چگونه یک لایو جذاب و کاربردی در اینستاگرام داشته باشیم؟ - فالو وان

اینستاگرام یکی از شبکه‌های مجازی بسیار محبوب در بین کاربران اینترنت است. با شروع کرونا، قطعا شما هم شاهد لایوهای متنوع و شاید عجیب و غریب کاربران با فالوور زیاد و مشهور بوده‌اید و با خود فکر کرده‌اید که چطور می‌توان این همه کاربر را پای یک برنامه‌ی لایو یک ساعته نشاند؟

قبل از اینکه وارد جزئیات شویم بهتر است نگاهی کلی به تاریخچه و چگونگی پیدایش لایو در اینستاگرام بیندازیم:

لایو یکی از ویژگی‌های نه چندان قدیمی اینستاگرام است که در سال ۲۰۱۶ به کاربران این برنامه محبوب معرفی شد. این ویژگی با هدف ایجاد ارتباط نزدیک‌تر بین سلبریتی‌ها و افراد معروف و طرفدارانشان به وجود آمده بود که به آن‌ها اجازه می‌داد هواداران خود را در جریان تفریحات، تورها و سایر امور خود قرار دهند. پس از مدتی کاربران عادی و کسب‌وکارهای اینستاگرامی نیز به لایو اینستاگرام علاقه نشان دادند و شروع به استفاده‌ی گسترده از این ویژگی جذاب کردند.

لایو جذاب و کاربردی

کاربردهای لایو جذاب و کاربردی در اینستاگرام چیست؟

تقریبا هر کاربری می‌تواند بسته به نیاز و سلیقه‌ی خود از ویژگی لایو اینستاگرام استفاده کند. اما اگر بخواهیم آن را به طور دقیق‌تر بررسی کنیم، می‌توانیم کاربردهایی که در ادامه گفته خواهد شد را برای یک لایو جذاب و کاربردی اینستاگرام لحاظ کنیم:

ایجاد پرسش وپاسخ درمورد ساعات و نحوه‌ی کار کسب و کارها:

ایجاد یک لایو جذاب در اینستاگرام مکان بسیار مناسبی برای برقراری ارتباط با مخاطبین پیج و مشتریان است. سعی کنید خودتان این کارها را انجام دهید تا اینکه با خرید ربات اینستاگرام این روند را جلو ببرید. صاحبین کسب و کارها می‌توانند از طریق لایو به سوالات متداول مشتریان خود پاسخ دهند و در مورد نحوه‌ی کار و فرآیند تولید محصولشان با مخاطبان خود صحبت نمایند.

معرفی محصولات جدید یا اطلاع‌رسانی اتفاقات جدید:

شبکه‌های مجازی مثل یک خیابان دو طرفه هستند و همان‌قدر که شما می‌توانید از طریق آن‌ها با مخاطبین خود ارتباط داشته باشید، آن‌ها نیز باید توانایی برقراری چنین ارتباطی را با شما و پیجتان را داشته باشند. معرفی محصولات یا اتفاقات جدید در لایو اینستاگرام ، فرصت بسیار خوبی برای برقراری ارتباط دو طرفه با مخاطبین است. در این شرایط شما می‌توانید واکنش خود از تولید محصول جدید یا رویداد بزرگ پیش‌رویتان را با فالوورهای اینستاگرامتان به اشتراک بگذارید و بازخورد آنان را نیز به‌طور زنده دریافت کنید.

لایو جذاب و کاربردی

آموزش آنلاین:

از رایج‌ترین کاربردهای لایو اینستاگرام آموزش آنلاین است. بسیاری از مربیان و معلمان با کمک این ویژگی، شاگردان خود را از راه دور آموزش می‌دهند. حتی این روزها بسیاری از مربیان ورزشی نیز برای تمرین دادن شاگردانشان از لایو اینستاگرام استفاده می‌کنند.

حال باید بدانیم که چطور میتوان در لایو اینستاگرام توجه مخاطبان را جلب کرد؟

سعی کنید حرفه‌ای عمل کنید:

در هر زمینه‌ای که لایو می‌گذارید، (بستگی به موضوع پیج و فعالیت شما در اینستاگرام دارد )سعی کنید اصیل و حرفه‌ای باشید. منظور از حرفه‌ای بودن این نیست که یک متن در مورد کارتان تهیه کنید و از روی آن بخوانید، بلکه باید برای بینندگان خود یک شخصیت واقعی و قابل اعتماد به نظر برسید.

برای این کار کافی است خودتان باشید! از اتفاقات غیرمنتظره در حین لایو اینستاگرام استقبال کنید، در برابر احساسات ناگهانی که ممکن است در حین برنامه ایجاد شود دوری نکنید، با مخاطبین خود همانطور رفتار کنید که با همکاران نزدیک و مورد علاقه‌تان رفتار می‌کنید. تمامی این‌ها موجب می‌شود تا مخاطبین حسی خوب و واقعی از شما دریافت کنند.

لایو جذاب و کاربردی

از حضور افراد دیگر و در صورت امکان متناسب با موضوع و حوزه فعالیت خود در لایو اینستاگرام کمک بگیرید:

کمک گرفتن از دوستان، همکاران و هر شخص دیگری که بتواند چیز جدیدی به مخاطبینتان انتقال دهد، لایوتان را چندین برابر جذاب‌تر از پیش خواهد کرد. به هیچ عنوان از استفاده از این ترفند غافل نشوید.

در نهایت باید به این نکته توجه داشته باشید که از لایوتان لذت ببرید:

این شما هستید که باید لایو اینستاگرام را به شیوه‌ای جذاب جلو ببرید، بنابراین لازم است که خودتان نیز از آن لذت ببرید. ماهیت و هویت اصلی اینستاگرام بیشتر جنبه سرگرمی دارد به همین خاطر بد نیست که از پوسته‌ی خشک و رسمی محل کارتان خارج شوید و لایو را به شیوه‌ای سرگرم‌کننده اما حرفه‌ای جلو ببرید.


برچسب ها: