواست ایمیلی دیگر، مراحل را برای بازیابی حساب را دنبال کنید.

.همه نشانی‌های ایمیلی را که برای ثبت نام یا ورود به حساب خود استفاده کرده‌اید بررسی کنید.

3.گذرواژه‌ای برای حساب خود تنظیم کنید دقت کنید که گذرواژه جدید که انتخاب می‌کنید تاکنون برای ایمیل خود تنظیم نکرده باشید و از گذزواژه‌ای سخت و غیرقابل حدس استفاده کنید.

حالا با رمزعبور جدید می‌توانید به جیمیل خود دسترسی داشته باشید.

پس از تغییر گذرواژه جیمیل چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که گذرواژه جیمیل خود را تغییر می‌دهید، در همه سیستم‌هایی که از قبل با آن وارد اکانت شده‌اید خارج می‌شود. به جز دستگاهی که برای تایید هویت جیمیل خود از ان استفاده می‌کنید.

نحوه تغییر رمزجیمیل (تغییر رمز ایمیل)

ممکن است گاهی به هردلیلی نیاز باشد رمز جیمیل (رمز ایمیل) خود را تغییر دهید. که خوشبختانه امکان تغییر رمز وجود دارد و با طی مراحل زیر به راحتی می‌توانید رمز خود را تغییر دهید.

برنامه Gmail خود را باز کرده به حساب کاربری خود بروید.

منویی که گوشه بالا وجو دارد گزینه‌ی اطلاعات شخصی را انتخاب کنید.

در این قسمت تمامی اطلاعات شخصی که شما هنگام ساخت جیمیل (ایمیل) وارد کرده‌اید نمایش داده می‌شود.

برای تغیر رمز روی کلمه رمز کلیک کنید.

حالا در این قسمت رمز قدیم خود را وارد کنید. و گزینه بعدی را بزنید.

در این مرحله رمز جدید خود را وارد کرده و تایید کنید. سپس روی گزینه‌ی تغییر گذرواژه کلیک کنید.

اکنون گذرواژه یا رمز جدید برای ایمیل شما اعمال شده است. و هنگام ورود می‌توانید با آدرس ایمیل و گذرواژه جدید به حساب جیمیل خود دسترسی پیدا کنید.