چرا من باید پیج شما در اینستاگرام را دنبال کنم؟ - فالو وان

یکی از اساسی ترین موضوعاتی که صاحب هر صفحه ای حتما باید بهش دقت بکنه پاسخیه که میتونه به این سوال بده. یقینا یکی از اهداف فعالیت در اینستاگرام هر پیجی جذب فالوور هستش. ولی مخاطب هنگام مواجهه با یک صفحه جدید اولین سوالی که به صورت صورت ناخوداگاه از خودش میپرسه اینه که چرا باید صفحه شما رو فالو کنه؟.

هرم مازلو و جذب فالوور

فالوور , فالو وان

اگر بخوایم پاسخ درستی برای این سوال داشته باشیم باید ابتدا به چرایی این سوال فکر کنیم . اصولا هدف تمام رفتارهای انسان ها رفع نیازهایشان است . حال باید بدانیم که نیاز های هر انسانی در چه راستایی هستش. آبراهام مازلو روانشناس امریکایی , در سال ۱۹۴۳در نظریه ای با عنوان رشد آدمی هرمی را عنوان کرد. که در آن نیازهای هر انسانی را مطرح کرد.

همانطور که در هرم مازلو دیدید , برای اینکه بتوانید انسانی را متقاعد به انجام عملی کنید باید بتوانید یک یا چند نیاز اصلی او را براورده کنید . به طور مثال فودبلاگرها با معرفی رستوران ها یکی از نیازهای زیستی مخاطبین  یعنی نیاز به غذا را برطرف می کنند. که یکی از نیازهای فیزیولوژیکی انسان است . یا به طور مثال صفحات انگیزشی نیاز احترام و اعتماد به نفس مخاطب را برطرف می کنند و مخاطب با دیدن این مطالب احساس احترام وعزت نفس میکند.

البته , دقت کنید که نیازی نیست در همه محتواهایی که در صفحه خود به اشتراک می گذارید فقط روی یکی از نیازهای مخاطب تمرکز کنید . به طور مثال اگر شما یک مسئولیت پیج  یک برند پوشاک را برعهده دارید میتوانید علاوه بر برطرف کردن نیاز  پوشاک با تولید محتواهای آموزشی در زمینه پوشاک میتوانید نیاز خودشکوفایی مخاطب را نیز با آموختن یک مهارت یا ارائه دادن راهکار حل یک مشکلی برطرف کنید . و با این روش ها کاربران را متقاعد کنید که صفحه شما را دنبال کنند.

در غیر این صورت شما نمیتوانید مخاطبینی که وارد صفحه شما میشوند را به دنبال کننده تبدیل کنید. پس سعی کنید برای هر محتوایی که در صفحه خود منتشر میکنید حداقل به یکی از نیازهای مخاطبین خود فکر کنید , و با این روش آنها را متقاعد به فالو کردن پیج و تعامل کردن با محتوای صفحه خود کنید.

نکته بعدی چطور تاریخچه جستجوهایم را حذف کنم؟ 

لوگو , سرچ هیستوری ,تاریخچه جستوجو

شاید این موضوع برای شما هم آزار دهنده باشه که بعضا نتایج جستجوهای قبلیتون داخل صفحه جستجو باقی می مونه و اینستاگرام آنها را تحت عنوان suggested ویا Recent به شما نمایش میده . در گذشته اینستاگرام یک قابلیتی داشت که داخل تنظیمات با یک دکمه تمام تاریخچه جستجو ها حذف میشد اما اخیرا اینستاگرام این قابلیت رو حذف کرده .در ادامه می خوام بگم حالا که این قابلیت حذف شده چطور می تونیم جستجوهای قبلیمون رو حذف کنیم .

البته در بعضی از اکانت ها ممکن هست این قابلیت فعال مانده باشد. اما اگر در قسمت تنظیمات بخش سکیوریتی,زیر شاخه داده و تاریخچه گزینه سرچ هیستوری یا همان تاریخچه جستو جو گزینه پاک کردن همه یا کلیر آل ندارد میتوانید به صورت دستی با زدن ضربدر بغل هر اکانتی که جست و جو کردین میتوانید آن را پاک کنید.