سلام دوستان همیشگی فالووان موضوع امروز ما درمورد یک شبکه اجتماعی معروفی است که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است. این شبکه اجتماعی معروف کلاب هاوس نام دارد.

اپلیکیشن کلاب هاوس زمانی که معرفی شد به سرعت کاربران میلیونی جذب خود کرده است. بنظر شما این اپلیکیشن هم مانند دیگر اپلیکشین ها به راحتی می توان از آن استفاده کرد یا خیر؟ حتما به این مورد هم می پردازیم. همانطور که می دانید در سال های اخیر هیچ اپلیکیشن معروفی رونمایی نشده بود تا اینکه ایلان ماسک با برگزاری مصاحبه خود در کلاب هاوس از این اپلیکیشن رو نمایی کرد که این رو نمایی باعث شد 10 میلیون کاربر جذب کلاب هاوس شوند و این اپلیکیشن تبدیل شد به یک شبکه اجتماعی بسیار معروف و پرطرفدار، این شبکه اجتماعی فقط مخصوص چت صوتی است.

کلاب هاوس

ما تصمیم داریم به طور کامل درمورد کلاب هاوس صحبت کنیم و بررسی کنیم که کلاب هاوس چیست و چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم. پس با آموزش کلاب هاوس همراه ما باشید.

شبکه اجتماعی کلاب هاوس چیست؟

کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی مختص چت صوتی است که برای استفاده از آن باید برای شما دعوت نامه ارسال شود این دعوت نامه باید از طرف کسی باشد که قبل از شما در کلاب هاوس ثبت نام کرده باشد.

اپلیکیشن کلاب هاوس توسط افرادی به نام های پل دیویسون و روهان ست از شرکت Alpha Exploration در آوریل سال 2020 رونمایی شده است و بعد از چند ماه یعنی در ماه دسامبر حدودا 600 هزار کاربر جذب این اپلیکیشن شده اند. یکی از دلایلی که کلاب هاوس به محبوبیت رسید وجود افراد معرف و تاثیر گذاری مثل ایلان ماسک و مارک زاکربرگ بوده است.

زمانی که این دو در اتاق های کلاب هاوس حضور داشتند تعداد زیادی از  طرفدارانشان وارد این فضا شده اند. استفاده از این شبکه اجتماعی فقط از طریق صدا می باشد و از دوربین گوشی شما استفاده نمی شود پس برای استفاده از کلاب هاوس نیاز نیست که حتما لباس مناسب بپوشید و یا در جای مناسب قرار داشته باشید، شما می توانید در حال انجام هرکاری هم باشید و از این شبکه اجتماعی استفاده کنید، درکلاب هاوس نمی توانید از تایپ کردن و استکیر استفاده کنید و احساسات خود را از طریق صدا انتقال دهید.

نحوه عملکرد کلاب هاوس چگونه است؟

همانطور که می دانید کلاب هاوس یک فضا برای صحبت کردن و به اشتراک گذاری ایده ها می باشد یک شبکه اجتماعی بسیار تاثیر گذار است. این برنامه به کاربران این امکان را داده است که room بسازید و به بپیوندید. این فضا برای برگزاری کنفرانس ها و صحبت کردن با دیگران یک جای مناسبی است. اما توجه داشته باشید که در این برنامه نمی توانید متن، تصویر و ویدئو قرار دهید و تنها کاری که شما مجاز به  انجام آن هستید صحبت کردن است، کلاب هاوس این قابلیت را دارد که کاربران هر زمان که بخواهند می توانند به تماس بپیوندند و یا اینکه از تماس خارج شوند.

زمانی وارد این برنامه می شوید لیستی  از اتاق ها(room) در اختیار شما قرار می گیرد که با انتخاب room  مورد نظر می توانید وارد آن اتاق شوید. همه اتاق های موجود این امکان را دارند که به راحتی وارد شوید و یا آن اتاق را ترک کنید.

زمانی که شما وارد یک اتاق می شوید مخاطب آن به حساب می آید و می توانید صحبت کنید اما برای صحبت کردن باید دست خود را بالا ببرید و بعد از اینکه میزبان تایید کرد بلند گو برای شما فعال می شود. اتاق های موجود در این برنامه محبوب بیشتر توسط افراد مشهور، روزنامه نگاران، متخصصان، سرمایه گذاران و…میزبانی می شوند. توجه داشته باشید که شما هم می توانید یک  room  ایجاد کنید.

کلاب هاوس

نحوه نصب کلاب هاوس

برای استفاده از Clubhouse به راحتی نمی توانید وارد آن شوید و برای عضویت در آن باید از طرف افرادی که از قبل در این برنامه اکانت ساخته اند دعوت نامه دریافت کنید.

برای استفاده از کلاب هاوس فقط دانلود آن از گوگل پلی و اپ استور کافی نیست همانطور که گفتیم نیاز دارید دعوت نامه برای شما ارسال شود و تنها کاری که میتوانید در آن بعد از دانلود و نصب انجام دهید علاقه مندی های خود را انتخاب و کنید و همچنین می توانید یک دسته را انتخاب کنید.

در سال 1400 نسخه اندروید کلاب هاوس در دسترس کاربران قرار گرفت و همه کاربران اندروید و ios می توانند از این برنامه استفاده کنند.

چطور از کلاب هاوس استفاده کنیم؟

1.بدست آوردن یک دعوتنامه

طی صحبت هایی که کردیم متوجه شدیم که برای اینکه در کلاب هاوس بتوانیم فعالیت کنیم باید از طریق  کاربرانی که قبل تر در این فضا ثبت نام کرده اند دعوت شویم، که برای انجام این کار می توانید از دوست یا آشنایی که قبلا در این برنامه عضو شده است درخواست کنید که شما را دعوت کند. اما اگر کسی را نداشتید اصلا جای نگرانی نیست از طریق دیگر روش ها می توانید در کلاب هاوس عضو شوید.

زمانی که برنامه کلاب هاوس را دانلود کردید می توانید پروفایل اصلی خود را در آن بسازید و همچنین اطلاعا تماس را هم وارد کنید و موضوعاتی که مورد علاقه شما هستند را هم انتخاب کنید.

سپس صفحه ای برای شما باز می شود به شما می گوید که وارد لیست انتظار شده اید و بعدا از آن به افرادی که در این برنامه فعالیت دارند اطلاع داده می شود که شما هم در لیست انتظار قرار دارید و آنها می توانند از شما دعوت کنند تا وضعیتتان به یک کاربر کامل تبدیل شود.

زمانی که یک کاربر شما را دعوت کرد پیامی برای شما ارسال می شود، برای ثبت نام حتما از آن شماره تلفنی که پیام دعوت دریافت کرید استفاده کنید و همچنین به یک ایمیل هم نیاز دارید.

2.انتخاب موضوعات مورد علاقه

بعدا اینکه ثبت نام اولیه انجام شد می توانید موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید، این موضوعات در یک لیست قرار دارند. سپس کلاب هاوس از شما درخواست می کند که از لیست مخاطبین خود به افرادی که دارای اکانت کلاب هاوس دسترسی پیدا کنید.

با انتخاب علاقه مندی ها می توانید افرادی که امکان دارد بشناسید و به دنبال آنها باشید را به شما پیشنهاد می دهد.

اگر هم نمیخواهید فعلا کسی را دنبال کنید می توانید از این بخش عبور کنید و در زمان مناسب آن را انجام دهید.

3.تنظیم پروفایل در کلاب هاوس

اگر زمان ثبت نام حساب کلاب هاوس خود را برای ساخت پروفایل به توییتر متصل نکرده اید می توانید تصویر و توضیحاتی درمورد علایق و کاری در آن فعلیت دارید را قرار دهید.

همچنین می توانید پروفایلتان را با توییتر و یا اینستاگرام تکمیل کنید.

4.جستجو در صفحه اصلی

بعد از اینکه پروفایل خود را تنظیم کرید زمان آن رسیده است که جستجو را شروع کنید که برای این کار بهترین مکان صفحه اصلی می باشد.

5.استفاده از اکسپلور

اگر می خواهید کاربران و کلاب ها و اتاق ها را پیدا کنید می توانید از صفحه اکسپلور کمک بگیرید. برای اینکه وارد اکسپلور شوید روی نماد ذره بین کلیک کنید از این طریق می توانید با استفاده از موضوعات مدنظرتان افراد و اتاق های مرتبط را پیدا کنید همچنین می توانید یک فرد و یا یک کلاب خاص را جستجو کنید.

6.پیوستن به کلاب ها

گروهی از کاربران  کلاب ها را تشکیل داده اند  که علاقه مند به موضوعاتی خاص هستند، بعد از عضویت در یک کلاب ، الان های اتاق های میزبانی قابل مشاهده است.

از کلاب ها می توانید برای ارتباط با کاربرانی که با شما علاقه های شبیه هم دارید استفاده کنید همانطور که گفتیم برای پیدا کردن کلاب ها از قابلیت اکسپلور می توانید استفاده کنید.

با جستجوی کلاب مورد نظرتان می توانید آن را انتخاب کنید و با رفتن به بخش پروفایل و زدن روی گزینه فالو می توانید به آن کلاب بپیوندید.

کلاب هاوس

بنظر شما کلاب هاوس قابل اعتماد است؟

شما می توانید در کلاب هاوس از اتاق های عمومی و خصوصی استفاده کنید یکی از ویژگی های مهمش این است که صحبت های کاربران ضبط و ذخیره نمی شود و افرادی که در این اتاق ها هستند نمی توانند بعد از اینکه اتاق را ترک کردند دوباره به آن صحبت ها گوش کنند.

طبق گزارشات بدست آمده می توانید درمورد همه موضوعات مثل سلبریتی ها، دوست یابی، بحث های سیاسی و… مکالماتی را گوش بدهید.

هر برنامه ای که ارائه می دهند در  روزهای ابتدایی فعالیتش همه به این فکر می کنند دارای امنیت بالا و همچنین حریم خصوص هست یا خیر برای کلاب هاوس هم همچین موارد هست و کاربران به این دو موضوع توجه زیادی دارند.

در کلاب هاوس چه افرادی هستند؟

کلاب هاوس برای اینکه کاربران زیادی را در کمترین زمان جذب کند از افراد معروف دنیا کمک خواسته است از جمله افرادی که می توانیم آنها را معزفی کنیم اپرا وینفری (مجری)، دریک (خواننده) و ویرجیل ابلو(طراح لباس) که حضور  آنها و دیگر افراد مشهور مثل هنرمندان و ورزشکاران باعث شده است این برنامه در تمامی دنیا معروف شود و افراد زیادی از آن استقبال کنند. در این شبکه اجتماعی معروب کلاب های زیادی برگزار می شود که کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. کلاب هاس این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده اند مه می توانند کلاب های خصوصی بسازند تا افراد خاصی در آن وارد شوند.

مفهوم Hallway در برنامه کلاب هاوس چیست؟

Hallway به معنی راهرو می باشد که در این بخش اتاق های گفتگویی که فعال هستند را می توانید پیدا کنید، اگر در گروه های مختلفی عضو شده اید و یا به اتاق های برنامه ریزی شده پیوسته اید در Hallway دیده می شوند.

منوی اصلی بالای Hallway قرار دارد که از این بخش می توانید به کارهای زیر بپردازید:

1.می توانید از یک عضو جدید برای ورود به کلاب هاوس دعوت کنید

2.با استفاده از نام و کلمه کلیدی می توانید افراد را جستجو کنید

3.با توجه به تقویم می توانید اتاق های گفتگو  را ببینید

4.می توانید پروفایل خود را مشاهده و ویرایش کنید

5.مرور کردن اعلان های خود

کلاب هاوس

چگونه می توانیم از اتاق های کلاب هاوس استفاده کنیم؟

زمانی که در راهرو کلاب هاوس قرار دارید می توانید اتاق های موجود، نام های اتاق ها و همچنین بلندگوهای فعال را هم می توانید مشاهده کنید اینگونه اتاق های عمومی هستند و هرکس می تواند در هرزمانی که بخواهد وارد آن شود.در کلاب هاوس می توانید کلاس خصوصی هم راه اندازی کنید و صحبت خصوصی داشته باشید.

اگر قصد صحبت کردن دارید و می خواهید بدانید چه کسانی آنلاین هستند،  می توانید صفحه را به سمت چپ Hallway  بکشید، کلاب هاوس لیست کاربرانی که آنلاین هستند و در چه اتاقی هستند را در اختیار شما قرار می دهند.

 با نحوه استفاده از کلوپ های کلاب هاوس آشنا شوید

کلوپ کلاب هاوس مثل کلوپ در شبکه های اجتماعی برای ساخت انجمن های درون برنامه استفاده می شود. اتاق هایی که از طریق کلوپ راه اندازی می شوند با توجه به اعضایشان می تواند صمیمی و یا خصوص باشند.

در کلوپ کلاب هاوس 4 نوع عضویت وجود دارد:

1.مدیر

2.موسس باشگاه

3.اعضای تایید شده

4.فالوورها

کلاب هاوس چه مزایای برای بازایابی و مشاغل دارد؟

اپلیکیشن کلاب هاوس همه ویژگی های یک شبکه اجتماعی برای بازایابی را دارد و افراد مشهور  و قدرتمندی که در بازاریابی و فناوری فعالیت دارند از شبکه های اجتماعی زیادی استفاده می کنند که یکی از آنها کلاب هاوس می باشد. در ادامه با چند ویژگی مهم Clubhouse  آشنا می شوید.

1.با استفاده از این برنامه می توانید با متخصصانی در ارتباط باشید و با آنها تعامل برقرار کنید که جدا از حوزه کاری شما هستند.

2.در کلاب هاوس اتاق های زیادی وجود دارد که پر از گپ های بی پایان در مورد موضوعات مختلف است که این ویژگی می تواند باعث شود که جایگزین دیگر اپلیکیشن ها شود.

  1. در این برنامه بیشترین تمرکز بر روی صحبت های با ارزش است تا محتوای تولید شده.

4.کاربرانی که در این اپلیکیشن فعالیت دارند وفادار هستند و از امنیت هم حفاظت می کنند به گونه ای از افراد قابل اطمینان برای عضو شدن در این برنامه دعوتنامه اراسال می کنند.

کلاب هاوس

آیا کلاب هاوس روی گوشی اندروید قابل نصب است؟

زمانی که کلاب هاوس ارائه شد فقط کسانی که دارای آیفون و آیپد بودند قادر به استفاده از این برنامه را داشتند دلیل این کار هم این بود که توسعه دهنده گان این شبکه اجتماعی قادر به مدیریت کاربران زیادی را نداشتند که این دلیل هم باعث شد فقط در دسترس کاربران محدودی قرار بگیرد.

اما اکنون شبکه اجتماعی کلاب هاوس به طور رسمی در دسترس کاربران اندروید هم قرار گرفته است و کسانی که قصد استفاده از این برنامه را داشتند نیاز به خرید گوشی آیفون ندارند.

نتیجه گیری:

از صحبت های گفته شده متوجه شدیم که کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی قدرتمند است که همه ی تمرکزش را روی گفت وگوی صوتی قرار داده است. در این مقاله به طور کامل در مورد کلاب هاوس صحبت کردیم و تمامی ویژگی ها و کاربردهای آن را در اختیار شما قرار دادیم. همچنین درباره نحوه کار کردن با این برانه را به شما آموزش داده شد امیدواریم که این مقاله از فالووان برای شما کاربردی واقع شده باشد. فالووان با سابقه 10 ساله در تبلیغات مجازی یکی از قدتمند ترین سایت هایی است که برای تبلیغات در فضای مجازی همراه شما است. خدماتی مانند ارسال دایرکت انبوه اینستاگرام، ارسال پیوی انبوه واتساپ….

 

مقاله پیشنهادی:

دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام 

شبکه اجتماعی اینستاگرام قدرتمند ترین شبکه اجتماعی در جهان 

اینستاگرام در مقابل فیسبوک! چه زمانی از کدام یک استفاده کنیم؟